Artykuły
Aresztowany za znęcanie się nad kobietą
Policjanci z Pasłęka zatrzymali 35-letniego Artura K. Mężczyzna znęcał się nad swoją konkubiną, wszczynał awantury wyzywał i bił ją. Po jednaj z takich awantur został zatrzymany przez wezwanych na interwencję policjantów. Przeprowadzone postępowanie pozwoliło postawić mężczyźnie zarzut znęcania się. Wcześniej już był karany za to samo przestępstwo i odbywał karę pozbawienia wolności. Sąd aresztował go na dwa miesiące.
Policjanci zawnioskowali do prokuratury a ta z kolei do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Cała... więcej ›
| ponad rok temu 31.08.2015 | › policja | ~Informacja prasowa |
Chcesz poprawić maturę? Od 2016 będziesz musiał za to zapłacić
50 zł będzie musiał zapłacić absolwent, który będzie chciał poprawić maturę - poinformowało Ministerstwo Edukacji Narodowej w rozporządzeniu z dnia 25 czerwca 2015.
Nowe zasady związane są z tym, iż niemal 8% arkuszy maturalnych jest drukowanych niepotrzebnie - absolwenci najpierw zapisują się na maturę, ale finalnie na nią nie przychodzą. Wprowadzenie opłaty za możliwość poprawienia jakiegoś przedmiotu sprawi, że uczeń zastanowi się parę razy, zanim zdecyduje się poprawiać egzamin.
Opłatę za egzamin trzeba uiścić na konto,... więcej ›
| ponad rok temu 31.08.2015 | › rozwój i edukacja | ~Karolina Kobak |
Maria Kosecka: W Platformie nie zaszły żadne istotne zmiany
Kilka dni temu na naszych łamach poruszyliśmy temat domniemanego powrotu Marii Koseckiej do pierwotnego ugrupowania, czyli Platformy Obywatelskiej. Zaznaczyliśmy, że informacje te są nieoficjalne, jednak przewodniczący Klubu Radnych PO w Elblągu, Antoni Czyżyk „nie potwierdził, ani nie zaprzeczył”. Dziś znamy już oficjalne stanowisko samej zainteresowanej.
Przypomnijmy: do naszej redakcji dotarła informacja, jakoby Maria Kosecka zaczęła ponownie uczęszczać na spotkania Platformy Obywatelskiej. Tym samym nasz rozmówca zasugerował, że... więcej ›
| ponad rok temu 31.08.2015 | › polityka | 10 | komentarzy | ~Bartłomiej Ryś |
Ostatni weekend wakacji był bezpieczny
Od piątku do niedzieli policjanci prewencji interweniowali 216 razy. Zatrzymali 4 osoby poszukiwane i 4 nietrzeźwych kierowców. 27 osób trafiło do wytrzeźwienia. Było 18 kolizji. Nie odnotowaliśmy żadnego wypadku drogowego. Trzech kierowców straciło prawo jazdy w tym dwóch za zbyt szybka jazdę w mieście, natomiast jeden za stworzenie szczególnego zagrożenia w ruchu drogowym. Policjanci przeprowadzili 508 legitymowań.
Podczas akcji „Powroty" policjanci ruchu drogowego z Elbląga i Pasłęka skontrolowali 249... więcej ›
| ponad rok temu 31.08.2015 | › policja | ~Informacja prasowa |
Polityka, polityka, Biedronka, czyli retrospekcja minionego tygodnia
Miniony tydzień został zdominowany przez tematy polityczne. To właśnie informację o „jedynkach” Kukiza i planowanym referendum Łukasza Nosarzewskiego czytaliście najchętniej. Znalazło się również miejsce dla informacji o sklepach Biedronka. Przyznajemy – jesteśmy w lekkim szoku.
„Kukiz okazał się zwykłą szmatą” - tak zareagował jeden z lokalnych sympatyków na wieść o ogłoszeniu list wyborczych Pawła Kukiza. Skąd tak mocne słowa? Możecie przeczytać o tym tutaj.
Rozmawialiśmy również z... więcej ›
| ponad rok temu 31.08.2015 | › bieżące | ~Bartłomiej Ryś |
Elbląg: Policjanci zadbają o bezpieczną drogę dzieci do szkoły
Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny. Dla policjantów szczególnie ten początek roku to pracowity okres. Na drogach zwiększa się ruch pojazdów, jest także więcej osób pieszych. Ten czas to początek policyjnej akcji: „Bezpieczna droga do szkoły".
Jak co roku będzie ona realizowana przez policjantów dzielnicowych, funkcjonariuszy ruchu drogowego oraz strażników miejskich. Policjanci dzielnicowi wspomagani przez prewencję będą pełnić dyżury w obrębie szkół podstawowych ze szczególnym... więcej ›
| ponad rok temu 31.08.2015 | › policja | ~Informacja prasowa |
Narkotyki w mieszkaniu
Policjanci kryminalni zatrzymali pasłęczanina - 24-letniego Jarosława S. W zajmowanym przez niego mieszkaniu znaleziono sporą ilość narkotyków oraz elektroniczną wagę. Część zabezpieczonych środków odurzających była poporcjowana w foliowe woreczki. Policjanci i prokurator wnioskowali o tymczasowe aresztowanie 24-latka.
W sobotę na specjalnym posiedzeniu Sąd Rejonowy w Elblągu przychylił się do wniosku i aresztował Jarosława S. na 3 miesiące. Samo zatrzymanie mężczyzny miało miejsce w piątek. W pasłęckim mieszkaniu zajmowanym... więcej ›
| ponad rok temu 31.08.2015 | › policja | ~Informacja prasowa |
Nowa forma debaty według KORWiN i zwolenników JOWów
W miniony piątek, w biurze partii KORWiN, odbyła się „debata” pomiędzy Pawłem Kusznerem (Ruch Kukiza) a Arturem Kalbarczykiem (KORWiN). Tematem były Jednomandatowe Okręgi Wyborcze. Teoretycznie miała być to merytoryczna dyskusja, która przybliżyłaby temat JOWów. Praktycznie? Kłótnia, przekrzykiwanie się, „wcinanie” się w kwestie drugiej strony.
Debatę poprowadził Michał Szydlarski, prezes elbląskiego oddziału KORWiN. Na sali zgromadziło się kilkanaście osób, głównie zwolenników... więcej ›
| ponad rok temu 31.08.2015 | › polityka | 2 | komentarzy | ~Bartłomiej Ryś |
Jak miasto wspiera seniorów?
Osoby starsze potrzebują wielu udogodnień i opieki, często specjalistycznej, która pomoże im w codziennym funkcjonowaniu. W poniższym artykule prezentujemy kilka ułatwień, które sprawią, że codzienność osób starszych stanie się łatwiejsza.
Transport
Jeszcze do połowy przyszłego roku działa Karta Seniora, która uprawnia do tańszych o 50% przejazdów:
- "w jedną stronę" w klasie 1 i 2 w pociągach TLK (Twoje Linie Kolejowe), EIC (Express Intercity) i IC (Intercity), a także do biletów -... więcej ›
| ponad rok temu 31.08.2015 | › bieżące | 1 | komentarzy | ~Karolina Kobak |
Nordic walking, rajd rowerowy i kurs samoobrony
Po wakacyjnym wypoczynku seniorzy biorący udział w projekcie „Bądź w doskonałej formie – aktywny senior" wracają do zajęć. - Zaczynamy intensywnie, już w pierwszym tygodniu września ruszamy z zajęciami taneczno-gimnastycznymi oraz rajdem rowerowym – mówi Zyta Wrzos, koordynator projektu.
Zajęcia dla seniorów nie tylko pozytywnie wpływają na kondycję i samopoczucie uczestników, stwarzają także okazję do rozmów, wymiany doświadczeń i wspólnego spędzania czasu. Projekt rozpoczął się w marcu i... więcej ›
| ponad rok temu 31.08.2015 | › sport | ~Informacja prasowa |
Wzdłuż Nogatu
W dniu 29.08.2015 r. odbyło się kolejne wydarzenie z cyklu „Zwiedzamy Żuławy”. Tym razem Stowarzyszenie „Kochamy Żuławy” zaprosiło na wycieczkę rowerową pt. „Wzdłuż Nogatu”. Uczestnicy odwiedzili okolice Elbląga: Władysławowo, Wikrowo, Jegłownik, Michałowo, Wierciny, Jazową, Kępki, Bielnik i Kępę Rybacką.
Wycieczka rozpoczęła się zwiedzaniem Folwarku Żuławskiego we Władysławowie. Przewodnik, Leszek Marcinkowski, przybliżył turystom m.in. temat obiektów hydrotechnicznych na rzece Nogat, dawnego... więcej ›
| ponad rok temu 31.08.2015 | › region | ~Informacja prasowa |
Szczepiennia ochronne - fakty i mity
Postulatów za i przeciw szczepieniom ochronnym jest bardzo wiele. W kwestii tej pewne jest jednak tylko jedno - za uchylenie się od szczepienia możemy słono zapłacić.
Nawet 10 tys złotych - tyle będą musieli zapłacić rodzice, którzy uchylili się od szczepienia swojego dziecka nie mając ku temu uzasadnionych medycznie powodów. Według Głównego Inspektora Sanitarnego takie działania mają wpłynąć na zmianę decyzji rodziców i dostosowanie się do odgórnych decyzji.
Niebezpieczne szczepienia?
W internecie... więcej ›
| ponad rok temu 30.08.2015 | › dzieci i rodzina | 2 | komentarzy | ~Karolina Kobak |
Wypadek na dworcu w Malborku. Pociąg nie wyhamował na peronie
Wczoraj (29.08) około godziny 20:00 doszło do wypadku na dworcu PKP w Malborku. Pociąg osobowy relacji Grudziądz - Malbork, nie wyhamował na ślepym torze i uderzył w tzw.kozioł oporowy, który znajduje się na końcu peronu. Troje dzieci przetransportowano do szpitala.
Jak podaje radiogdansk.pl przyczyny wypadku ustala specjalna komisja, która została powołana przez PKP. W wyniku wypadku dzieci doznały lekkich, nie zagrażających im życiu, obrażeń ciała w postaci potłuczeń i siniaków. Troje dzieci, chłopiec wieku 6 lat oraz dwie... więcej ›
| ponad rok temu 30.08.2015 | › region | 1 | komentarzy | ~Ines Kuraś |
Zmiany w sklepach Biedronka. Wkrótce również w Elblągu?
Nie ma chyba osoby, która nie znałaby dyskontu Biedronka. W Elblągu mamy 14 sklepów tej sieci, a kolejny powstaje na ul. Rawskiej. Biedronka zrywa z dotychczasowym wizerunkiem i wprowadza zmiany.
Sieć sklepów Biedronka, ma wkrótce przestać istnieć tylko jako dyskont. Właściciel sklepów Jeronimo Martins Polska podkreśla dla onet.pl, że pozostawią w formacie sklepów z dyskontów to, co najważniejsze tj. niskie ceny oraz wyselekcjonowany asortyment. W ramach zmian stoiska ze świeżymi warzywami i owocami są... więcej ›
| ponad rok temu 30.08.2015 | › informacje systemowe | 4 | komentarzy | ~Ines Kuraś |
Partia Zbigniewa Stonogi współpracuje i zbiera podpisy
Od kilku dni elblążanie mogą zobaczyć krążącego po mieście busa z bocznym napisem „Partia Zbigniewa Stonogi”. Poszliśmy tym tropem. Dotarliśmy do „jedynek” z okręgu elbląskiego oraz olsztyńskiego. Zupełnie inaczej, niż w przypadku Ruchu Kukiza – razem współpracują, zbierają podpisy i przy okazji zapraszają chętne osoby na swoje listy do Sejmu. A elblążanom rozdają... piwo!
Partia Zbigniewa Stonogi praktycznie nie istnieje w mediach ogólnopolskich. Temat samego lidera jest podejmowany wyłącznie wtedy,... więcej ›
| ponad rok temu 29.08.2015 | › polityka | 16 | komentarzy | ~Bartłomiej Ryś |
1 września - rocznica wybuchu II Wojny Światowej
Serdecznie zapraszamy mieszkańców do udziału w obchodach 76. rocznicy wybuchu II wojny światowej, które odbędą się 1 września przy Krzyżu Katyńskim na Cmentarzu Agrykola o godz. 17.00.
Program obchodów: godz. 17.00 – rozpoczęcie uroczystości – Miejsce Pamięci (Krzyż Katyński) na Cmentarzu Agrykola: - odegranie hymnu państwowego, - przemówienia okolicznościowe, - Apel Poległych i salwa honorowa, - składanie kwiatów Przed uroczystością – o godz. 16.30 Prezydent Witold Wróblewski złoży kwiaty... więcej ›
| ponad rok temu 28.08.2015 | › bieżące | 2 | komentarzy | ~Informacja prasowa |
Policyjna akcja „Powroty"
Przed nami ostatni weekend wakacji. Na drogach naszego miasta i powiatu policjanci spodziewają się natężenia ruchu. Funkcjonariusze będą monitorowali drogi naszego powiatu.
Policjanci z ruchu drogowego będą pełnić służbę, m.in. na elbląskim odcinku krajowej „siódemki", który w ten weekend będzie drogą o dużym natężeniu ruchu. Policjanci będą zapewniać płynność przejazdu, a także reagować na wszelkie wykroczenia i przestępstwa drogowe popełniane przez kierujących. Oznakowane i nieoznakowane radiowozy wyposażone... więcej ›
| ponad rok temu 28.08.2015 | › policja | ~Informacja prasowa |
Miał ponad 5 promili i opiekował się dziećmi. Policjanci zatrzymali pijanego ojca
Dokładnie 5,1 promila alkoholu w organizmie miał 52-letni mężczyzna, który opiekował się swoimi małoletnimi dziećmi w wieku 4 i 8 lat. Policjanci interweniowali wczoraj w ramach nadzoru nad rodziną, gdyż wcześniej miała miejsce podobna sytuacja. Dzieci trafiły do placówki opiekuńczej. Natomiast wyrodny ojciec trafił do policyjnego aresztu. Odpowie teraz za niedopełnienie obowiązków rodzicielskich.
Wczoraj około godziny 17. policjanci dzielnicowi interweniowali w jednym z mieszkań na ulicy 3 Maja w Elblągu. Interwencja miała... więcej ›
| ponad rok temu 28.08.2015 | › policja | ~Informacja prasowa |
Transport dla niepełnosprawnych na referendum
INFORMACJA PREZYDENTA MIASTA ELBLĄG
w/s transportu osób niepełnosprawnych w dniu głosowania w referendum ogólnokrajowym zarządzonym na dzień 6 września 2015 r.
Informuję, że w dniu referendum, tj. 6 września 2015 r. Urząd Miejski w Elblągu zapewni transport osób niepełnosprawnych do wybranego lokalu referendalnego. W celu skorzystania z pomocy należy w dniu referendum zgłosić taką potrzebę (telefonicznie) w Urzędzie Miejskim w Elblągu.
Zgłoszenia będą przyjmowane od godz. 07.00 do 21.00 w dniu 6 września 2015 r. pod... więcej ›
| ponad rok temu 28.08.2015 | › polityka | ~Informacja prasowa |
Kto zostanie "jedynką" Prawa i Sprawiedliwości w Elblągu?
Od wczoraj w mediach ogólnopolskich spekuluje się o tym, kto został "jedynką" na listach wyborczych Prawa i Sprawiedliwości. Od rana nasza redakcja próbuje uzyskać informacje na temat elbląskich list. Skontaktowaliśmy się już z Jerzym Wilkiem, przewodniczącym PiS, który poinformował nas, że listy już są, ale czekają na zatwierdzenie przez Warszawę. Około godziny 18:00 mamy poznać nazwiska.
"Jedynki" @pisorgpl w #Elbląg już wybrane. Informacje na ten temat mamy uzyskać dopiero wieczorem.
— elblag.net... więcej ›
| ponad rok temu 28.08.2015 | › polityka | 4 | komentarzy | ~Bartłomiej Ryś |








