Artykuły
Karta dużej rodziny – pierwsze porozumienia podpisane
Marszałek Gustaw Marek Brzezin podpisał pierwsze porozumienia z partnerami wspierającymi projekt „Warmia i Mazury dla Dużej Rodziny”, odpowiedzi samorządu województwa na inicjatywę Prezydenta RP „Dobry Klimat Dla Rodziny”. Dziś (23.01) w urzędzie gościli przedstawiciele instytucji kultury, ale lista partnerów jest otwarta i można przyłączyć się do inicjatywy.
Pierwsze na listę podmiotów wspierających rodziny wielodzietnie wpisały się: Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie i jego oddziały, Teatr im. Stefana... więcej ›
| ponad rok temu 24.01.2015 | › bieżące | 1 | komentarzy | ~Informacja prasowa |
Bal karnawałowy w SP 21
Miesiąc styczeń jest tradycyjnie miesiącem zabaw karnawałowych. Taką też zabawę zorganizowały dla swoich uczniów wychowawczynie klas 0-III Szkoły Podstawowej nr 21, z pomocą studentek edukacji wczesnoszkolnej. Dnia 24 stycznia odbył się w naszej szkole bal.
Rolę DJ pełnił zaprzyjaźniony rodzic-p. Bieńkowski, prowadzącą była p. Monika. Barwnie udekorowana sala gimnastyczna zmieniła się w salę balową. Dzieci przebrane w kolorowe, pomysłowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Przy dźwiękach muzyki... więcej ›
| ponad rok temu 24.01.2015 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Groził matce śmiercią, teraz jemu grożą 2 lata pozbawienia wolności
Czy którakolwiek matka mogłaby się spodziewać, iż kiedyś jej własne dziecko zagrozi, że ją zabije? To właśnie spotkało pewną mieszkankę Braniewa. Jej pijany syn wielokrotnie groził, że pozbawi swoją rodzicielkę życia. Kobieta o całej sprawie poinformowała policjantów. Teraz mężczyźnie grożą 2 lata więzienia.
Sprawa miała swój początek już we wrześniu ubiegłego roku. Wtedy na policję zgłosiła się 67-letnia kobieta. Utrzymywała, że przez ostatnie kilka dni jej syn, znajdujący się pod wpływem alkoholu... więcej ›
| ponad rok temu 24.01.2015 | › bieżące | 1 | komentarzy | ~Paweł Makowski |
W elbląskim ZUS-ie pracownika nie przechytrzysz
To, czy otrzymamy dane świadczenie z ZUS-u zależy od tego, czy uda nam się skompletować (często niemały) plik dokumentów. Jeśli już przebrniemy przez gąszcz biurokratycznych procedur i złożymy podpisy tam, gdzie to jest wymagane, otrzymamy określoną kwotę. Niektórzy sądzą jednak, że są sprytniejsi od pracowników ZUS-u i uda im się uszczknąć większą sumę pieniędzy.
W całym kraju zdarzają się próby oszustwa i wyłudzenia pieniędzy z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W tym celu wykorzystywane są drobne luki w... więcej ›
| ponad rok temu 24.01.2015 | › bieżące | 10 | komentarzy | ~Paweł Makowski |
Studniówki 2015: tak bawiło się ZST - zobacz zdjęcia i film
To był prawdziwy bal na najwyższym poziomie - tak można podsumować studniówkę Zespołu Szkół Technicznych w Hotelu Elbląg. Grupa uczniów niewielka, ale za to niezwykle zaangażowana. Parkiet hotelu został zapełniony już kilka minut po oficjalnym rozpoczęciu magicznego wieczoru. Potem kabarety, które rozśmieszyły wszystkich, tort, życzenia, łzy szczęścia, ale też i smutku.
To było wydarzenie na najwyższym poziomie. Gratulujemy kadrze pedagogicznej tak świetnych przyszłych maturzystów.
Zapraszamy do naszej... więcej ›
| ponad rok temu 24.01.2015 | › bieżące | 4 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Studniówki 2015: ZSISiU w Elblągu - zobacz zdjęcia!
Zespół Szkół Środowiska i Usług to gwarancja zawsze udanej zabawy do białego rana. Nie przeliczyliśmy się i tym razem. Fenomenalne dziewczyny, przystojni panowie porywający swoje partnerki do tańca - ojj tak, moglibyśmy spędzić na tej studniówce całą noc. Nie zabrakło oczywiście tortu, zabaw i kabaretów. To było wspaniałe wydarzenie.
Które oczywiście udekumentowaliśmy na naszych zdjęciach zapraszamy serdecznie do galerii!
Zapraszamy po więcej do naszego serwisu studniówkowego studniowki.elblag.net oraz... więcej ›
| ponad rok temu 24.01.2015 | › imprezy | 8 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Może byś tak Damian wpadł popedałować
Dlaczego rower jest ważny w naszym życiu? Ponieważ zapewnia nam codzienną dawkę ruchu. Jazda na rowerze jest bardzo skuteczna w spalaniu tłuszczu, wzmacnianiu mięśni nóg. To bardzo dobry trening kondycyjny i wytrzymałościowy.
Wycieczki rowerowe to nie tylko sposób na to, jak bezpiecznie schudnąć. Poza zdrowiem fizycznym, wpływają również na naszą psychikę. Jazda na rowerze polepsza nasze samopoczucie, zmniejsza napięcie i długotrwały stres. Nie nadwyręża ona stawów, wręcz przeciwnie, powoduje odciążenie stawów... więcej ›
| ponad rok temu 23.01.2015 | › bieżące | 6 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Sukces ma wielu ojców... i matek. Rozmowa z Izabelą Świerżewską
Za nami szósta edycja Festiwalu Talentów Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Wrażeń było bez liku, był śmiech i dobra zabawa. Przede wszystkim zaś było lekkie zdenerwowanie, czemu trudno się dziwić przy imprezie, zorganizowanej z takim rozmachem. O tym, jak zwykle wyglądają przygotowania do festiwalu, o jego uczestnikach i planach, związanych z przyszłymi edycjami wspomnianego wydarzenia, rozmwialiśmy z Izabelą Świerżewską, jedną z jego organizatorek.
Jak wiadomo, pierwsze kroki bywają trudne i niejednokrotnie... więcej ›
| ponad rok temu 23.01.2015 | › bieżące | 7 | komentarzy | ~Paweł Makowski |
Podawała się za pracownika socjalnego i okradała elblążan
Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu zatrzymali 60-letnią kobietę, która podawała się za pracownika socjalnego i okradała elblążan. Wybierała osoby starsze i samotne. Oferowała pomoc i dofinansowanie, między innymi do leków. Policjanci ustalili już dziesięć pokrzywdzonych osób w wieku od 80 do 96 lat. Ofiarą oszustki byli zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Grozi jej kara do 5 lat więzienia.
60-letnia Elżbieta L. była wcześniej karana za podobne przestępstwa. Było to w latach 90-tych. Wówczas w... więcej ›
| ponad rok temu 23.01.2015 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Miał w mieszkaniu blisko pół kilograma amfetaminy
21-letni Wojciech P., którego wczoraj rano „odwiedzili” policjanci kryminalni miał w mieszkaniu foliowe zawiniątko, w którym było dokładnie 443 grama amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci wspólnie z prokuraturą skierowali do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.
Była godzina 6.15 rano gdy policjanci kryminalni zdecydowali się zatrzymać 21-letniego Wojciecha P. i przeszukać zajmowane przez niego mieszkanie. Nie był to przypadek. Kryminalni byli przekonani, ze mężczyzna ten zajmuje się rozprowadzaniem... więcej ›
| ponad rok temu 23.01.2015 | › bieżące | 1 | komentarzy | ~Informacja prasowa |
Dramatyczne statystyki dot. oświaty. Zostanie powołany specjalny zespół
- Dane demograficzne na kolejne lata nie napawają optymizmem – mówiła Iwona Mikulska, dyrektor Departamentu Edukacji. Wraz z Bogusławem Miluszem, wiceprezydentem Elbląga, przedstawili statystyki dotyczące edukacji i stanu finansów oraz zaprezentowali pomysł powołania grupy ekspertów.
Ze statystyk wynika, że liczba uczniów w elbląskich szkołach i placówkach oświatowych systematycznie maleje. W latach 2007/2008 liczba wychowanków wynosiła 22116. 2010/11 – 20171. 2014/15 – 17936. Łącznie ubyło aż... więcej ›
| ponad rok temu 23.01.2015 | › bieżące | 6 | komentarzy | ~Bartłomiej Ryś |
Najskuteczniejsza depilacja laserowa na świecie Ligth Sheer już w
Salonie Urody Marzena Gross w Elblągu
Depilacja to, według relacji wielu kobiet, utrapienie dnia codziennego. Warto zastanowić się nad skuteczniejszą metodą usuwania zbędnego owłosienia, niż golenie maszynką czy depilacja woskiem. Kosmetyczne metody nie są niestety wystarczająco skuteczne ani delikatne dla skóry, chodź do niedawna jedyne które pozwalały zachować skórę bez owłosienia na 2-3 tygodnie. Często jednak powodują zapalenie mieszka (wosk), wzmocnienie włosa i jego wzrost w skórę (maszynka).
Czy słyszałaś już o depilacja laserowej …? Metodzie... więcej ›
| ponad rok temu 23.01.2015 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Z czterech elbląskich szkół zostaną dwie. Będą cięcia etatów?
Zespół Szkół Techniczno-Hotelarskich dołączy do Zespołu Szkół Gospodarczych. Gimnazjum numer 1 połączy się ze Szkołą Podstawową numer 9. To na razie tylko projekt uchwały, która zostanie poddana głosowaniu na sesji Rady Miasta 19 lutego. Czy nauczyciele i pracownicy stracą swoje etaty? Okazuje się, że nie.
Na dzisiejszej konferencji w Urzędzie Miejskim wiceprezydent Bogusław Milusz wraz z Iwoną Mikulską, dyrektor Departamentu Edukacji przedstawili nie tylko projekt nowej uchwały o połączeniu szkół, ale pokazali... więcej ›
| ponad rok temu 23.01.2015 | › bieżące | 20 | komentarzy | ~Bartłomiej Ryś |
Wybierz najlepszy OSK w Elblągu – nasz ranking
Ośrodków Szkolenia Kierowców jest bardzo dużo. Niektóre z nich kuszą wieloletnią tradycją i doświadczonymi instruktorami, inne zaś zachęcają atrakcyjnymi cenami. Który wybrać? To pytanie często zadają sobie przyszli kierowcy. Ten ranking może nieco sprawę ułatwić.
Wybór jest, przynajmniej teoretycznie, prosty. Na stronie WORDu możemy znaleźć dokładne wyliczenia procentowe na temat tego, ile osób zdaje egzamin państwowy z danego OSK. To właśnie te dane powinny być brane pod uwagę jako pierwszorzędne.... więcej ›
| ponad rok temu 23.01.2015 | › bieżące | 100 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Przebadaj się, to nic nie kosztuje. Wkrótce akcja "Mammobus"
Styczeń powoli się kończy, kolejny miesiąc również minie szybko, ale marzec jest miesiącem szczególnym. Wtedy bowiem do naszego województwa zawita Mammobus, czyli pojazd, wyposażony w sprzęt, umożliwiający przeprowadzenie badania pod kątem nowotworu, w dodatku bezpłatnie i bez skierowania. Mimo zakrojonej na szeroką skalę kampanii w mediach, zainteresowanie badaniami ze strony kobiet wciąż jest jednak niewielkie.
Mammografia - nie taki diabeł straszny, ale...
Mimo, iż lekarze zapewniają, że ucisk, jakiemu poddawana jest pierś... więcej ›
| ponad rok temu 23.01.2015 | › bieżące | 4 | komentarzy | ~Paweł Makowski |
Wyloguj się na MDK
Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu w okresie ferii zimowych będzie działać w godzinach od 9.00 – 14.00. W godzinach tych będą odbywały się zajęcia w niektórych sekcjach (podane na końcu rozpiski), natomiast dla dzieci i młodzieży niezrzeszonej, w naszych pracowniach mamy następujące propozycje:
26.01.2015 ( poniedziałek) – ul. Bema 37
10.00-11.30 – Zajęcia rytmiczno-taneczne dla dzieci klas I-IV, (proszę zabrać ze sobą stroje do ćwiczeń) prowadzi M. Wiczenbach
11.30-13.00 „ Flet i nie tylko – muzyka... więcej ›
| ponad rok temu 23.01.2015 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Z mapami wokół stadionu biegali sami twardziele
W padającym deszczu i przy niskiej temperaturze rozegrane zostały piąte w tym sezonie zawody w ramach VI edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Tym razem biegacze z mapą w ręku przemierzali trasę usytuowaną wokół stadionu Olimpii przy ul. Agrykola.
Piąte w tym sezonie zawody w biegach na orientację, organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz EKO Gryf przy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, tym razem zawitały do centrum miasta. Na trasie, usytuowanej wokół stadionu Olimpii, a zaprojektowanej przez... więcej ›
| ponad rok temu 23.01.2015 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Drogowcy uzbrojeni w kalkulatory ruszyli na drogi wojewódzkie
Rozpoczęło się wielkie liczenie aut. Czemu to ma służyć? To część akcji, organizowanej cyklicznie co pięć lat. Badanie natężenia ruchu, sprowadzające się właśnie do liczenia pojazdów, ma dać drogowcom obraz sytuacji infrastruktury komunikacyjnej w danym regionie. Na drogi krajowe w województwie warmińsko-mazurskim wyruszyli pracownicy GDDKiA.
Co pięć lat zarządza się generalny pomiar ruchu. O rozpoczęciu akcji w tym roku poinformował wczoraj rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Karol... więcej ›
| ponad rok temu 23.01.2015 | › bieżące | 1 | komentarzy | ~Paweł Makowski |
Insp. Marek Osik: "Ubiegły rok był pracowity dla elbląskich policjantów"
To oni stoją na straży porządku publicznego i bezpieczeństwa w mieście. Mowa rzecz jasna o policjantach. W ostatnim czasie wzrosło zaufanie elblążąn do funkcjonariuszy, co przekłada się nie tylko na wyniki policyjnych ankiet, ale i pomoc w ujmowaniu przestępców czy udaremnianiu wykroczeń poprzez wcześniejsze ostrzeganie o podejrzanej aktywności w okolicy. Dziś policjanci podsumowali rok swojej pracy.
Ubiegły rok był bardzo ciężki, pracowity dla policjantów i pracowników wszystkich komórek organizacyjnych
Tym zdaniem... więcej ›
| ponad rok temu 22.01.2015 | › bieżące | 3 | komentarzy | ~Paweł Makowski |
Nowa partia Janusza Korwin-Mikke. Jej nazwa? „KORWiN”
Kilka dni temu informowaliśmy o rozłamie w strukturze wewnętrznej Kongresu Nowej Prawicy. Na dniach mieliśmy poznać nową nazwę i założenia kolejnego ugrupowania Janusza Korwin-Mikke. O godzinie 13.00 odbyła się konferencja założycielska. Nowa nazwa partii to „Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja”.
Przypomnijmy: kilka dni temu informowaliśmy o rozłamie w wewnętrznych strukturach Kongresu Nowej Prawicy. Pytaliśmy elbląskich działaczy o ten wydarzenie. Dotarliśmy do uchwały, na której podpis złożyli m.in. Adrian... więcej ›
| ponad rok temu 22.01.2015 | › bieżące | 7 | komentarzy | ~Bartłomiej Ryś |








