› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

7 miesięcy temu wyrzucił królika z 4 piętra, teraz trafi do więzienia

› policja ponad rok temu    23.09.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
7 miesięcy temu wyrzucił królika z 4 piętra, teraz trafi do więzienia

W lutym tego roku pisaliśmy o zatrzymaniu 38-latka z Elbląga, który mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie, wyrzucił z okna mieszkania na 4 piętrze żywego królika w klatce. Teraz został skazany na karę 3 miesięcy odsiadki.

Całkiem niedawno mężczyzna usłyszał zarzut z art. 35 ustawy o ochronie zwierząt, który brzmi: "Kto zabija, uśmierca zwierzę podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch". Początkowo w chwili zatrzymania mężczyzna przyznał się do winy. Z biegiem czasu jego zeznania były już inne, tłumaczył się, że klatka ze zwierzakiem stała na parapecie i w wyniku przeciągu spadła z okna.

Sąd jednak nie dał się zmylić i skazał mężczyznę na 3 miesiące wiezienia i wpłatę 500 zł na rzecz elbląskiego schroniska. Wyrok nie został uprawomocniony. Skazany zapowiedział apelację.

Trzeba przyznać, że był on już wcześniej karany, jak choćby za naruszenie nietykalności funkcjonariusza czy naruszenie mienia. Jak widać nie zmienił swojego zachowania, stąd też sąd wymierzył mu karę więzienia.

 

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Elg.
ponad rok temu ocena: 100%  1
I bezie miał darmowy wikt i opierunek opiekę medyczną na zawołanie bez kolejek (bo mu się należy)oczywiście my wszyscy mu to za sponsorujemy.Sędzia miał gest szkoda tylko że nie za swoje.Panie sędzio czy nie wystarczyły by prace społeczne na rzecz miasta ? np. w schronisku.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.