› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Alta Trinita dla Niepodległej! Koncert z udziałem najmłodszych elbląskich talentów (+ zdjęcia)

› relacje 6 miesięcy temu    12.11.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 6 / 100%
A A A
Chór Alta Trinita wystąpił pod dyrekcją Elizy KaczmarczykChór Alta Trinita wystąpił pod dyrekcją Elizy Kaczmarczyk fot. Marcin Mongiałło

11 listopada w kościele pw. Trójcy Świętej w Elblągu (przy ul. Kieleckiej na Zatorzu) odbył się koncert chóru parafialnego „Alta Trinita” pod dyrekcją Elizy Kaczmarczyk. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 10.30. Spotkalo się z bardzo pozytywnym odbiorem słuchaczy. Owacjom nie było końca.

Chór wystąpił wraz z zespołem instrumentalnym i zaprezentował pieśni religijne i patriotyczne. Nie zabrakło pieśni partyzanckiej oraz słynnego "Marszu Pierwszej Kadrowej". Gościnnie zaśpiewały zaproszone dzieci – Weronika Cybulska i Swietłana Boguska.

Przypomnijmy, że ostatnia z wymienionych małych artystek na co dzień uczęszcza do Akademickiej Szkoły Podstawowej przy ul. Lotniczej w Elblągu. Na początku tego roku zachwyciła jurorów programu „The Voice Kids!” Aby zakwalifikować się do tego teleturnieju dziesięcioletnia elblążanka musiała pokonać kilkaset dzieci. Swietłana Boguska to zwyciężczyni m.in. licznie obsadzonego konkursu, który odbył się w Swietłogrsku w kwietniu 2017 r. Jury konkursowe nie kryło podziwu dla jej wykonania piosenki „Tańczące Eurydyki” z repertuaru Anny German. Weronika Cybulska jest natomiast uczennicą Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych i. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu. Od 6 roku życia gra na skrzypcach, a prywatnie bierze lekcje śpiewu u Elizy Kaczmarczyk, podobnie jak Swietłana Boguska. 

Chór „Alta Trinita” (łac."Wysoka Trójca") od lat bierze udział w konkursach wokalnych oraz występuje na festiwalach, regularnie przywożąc z nich nagrody i wyróżnienia. Zespoł znany jest jako „nutki z Elbląga” – ze względu na specyficzne stroje, których wyróżniający się element stanowią czarne nuty na białym tle.

Warto nadmienić, że 11 listopada 2018 r. chór Alta Trinita pod dyrekcją Elizy Kaczmarczyk został uhonorowany przez Zarząd Główny Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Certyfikatem Skarbnicy Kultury Narodowej w 100-letnia rocznicę Niepodległej Rzeczypospolitej Polskiej za "dorobek w upowszechnianiu piękna pieśni polskiej i pielęgnowanie dziedzictwa narodowej muzyki".

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z koncertu chóru parafialnego Alta Trinita, który odbył się w związku z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. 

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

  • 6
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (0)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.