› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

„Ania z Zielonego Wzgórza”na deskach elbląskiego teatru

› rozrywka ponad rok temu    23.02.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
„Ania z Zielonego Wzgórza”na deskach elbląskiego teatru  fot. nadesłane

Już 3 marca pięknie zazieleni się Duża Scena Teatru im. Aleksandra Sewruka, a to za sprawą musicalu „Ania z Zielonego Wzgórza”. Rudowłosa bohaterka książki Lucy Maud Mongomery, znana wielu pokoleniom czytelników, zagości na scenie w spektaklu wyreżyserowanym przez Mirosława Siedlera. 

Rozśpiewani bohaterowie, barwna scenografia i ciekawa fabuła. Wszystko to pozwoli poznać, bądź przypomnieć sobie postać Ani Shirley. W tytułowej roli zobaczymy gościnnie występującą Patrycję Baczewską. 
Nastoletnia Ania trafia do nowych opiekunów, Maryli i jej brata, Mateusza. Mimo że jest sierotą nie traci pogody ducha, którą „zaraża” wszystkich wokół. Codziennie mierzy się ze smutkami i kompleksami, które pokonuje dzięki radości i wierze w to, że marzenia się spełniają! Optymizm najlepiej wyraża się poprzez śpiew i taniec, a tego w spektaklu nie zabraknie.

Spektakl „Ania z Zielonego Wzgórza” swoją premierę na Deskach Teatru Sewruka miał 3 marca 2018 roku. Ten familijny musical przepełniony zabawnymi dialogami i muzyką Zbigniewa Karneckiego dostarczy dużo niezapomnianych emocji. Na scenie poza aktorami pojawią się też młodzi statyści, których obecność pozytywnie potęguje energię spektaklu. Dla nieco starszych widzów będzie upragnionym powrotem do czasów dzieciństwa, a młodszych z pewnością urzeknie piękną scenografią, kostiumami i muzyką.

„Ania z Zielonego Wzgórza”, reż. Mirosław Siedler

03.03.2019r., godz. 17.00

08.03.2019r., godz. 19.00

TEATR im. Aleksandra Sewruka 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.