Artykuły
Pijani rodzice i… dwumiesięczne dziecko
Pasłęccy policjanci interweniowali wczoraj w jednym z domów na terenie miejscowości Rzeczna. Tam, w mieszkaniu dwójka rodziców „opiekowała się”… dwumiesięcznym dzieckiem. Oboje byli kompletnie pijani. Dziecko zostało zabrane przez pracowników socjalnych, natomiast wyrodni rodzice trafili do policyjnego aresztu.
36-letnia kobieta i 54-letni mężczyzna byli pijani, gdy do ich domu na kontrolę przyszły pracownice socjalne z MGOPS w Pasłęku. Co więcej, rodzice ci „opiekowali się” w tym czasie... więcej ›
| ponad rok temu 02.09.2015 | › policja | ~Informacja prasowa |
Nabór do sekcji piłki siatkowej KS TRUSO
Międzyszkolny Klub Sportowy „TRUSO” w Elblągu tworzy dwie nowe grupy naborowe chłopców w sekcji piłki siatkowej. Siatkówka to sport drużynowy, który jest jednym z ulubionych Polaków. Dlaczego? Ponieważ gra w siatkówkę oznacza nie tylko mnóstwo zabawy, ale także doskonale wpływa na ciało i uwaga umysł
Dziś zachęcamy was do odbijania piłki nad siatką! Co daje nam gra w siatkówkę?
1. Płynność ruchową, gdyż, aby odpowiednio odbić piłkę musimy postarać się wykonać odpowiednie ruchy... więcej ›
| ponad rok temu 02.09.2015 | › sport | 2 | komentarzy | ~Informacja prasowa |
Narodowe Czytanie po raz czwarty!
5 września odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji pod hasłem Narodowe Czytanie. W tym roku będziemy czytali fragmenty „Lalki” Bolesława Prusa. Akcja odbędzie się również w naszym mieście. W godz. 12.00-14.00 na dziedzińcu Biblioteki Elbląskiej przy ul. św. Ducha 3-7 aktorzy z Teatru im. A. Sewruka w strojach z epoki przeczytają fragmenty powieści. Zapraszamy do udziału!
Narodowe Czytanie zostało zainaugurowane przed czterema laty przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Odbyło się wtedy wspólne... więcej ›
| ponad rok temu 02.09.2015 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Muzeum podsumowuje wakacje i otwiera nowy sezon
Sezon wakacyjny już za nami, elbląskie Muzeum Archeologiczno-Historyczne powraca zatem do dawnego trybu pracy. Od września do czerwca ekspozycje będą dostępne od wtorku do niedzieli, w godz. 8.00 - 16.00, a kasa biletowa do godz. 15.30.
W wakacje Muzeum odwiedziło blisko 10 tys. osób, co stanowi imponujący wynik w porównaniu do lat ubiegłych. Wielu gości skorzystało latem z oferty nieodpłatnych zajęć warsztatowych prowadzonych w chacie wikińskiej. Uczestnicy warsztatów mogli poznać życie codzienne w dawnych czasach, własnoręcznie... więcej ›
| ponad rok temu 02.09.2015 | › imprezy | ~Informacja prasowa |
REPERTUAR KINA ŚWIATOWID
4.09.15 /piątek/
Duża sala:
15:00 W NOWYM ZWIERCIADLE: WAKACJE, komedia, USA, 100 min
17:00 MAŁY KSIĄŻĘ, animacja, fantasy, Francja, 108 min
19:00 ŻYĆ NIE UMIERAĆ, komedia, dramat obyczajowy, Polska, 85 min
20:45 ŻYĆ NIE UMIERAĆ, komedia, dramat obyczajowy, Polska, 85 min
Sala kameralna:
14:30 BARBIE. ROCKOWA KSIĘŻNICZKA, animacja, USA, 76 min
16:00 WE ARE YOUR FRIENDS, dramat, romans, muzyczny, USA, 96 min
18:00 W NOWYM ZWIERCIADLE: WAKACJE, komedia, USA, 100 min
20:00 TRANSPORTER: NOWA MOC, akcja, Chiny, Francja, 96 min
5.09.15 /sobota/... więcej ›
| ponad rok temu 02.09.2015 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Pod szkołami bezpiecznie i bez zdarzeń
Ruszyły policyjne działania pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły". Funkcjonariusze drogówki i policjanci dzielnicowi pełnili dziś służbę pod szkołami. Pierwszy dzień działań jest obiecujący. Nie odnotowano żadnych incydentów, czy poważnych wykroczeń. Policjanci kontrolowali, między innymi trzeźwość kierowców i prędkość samochodów. Pierwszy dzień roku szkolnego to dopiero początek działań, które praktycznie będą trwały przez cały rok szkolny.
Akcja była realizowana przez policjantów... więcej ›
| ponad rok temu 02.09.2015 | › policja | ~Informacja prasowa |
Pianka Visco w materacach – nowoczesna technologia w twojej sypialni
Wysokiej jakości materace produkowane są z najlepszych materiałów – gwarantujących optymalne podtrzymanie dla kręgosłupa, wysoki komfort oraz higieniczność. Wśród nich znajduje się także pianka Visco, która wyróżnia się przede wszystkim właściwościami termoelastycznymi, czyli jest podatna na odkształcenia pod wpływem temperatury. Materac wyprodukowany z takiej pianki zapewnia wspaniałą wygodę snu przez całą noc!
Co nieco o historii pianki Visco
Pianka Visco ma już prawie 50 lat. Została ona wynaleziona w 1966... więcej ›
| ponad rok temu 01.09.2015 | › poradnik | ~Informacja prasowa |
Straż Miejska: Razem z nami bezpiecznie do szkoły
Zaczął się nowy rok szkolny. Na ulicach i przejściach dla pieszych przy szkołach, patrole Straży Miejskiej i Policji dokładają wszelkich starań, by dzieci mogły bezpiecznie dotrzeć do swoich klas. Tego typu akcje prowadzone są co roku i trwają pierwsze dwa tygodnie września.
W tych dniach szczególnym nadzorem objęte zostaną tzw. szkolne przejścia, gdzie funkcjonariusze będą zwracać większą uwagę na bezpieczeństwo najmłodszych, jak i pojazdy poruszające się w pobliżu szkół. Strażnicy miejscy zadbają o porządek w okolicach... więcej ›
| ponad rok temu 01.09.2015 | › policja | 2 | komentarzy | ~Informacja prasowa |
Telefony komórkowe dla policjantów dzielnicowych
Policjanci dzielnicowi zostaną wyposażeni w służbowe telefony komórkowe. Oznacza to, że mieszkańcy będą mieli ułatwiony kontakt ze „swoim” dzielnicowym, nawet, gdy ten będzie poza komendą. Nowe aparaty wraz z kartami sim trafią do policjantów. Wykaz numerów telefonów dostępny będzie na stronie internetowej elbląskiej Policji.
Do tej pory, aby skontaktować się z policjantem dzielnicowym należało odszukać na stronie www.elblag.policja.gov.pl właściwy numer (stacjonarny) i pod tym telefonem można było zastać... więcej ›
| ponad rok temu 01.09.2015 | › policja | 1 | komentarzy | ~Informacja prasowa |
Program X Święta Chleba
Prezentujemy program tegorocznego Święta Chleba
piątek - 11.09.2015
Stare Miasto
10:00 - 22:00 Jarmark produktów regionalnych
Jarmark z regionalnymi wypiekami, produktami żywnościowymi oraz rękodziełem i sztuką ludową
10:00 – 18:00 Wystawa „Historia w ludzkich losach zapisana…”
Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie – Brama Targowa - cykl fotografii, które powstały w trakcie etnograficznych badań terenowych realizowanych przez Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, w ramach projektu „Mazury na... więcej ›
| ponad rok temu 01.09.2015 | › imprezy | ~Informacja prasowa |
Stypendia dla „Mistrzów Matematyki”
Fundacja Elbląg poszerza swoją ofertę skierowaną do młodych mieszkańców naszego miasta i okolic. Są to stypendia finansowe dla uzdolnionej matematycznie młodzieży. Aby móc się ubiegać o stypendium należy spełnić kryteria regulaminowe. Termin przyjmowania wniosków wyznaczono na 1-15 września.
O stypendium mogą ubiegać się gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będący mieszkańcami Elbląga i powiatu elbląskiego. Przy rozpatrywaniu wniosków komisja będzie brała pod uwagę wyniki ocen z matematyki i... więcej ›
| ponad rok temu 01.09.2015 | › dzieci i rodzina | ~Informacja prasowa |
Maria Kosecka: poraża bezsilność wobec aktów wandalizmu
Z olbrzymim zainteresowaniem zapoznałam się z wypowiedziami Pani Urbaniak – rzeczniczki Prezydenta Elbląga w temacie dewastacji infrastruktury miejskiej. Są to dla mnie tematy tym bardziej istotne, gdyż wcześniej występowałam w tych sprawach ze stosownymi wnioskami.
Dla przypomnienia: w dniu 26.03.2015r zgłosiłam wniosek o zabezpieczenie odpowiedniej ilości szaletów miejskich i nie ograniczając się tylko do postulatu, jako przykład podawałam ciekawe i estetyczne rozwiązania stosowane w innych miastach. Także w temacie Gęsiej Góry... więcej ›
| ponad rok temu 01.09.2015 | › polityka | 6 | komentarzy | ~Informacja prasowa |
Pływalnia przy ul. Robotniczej zaprasza we wrześniu
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że od 3 września kryta pływalnia przy ul. Robotniczej czynna będzie aż do czasu otwarcia Centrum Rekreacji Wodnej przy ul. Moniuszki.
Przez całe wakacje basen przy ul. Robotniczej otwarty był dla elblążan i turystów odwiedzających nasze miasto. Nie inaczej będzie także w najbliższych tygodniach. Od 3 września kryta pływalnia czynna będzie do czasu otwarcia Centrum Rekreacji Wodnej przy ul. Moniuszki. W tym czasie wejścia na basen dostępne będą wyłącznie na bilety. Pływalnia funkcjonowała... więcej ›
| ponad rok temu 01.09.2015 | › sport | ~Informacja prasowa |
FC Kaliningrad z pucharem Piekarczyka
Młodzi piłkarze z Kaliningradu okazali się najlepsi w III Międzynarodowym Młodzieżowym Turnieju Piłki Nożnej Piekarczyk Cup 2015. W finale po rzutach karnych pokonali zespół z Tarnopola 3:1.
Przez dwa dni na boiskach przy ul. Skrzydlatej sześć zespołów z Polski i dwa z zagranicy rywalizowało w turnieju piłki nożnej dzieci z rocznika 2003 i młodsi. Pierwszego dnia, drużyny podzielone na dwie grupy, rozgrywały mecze eliminacyjne. W grupie A najlepiej zaprezentowała się ekipa FC Tarnopol, która na początek zremisowała 2:2 z... więcej ›
| ponad rok temu 01.09.2015 | › sport | ~Informacja prasowa |
Aresztowany za znęcanie się nad kobietą
Policjanci z Pasłęka zatrzymali 35-letniego Artura K. Mężczyzna znęcał się nad swoją konkubiną, wszczynał awantury wyzywał i bił ją. Po jednaj z takich awantur został zatrzymany przez wezwanych na interwencję policjantów. Przeprowadzone postępowanie pozwoliło postawić mężczyźnie zarzut znęcania się. Wcześniej już był karany za to samo przestępstwo i odbywał karę pozbawienia wolności. Sąd aresztował go na dwa miesiące.
Policjanci zawnioskowali do prokuratury a ta z kolei do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Cała... więcej ›
| ponad rok temu 31.08.2015 | › policja | ~Informacja prasowa |
Mini Studio Gier Dramatycznych w MDK
Mini Studio Gier Dramatycznych działające w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu posiada jeszcze wolne miejsca, zapraszamy do zapisów, rekrutacja uzupełniając trwa do 10.09, także kto pierwszy ten lepszy.
Mini Studio Gier Dramatycznych to nowatorska forma pracy łącząca elementy teatru z technikami pracy w psychologii. Studio przeznaczone jest dla młodzieży ponadgimnazjalnej. Głównym celem zajęć jest rozwój osobowości młodego człowieka, uwrażliwienie go na sztukę i na drugiego człowieka. Dla osób interesujących się... więcej ›
| ponad rok temu 31.08.2015 | › imprezy | ~Informacja prasowa |
Ostatni weekend wakacji był bezpieczny
Od piątku do niedzieli policjanci prewencji interweniowali 216 razy. Zatrzymali 4 osoby poszukiwane i 4 nietrzeźwych kierowców. 27 osób trafiło do wytrzeźwienia. Było 18 kolizji. Nie odnotowaliśmy żadnego wypadku drogowego. Trzech kierowców straciło prawo jazdy w tym dwóch za zbyt szybka jazdę w mieście, natomiast jeden za stworzenie szczególnego zagrożenia w ruchu drogowym. Policjanci przeprowadzili 508 legitymowań.
Podczas akcji „Powroty" policjanci ruchu drogowego z Elbląga i Pasłęka skontrolowali 249... więcej ›
| ponad rok temu 31.08.2015 | › policja | ~Informacja prasowa |
Elbląg: Policjanci zadbają o bezpieczną drogę dzieci do szkoły
Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny. Dla policjantów szczególnie ten początek roku to pracowity okres. Na drogach zwiększa się ruch pojazdów, jest także więcej osób pieszych. Ten czas to początek policyjnej akcji: „Bezpieczna droga do szkoły".
Jak co roku będzie ona realizowana przez policjantów dzielnicowych, funkcjonariuszy ruchu drogowego oraz strażników miejskich. Policjanci dzielnicowi wspomagani przez prewencję będą pełnić dyżury w obrębie szkół podstawowych ze szczególnym... więcej ›
| ponad rok temu 31.08.2015 | › policja | ~Informacja prasowa |
Narkotyki w mieszkaniu
Policjanci kryminalni zatrzymali pasłęczanina - 24-letniego Jarosława S. W zajmowanym przez niego mieszkaniu znaleziono sporą ilość narkotyków oraz elektroniczną wagę. Część zabezpieczonych środków odurzających była poporcjowana w foliowe woreczki. Policjanci i prokurator wnioskowali o tymczasowe aresztowanie 24-latka.
W sobotę na specjalnym posiedzeniu Sąd Rejonowy w Elblągu przychylił się do wniosku i aresztował Jarosława S. na 3 miesiące. Samo zatrzymanie mężczyzny miało miejsce w piątek. W pasłęckim mieszkaniu zajmowanym... więcej ›
| ponad rok temu 31.08.2015 | › policja | ~Informacja prasowa |
Na dobry początek…. EOK!
Wrzesień będzie „gorącym okresem” dla Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, która rozpocznie 9. Sezon Artystyczny. W tym miesiącu muzycy zagrają pięć koncertów. Pierwsze już 3 i 4 września – w Bad Pyrmont Konzerthaus oraz Bad Munder Martin-Schmidt-Konzertsaal (Niemcy).
Na zaproszenie dyrygenta Volkera Schmidta-Gertenbacha elbląscy kameraliści wystąpią w renomowanych salach koncertowych. Towarzyszyć im będzie skrzypaczka Jeanne Christée, która odkrywa przed widzami zapomniane utwory światowej sławy... więcej ›
| ponad rok temu 31.08.2015 | › rozrywka | ~Informacja prasowa |








