› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Action painting w Światowidzie - videorelacja

› relacje ponad rok temu    4.12.2012
Konrad Kosacz
komentarzy 0 ocen 9 / 100%
A A A
Action painting w Światowidzie - videorelacja  fot. Konrad Kosacz

W październiku i listopadzie realizowano projekt skupiający młodzież z 5 szkół z Elbląga i Ornety pod nazwą Kręgi Kultury. W poniedziałek (27 listopada) w holu Światowida odbył się happening artystyczny podsumowujący cały projekt.

Rano wchodząc do budynku Światowida mogliśmy ujrzeć dziwnie wyglądające, zwisające z sufitu, białe blejtramy. Bliżej godziny jedenastej, doszło do nich trochę więcej elementów, które rozjaśniły sytuację i dały lepszy obraz tego co się będzie dzisiaj, tutaj działo. Na stołach przygotowano liczne pędzle, farby, pigmenty, narzędzia niezbędne do realizacji happeningu. W zdarzeniu udział wzięli prawie wszyscy uczestnicy projektu Kręgi Kultury. Byli to uczniowie z gimnazjum w Ornecie i uczniowie z elbląskich szkół takich jak: Ośrodek Szkolno-wychowawczy przy ulicy Polnej, Zespół Szkół Inżynierii i Środowiska z ul. Odrodzenia, Technikum Budowlane z Grottgera i II LO.
W czasie happeningu malowano abstrakcyjne obrazy, inspirując się techniką action painting, wykonywano różne formy przestrzenne, rzeźby z drutu czy gliny.

Koordynatorem projektu była p. Teresa Miłoszewska, animatorki projektu to: Ewa Bednarska-Siwielewicz, Helena Wojciechowska, Edyta Machul.

Choć impreza była przede wszystkim działaniem podsumowującym projekt, dała początek nowej akcji. Wspomina o tym Edyta Machul ze Światowida: W Światowidzie ruszyliśmy z nową grupą Psychoaktywni. Celem grupy jest działanie na ulicy. Na co dzień z moją grupą teatralną mamy tysiące pomysłów, a jak przyjdzie co do czego to nie ma kiedy tego realizować. Stworzyliśmy więc grupę, która ukierunkowana jest tylko na street art.  Wymyśliliśmy dziesięć haseł, które mają działać na nas, wpływać na przechodniów. Postanowiliśmy umieścić te dziesięć haseł na wlepkach. Umieścimy je w różnych punktach miasta. Są to hasła, np. pora na odpoczynek, wykrzycz to, rozluźnij mięśnie, weź oddech, itp. Chcemy żeby ludzie przestali pędzić, żeby się zatrzymali, zastanowili przez chwilę. Pierwsza akcja właśnie rozpoczęła się wewnątrz Światowida, pod nazwą Pora na odpoczynek, w styczniu chcemy by z kolejnymi hasłami wyjść na miasto. Projekt wlepek wykonał Kuba Qbi Strumiński.

Zapraszamy na fotorelację ze Światowida. Wkrótce także wideorelacja.

Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu "Dom Kultury+. Edukacja atrtystyczna". 

 

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (0)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.