Artykuły
Pogranicznicy obchodzili swoje święto
W piątek, w Ratuszu Staromiejskim funkcjonariusze Straży Granicznej w Elblągu obchodzili swoje święto. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Straż Graniczna została powołana ustawą z dnia z dnia 12 października 1990 r. o Straży Granicznej, która określa jej obowiązki i zadania. Do podstawowych i najważniejszych zadań formacji należy ochrona nienaruszalności granicy państwowej, organizowanie i dokonywanie kontroli ruchu granicznego, przeciwdziałanie nielegalnej migracji i zwalczanie przestępczości o charakterze transgranicznym. Katalog... więcej ›
| ponad rok temu 17.05.2014 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
14-latek zatrzymany zaraz po pożarze
Policjanci z Młynar, którzy interweniowali podczas pożaru budynku gospodarczego w Kurowie Braniewskim zatrzymali 14-letniego chłopaka. Nastolatek przyznał się do podpalenia. Teraz zajmie się nim sąd rodzinny i nieletnich. Straty poniesione w wyniku pożaru to około 50 tysięcy złotych.
Wczoraj około godz. 11.00 dyżurny policji z Pasłęka poinformował funkcjonariuszy z Młynar o pożarze budynku gospodarczego. Ci pojechali na miejsce, gdzie trwała już akcja gaśnicza. Jak ustalono, jeden z mieszkańców miejscowości Kurowo Braniewskie... więcej ›
| ponad rok temu 16.05.2014 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Potrącenie 10-letniego rowerzysty na Ogólnej
Parędziesiąt minut po godzinie 16.00 na skrzyżowaniu ulic Ogólna oraz Broniewskiego doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Ucierpiał młody, 10-letni cyklista.
Z relacji świadków wiemy, że młody chłopak wraz z opiekunem poruszali się ul. Broniewskiego w stronę kamionki. Natomiast Ogólną w stronę pętli tramwajowej jechała kobieta autem osobowym marki Nissan. Świadkowie twierdzą, że cykliści wjechali na skrzyżowanie już na czerwonym świetle, kierująca nissanem nie była w stanie zahamować. Doszło do kolizji.
Ucierpiał w... więcej ›
| ponad rok temu 16.05.2014 | › bieżące | 8 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Trasa Biegu Piekarczyka szybsza i ciekawsza
Zaledwie półtora miesiąca pozostało do VI Elbląskiego Biegu Ulicznego Piekarczyka, którego organizatorami są Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W tym roku zawodnicy pobiegną nową trasą, która ma być szybsza i ciekawsza.
Dla każdego zawodnika jedną z ważniejszych kwestii jest trasa biegu. W tym wypadku liczą się nawierzchnia, położenie ale także trudność jej pokonania. Trasa tegorocznego Biegu Piekarczyka liczy 10 kilometrów i prowadzi ulicami Elbląga. Jest płaska, w 85 procentach składa... więcej ›
| ponad rok temu 16.05.2014 | › sport | 1 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Prace nad Strategią Rozwoju Elbląga zakończone
Zakończyły się konsultacje wokół "Strategii rozwoju Elbląga 2020+". Prezentujemy drogę jaką przeszedł dokument w ciągu blisko dwóch lat. Wkrótce też szerzej omówimy ten dokument na łamach elblag.net.
W październiku 2012 roku Zespół ds. opracowania „Strategii rozwoju Elbląga 2020+" rozpoczął prace. W jego skład weszli przedstawiciele władz samorządowych Elbląga i sąsiadujących jednostek samorządu terytorialnego, środowiska przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, instytucji... więcej ›
| ponad rok temu 16.05.2014 | › bieżące | 5 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Laureaci konkursów na 777-lecie Elbląga
W czwartek 15 maja, w Bibliotece Elbląskiej im. C. Norwida odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursów na zakładkę do książki i maskotkę miejską ogłoszonych z okazji 777-lecia naszego miasta. We wręczeniu nagród wziął udział Prezydent Elbląga Jerzy Wilk.
Konkursy na zakładkę do książki i maskotkę miejska zostały ogłoszone przez Prezydenta Miasta Elbląga i Bibliotekę Elbląską im. C. Norwida, aby zachęcić dzieci i młodzież do włączenia się w obchody 777-lecia naszego miasta. Prace miały... więcej ›
| ponad rok temu 16.05.2014 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Biegli ustalą przyczyny tragedii żeglarzy na Cieplicówce
Prokuratura w Elblągu, prowadząca śledztwo w sprawie wypadku na kanale Cieplicówka, w którym zginęło w pożarze jachtu czterech żeglarzy, powołała biegłych. Mają oni wydać opinię w sprawie przyczyn tragedii. Do pożaru doszło, gdy jacht zahaczył o linię energetyczną.
Jak poinformował Krzysztof Nowacki z elbląskiej policji, policjanci prowadzą czynności zlecone im przez prokuratora prowadzącego sprawę.
Prokurator powołał dwóch biegłych - specjalistów w zakresie elektroenergetyki i pożarnictwa. Obecnie zapoznają... więcej ›
| ponad rok temu 16.05.2014 | › bieżące | 3 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Olimpia Elbląg zatrudni koordynatora grup młodzieżowych
Zarząd Związkowego Klubu Sportowego Olimpia Elbląg ogłasza nabór na stanowisko:
TRENER - KOORDYNATOR GRUP MŁODZIEŻOWYCH
Do zadań TRENERA-KOORDYNATORA będzie należeć:
- realizacja przyjętego przez Klub programu rozwoju młodzieży
- przygotowanie oraz kontrola przebiegu systemu rozgrywek wszystkich grup młodzieżowych
- merytoryczne wsparcie dla trenerów poszczególnych grup
- nadzór i kontrola merytoryczna nad prawidłowym przebiegiem procesu szkolenia poszczególnych grup
- przygotowywanie regularnych... więcej ›
| ponad rok temu 15.05.2014 | › sport | ~Redakcja elblag.net |
Karo sprawcą największej niespodzianki w PELA
Za nami kolejne mecze w Piłkarskiej Elbląskiej Lidze Amatorów HYDROBUD, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Największą niespodziankę w minionej kolejce sprawił zespół Karo, który ograł wicelidera Świat Kuchni 1:0.
W 14. kolejce PELA na pierwszy plan wysuwa się porażka wicelidera z niżej notowaną drużyną Karo. Dla drużyny Świat Kuchni była to dopiero druga porażka w obecnym sezonie. Losy pojedynku rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. Po kwadransie gry i bramce strzelonej przez Łukasza Siemaszko,... więcej ›
| ponad rok temu 15.05.2014 | › sport | ~Redakcja elblag.net |
Korty czekają na tenisistów
Turnieje, lekcje tenisa, zawody dla najmłodszych, firm i instytucji - to tylko niektóre atrakcje, jakie dla miłośników tenisa ziemnego, przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Właśnie ruszył kolejny sezon na kortach tenisowych przy ul. Agrykola.
Choć pogoda czasem płata jeszcze figle, to aura na tyle jest już sprzyjająca, że miłośnicy tenisa ziemnego mogą rozpocząć nowy sezon. I właśnie z myślą o nich MOSiR przygotował bogatą ofertę. - Do dyspozycji tenisistów mamy pięć kortów o nawierzchni ceglanej,... więcej ›
| ponad rok temu 15.05.2014 | › sport | ~Redakcja elblag.net |
Gala Finałowa MISS PWSZ 2014 już w piątek tylko w Club Oxiden!
Piątek, 16 maja, godzina 21:00 – warto zanotować te dane. Właśnie wtedy w Club Oxiden odbędzie się finałowa Gala Miss Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu! Będzie to noc pięknych kobiet, zimnych, ale rozgrzewających drinków oraz energetycznych rytmów serwowanych przez DJ INOX.
Casting na Miss PWSZ za nami. Jak już informowaliśmy zgłosiło się na niego 5 kandydatek, jednak Rada Studentów w dalszym ciągu zachęcała kolejne Panie. Jak się dziś dowiedzieliśmy – z sukcesem. Podczas gali finałowej prócz... więcej ›
| ponad rok temu 15.05.2014 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Powstała Elbląska Rada Klastrów
Prezydent Jerzy Wilk powołał Elbląską Radę Klastrów. Skupia ona około 150 lokalnych przedsiębiorców zatrudniających w sumie 2,5 tysiąca osób. Roczne obroty tych firm znacznie przekraczają 600 mln złotych. Współpraca samorządu z biznesem ma przynieść obu stronom wymierne korzyści.
Elbląska Rada Klastrów (ERK) to pierwsze tego typu zrzeszenie przedsiębiorców w kraju. W jej skład wchodzi osiem branżowych klastrów, działających na zasadzie stowarzyszeń. Decyzja o powołaniu Rady zapadła pod koniec... więcej ›
| ponad rok temu 15.05.2014 | › bieżące | 3 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Zbliżają się Turbinalia. Zobacz, co będzie się działo
Wielkimi krokami nadchodzi coroczne studenckie święto czyli TURBINALIA 2014. Obchody rozpoczną się w poniedziałek (19.05) zmaganiami sportowymi i potrwają aż do piątku (23.05) które zakończy finałowa zabawa plenerowa.
Zgodnie z tradycją, piątkowe świętowanie otworzy barwny pochód ulicami Elbląga. Przemarsz zakończy się na placu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu przy al. Grunwaldzkiej 137 gdzie elbląskie władze symbolicznie przekażą klucze do bram miasta. Dla uczestników przygotowano mnóstwo atrakcji,... więcej ›
| ponad rok temu 15.05.2014 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Uważaj. Przez taki kredyt możesz stracić mieszkanie!
W ostatnim okresie na Pomorzu nasila się przejmowanie mieszkań za długi. Proceder ten polega na wykorzystywaniu trudnej sytuacji materialnej osób. Na rynku funkcjonują propozycje kredytu określane jako „pożyczka od ręki”, „bez żyrantów”, „bez sprawdzeń w BIK-u” - ostrzega radna Maria Kosecka.
Oferty te trafiają do osób którym z różnych powodów banki odmówiły kredytowania. Warunkiem uzyskania kredytu jest ustanowienie zabezpieczenia w formie aktu notarialnego. Polega ono na... więcej ›
| ponad rok temu 15.05.2014 | › bieżące | 53 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Wkrótce duże opady deszczu. Spodziewana fala na Wiśle
To poważne ostrzeżenie, na szczęście nie dla Elbląga, choć skutki tak silnych opadów deszczu możemy również odczuć w naszym mieście. Na Wiśle może utworzyć się fala wezbraniowa.
Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed intensywnym deszczem na południu kraju. Ulewami najbardziej zagrożone są województwa małopolskie i śląskie. Na południu tych regionów mają wystąpić najbardziej intensywne opaty. Mokro będzie też na Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku. Dyrektor Instytutu Mieczysław Ostojski... więcej ›
| ponad rok temu 14.05.2014 | › bieżące | 1 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Prezydent Wilk odpowiada: To nieudolny paszkwil
Z uwagą przeczytałem Pani… „felieton” i odnoszę wrażenie, że już rozpoczęła Pani kampanię wyborczą. Niestety bardzo nieudolnie. Paszkwil Pani autorstwa – chyba, że jest to praca wykonana przez kiepskiego PR-owca ‑ to powtórzenie zarzutów stawianych przed referendum Platformie Obywatelskiej - pisze prezydent Jerzy Wilk w odpowiedzi na list radnej Marii Koseckiej.
Powtórzenie nieudolne, pełne frazesów, pustosłowia i nie poparte żadnymi konkretami. Ja z kolei - wspólnie z mieszkańcami Elbląga -... więcej ›
| ponad rok temu 14.05.2014 | › bieżące | 41 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Wypadek na Nowodworskiej. Trzy osoby w szpitalu
Dziś około godziny 7:20 doszło do groźnego wypadku dwóch samochodów na ul. Nowodworskiej, obok stacji paliw Orlen. Kierujący samochodem osobowym nie zachował należytej ostrożności i z dużą siłą uderzył w tył samochodu dostawczego. Trzy osoby z samochodu dostawczego odwieziono do szpitala.
Jak poinformowali nas, pracujący na miejscu wypadku policjanci, do wypadku doszło w momencie, gdy kierujący samochodem opel, nie zachował należytej ostrożności i z dużą siłą uderzył w tył samochodu dostawczego. Uderzenie było tak mocne, że... więcej ›
| ponad rok temu 14.05.2014 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Maria Kosecka: Najdłuższa
kampania wyborcza w historii Elbląga
Nie trzeba być znawcą ani wytrawnym obserwatorem elbląskiej sceny politycznej, żeby zauważyć totalną niemoc i indolencję władzy wykonawczej w Elblągu. Opanowanie i wyuczone gesty Prezydenta Wilka zawodzą go w chwilach zetknięcia się z prawdą rzeczywistości – pisze radna Maria Kosecka (PO).
Obiecywane ożywienie gospodarcze miasta, zakończenie utrudniających życie inwestycji, obniżenie kosztów funkcjonowania urzędu legło w gruzach w zderzeniu z koniecznością wykazania się kreatywnością, wiedzą i umiejętnościami. Żeby przykryć... więcej ›
| ponad rok temu 14.05.2014 | › bieżące | 44 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Prezydent odwiedził 777 elblążanina urodzonego w tym roku
Prezydent Jerzy Wilk odwiedził dziś małego elblążanina Krzysztofa Tadeusza Dudę, który przyszedł na świat w kwietniu tego roku i zarejestrowany został w USC pod numerem 777. Prezydent wręczył mu specjalny upominek w postaci bonu pieniężnego o wartości 777 złotych oraz pluszowego misia.
Krzysztof Tadeusz Duda ur. 26 kwietnia, godz. 12.40, waga 4450 g, wzrost 60 cm. Mały elblążanin jest pierwszym dzieckiem Dariusza i Karoliny Duda.
Ojciec chłopca jest żołnierzem zawodowym, zaś mama zajmuje się wychowaniem chłopca. Gratulujemy rodzicom i... więcej ›
| ponad rok temu 13.05.2014 | › | 3 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Grozili, że odetną mu ręce piłą motorową
Sprawcy w wieku od 29 do 31 lat wtargnęli do jednego z domów w gminie Frombork. Napastnicy grożąc lokatorom kijem bejsbolowym oraz piłą mechaniczną skrępowali poszkodowanych, pobili a następnie okradli.
W środę oficer dyżurny braniewskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że do jednego z domów w gminie Frombork wtargnęli zamaskowani mężczyźni, uzbrojeni w kije bejsbolowe. Z ustaleń funkcjonariuszy grupy dochodzeniowo-śledczej wynikało, że napastnicy grożąc lokatorom kijem bejsbolowym oraz piłą mechaniczną zażądali numerów... więcej ›
| ponad rok temu 13.05.2014 | › bieżące | 1 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |








