› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Agresywny mężczyzna zniszczył siekierą drzwi i groził podpaleniem

› bieżące 4 miesiące temu    30.12.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Agresywny mężczyzna zniszczył siekierą drzwi i groził podpaleniem fot. elblag.net/archiwum

Najbliższe trzy miesiące 22-letni mieszkaniec Braniewa spędzi w więziennej celi, po tym jak w grudniowy świąteczny wieczór zakłócił spokój małżeństwa seniorów. Z ustaleń policjantów wynika, że podejrzany zniszczył siekierą drzwi i szyby w domu pokrzywdzonych, a także groził im spaleniem dobytku. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora oraz funkcjonariuszy i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 22-latka.

Chwile grozy przeżyło małżeństwo seniorów z Braniewa w nocy z 25/26 grudnia 2021r. Wtedy też policjanci zostali powiadomieni, że do ich drzwi dobija się pewien młody mężczyzna. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że sprawca wdarł się na posesję, uszkadzając bramkę, a następnie zaczął dobijać się siekierą do drzwi wejściowych i uszkodził również okno. Mężczyzna odgrażał się też seniorom, że spali ich budynek. Na miejsce natychmiast skierowano policyjny patrol.

Gdy parę minut później policjanci dojechali pod wskazany adres i upewnili się, że małżeństwu nic już nie grozi, ponieważ napastnik uciekł, ruszyli w ślad za uciekinierem. Do domu seniorów wysłano także grupę dochodzeniowo-śledczą celem przeprowadzenia oględzin i zabezpieczenia śladów.

Agresywny mężczyzna ukrywał się przed policjantami, jednak ci nie dawali za wygraną i uparcie dążyli do zatrzymania podejrzanego. Doszło do tego w poniedziałek (27.12.2021). Zatrzymany 22-latek został doprowadzony przez kryminalnych do komendy.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci wspólnie z prokuratorem wystąpili z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. W środę (29.12.2021) w braniewskim sądzie zapadła decyzja, że najbliższe trzy miesiące 22-latek spędzi w areszcie. Mężczyzna podejrzany jest o dwa przestępstwa – zniszczenia mienia oraz kierowania gróźb wobec pokrzywdzonych.

KPP Braniewo

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mietek
4 miesiące temu ocena: 100%  1
Ćpunow coraz więcej i alkohol na każdym winklu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.