
1 czerwca rusza właściwa rywalizacja w ramach ogólnopolskiej akcji Rowerowa Stolica Polski. Elbląg włącza się w nią w wyjątkowy sposób – już od pierwszych minut!
Po raz pierwszy w historii miasta odbędzie się nocny przejazd rowerowy ulicami Elbląga, który rozpocznie się dokładnie o północy (0:00) z soboty na niedzielę, 1 czerwca, na Placu Kazimierza Jagiellończyka.
– Tempo będzie spokojne, a przejazd na dystansie około 9 km potrwa mniej więcej godzinę – informuje Marek Kamm, pełnomocnik prezydenta Elbląga ds. koordynacji i rozwoju ruchu rowerowego i pieszego.
To świetna okazja, by aktywnie rozpocząć rowerowy czerwiec.
Nocna jazda to zupełnie inne doświadczenie – klimatyczne, spokojne, intrygujące.
To doskonały sposób na wspólne, aktywne spędzenie czasu z innymi mieszkańcami miasta.
Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miejski w Elblągu.
Każdy rower musi być wyposażony w sprawne oświetlenie przednie i tylne – będzie to sprawdzane przed startem.
W przejeździe mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie, a niepełnoletni tylko pod opieką rodziców lub opiekunów.
Na każdego uczestnika czeka odblaskowa opaska Rowerowego Elbląga – praktyczny i bezpieczny gadżet!
Plac Jagiellończyka – Teatralna – Nowowiejska – Traugutta – Moniuszki – Królewiecka – Piłsudskiego – Legionów – Niepodległości – Płk. Dąbka – Odrodzenia – Mazurska – Browarna – Teatralna – Plac Jagiellończyka
To już 6. edycja Rowerowej Stolicy Polski, a zaangażowanie uczestników rośnie z roku na rok! W trwającym od 21 marca do 21 maja etapie treningowym zarejestrowało się ponad 17 tysięcy rowerzystek i rowerzystów.
W rywalizacji biorą udział samorządy z całej Polski – 165 miast i gmin, w tym również Elbląg. Miasto, którego mieszkańcy „wykręcą” najwięcej kilometrów, zdobędzie Puchar Rowerowej Stolicy Polski (osobno w kategorii miast prezydenckich i gmin).
Pobierz aplikację Aktywne Miasta na swój telefon.
Zarejestruj się i wybierz Elbląg jako miasto, dla którego chcesz zbierać kilometry.
Wsiądź na rower i ruszaj w trasę!
2020 – 23. miejsce (spośród 44 miast), 370 uczestników, 60 739 km (średnio 164 km/osobę)
2021 – 30. miejsce (z 53 miast), 469 uczestników, 79 541 km (169 km/osobę)
2022 – 27. miejsce (z 56 miast), 501 uczestników, 99 922 km (199 km/osobę)
2023 – 19. miejsce (z 62 miast), 1072 uczestników, 166 527 km (155 km/osobę)
2024 – 21. miejsce (z 53 miast), 1041 uczestników, 166 619 km (160 km/osobę)
Do zobaczenia na trasie – zaczynamy punktualnie o północy!
|
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
| Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. | ![]() |