› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Aquapark Elbląg – powstanie nowa spółka miejska

› inwestycje miejskie ponad rok temu    5.12.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
Budowa aquaparku planowana jest na terenie zamkniętego basenu odkrytego przy ul. SpacerowejBudowa aquaparku planowana jest na terenie zamkniętego basenu odkrytego przy ul. Spacerowej fot. elblag.net

Elbląscy radni poparli pomysł powołania przez miasto spółki komunalnej „Aquapark Elbląg”. Nowy twór zajmie się przygotowaniem i realizacją budowy parku wodnego w naszym mieście.

Utworzenie spółki to kolejny pomysł władz miasta, na przyciągnięcie inwestorów zainteresowanych budową aquaparku w Elblągu. Przez ostatni rok miasto próbowało zrealizować ten projekt w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.
- Niestety trzech inwestorów, zainteresowanych budową nie mogło uzyskać finansowania ze strony banków. Poszukaliśmy więc innego rozwiązania – informuje Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga.

Władze Elbląga planują powołać spółkę komunalną, w której wszystkie udziały posiadać będzie miasto. Takie rozwiązanie ma uwiarygodnić w oczach inwestorów oraz analityków bankowych  projekt. Po ukonstytuowaniu się spółki, zainteresowane aquaparkiem firmy, będą mogły występować w roli podmiotów partnerskich.

27 listopada Rada Miejska wyraziła zgodę na utworzenie takiej spółki przez miasto. Czy rozwiązanie to przyniesie konkretne korzyści? O tym dowiemy się dopiero w przyszłym roku.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ met
ponad rok temu 1
no i git, może w końcu u nas też będzie Aqua z prawdziwego zdarzenia
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.