› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

800 tysięcy złotych dla naszych strażaków ochotników

› bieżące 18 dni temu    5.01.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
800 tysięcy złotych dla naszych strażaków ochotników fot. Biuro Prasowe Solidarnej Polski w województwie Warmińsko-Mazurskim

Dzięki wsparciu Funduszu Sprawiedliwości strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej powiatu elbląskiego dostaną najnowocześniejszy sprzęt do ratowania życia i zdrowia ludzkiego, a także nowe mundury. Symboliczne czeki na blisko 800 tysięcy złotych wręczył strażakom Michał Gzowski z Ministerstwa Sprawiedliwości.   Dzięki wsparciu finansowemu z Funduszu Sprawiedliwości do druhów z gmin Pasłęk, Tolkmicko, Markusy, Rychliki, Gronowo Elbląskie, Elbląg, Milejewo i Młynary trafi najnowszy sprzęt ratowniczo-gaśniczy, m.in. kamery termowizyjne, prądownice czy agregaty gaśnicze.

- Najczęściej to właśnie strażacy ochotnicy niosą pomoc jako pierwsi. Ratują ofiary wypadków drogowych, pożarów czy katastrof. Często o życiu rannego decydują minuty, dlatego tak ważne jest, by strażacy mieli najlepszy sprzęt ratowniczy, niezawodny i profesjonalny. Życie człowieka jest bezcenne, dlatego tak bardzo się cieszę, że mogę w imieniu Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro przekazać realne wsparcie 20 jednostkom ochotniczej straży w całym powiecie elbląskim – podkreślił Michał Gzowski podczas spotkania z samorządowcami i druhami ochotnikami. Na to, jak istotne dla powodzenia akcji ratowniczej jest odpowiedni sprzęt, wskazywali także sami strażacy.

Sprawna straż pożarna to nie tylko doskonale przeszkoleni ludzie, ale także profesjonalne wyposażenie. Środki z Ministerstwa Sprawiedliwości pomogły nam w zakupie m.in. nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wymianie wysłużonych ubrań bojowych

 – zaznaczył druh Zbigniew Rutkowsk i- dowódca sekcji z OSP KSRG w Krzewsku.

Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości, regularnie przekazuje strażakom ochotnikom w całym kraju środki na specjalistyczny sprzęt ratowniczy. Stało się to możliwe dzięki rozszerzeniu formuły działania Funduszu o udzielanie wsparcia dla służb ratujących życie i zdrowie pokrzywdzonych. Chodzi zwłaszcza o jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, których członkowie w przypadku ponad połowy wypadków drogowych jako pierwsi udzielają pomocy poszkodowanym.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.