› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

9 powodów, dla których warto zdecydować się na nowy samochód w leasingu

› bieżące ponad rok temu    23.11.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
9 powodów, dla których warto zdecydować się na nowy samochód w leasingu

Przedsiębiorca może wziąć w leasing zarówno nowe, jak i używane auto. W artykule wskazujemy powody przemawiające za wyborem pojazdu prosto z salonu.

Idealny stan techniczny


Nowy samochód cechuje się idealnym stanem technicznym. Obejmuje go gwarancja producenta, dlatego nie trzeba się obawiać ryzyka ewentualnych wad fabrycznych. Pojazd taki będzie również miał zerowy przebieg, a prawdopodobieństwo jego awarii w okresie leasingu jest stosunkowo nieduże.

Leasing używanego auta wiążę się ze znacznie większym ryzykiem – po niedługim czasie może się okazać, że oprócz kosztów finansowania trzeba będzie ponosić wydatki związane z naprawami i wymianą szybko zużywających się podzespołów.

Większe pole do negocjacji ceny


Firmy leasingowe mogą negocjować ceny nowych pojazdów u dealerów samochodowych, z którymi współpracują. Dzięki temu klient płaci niższą ratę leasingową. Zarazem łatwiej jest mu negocjować warunki finansowania z leasingodawcą, w tym wysokość raty, czynszu inicjalnego i wykupu.

Możliwość otrzymania atrakcyjnych dodatków


Niektóre firmy leasingowe w pakiecie z leasingiem oferują różne bonusy, w tym serwis, wymianę opon i wycieraczek czy dodatkowe wyposażenie pojazdu, np. dywaniki samochodowe, większy bagażnik, podgrzewaną przednią szybę czy kamerę cofania.

Duży wybór dostępnych modeli


Przedsiębiorca zainteresowany leasingiem nowego samochodu może wybierać spośród modeli wszystkich popularnych marek. Aby nie płacić wysokiej raty i otrzymać pojazd tani w eksploatacji, może zdecydować się np. na finansowanie popularnych modeli Skody, Volkswagena czy Toyoty. Inną możliwością jest postawienie na marki z segmentu premium, np. leasing samochodu Audi, Mercedes czy BMW. W przypadku używanych pojazdów dostępna oferta finansowania jest znacznie uboższa.

Większe bezpieczeństwo jazdy


Nowe auta są wyposażane w szereg nowoczesnych technologii, które podnoszą bezpieczeństwo jazdy. Można do nich zaliczyć m.in. system kontroli ciśnienia w oponach, rozpoznawanie zmęczenia kierowcy, system wykrywania pieszych i kontroli odstępu od poprzedzających pojazdów czy automatyczne wzywanie pomocy ratunkowej w razie wypadku.

Szybsze otrzymanie samochodu w leasingu


Nowy samochód można otrzymać w leasingu znacznie szybciej niż używany. Dlatego, że leasingodawca nie musi weryfikować źródła pochodzenia pojazdu i jego stanu technicznego. Nie będzie również konieczne dokonywanie wyceny przez rzeczoznawcę.

Poczucie prestiżu


Podróżowanie nowym autem daje znacznie większe poczucie prestiżu niż jazda używanym. Jest to istotne zwłaszcza dla przedsiębiorców, którym zależy na kreowaniu wizerunku swojej firmy. Mogą oni zdecydować się np. na leasing samochodowy BMW, Porsche czy Mercedesa.

Możliwość używania auta w firmie po leasingu


Po zakończeniu leasingu przedsiębiorca może zdecydować się na korzystny wykup. Pozwoli mu to przejąć auto na własność i używać go dalej w swojej firmie.

Łatwość sprzedaży pojazdu na rynku wtórnym


Nowe auto po kilku latach będzie jeszcze z dużym prawdopodobieństwem w pełni sprawne. Dzięki temu leasingobiorca sprzeda je w korzystnej cenie po wykupie.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.