› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

5 książek, które warto zabrać ze sobą na wakacje

› poradnik ponad rok temu    9.06.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
5 książek, które warto zabrać ze sobą na wakacje

Wakacje to czas beztroskiego odpoczynku. Niezależnie, czy wybierasz się w góry, czy nad morze, nie zapomnij spakować książki. Przygotowaliśmy 5 tytułów z różnych gatunków literackich, po które warto sięgnąć na urlopie.

Wzbogacają słownictwo, pobudzają wyobraźnię, motywują, uświadamiają i korzystnie wpływają na naszą pamięć – to tylko kilka z wielu powodów, dla których książki warto zabrać w każdą podróż, zarówno krótszą, jak i dłuższą. Jeżeli jesteś stałym bywalcem bibliotek i księgarni, to z pewnością nie trzeba Cię specjalnie zachęcać do lektury. Oto lista 5 tytułów, które polecamy na wakacje:

1) „Księżniczka z lodu” Camilla Läckberg

Skandynawskie kryminały od wielu lat cieszą się ogromną popularnością wśród polskich czytelników. „Księżniczka z lodu” to literacki debiut szwedzkiej pisarki. W małej miejscowości Fjällbacka dochodzi do odkrycia zwłok kobiety. Wersja samobójstwa szybko zostaje obalona, a Erika Falck i Patrik Hedström zaczynają odkrywać tajemnice mieszkańców zamkniętej społeczności.

Jeżeli książki Agathy Christie masz już dawno za sobą, a szukasz lektury, gdzie wraz z bohaterami będziesz odkrywał kolejne tajemnice i tropił mordercę, ta propozycja powinna przypaść Ci do gustu.

2) „W północ się odzieję” Terry Pratchett

Jeżeli lubisz książki z gatunku fantasy, specyficzny humor Terry’ego Pratchetta i z chęcią dołączyłbyś do bohaterów Świata Dysku, czas sięgnąć po „W północ się odzieję”. Tiffany Obolała jest czarownicą, ale niezwykłą, o czym z pewnością już wiesz z poprzednich książek. Sięgając po „W północ się odzieję”, możesz liczyć na znakomite dialogi i przemyślanie skonstruowane pod względem psychologicznym postacie, czyli to, co najlepsze.

Urlop to czas wypoczynku i podróży. Jeżeli w tym roku nie możesz wybrać się na wczasy, drzwi do Świata Dysku są cały czas otwarte – wystarczy, że sięgniesz po „W północ się odzieję”.

3) „We dwoje” Nicholas Sparks

Życie potrafi płatać figle, ale z każdej sytuacji można znaleźć wyjście. Czy znajdzie je  Russell Green, czyli główny bohater książki „We dwoje”? Lektura to studium o miłości, pokonywaniu własnych słabości, poszukiwaniu szczęścia i sensu oraz umiejętności przystosowywania się do nowych, nawet mało komfortowych sytuacji. Jeżeli szukasz książki, przy której się wzruszysz, uśmiechniesz, a nawet popłaczesz, to sięgnij po ten tytuł.

Dla wielu czytelników Nicholas Sparks to mistrz powieści obyczajowych. Jego książki wielokrotnie były ekranizowane, a on sam jest jednym z najpopularniejszych współczesnych pisarzy.

4) „I odpuść nam nasze winy” Romain Sardou

Lubisz mroczne historie osadzone w średniowieczu? Bez wątpienia ta pozycja jest dla Ciebie. Co łączy morderstwo biskupa z wcześniejszymi, makabrycznymi morderstwami, które miały miejsce w niewielkiej parafii Heurteloup? Odpowiedzi na to pytanie, próbując przerwać  zmowę milczenia mieszkańców, będziesz poszukiwał wraz z nowo przybyłym do osady proboszczem. Piętrzące się na każdym kroku tajemnice i podejrzane zainteresowanie sprawą przez najwyższych dostojników kościoła – książka bez wątpienia Cię nie zawiedzie.

Prawa do „I odpuść nam nasze winy” zostały sprzedane do 14 krajów, a autor jest uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych współczesnych pisarzy.

5) „Duma i uprzedzenie” Jane Austen

Jej powieści doczekały się wielu ekranizacji, a o niej samej mówi się, że wyprzedzała epokę, w której żyła. Jane Austen, bo o tej angielskiej powieściopisarce mowa, przenosi czytelnika w świat XIX-wiecznej etykiety i finezji. Jeżeli tęsknisz za dickensowskimi opisami postaci, chcesz ponownie odkryć losy pięciu córek państwa Bennet i zajrzeć do posiadłości Netherfield Park, do której właśnie wprowadził się Charles Bingley, czas sięgnąć po „Dumę i uprzedzenie”. Szczęśliwe zakończenie i duża doza emocji gwarantowana.

Czy wiesz, że powieści Jane Austen były doceniane już za jej życia? Pozytywne zdanie miał o nich m.in. szkocki powieściopisarz i poeta Walter Scott.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ gość
ponad rok temu ocena: 40%  1
Niebezpieczne związki bredzisława komoruskiego......ciekawa lektura na temat hrabiego szczynukowicza.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.