› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Bądź aktywna w ciąży

› dzieci i rodzina ponad rok temu    29.12.2016
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A

Jesteś w ciąży i chcesz jak najlepiej zadbać o siebie i dziecko? Lekarze mówią, by ćwiczyć, ale nie wiesz jaką formę ruchu wybrać, by była efektywna i bezpieczna? Przyjdź do Centrum Tańca "Promyk" na zajęcia Aktywna ciąża. Aktywna ciąża to zajęcia skierowane dla kobiet będących w drugim i trzecim trymestrze ciąży.

-  W zajęciach mogą wziąć udział również te Panie, które do tej pory nie miały styczności z aktywnością – mówi Joanna Karpiuk z CT „Promyk”. – Panie w pierwszym trymestrze ciąży mogą uczęszczać na zajęcia pod warunkiem, że trenowały wcześniej systematycznie jakiś sport. Wszystkie Panie muszą mieć zaświadczenie od lekarza, że mogą uczęszczać na zajęcia.

Dlaczego warto przyjść na takie zajęcia? Według badań wybrane ćwiczenia fizyczne mają pozytywny wpływ na organizm matki, przebieg ciąży, porodu i połogu. U kobiet ciężarnych aktywnych fizycznie obserwuje się wyższy odsetek ciąż o prawidłowym przebiegu, zakończonych w terminie i rzadsze występowanie powikłań.

Umiarkowany wysiłek utrzymuje ciało w dobrej formie oraz ma korzystny wpływ na funkcjonowanie wszelkich układów. Ćwiczenia pomagają przygotować się do porodu i łagodzą dolegliwości będące zmorą ciążowych miesięcy jak obrzęki, sensacje układu pokarmowego czy szybki przyrost masy ciała. Ruch ma też bardzo pozytywny wpływ na psychikę przyszłych mam ponieważ dodaje energii oraz pomaga odprężyć się i poprawia nastrój.

Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu i trwać 45 minut. Poprowadzi je Paulina Czyżyk, instruktorka, która ukończyła szkolenie z zakresu zajęć dla kobiet w ciąży. – Zajęcia rozpoczynać się będą od rozgrzewki, a następnie Panie wykonywać będą ćwiczenia zwiększające elastyczność mięśni dna miednicy oraz ćwiczenia wzmacniające mięśnie nóg, rąk, pleców, klatki piersiowej i brzucha. – opowiada instruktorka - Koniec jest najbardziej przyjemny, bowiem jest skupiony na rozciąganiu, oddechu i relaksie przy odprężającej i spokojnej muzyce.  

Na zajęcia zapraszamy w każdy czwartek od 5 stycznia o godz. 17:00. Będą one realizowane w Centrum Tańca "Promyk", przy ul Browarnej 80. Na zajęcia należy zabrać wodę, sportowe obuwie i wygodne ubrania. Koszt zajęć to 50 zł za miesiąc.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.