› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Smażalnia Okoń

Angielski przez internet - wady i zalety

› bieżące ponad rok temu    15.05.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Angielski przez internet - wady i zalety

XXI wiek to epoka szybkiego rozwoju internetu i usług oferowanych za jego pomocą. W grę wchodzi już nie tylko rozrywka, ale także nauka. Język angielski online to rozwiązanie wygodne, bezpieczne i przede wszystkim – efektywne.

Angielski online – dla kogo

Nauka języka angielskiego wprowadzana jest już u przedszkolaków. Jednak tak małym dzieciom nie poleca się nauki przez internet. Problem leży nie tylko w obsłudze komputera czy urządzeń mobilnych, ale także w cierpliwości małych uczniów – raczej nie ma co liczyć na to, że dadzą radę usiedzieć przed komputerem dłużej niż dziesięć minut. Dlatego lekcje angielskiego online z założenia przygotowywane są dla dzieci, które ukończyły siedem lat, chodzą do szkoły i potrafią utrzymać koncentrację dłużej. Natomiast nie ma górnej granicy wieku, w jakim można korzystać z lekcji angielskiego online. Do nauki może przystąpić każdy, kto ma odpowiedni sprzęt (komputer, słuchawki z mikrofonem, kamera, dostęp do internetu) i potrafi go obsłużyć. Zajęcia mogą odbywać się indywidualnie lub grupowo. W szkole językowej Fluentbe.com w wideo-konferencji uczestniczy jednorazowo maksymalnie pięć osób (czworo kursantów i lektor).

Angielski online – zalety

Nowatorskie formy nauki często budzą nieufność. W przypadku nauki przez internet takie obawy są całkowicie nieuzasadnione. Efektywność nauki jest taka sama lub nawet wyższa, jak w przypadku zajęć stacjonarnych. Ponadto korzystając z lekcji online:

 • oszczędzamy czas potrzebny na dojazdy do szkoły językowej;
 • nie mamy problemu z wyjściem z domu, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym;
 • możemy wybrać dogodny dzień tygodnia i godzinę tak, by nauka nie kolidowała z innymi obowiązkami;
 • w przypadku samodzielnej nauki z lektorem łatwiej jest przełożyć lekcję;
 • można korzystać z usług lektorów z całego świata;
 • można uczyć się z dowolnego miejsca pod warunkiem dostępu do internetu. Takie rozwiązanie bardzo sprzyja osobom, które dużo podróżują np. służbowo. Ucząc się w szkole stacjonarnej, musieliby odwoływać swoje lekcje lub tracić je. Korzystając z możliwości nauki języka angielskiego online, mogą uczyć się praktycznie wszędzie – np. w pokoju hotelowym;
 • można oszczędzić trochę grosza. Nawet jeśli cena zajęć online będzie porównywalna z ceną zajęć w szkole stacjonarnej, oszczędzamy na kosztach dojazdu do szkoły. W skali miesiąca może to być zaledwie kilkadziesiąt złotych, ale w skali roku uzbiera się większa kwota.

Angielski online – wady

Nauka języka angielskiego przez internet właściwie nie jest obarczona żadnymi wadami. Za niedogodność można uznać jej wymogi techniczne. Brak odpowiedniego sprzętu zdolnego obsłużyć platformę oraz słabe łącze internetowe to przesłanki przemawiające za zaniechaniem nauki. Jednak można je łatwo wyeliminować, inwestując w lepszy sprzęt i zmieniając dostawcę internetu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.