› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

komentowane

oceniane

Będą spore zmiany w szeregach Mebli Wójcik po sezonie

› sport ponad rok temu    10.04.2017
Maciej Markowski
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
Pozostanie Piotra Adamczaka to olbrzymie wzmocnienie drużyny Wójcika na przyszły sezonPozostanie Piotra Adamczaka to olbrzymie wzmocnienie drużyny Wójcika na przyszły sezon fot. archiwum elblag.net

Runda zasadnicza zawodowej Superligi mężczyzn dobiegła końca, ale w gabinetach dyrektorskich praca dopiero się rozpoczęła. Działacze Meble Wójcik Elbląg muszą solidnie przepracować międzysezonową przerwę, aby w przyszłych rozgrywkach nie powtórzyła się sytuacja z obecnego sezonu, w którym beniaminek rozgrywek nie był w stanie wznieść się na wyżyny swoich możliwości i zajął ostatnie miejsce w grupie granatowej z najmniejszą ilością punktów. Klub dokona ewaluacji poszczególnych zawodników i zadecyduje, którzy spełnili pokładane w nich oczekiwania, a którzy nie sprostali wyzwaniu, jakim był awans do grona najlepszych zespołów w kraju.

Na pewno drużynę będzie nadal prowadził Jacek Będzikowski. Klub postawił przed nim zadanie budowy konkurencyjnego zespołu dla najlepszych w Polsce przez najbliższe trzy lata, które gwarantują brak relegacji do niższej klasy rozgrywkowej. Trener Wójcika będzie mógł liczyć w kolejnym sezonie na pomoc Piotra Adamczaka, Jakuba Olszewskiego oraz Mikołaja Kupca, którzy już złożyli swoje podpisy pod nowymi, dwuletnimi umowami.

- Zawodnicy podpisali kontrakty na dwa lata - nie ukrywał swojego zadowolenia dyrektor klubu Łukasz Kuliński. - Zarówno Mikołaj Kupiec jak i Kuba Olszewski to zawodnicy, którzy poczynili postęp i dokonali przeskoku między 1 ligą, a PGNiG Superligą. Liczymy, że zdobyte doświadczenie w premierowym sezonie w PGNiG Superlidze zaprocentuje. Obaj pokazują, że mają duży potencjał i będą na siebie brali co raz większy ciężar gry. [...] Z Piotrem Adamczakiem doszliśmy do porozumienia bardzo szybko. Obie strony chciały kontynuować współpracę. Zawodnik chwali sobie pobyt w Elblągu i mimo propozycji z innych klubów zdecydował się na kontynuowanie kariery w naszym zespole.

Na ostatniej prostej są również rozmowy z najskuteczniejszym piłkarzem obecnych rozgrywek, czyli Bartoszem Janiszewskim, którego pozyskanie okazało się świetnym ruchem. Równie udaną rundę zaliczył bezsprzecznie wypożyczony z MMTS-u Kwidzyn Bartosz Dudek. Obrona, wzmocniona znakomitym zawodnikiem między słupkami, była najmocniejszą stroną w pierwszej fazie Superligi. Meblarze okazali się czwartą najlepiej broniącą ekipą w Polsce. Mniej straconych bramek w przekroju sezonu zasadniczego miały tylko drużyny Vive Kielce, Wisły Płock oraz MMTS-u Kwidzyn. Wiadomo już jednak, że Dudek nie zostanie dłużej w Elblągu i powróci do swojego macierzystego klubu. Kwidzynianie również zawdzięczają sporo swojemu bramkarzowi Pawłowi Kiepulskiemu. Doświadczony 30-letni golkiper na 90% przybędzie do drużyny Jacka Będzikowskiego. Większość szczegółów jest już ustalona i klub czeka na decyzję zawodnika, który otrzymał już propozycję kontraktu. O pozostałych roszadach kadrowych z pewnością dowiemy się więcej w najbliższym czasie.

Teraz przed naszymi piłkarzami występy w Pucharze PGNiG Superligi. W pierwszej fazie będą grać między sobą zespoły, które zajęły miejsca 6-7 w obydwu grupach oraz przegrani w barażach o dziką kartę (zespoły z miejsc 4 i 5 w swoich grupach). Drugą grupę stworzą drużyny, które odpadną w ćwierćfinałach. Puchar PGNiG Superligi rozgrywany będzie systemem każdy z każdym. Finał rozegrany zostanie 26 maja pomiędzy zwycięzcami grup.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Gizmo
ponad rok temu ocena: 0%  1
Bez dwóch zdań doświadczenie jest potrzebne. Żółtak musi zostać - to jest podpora obrony.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.