Artykuły
Młynary. Skradzione rowery. Policja poszukuje ich właścicieli
Dwa rowery górskie zostały zabezpieczone na jednej z posesji w Młynarach. Policjanci mają informacje, że jednoślady mogły zostać wcześniej skradzione. Są częściowo przemalowane i oklejone napisami reklamowymi. Funkcjonariusze poszukają ich właścicieli.
Sprawa jest wyjaśniana przez policjantów z Elbląga zwalczających kradzieże. Rowery zostały zabezpieczone na jednej z posesji w miejscowości Młynary ponad miesiąc temu. Funkcjonariusze mają w tej sprawie ustalenia, jednak nadal nie wiedzą do kogo należą rowery. Właściciel, bądź... więcej ›
| ponad rok temu 06.08.2019 | › policja | ~Informacja prasowa |
Elbląg: Jechała ponad 110 kilometrów na godzinę
Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali prawa jazdy dwóm kierującym, którzy w miniony weekend jechali za szybko… znczanie za szybko.
Przekroczenia dotyczyły tzw. 50 plus czyli jazdy z prędkością o ponad 50 km/h za szybko w terenie zabudowanym. Jednym z zatrzymanych do kontroli był 34-letni mężczyzna, który kierował oplem omegą i jechał w Komorowie Żuławskim z prędkością 142 km/h w miejscu gdzie jest ograniczenie prędkości do 50 km/h. Mężczyźnie zatrzymano na 3 miesiące prawo jazdy i ukarano go mandatem w... więcej ›
| ponad rok temu 06.08.2019 | › policja | ~Redakcja elblag.net |
Elbląg. Narkotyki i pijani kierowcy. Weekend w policyjnych statystykach
Policjanci z Elbląga podsumowali weekend służby. Funkcjonariusze wyjeżdżali na interwencje 149 razy. Były to głównie awantury domowe. Do wytrzeźwienia trafiło 18 osób. 4 kierowców zatrzymano za jazdę po alkoholu i jednego po narkotykach. Był jeden wypadek i 14 kolizji.
Policjanci z ruchu drogowego zbadali trzeźwość 457 kierowców. Wśród nich 4 jechało po alkoholu. Rekordzista miał 1,7 promila alkoholu w organizmie i został zatrzymany w sobotę na ulicy Warszawskiej w Elblągu. Tego samego dnia do policyjnego aresztu... więcej ›
| ponad rok temu 05.08.2019 | › policja | ~Redakcja elblag.net |
Motocyklista zderzył się czołowo z samochodem osobowym
Z samochodem marki Ford Fokus zderzył się motocyklista. Został odwieziony do elbląskiego szpitala. Wypadek miał miejsce w okolicy Kadyn.
Wczoraj (4.08) około 18.40 doszło do wypadku na drodze W-503 w okolicy Kadyn. Mężczyzna jechał motocyklem marki Kawasaki, na łuku drogi zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu. Najprawdopodobniej jechał zbyt szybko i nie zapanował nad pojazdem.
Doszło do czołowego zderzenia z samochodem osobowym marki Ford Fokus. 28-letni motocyklista ze złamaną ręką i ogólnymi obrażeniami został odwieziony do... więcej ›
| ponad rok temu 05.08.2019 | › policja | ~Redakcja elblag.net |
Poszukiwany listem gończym
PIOTR BACISZ s. Lecha lat 36 Poszukiwany przez Sąd Okręgowy w Elblągu: kwalifikacja prawna: art. 43 ust. 1 UoPN. (Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii).
PIOTR BACISZ s. Lecha lat 36
Poszukiwany przez Sąd Okręgowy w Elblągu: kwalifikacja prawna: art. 43 ust. 1 UoPN.
Prosimy wszystkie osoby, które mogłyby udzielić informacji na temat miejsca pobytu osoby poszukiwanej o przekazanie ich na numer telefonu alarmowego 997 lub 112. Wszelkie informacje dot. osoby poszukiwanej można przesyłać anonimowo na adres (policja@elblag.ol.policja.gov.pl).
KMP... więcej ›
| ponad rok temu 05.08.2019 | › policja | ~Redakcja elblag.net |
Policjant po służbie zatrzymał podejrzanego o kradzież. Przy mężczyźnie znaleziono narkotyki
Wczoraj (1.08) w elbląskim Centrum Handlowym Ogrody, policjant po służbie, zatrzymał uciekającego ze skradzionymi ubraniami 19-latka. Ten młody mężczyzna, oprócz skradzionych rzeczy, miał przy sobie również narkotyki. Trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło wczoraj (1 sierpnia) w Centrum Handlowym Ogrody w Elblągu. Policjant, który był akurat na zakupach, zauważył mężczyznę jak ten zdejmował wieszak z ubraniami, schował pod kurtkę i wybiegł ze sklepu. Funkcjonariusz... więcej ›
| ponad rok temu 02.08.2019 | › policja | ~Redakcja elblag.net |
Elbląg. 22 nieletnich na tzw. gigancie (ucieczce)
Policjanci są na półmetku wakacyjnych działań, w tym spotkań z dziećmi na koloniach i półkoloniach. Połowa wakacji to również czas na podsumowanie dotychczasowej pracy mundurowych.
Przez ponad miesiąc policjanci w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2019" działali w 52 szkołach na terenie miasta i powiatu elbląskiego. W tym czasie odbyli 310 spotkań. Największa część, bo aż 254, dotyczyła dzieci z klas podstawowych. Program tych spotkań był zróżnicowany, a policjanci dostosowywali omawiane tematy do wieku... więcej ›
| ponad rok temu 02.08.2019 | › policja | ~Redakcja elblag.net |
Znaleziono porzucony rower. Policja szuka właściciela (aktualizacja)
Rower został znaleziony 26 lipca br. w krzakach przy ulicy Ogrodowej.
Osoba, do której należy proszona jest o kontakt z policjantem (nr tel. 55 230 17 07) i osobisty odbiór w KMP w Elblągu przy al. Tysiąclecia.
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu
Aktualizacja
Dzisiaj (1.08) zgłosił się właściciel jednośladu i go odebrał.
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu.
więcej ›
| ponad rok temu 01.08.2019 | › policja | ~Informacja prasowa |
Dziś piesi i rowerzyści pod lupą policji, także w Elblągu
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu prowadzą dzisiaj krajowe działania pod nazwą: „Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego". Mundurowi będą zwracali szczególną uwagę na pieszych, którzy nie korzystają z elementów odblaskowych i nie stosują się do przepisów ruchu drogowego przy pokonywaniu ulic. Pod policyjną lupą znajdą się także rowerzyści, którzy jeżdżą chodnikami, stwarzając zagrożenie dla pieszych.
Prawidłowe zachowania pieszych, to nie tylko korzystanie z... więcej ›
| ponad rok temu 31.07.2019 | › policja | ~Redakcja elblag.net |
Zginął na służbie. Żałoba w Policji także w Elblągu
Tomasz Ostrowski, pracownik Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zginął w wypadku drogowym. Doszło do zderzenia radiowozu z ciągnikiem rolniczym. Żałoba w Policji.
Policjanci z całej Polski także w Elblągu są w żałobie. Wczoraj (30.07) w Nowej Dąbrowie doszło do tragicznego wypadku na drodze DK6 pomiędzy Lęborkiem i Słupskiem. Zderzyły się radiowóz i ciągnik rolniczy. Z informacji zespołu prasowego słupskiej Policji wynika, że zginął Tomasz Ostrowski, pracownik Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Był pasażerem, nie kierował... więcej ›
| ponad rok temu 31.07.2019 | › policja | ~Redakcja elblag.net |
Pijany motorowerzysta wjechał na chodnik i
przewrócił się. Nie mógł dmuchnąć w alkomat
W Młynarach 67-latek stracił panowanie nad motorowerem, zjechał na pobocze, następnie na chodnik i się przewrócił. Na szczęście żaden pieszy nie odniósł obrażeń. Był tak pijany, że nie mógł dmuchnąć w alkomat. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala w Elblągu.
Odpowie przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym.
Na wyniki badań tego niechlubnego rekordzisty trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Od mężczyzny została pobrana krew do analizy laboratoryjnej. Był tak pijany, że nie miał siły dmuchnąć w... więcej ›
| ponad rok temu 30.07.2019 | › policja | ~Redakcja elblag.net |
Wypadek na drodze S7. W jednym z samochodów jechały dzieci
Na drodze S 7 (obwodnica Elbląga) w kierunku Gdańska. Ford uderzył w tył samochodu osobowego Opel, którym jechały dwie osoby dorosłe oraz dwójka dzieci. Konieczna była pomoc przedmedyczna.
Wypadek miał miejsce wczoraj (29.07) około godziny 11:20, na drodze S 7 (obwodnica Elbląga) w kierunku Gdańska. Ford, którym podróżowało cztery osoby dorosłe, uderzył w tył samochodu osobowego marki Opel. Jechały w nim dwie osoby dorosłe oraz dwójka dzieci.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i... więcej ›
| ponad rok temu 30.07.2019 | › policja | ~Redakcja elblag.net |
Elbląg: Sześciu mężczyzn z narkotykami
Sześciu mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu pod zarzutem posiadania narkotyków. To wynik wzmożonych kontroli prewencji i ruchu drogowego na ulicach miasta. Za posiadanie nawet niewielkiej ilości narkotyków, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Podczas minionego weekendu policjanci z Elbląga zatrzymali aż 6 osób pod zarzutem posiadania narkotyków. To wynik wzmożonych kontroli prewencji i ruchu drogowego na ulicach Elbląga. Zatrzymania miały miejsce na ulicach: Zacisze, Wigilijnej, Browarnej, Placu Konstytucji, Asnyka i... więcej ›
| ponad rok temu 30.07.2019 | › policja | ~Redakcja elblag.net |
Elbląg: Awanturowali się w sklepie nocnym i rzucali w auto butelkami
Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy są podejrzani o uszkodzenie samochodu pracowników ochrony interweniujących podczas awantury pod sklepem nocnym w Elblągu. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Interwencja pracowników ochrony miała miejsce około godziny 22, w minioną sobotę (27 lipca) przy ul. Słonecznej. Trzech mężczyzn awanturowało się z obsługą sklepu. Na miejsce przyjechał patrol ochrony. Uciekający obrzucili butelkami po piwie ich samochód. Powiadomiony został oficer dyżurny... więcej ›
| ponad rok temu 30.07.2019 | › policja | ~Redakcja elblag.net |
Elbląg. Weekend z dwoma wypadkami drogowymi
Początek minionego weekendu zaczął się fatalnie dla kierowców. Praktycznie, w jednym miejscu i w jednym czasie, miały miejsce dwa wypadki drogowe na trasie S7. Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych. Jednak utrudnienia w ruchu były spore i kierowcy musieli stać w korku. Obydwa zdarzenia były spowodowane nieostrożnością kierowców. Miniony weekend, to także spore wyzwanie dla policjantów całego pionu prewencji. Funkcjonariusze zabezpieczali zawody Garmin Iron Triathlon oraz mecz piłki nożnej. Nie było incydentów... więcej ›
| ponad rok temu 29.07.2019 | › policja | ~Redakcja elblag.net |
Elbląg. Marek Cieśla poszukiwany listem gończym
CIEŚLA Marek lat 34, s. Henryka
Poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Elblągu Kwalifikacja prawna: Art. 286 § 3 KK, Kwalifikacja prawna: Art. 286 § 1 KK, Kwalifikacja prawna: Art. 282 KK.
Prosimy wszystkie osoby, które mogłyby udzielić informacji na temat miejsca pobytu osoby poszukiwanej o przekazanie ich na numer telefonu alarmowego 997 lub 112. Wszelkie informacje dot. osoby poszukiwanej można przesyłać anonimowo na adres (policja@elblag.ol.policja.gov.pl).
KMP Elbląg
Art. 282. Wymuszenie rozbójnicze
więcej ›
| ponad rok temu 29.07.2019 | › policja | ~Redakcja elblag.net |
Matce „zniknęła” biżuteria, a ojcu elektronarzędzia. Zarzuty i areszt wobec 19-latka
Policjanci, zwalczający przestępczość przeciwko mieniu, zatrzymali 19-latka spod Elbląga. Jest podejrzany o liczne kradzieże i włamania, głównie na szkodę swoich rodziców. Mężczyzna był wcześniej karany. Na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy.
19-latek spod Elbląga został zatrzymany wczoraj na terenie województwa pomorskiego. Policjanci operacyjni odnaleźli go nad ranem w Krynicy Morskiej. Zabrali go z plaży, na której spędził całą noc na zabawie. Prosto stamtąd trafił do... więcej ›
| ponad rok temu 27.07.2019 | › policja | ~Informacja prasowa |
Elbląg: Przejechał na wprost przez… rondo
Dziś (26.07) około godz. 12.00, kierujący osobową kią 43-letni mężczyzna przejechał na wprost przez Rondo Obrońców Birczy w Elblągu. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.
Mężczyzna był trzeźwy. Powodem zdarzenia było to iż 43-latek zasłabł. Teraz policjanci skierują do organu który wydał prawo jazdy wniosek o skierowanie mężczyzny na dodatkowe badania pod kątem możliwości kierowania autem. Kierujący został przewieziony karetką na badania.
Kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
więcej ›
| ponad rok temu 26.07.2019 | › policja | ~Redakcja elblag.net |
Dwie kolizje. Utrudnienia na S7 w okolicy Pasłęka
Dziś (26.07) ok. godz. 10.30 Na drodze S7 w okolicach miejscowości Bogaczewo doszło do dwóch kolizji.
Policjanci organizują objazd przez stary odcinek drogi nr 7. Ruch w kierunku Gdańska na drodze S7 jest chwilowo zablokowany.
kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
więcej ›
| ponad rok temu 26.07.2019 | › policja | ~Redakcja elblag.net |
Elbląg. Pamięć o policjancie zamordowanym przez NKWD trwa (zdjęcia archiwalne)
Jak co roku Maria Sadłowska, córka zamordowanego przez NKWD polskiego policjanta i elbląscy funkcjonariusze zapalili znicze i złożyli wieńce w dwóch miejscach w Elblągu, które upamiętniają poległych Policjantów.
Elbląska policja pamięta o swoich przedwojennych kolegach.
Od lat tradycją w okresie obchodów Święta Policji stało się składanie kwiatów i zapalanie zniczy w Elblągu, w miejscach, które upamiętniają poległych i pomordowanych Policjantów
- mówi kom. Krzysztof Nowacki,... więcej ›
| ponad rok temu 25.07.2019 | › policja | ~Grażyna Wosińska |








