› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Akacjowa zostanie połączona z Lotniczą

› bieżące 18 dni temu    29.09.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Akacjowa zostanie połączona z Lotniczą fot. UM Elbląg

Rozpoczyna się budowa połączenia drogowego pomiędzy ulicami Akacjową i Lotniczą. Dziś przekazany został teren budowy pod realizację zadania. To kolejna inwestycja drogowa realizowana przez elbląski samorząd w celu poprawy bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców.

Drogę pomiędzy ulicami Akacjową i Lotniczą w Elblągu wykona Firma Budowlano- Drogowa MTM z Gdyni. Zakres inwestycji obejmuje budowę odcinka długości 1,1 km od ul. Lotniczej na wysokości bramy do byłych koszar wojskowych do ul. Akacjowej.

- Wartość kontraktu na roboty budowlane wynosi 8.560.747,16 złotych. Na realizację tego zadania pozyskaliśmy kwotę ok. 1,9 mln zł ze środków budżetu państwa w ramach rezerwy subwencji ogólnej. Staramy się również o środki na ten cel z Funduszu Rozwoju Dróg – mówi prezydent Witold Wróblewski.

Budowa drogi potrwa 10 miesięcy. W ramach zadania oprócz drogi wraz z chodnikiem, drogą rowerową wykonane zostaną między innymi: zatoki autobusowe, zjazdy, oświetlenie, czy kanalizacja deszczowa.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ korski
17 dni temu ocena: 100%  1
Witam! Szanowni P.Dziennikarze, aby dobrze zrozumeć jakikolwiek artykół poruszający przebudowę lub budwę dróg, należy pokazywać mapę tego zadania w nawiązaniu do planu miasta. Taki rysunek pozwoli na łatwe ulokowanie tej inwestycji w mieście i przyrównanie do wielkości danej ulicy. pozdrawiam J.B.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.