› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Autobus z Elbląga do Jeleniej Doliny - znamy stanowisko ZKM

› bieżące ponad rok temu    21.05.2013
Bartłomiej Ryś
komentarzy 3 ocen 22 / 77%
A A A
Autobus z Elbląga do Jeleniej Doliny - znamy stanowisko ZKM

Wczoraj informowaliśmy o inicjatywie utworzenia nowej linii autobusowej z Elbląga na Jelenią Dolinę. Akcja – co widać po komentarzach – spotkała się z ostrą krytyką, ale i też dużym poparciem. Dziś otrzymaliśmy odpowiedź z Zarządu Komunikacji Miejskiej.

Zgodnie z obietnicą publikujemy dla naszych Czytelników odpowiedź na e-mail, który wysłaliśmy do Michała Góreckiego, przedstawiciela Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu.

Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu dziękuje za przedstawienie tej inicjatywy. Warte podkreślenia jest, że z zainteresowaniem i dużą uwagą podchodzimy do każdego wniosku czy inicjatywy naszych pasażerów. Każdy tego typu sygnał jest rozważany i analizowany. W przypadkach, gdy pojawia się możliwość wdrożenia zaproponowanych rozwiązań - ZKM w Elblągu podejmuje odpowiednie działania.

W przypadku propozycji zapewnienia dojazdu komunikacją miejską do Jeleniej Doliny, największą przeszkodą jest brak odpowiedniej infrastruktury - pętli autobusowej na której pojazdy mogłyby bezpiecznie zawrócić. Ponadto, poważne zastrzeżenia budzi bardzo zły stan techniczny drogi prowadzącej w okolice jezior. Nie mniej istotne są również ograniczone środki jakimi dysponuje komunikacja miejska. Wydłużenie trasy linii nr 12, zwiększenie częstotliwości kursowania, a tym bardziej utworzenie nowej, sezonowej linii, będzie wiązało się z dodatkowymi środkami których w obecnym budżecie organizatora komunikacji miejskiej po prostu nie ma.

Dlatego też, temat ten należy odłożyć na przyszłość.

Pozdrawiam
Michał Górecki
specjalista ds. marketingu i komunikacji społecznej

****Od Redakcji****

Jeżeli przeszkodą (i tu trzeba się, niestety, zgodzić) jest infrastruktura, to może warto odwiedzić Urząd Miasta i zapytać, czy mają jakieś plany związane z modernizacją dojazdu na Jelenią Dolinę? Młodzi elblążanie są zdeterminowani, aby te miejsce stało się wreszcie przyjaznym zakątkiem wypoczynku wielu mieszkańców naszego miasta. My w nich wierzymy.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ polityka hi hi
ponad rok temu ocena: 25%  3
"Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu dziękuje za przedstawienie tej inicjatywy. Warte podkreślenia jest, że z zainteresowaniem i dużą uwagą podchodzimy do każdego wniosku czy inicjatywy naszych pasażerów. Każdy tego typu sygnał jest rozważany i analizowany. W przypadkach, gdy pojawia się możliwość wdrożenia zaproponowanych rozwiązań - ZKM w Elblągu podejmuje odpowiednie działania." - już nie musiałam czytać dalej - wiadomo, że nie! .... baletnicy, to i rąbek u spódnicy - ha ha!
~ ori
ponad rok temu ocena: 86%  2
Od razu mówiłam, że to niepoważna propozycja.
~ ichigo
ponad rok temu ocena: 50%  1
Póki co to pozostaje albo samochód albo rower, droga na jelenią dolinę jest w tak opłakanym stanie, że nie raz widziałem kawałki szyby na drodze ale to wina kierowców, jadą 100 km/h i nie wyrabiają. A szkoda, bo jak jest upał, ładna pogoda to parking przy jeleniej jest bardzo ściśnięty przez auta.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.