› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Autobus zderzył się z samochodem. Pięciu pasażerów poszkodowanych

› bieżące 13 dni temu    7.09.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Autobus zderzył się z samochodem. Pięciu pasażerów poszkodowanych fot. KMP Elbląg

Kierujący powinni zwracać większą uwagę na zachowanie pojazdu poprzedzającego może się bowiem okazać, że jego kierujący będzie chciał ustąpić pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście. Taka sytuacja miała miejsce wczoraj i doszło tam do wypadku drogowego.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj po godzinie 12.00 przy ul. Robotniczej. Najpierw pewien 73-latek kierujący oplem corsą zatrzymał się by ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu przez przejście. W tym samym czasie 57-latek kierujący autobusem komunikacji miejskiej nie zachował należytej bezpiecznej odległości i uderzył w tył opla corsy.

W wyniku zdarzenia pięciu pasażerów autobusu zostało przewiezionych do szpitala. Cztery osoby z lekkimi potłuczeniami zostały zwolnione po udzieleniu im pomocy piąty zaś pasażer doznał trafił do szpitala ze złamaniem nogi. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 57-latkowi. Szczegóły zdarzenia wyjaśni policyjne dochodzenie.Od 1 czerwca 2021 r. weszły w życie przepisy zwiększające bezpieczeństwo pieszych. Ujednolicają dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym, a także obligują kierujących pojazdami do zachowania minimalnego odstępu między pojazdami na autostradach i drogach ekspresowych. Dla zwiększenia ochrony pieszego w rejonie przejścia dla pieszych ustawodawca doprecyzował przepisy dotyczące zachowania kierujących pojazdami - informuje nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

Kierowcy – obowiązki wobec pieszych

Przepisy regulują zachowania kierujących pojazdami względem osób pieszych. Kierowcy pojazdów są obwiązani do obserwowania nie tylko przejścia, ale także jego okolicy. Ich obowiązkiem jest zachowanie szczególnej ostrożności oraz zmniejszenie prędkości tak, by nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na przejściu lub wchodzącego na przejście.

Kierujący tramwajem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.