› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Bachata na bulwarze (+ zdjęcia)

› sport ponad rok temu    7.06.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 4 ocen 3 / 100%
A A A
Bachata na bulwarze (+ zdjęcia) fot. Marcin Mongiałło

Widok elblążan tańczących na elbląskiej starówce w rytm latynoskich rytmów budzi coraz mniejsze zdziwienie, gdyż zdążył już wpisać się w krajobraz miasta. Wszak to nie pierwszy już sezon i nie pierwszy raz w tym roku, kiedy mogliśmy zobaczyć niecodzienny obraz około 30 miłośników bachaty, salsy i kizomby oddających się gorącym rytmom na Bulwarze Zygmunta Augusta nad rzeką Elbląg.

Wczoraj, 6 czerwca, towarzyszyliśmy im po raz pierwszy w tym roku. Wiele osób narzeka, że na Starym Mieście brak jest życia. Wczorajszy wieczór nie był wyjątkowy, gdyż praktyka tańczenia bachaty (bo ten taniec, z trzech wyżej wymienionych, cieszy się największą popularnością) na bulwarze na stałe zagościła w tym miejscu. Blaski zachodzącego słońca rozświetlały twarze tancerzy zanurzonych w karaibskich rytmach, a my z radością obserwowaliśmy jak elbląska starówka wraca do życia.

Jacek Cholewiński, który zapoczątkował zajęcia salsy, bachaty i kizomby w Elblągu, ma już swoich pomocników. Dowiedzieliśmy się, że tańce latino w terenie są częścią Projektu Salsa Elbląg - zajęć tanecznych prowadzonych w każdy poniedziałek (godz. 18.00) w sali Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Robotniczej 246.

-----------

Bachata to taniec tańczony w grupach w rytm muzyki o tej samej nazwie, pochodzący z Dominikany. Tematyka piosenek jest przede wszystkim romantyczna i uczuciowa; najczęściej spotykanymi motywami są: miłość, tęsknota, rozstanie, złamane serce. Jedną z cieszących się największą popularnością grup muzycznych tworzących bachatę jest dominikański zespół Aventura.

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

  • 4
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (4)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Jak zwykle w Elblgu, info po zamiast przed
  ponad rok temu 4
  Jak w temacie.
  ~ RED
  ponad rok temu 3
  Będziemy informować. Spokojnie, dopiero niedawno rozpoczął się sezon latino na bulwarze.
  ~ Ja
  ponad rok temu ocena: 100%  2
  Tany Tany ładnie to wygląda zawsze.
  ~ `tot
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  Świetna inicjatywa, brawo.
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.