Artykuły
Policjanci uratowali życie nieprzytomnemu mężczyźnie
Na trasie Stegna - Nowy Dwór Gdański mężczyzna stracił przytomność. Wezwani policjanci odwieźli go do szpitala. Dyżurujący lekarz oświadczył, że mężczyzna miał zapalenie woreczka żółciowego i każda minuta miała ogromne znaczenie dla jego życia.
Dyżurny policji w Nowym Dworze Gdańskim otrzymał zgłoszenie od córki mężczyzny, który stracił przytomność. Zdarzenie miało miejsce w samochodzi na trasie Stegna – Nowy Dwór Gdański. Natychmiast we wskazane miejsce pojechał patrol ruchu drogowego. W... więcej ›
| ponad rok temu 06.08.2019 | › policja | ~Redakcja elblag.net |
Elbląg. Znęcał się nad rodzicami. Trafił na 3 miesiące do aresztu
21-letni mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu, po tym jak usłyszał zarzut znęcania się nad swoimi rodzicami. Dziś sąd, na wniosek policji i prokuratury zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Mężczyźnie może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Jak wynika z policyjnego dochodzenia sytuacja ta trwała od września 2018 roku do sierpnia tego roku. 21-latek znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodzicami. Miał ich wyzywać, wszczynać awantury, niszczyć wyposażenie mieszkania. Dochodziło także do rękoczynów. Wszystko to... więcej ›
| ponad rok temu 06.08.2019 | › policja | ~Redakcja elblag.net |
Dwie kobiety nie żyją. Skakały ze spadochronem
Wczoraj (5.08) po godzinie 20, na wysokości kołobrzeskiego osiedla Podczele (woj. zachodniopomorskie) czterech skoczków spadochronowych zostało porwanych przez silny prąd w kierunku morza. Dwie kobiety nie przeżyły.
Wszyscy wpadli do wody. Dwóch skoczków wyszło o własnych siłach. Z wody wyciągnięto 2 kobiety, które były reanimowane. Na miejscu pracowali strażacy, zespoły ratownictwa medycznego, ratownicy WOPR, SAR. Nierówna walka ze śmiercią trwała kilkadziesiąt minut. Po godzinie 21 lekarz stwierdził zgon obu... więcej ›
| ponad rok temu 06.08.2019 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Elbląg. Aktywni z mapą w Parku Modrzewie
W dniu 4 sierpnia /niedziela/ w Parku Modrzewie w ramach akcji „Aktywne Modrzewie” Elbląski Klub Orienteeringu GRYF przy Klubie Pułku Wsparcia Dowodzenia w godz. popołudniowych przeprowadził marszobiegi na orientację.
Zjawiło się bardzo dużo osób zawłaszcza rodzin z dziećmi. Rywalizowano na trzech trasach a praktycznie był to przyjemny relaks połączony z orientowaniem się w terenie wg mapy. Do zaliczenia było na trasie nr 1- 12 punktów kontrolnych /PK/, gdzie zwyciężyła Wiktoria JARZYNKA a na trasie nr 2 (trudniejszej)-15 PK... więcej ›
| ponad rok temu 06.08.2019 | › sport | ~Redakcja elblag.net |
Zderzenie ciężarówki i samochodu osobowego
Dziś (6.08) na drodze S22, sześć kilometrów od Elbląga doszło do groźnie wyglądającej kolizji ciężarówki i samochodu osobowego.
Dziś, około 4.30 kierowca auta marki Ford Galaxy wyprzedzał na drodze S22 Elbląg – Braniewo (6 km od Elbląga). Nie zauważył nadjeżdżającej ciężarówki volvo. Doszło do zderzenia. Wyglądało groźnie. Pasażerka osobówki została odwieziona do szpitala na badania. Na szczęście nie doszło do groźnych obrażeń, skończyło się na potłuczeniach.
Kierowca forda galaxy został... więcej ›
| ponad rok temu 06.08.2019 | › policja | ~Redakcja elblag.net |
Elbląg. Żołnierze rezerwy stawili się do służby w 16. Pułku Logistycznym
W dniu 5 sierpnia 2019 roku, do służby w 16. Pułku Logistycznym stawili się pierwsi żołnierze powołani z rezerw osobowych. Są to głównie "rezerwiści", którzy odbyli służbę przygotowawczą i oczekiwali na powołanie do zawodowej służby wojskowej. Ich dotychczasowe wykształcenie i specjalności wojskowe odpowiadają wymaganiom na stanowiskach służbowych w nowo tworzonym pułku logistycznym.
Wśród przybyłych dziś do jednostki żołnierzy jest także już szeregowa Kinga Szwajcar. "Mundur wojskowy był zawsze dla mnie... więcej ›
| ponad rok temu 06.08.2019 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Panele fotowoltaiczne od A do Z, czyli co musisz o nich wiedzieć?
Fotowoltaika. Nadal nie wiesz czym jest? Wszyscy o niej mówią, a Ty nie wiesz o co chodzi? Jest to część techniki, która zajmuje się zamianą energii słonecznej na elektryczną. Jest to możliwe dzięki tzw. „zjawisku fotowoltaicznemu”, którego działanie jest oparte na sile elektromotorycznej. Siła ta jest dla niewtajemniczonych wynikiem napromieniowania półprzewodnika przez promienie słoneczne.
Mimo, że instalacje fotowoltaiczne to jednak droga inwestycja, zdobywają one coraz więcej zwolenników i nie można... więcej ›
| ponad rok temu 06.08.2019 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Elbląg: Jechała ponad 110 kilometrów na godzinę
Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali prawa jazdy dwóm kierującym, którzy w miniony weekend jechali za szybko… znczanie za szybko.
Przekroczenia dotyczyły tzw. 50 plus czyli jazdy z prędkością o ponad 50 km/h za szybko w terenie zabudowanym. Jednym z zatrzymanych do kontroli był 34-letni mężczyzna, który kierował oplem omegą i jechał w Komorowie Żuławskim z prędkością 142 km/h w miejscu gdzie jest ograniczenie prędkości do 50 km/h. Mężczyźnie zatrzymano na 3 miesiące prawo jazdy i ukarano go mandatem w... więcej ›
| ponad rok temu 06.08.2019 | › policja | ~Redakcja elblag.net |
Poznaj meble kolonialne
Meble kolonialne to dziś już historia, ale w wielu miejscach także - oznaka zamożności, gustu i wysokiej klasy. Są one pozostałością czasów, gdy takie kraje jak Wielka Brytania, Holandia, Francja, Hiszpania i inne posiadały zamorskie kolonie - terytoria podbite i sobie podporządkowane.
Osiedlający się za morzem Europejczycy, przywozili do kolonizowanych krajów swoje meble lub próbowali je - przy udziale miejscowych rzemieślników - odtworzyć. Ci z kolei do zagranicznych modeli dodawali własne ozdoby, charakterystyczne dla... więcej ›
| ponad rok temu 06.08.2019 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Elbląg. Narkotyki i pijani kierowcy. Weekend w policyjnych statystykach
Policjanci z Elbląga podsumowali weekend służby. Funkcjonariusze wyjeżdżali na interwencje 149 razy. Były to głównie awantury domowe. Do wytrzeźwienia trafiło 18 osób. 4 kierowców zatrzymano za jazdę po alkoholu i jednego po narkotykach. Był jeden wypadek i 14 kolizji.
Policjanci z ruchu drogowego zbadali trzeźwość 457 kierowców. Wśród nich 4 jechało po alkoholu. Rekordzista miał 1,7 promila alkoholu w organizmie i został zatrzymany w sobotę na ulicy Warszawskiej w Elblągu. Tego samego dnia do policyjnego aresztu... więcej ›
| ponad rok temu 05.08.2019 | › policja | ~Redakcja elblag.net |
Śmierć na torach
Do śmiertelnego wypadku doszło wczoraj (4.08) na torach w Malborku w okolicach przejazdu kolejowego.
Wczoraj (4.08) około godz. 20.40 policja otrzymała informację o wypadku na torach, w okolicy przejazdu przy ul. Piaskowej w Malborku, dzielnica Piaski II.
Zginął 65-letni mężczyzna potrącony przez pociąg relacji Elbląg- Szadek
- informuje asp. Katarzyna Marczyk z malborskiej policji.
Policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności zdarzenia.
więcej ›
| ponad rok temu 05.08.2019 | › | ~Redakcja elblag.net |
Motocyklista zderzył się czołowo z samochodem osobowym
Z samochodem marki Ford Fokus zderzył się motocyklista. Został odwieziony do elbląskiego szpitala. Wypadek miał miejsce w okolicy Kadyn.
Wczoraj (4.08) około 18.40 doszło do wypadku na drodze W-503 w okolicy Kadyn. Mężczyzna jechał motocyklem marki Kawasaki, na łuku drogi zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu. Najprawdopodobniej jechał zbyt szybko i nie zapanował nad pojazdem.
Doszło do czołowego zderzenia z samochodem osobowym marki Ford Fokus. 28-letni motocyklista ze złamaną ręką i ogólnymi obrażeniami został odwieziony do... więcej ›
| ponad rok temu 05.08.2019 | › policja | ~Redakcja elblag.net |
Elbląg. Nietypowy trening piłkarek Startu
Bardzo interesujący trening terenowy przy wydatnej pomocy Elbląskiego Klubu Orienteeringu GRYF przy Klubie Pułku Wsparcia Dowodzenia zorganizował trener naszych szczypiornistek pan Andrzej NIEWRZAWA. W miniony czwartek w naszej przepięknej o każdej porze roku Bażantarni po mocnej rozgrzewce nasze, miejmy nadzieję przyszłe „złotka” ruszyły do lasu szukać tzw. „zielone punkty kontrolne” /ZPK/.
Zawody odbyły się w formule „scorelauf” czyli „biegaj i licz”. Dziewczyny startowały w tej samej minucie i miały... więcej ›
| ponad rok temu 05.08.2019 | › sport | ~Redakcja elblag.net |
Nielegalnie zatrudniali Ukraińców
253 cudzoziemców pracowało na terenie Warmii i Mazur niezgodnie z obowiązującymi przepisami. To wynik kontroli przeprowadzonej od początku roku przez funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.
Kontrolą objęto 2 544 obcokrajowców. W większości byli to obywatele Ukrainy i Białorusi, którzy nielegalnie pracowali m.in.: na budowie, w zakładach produkcyjnych, przemysłowych oraz gastronomii.
Głównie powtarzającymi się naruszeniami przepisów były: praca bez wymaganego zezwolenia bądź... więcej ›
| ponad rok temu 05.08.2019 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Oddali 21 litrów krwi. Ty też możesz pomóc
Wczoraj (4.08) żołnierze 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie, wchodzącego w skład 4
Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, zorganizowali zbiórkę krwi, którą oddało 47 mundurowych. Łącznie uzbierano blisko 21 litrów !
Krew przeznaczona została funkcjonariuszce CBA oraz koleżance z 43blp, która zachorowała na białaczkę.
Nigdy nie wiemy co w życiu spotka nas, nasze rodziny, przyjaciół. Krew jest lekiem, którego nie możemy kupić. Możemy się nim jednak podzielić.
Każdy z Was może... więcej ›
| ponad rok temu 05.08.2019 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Ten lek wycofali z aptek. Sprawdź czy nie masz go w swojej apteczce
Partię leków Clopidogrel Genoptim Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z obrotu na terenie całego kraju.
Lek Clopidogrel Genoptim zawiera klopidogrel, podaje się go przy miażdżycowym stwardnienie tętnic, nieregularnym biciu serca itp.
Główny Inspektor Farmaceutyczny ten wycofał z obrotu na terenie całego kraju z powodu zamieszczenia niewłaściwej nazwy substancji czynnej na opakowaniu leku.
Szczegóły dotyczące produktu:
Clopidogrel Genoptim (Clopidogrelum), 75 mg, tabletki powlekane
numer serii 1808325, termin... więcej ›
| ponad rok temu 05.08.2019 | › zagrożenia i utrudnienia | ~Redakcja elblag.net |
Ochrona marki – dlaczego warto o to zadbać?
Choć prawdą jest, że w momencie, gdy tworzymy własną firmę, posiada ona ochronę prawną, to jednak warto pamiętać, iż jest ona minimalna. Zadbanie o takie elementy identyfikacji wizualnej, jak logotyp, hasło przewodnie czy nawet kolorystyka, z jakiej korzystamy, obejmuje również rejestrację marki jako znaku towarowego. Czy warto to robić? Jak się za to zabrać? Gdzie można uzyskać profesjonalną pomoc w tym zakresie?
Dlaczego warto zastrzec markę jako znak towarowy?
Jakie aspekty obejmuje ochrona?
Jak poradzić sobie z... więcej ›
| ponad rok temu 05.08.2019 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Poszukiwany listem gończym
PIOTR BACISZ s. Lecha lat 36 Poszukiwany przez Sąd Okręgowy w Elblągu: kwalifikacja prawna: art. 43 ust. 1 UoPN. (Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii).
PIOTR BACISZ s. Lecha lat 36
Poszukiwany przez Sąd Okręgowy w Elblągu: kwalifikacja prawna: art. 43 ust. 1 UoPN.
Prosimy wszystkie osoby, które mogłyby udzielić informacji na temat miejsca pobytu osoby poszukiwanej o przekazanie ich na numer telefonu alarmowego 997 lub 112. Wszelkie informacje dot. osoby poszukiwanej można przesyłać anonimowo na adres (policja@elblag.ol.policja.gov.pl).
KMP... więcej ›
| ponad rok temu 05.08.2019 | › policja | ~Redakcja elblag.net |
PKP Intercity ostrzega przed oszustami
PKP Intercity informuje, że oszuści podszywają się pod ich firmę. Wysyłają maile z wirusem. PKP Intercity ostrzega przed otwieraniem załączników.
Oszuści nie próżnują także latem.
W ostatnim czasie obserwujemy wzmożone kampanie spear phishingowe, tj. maile z wirusem podszywające się pod Spółkę PKP Intercity S.A. Atakujący wysyłają wiadomości mailowe, w których proszą o przeczytanie załącznika, odpisanie na przesłaną wiadomość itp.
- czytamy w komunikacie PKP Intercity.
Często treści takich... więcej ›
| ponad rok temu 05.08.2019 | › zagrożenia i utrudnienia | ~Redakcja elblag.net |
Poszukiwani listem gończym na granicy polsko-rosyjskiej
Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w minionym miesiącu zatrzymali 25 osób. Podróżnych poszukiwał polski wymiar sprawiedliwości za nieuregulowane kary grzywny na łączną kwotę prawie 66 tys. zł.
Na przejściach granicznych podległych Warmińsko-Mazurskiemu Oddziałowi Straży Granicznej zatrzymano 18 obywateli Polski i 7 Rosji. 24 osoby uregulowały zaległe kary, natomiast 59-letni Polak nie skorzystał z tej możliwości i trafił do aresztu.
Od początku roku zatrzymano 176 osób, poszukiwanych za... więcej ›
| ponad rok temu 04.08.2019 | › | ~Redakcja elblag.net |








