Artykuły
Elbląg: Zatrzymali włamywacza – mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności
Policjanci zatrzymali 27-latka, który przyznał się do dokonania 5 włamań. Teraz odpowie za swoje czyny przed sądem. Mężczyzna włamał się m.in. do jednego z budynków przy ul. Komeńskiego skąd ukradł pieniądze.
Policjanci zajmujący się sprawą jednego z włamań wytypowali do niego pewnego 27-latka, okazało się jednak, że mężczyzna ma na swoim koncie nie tylko jedno włamanie. Sprawca działał za każdym razem w podobny sposób. Wypychając okno i dostając się do wnętrza budynku. Sposób ten połączył kilka włamań.... więcej ›
| ponad rok temu 12.03.2019 | › policja | ~Redakcja elblag.net |
Elbląg. Smyczkowa klasyka w wirtuozerskim wydaniu
Muzyczna burza uczuć czeka elbląskich melomanów już 4. kwietnia w Sali Koncertowej ZPSM. Elbląscy kameraliści i Yibai Chen - laureat III nagrody Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego - przekonają nas wówczas, że nie ma emocji, których nie można by wyrazić w języku instrumentów smyczkowych. Uczynią to za sprawą utworów, które wyszły spod pióra mistrzów tej miary, co Wolfgang Amadeusz Mozart czy Dmitrij Szostakowicz. Nad całością będzie zaś czuwał jeden z... więcej ›
| ponad rok temu 12.03.2019 | › zapowiedzi | ~Informacja prasowa |
Elbląg: Poszukiwany listem gończym Przemysław Fiłonowicz (aktualizacja)
Poszukiwany przez Sąd Okręgowy w Elblągu.
Przemysław Fiłonowicz
s. Stefan, Marzena zd. Gójska
LAT 31
ost. zam. Elbląg
Poszukiwany przez Sąd Okręgowy w Elblągu. Wobec mężczyzny został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy od dnia zatrzymania.
Oskarżony za przestępstwo z art. 286 §1 KK.
Prosimy wszystkie osoby, które mogłyby udzielić informacji na temat miejsca pobytu osoby poszukiwanej o przekazanie ich na numer telefonu alarmowego 997 lub 112. Wszelkie informacje dot.... więcej ›
| ponad rok temu 11.03.2019 | › policja | ~Redakcja elblag.net |
W Elblągu trwa Wielkie Badanie Wzroku
W najnowszym badaniu* zrealizowanym na potrzeby Wielkiego Badania Wzroku prawie połowa respondentów z województwa warmińsko-mazurskiego deklaruje, że ma wadę wzroku lub chorobę oczu, a prawie 30% przyznaje że niewystarczająco dba o wzrok. Rozpoczynająca się właśnie akcja jest okazją do kontrolnej lub profilaktycznej wizyty u specjalisty, który wykona badania i udzieli porad odnośnie odpowiedniej dbałości o oczy.
Aż 18% mieszkańców woj. warmińsko-mazurskiego nie wie czy ma wadę wzroku, a 21% źle ocenia kondycję swoich... więcej ›
| ponad rok temu 11.03.2019 | › zdrowie i uroda | ~Informacja prasowa |
Elbląg. Pijani kierowcy pożegnali się z prawem jazdy
Policjanci od piątku do niedzieli interweniowali 186 razy. 21 osób przewieziono do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego. Funkcjonariusze z ruchu drogowego przebadali na zawartość alkoholu blisko 600 kierujących. Zatrzymano łącznie 6 nietrzeźwych kierujących.
Rekordzista miał 1,40 promila alkoholu w organizmie. 58-latek został zatrzymany w Gronowie Górnym, gdy kierował osobowym oplem. Policjanci od razu po otwarciu drzwi samochodu wyczuli od niego alkohol. Badanie alkotestem tylko to potwierdziło.
Inny mężczyzna, tym razem 25-letni... więcej ›
| ponad rok temu 11.03.2019 | › policja | ~Redakcja elblag.net |
Nadleśnictwo Elbląg. Gdy znajdziesz padłego dzika nie dotykaj
Odbyły się już 3 w tym roku na terenie Nadleśnictwa Elbląg, poszukiwania dzików chorych na afrykański pomór świń (ASF).
W poszukiwaniach zorganizowanych przez Powiatowego Lekarza Weterynarii, prowadzonych przez leśników z Nadleśnictwa Elbląg, wzięło udział 40 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.
Tym razem przeszukane zostały tereny leśne w leśnictwie Dabrowa, znajdujące się na północny wschód od Elbląga i w nie został znaleziony ani jeden padły dzik.
Jeżeli podczas spacerów po lesie natkniemy się na... więcej ›
| ponad rok temu 11.03.2019 | › zagrożenia i utrudnienia | ~Redakcja elblag.net |
Elbląg. Bezpłatne atrakcje dla całych rodzin i wsparcie prawników
Masz ochotę na wspólne wyjazdy rodzinne? Szukasz twórczych zajęć dla dzieci, młodzieży i całych rodzin? Potrzebujesz skorzystać ze wsparcia prawnika lub doradcy zawodowego? Projekt „Aktywny Elbląg” daje taką szansę!
Właśnie ruszyła rekrutacja uczestników do drugiej tury projektu, którego działania rozpoczęły się w kwietniu 2018 roku w trzech lokalizacjach Elbląga! To wyjątkowa okazja do tego, by skorzystać z bezpłatnych atrakcji dla całych rodzin, wsparcia specjalistów, dedykowanych warsztatów... więcej ›
| ponad rok temu 11.03.2019 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Powiat braniewski. Spadające drzewo uszkodziło ciągnik
W minionym tygodniu strażacy z terenu powiatu braniewskiego wielokrotnie interweniowali usuwając skutki działania silnego wiatru. W miejscowości Pluty gm. Pieniężno spadające drzewo uszkodziło budynek gospodarczy oraz ciągnik rolniczy.
Silny wiatr łamał konary, przewracał drzewa ograniczając ruch na drogach powiatu braniewskiego. Niezbędne okazały się interwencje strażaków, którzy na bieżąco usuwali zalegające drzewa z dróg.
W działaniach uczestniczyli strażacy z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie,... więcej ›
| ponad rok temu 11.03.2019 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Milejewo-Elbląg. Samochód w rowie
Dziś (11.03) dwa kilometry za Milejewem doszło do kolizji – suzuki swift znalazło się w rowie.
Kierująca samochodem osobowym, suzuki swift nie zachowała należytej ostrożności i jej auto znalazło się w rowie. Zdarzenie miało miejsce 2 kilometry za Milejewem w stronę Elbląga, dziś, około godz. 8.30.
Na miejsce przyjechali policjanci, strażacy i zespół ratownictwa medycznego. Kobieta, lat 42 nie odniosła obrażeń. Była trzeźwa.
Zatrzymany został dowód rejestracyjny. Kobieta otrzymała mandat za spowodowanie kolizji
-... więcej ›
| ponad rok temu 11.03.2019 | › policja | ~Redakcja elblag.net |
Elbląg. Czy będzie klasa o profilu lekkoatletycznym?
Radny Marek Osik w interpelacji pyta o to, kiedy będzie w Sportowej Szkole Podstawowej nr 3 klasa o profilu lekkoatletycznym. Wiceprezydent Edward Pietrulewiecz odpowiada, że od września tego roku będą dodatkowe zajęcia.
Do radnego Marka Osika zgłosili się mieszkańcy z wnioskiem, by prezydent Elbląga wprowadził klasę o profilu lekkoatletycznym do Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3.
W naszym mieście istnieje duże i wciąż rosnące zainteresowanie uprawianiem lekkoatletyki. Elbląska młodzież może liczyć na w pełni zaangażowaną kadrę... więcej ›
| ponad rok temu 11.03.2019 | › sport | ~Grażyna Wosińska |
Kilkaset śniętych ryb w Nogacie
W Nogacie zostały znalezione śnięte ryby. Głównie były to krąpie oraz pojedyncze sztuki: okonia, szczupaka i leszcza. Informację podał Polski Związek Wędkarski, okręg w Elblągu.
Biuro Zarządu Okręgu zostało poinformowane o śniętych rybach w rzece Nogat. Specjaliści udali się na wizję lokalną, która potwierdziła zgłoszenie.
Znaleziono śnięte ryby w ilości około 300 szt. W 99 % były to krąpie oraz pojedyncze: okoń, szczupak i leszcz. Ryby zostały znalezione na odcinku od nowego mostu w ciągu szosy Warszawa-Gdańsk do... więcej ›
| ponad rok temu 11.03.2019 | › zagrożenia i utrudnienia | ~Grażyna Wosińska |
Nowa Ustawa Antylichwiarska 2019
Co zmieni nowa ustawa antylichwiarska i jakie zmiany wprowadzi w 2019 roku. Co szykuje Minister Sprawiedliwości i jak to wpłynie na A) konsumentów B) segment offline C) segment online.
Wpływ na rentowność produktów pożyczkowych to najważniejsze zmiany, którymi przejmują się instytucje pożyczkowe.
spadek przychodów pożyczkowych od 14 do 20% (zależny od terminu zapadalności pożyczki); zmiany wynikają z nowej formuły ustalającej maksymalne koszty
75% jako górna granica kosztów, limit zostanie osiągnięty w... więcej ›
| ponad rok temu 11.03.2019 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Czy ubezpieczenie na życie dla seniora jest opłacalne?
Podeszły wiek dla niektórych towarzystw ubezpieczeniowych jest przeszkodą do zawarcia polisy na życie, jednak nawet seniorzy mogą się ubezpieczyć. Czy warto wykupić ubezpieczenie po 60. roku życia? Dowiedz się więcej na ten temat.
Ubezpieczenie dla seniorów, czyli dla kogo?
Ile kosztuje polisa dla seniora?
Co daje ubezpieczenie na życie dla seniora?
Jeżeli senior zamierza wykupić ubezpieczenie na życie, może napotkać pewne trudności. Znalezienie atrakcyjnej oferty zajmie nieco więcej czasu, lecz jest możliwe, nawet gdy... więcej ›
| ponad rok temu 11.03.2019 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Czy w Elblągu jest zbyt mało ławek i koszy na odpady? Radna kontra prezydent
Radna Monika Dwojakowska: w Elblągu jest zbyt mało ławek i koszy na odpady. Wiceprezydent Edward Pietrulewicz odpowiada, że ich liczba jest ciągle zwiększana i obiecuje pewien program.
Radna Monika Dwojakowska skierowała do prezydenta Elbląga interpelację w sprawie ławek i koszy na śmieci.
W Elblągu mieszka dużo ludzi starszych. Wyjście do sklepu, urzędu czy przychodni, wiąże się z odpoczynkiem podczas drogi. Przy okazji można załatwić sprawę śmietników, których na terenie miasta jest zbyt mało
- przekonuje radna... więcej ›
| ponad rok temu 09.03.2019 | › zagrożenia i utrudnienia | ~Grażyna Wosińska |
Miesiąc kobiet z EOK
Nic nie wyraża miłości tak pięknie, jak muzyka, a szczególnie muzyka płynąca spod instrumentów smyczkowych. Tę prawdę Elbląska Orkiestra Kameralna potwierdzi niebawem dwoma koncertami i nieprzypadkowo uczyni to w marcu – miesiącu kobiecym, jak żaden inny.
Już 17. marca Salę Koncertową Ratusza Staromiejskiego wypełnią dźwięki rodem z wiolonczeli, skrzypiec i fortepianu. Zadba o to tercet solistów przez duże „s”: Magdalena Bojanowicz, Radosław Kurek i Paula Preuss. Wiolonczelowa droga Magdaleny Bojanowicz... więcej ›
| ponad rok temu 09.03.2019 | › zapowiedzi | ~Informacja prasowa |
Elbląg. Pod młotek pójdzie ponad dwa hektary przy Królewieckiej i Częstochowskiej
Prezydent Elbląga ogłosił przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż działki w kwartale ulic Legionów, Królewieckiej i Częstochowskiej. Cena wywoławcza wynosi 2,1 miliona zł. O tym jakie było zainteresowanie dowiemy się 13 maja.
Prezydent Elbląga wystawił na sprzedaż kompleks nieruchomości niezabudowanych, położonych w Elblągu w kwartale ulic: Legionów, Królewieckiej i Częstochowskiej. Działki przeznaczone są w części pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną z dopuszczeniem funkcji usługowej oraz w części pod... więcej ›
| ponad rok temu 09.03.2019 | › inwestycje komercyjne | ~Grażyna Wosińska |
Przy zbiórce krwi „wyszedł" im kod Pasłęka
14 400 ml - tyle dokładnie krwi zebrali organizatorzy akcji. Co ciekawe, okazało się, że to kod pocztowy Pasłęka, w którym przeprowadzono zbiórkę. Krew oddawały również panie, które były wyróżniane kwiatami.
32 osoby oddały krew podczas dzisiejszej akcji w Pasłęku. Organizacją zajęli się policjanci, strażacy – ochotnicy z Godkowa i pan Stanisław Szulich, wolontariusz z powiatu ostródzkiego. Krew oddało 9 pań, które zostały wyróżnione kwiatami. Był też tort z okazji obchodów... więcej ›
| ponad rok temu 08.03.2019 | › policja | ~Redakcja elblag.net |
Walka o Kolej Nadzalewową trwa
Zarząd Województwa otrzymał wniosek, by podjął starania o 85 procent dofinansowania na przywrócenie połączeń na trasie Kolei Nadzalewowej łączącej Elbląg z Braniewem. Autorem pomysłu jest Marcin Kazimierczuk, radny województwa Warmińsko-Mazurskiego (PiS).
Starania o reaktywację Kolei Nadzalewowej mają długą historię. Na razie bez rezultatu. Na początku tego roku Marcin Kazimierczuk, radny województwa Warmińsko-Mazurskiego (PiS) złożył interpelację do Gustawa Brzezina, marszałka województwa w sprawie... więcej ›
| ponad rok temu 08.03.2019 | › biznes | ~Grażyna Wosińska |
Elbląg. Bieg pamięci nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 25
Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni zapraszają biegaczki i biegaczy do wzięcia udziału w IV Półmaratonie Leśnym, który organizowany jest w dniu 10 marca 2019r. Głównym celem tego biegu jest aktywne uczczenie Dnia Kobiet.
W tym roku Półmaraton Leśny jest dedykowany elblążance Annie Szewczyk-Konefał, która zmarła w ubiegłym roku po czteroletniej walce ze złośliwym nowotworem. Ania stała się symbolem odwagi i dumy w obliczu śmiertelnego zagrożenia. Osierociła dwóch małych chłopców. Była... więcej ›
| ponad rok temu 08.03.2019 | › sport | ~Informacja prasowa |
Elbląg. Piękniejsza twarz policji
W Polsce co piąty policjant jest kobietą, a w Elblągu co siódmy. Jedną z pań jest młodsza aspirant Iga Sozoniuk, która o swojej pracy „Psiego detektywa”, mówiła podczas programu „Pytaniu na śniadanie”, programie TVP2.
Coraz więcej kobiet chce pracować w policji. Zatrzymują samochody do kontroli drogowej, ale także pracują w prewencji, służbie kryminalnej i dochodzeniowej. Obejmują stanowiska dzielnicowych lub kierują jednostkami.
Wśród kadry kierowniczej w policji znajduje się kilkaset Pań, a w... więcej ›
| ponad rok temu 08.03.2019 | › policja | ~Grażyna Wosińska |








