Artykuły
O Krzysztofie Meisingerze słów kilka
Krzysztof Meisinger jest bez wątpienia gitarzystą „wyjątkowym”, dysponującym ciepłym dźwiękiem i techniką godną pozazdroszczenia. Sposób w jaki gra jest absolutnie zmysłowy, o czym będzie mogła przekonać się elbląska publiczność. 4 marca muzyk zagra z Elbląską Orkiestrą Kameralną, a przed koncertem odpowiedział na kilka pytań.
Jak został Pan gitarzystą? Dlaczego właśnie ten instrument?
Gitarę wybrałem w dzieciństwie, nie mając wówczas jeszcze świadomości tego jak niezwykły jest to instrument. Nieco... więcej ›
| ponad rok temu 01.03.2016 | › rozrywka | ~Informacja prasowa |
Powrót na scenę
Anna Goc, laureatka Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „...czy to jest kochanie?" w kategorii piosenka artystyczna po 8 latach powraca do Elbląga. Tym razem zaprezentuje wyreżyserowaną przez siebie sztukę "Dwaj Bracia - tragedia kameralna w 53 dniach". Wstęp bezpłatny.
"Dwaj Bracia - tragedia kameralna w 53 dniach" to sztuka, która powstała na podstawie dramatu Fausto Paravidino. Będzie to polska premiera tekstu.
Los Lwa i Borysa splata się z historią Eryki - na pozór aroganckiej nimfomanki i... więcej ›
| ponad rok temu 01.03.2016 | › rozrywka | ~Informacja prasowa |
Człowiek z klatki - spotkanie autorskie z Arturem Miścickim
Był już człowiek z marmuru, był człowiek z żelaza. Elbląg ma jednego z klatki. Równie bezkompromisowy, wielowymiarowy i poszukujący. Artur Miścicki to przede wszystkim człowiek wielu pasji i talentów. Na rowerze jeździ cały rok i ratuje go to, że je mięso. Wiecznie zbuntowany wobec rzeczywistości, zakochany w Żuławach i zaangażowany w wiele akcji i wydarzeń artystycznych od literatury począwszy na teatrze skończywszy. Poza tym dobry i serdeczny człowiek. To wszystko sprawia, że spotkanie z poezją Artura Miścickiego będzie... więcej ›
| ponad rok temu 01.03.2016 | › rozwój i edukacja | ~Informacja prasowa |
Wernisaż w mini galerii
Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej zaprasza w piątek 4 marca o godz. 18.00 na wernisaż malarstwa autorstwa Teresy Staszewskiej pt. „Malować każdy może”. Główną tematyką obrazów są konie, pejzaże, kwiaty, akty. Wstęp wolny.
Teresa Staszewska o sobie:
Moja przygoda z malarstwem na dobre się zaczęła, gdy przeszłam na emeryturę. Miałam wówczas czas, aby zmierzyć się z czymś, co zawsze mnie intrygowało, a z drugiej strony było pewnego rodzaju zagadką. Skoro śpiewać każdy może, to dlaczego... więcej ›
| ponad rok temu 29.02.2016 | › zapowiedzi | ~Informacja prasowa |
Dzień kobiet w Multikinie z instruktażem obsługi faceta!
Siedem różnych historii, które się ze sobą przeplatają, siedem różnych spojrzeń na mężczyzn, ich relacje i związki. „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach” pokażemy 8 marca w wybranych kinach sieci Multikino podczas marcowej edycji projektu Kino na Obcasach.
Beztroskiemu Filipowi (Paweł Domagała) nie wiedzie się zawodowo, ale nie przejmuje się tym, co będzie jutro. Gdy straci kolejną pracę, Zosia (Aleksandra Hamkało), z którą spotyka się od trzech miesięcy, oznajmi mu, że jest w ciąży. Dopiero... więcej ›
| ponad rok temu 27.02.2016 | › zapowiedzi | ~Informacja prasowa |
Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wernisaż
Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Anny Waligórskiej i Marii Szachnowskiej, który odbędzie się 3 marca 2016 r. o godz. 18. Na wernisaż wstęp wolny.
O wystawie pisze jej kurator, Jarosław Denisiuk:
"W postawach twórczych obu artystek interesujący jest dialog z konwencją przedstawienia wizerunku kobiecego oraz pytania o normy estetyczne towarzyszące postaci kobiety w malarstwie. Malarki z jednej strony czują potrzebę odniesienia się do tradycji malarstwa, jego medium, przy jednoczesnym nieusuwaniu z... więcej ›
| ponad rok temu 25.02.2016 | › rozrywka | ~Informacja prasowa |
Repertuar Kina Światowid
(26.02-03.03.2016)
26.02.16 /piątek/
Duża sala:
14:00 ZWIERZOGRÓD 3D, animacja, komedia, przygodowy, USA, 108 min
16:00 ZWIERZOGRÓD, animacja, komedia, przygodowy, USA, 108 min
18:00 ZWIERZOGRÓD, animacja, komedia, przygodowy, USA, 108 min
20:00 7 RZECZY, KTÓRYCH NIE WIECIE O FACETACH, komedia, Polska, 110 min
Sala kameralna:
13:45 CIERŃ BOGA, biblijny, Hiszpania, 141 min
16:30 SPRAWIEDLIWY, dramat, Polska, 95 min
18:30 NA GRANICY, thriller, Polska, 98 min
20:30 POKÓJ, dramat, Irlandia, Kanada, 118 min
27.02.16... więcej ›
| ponad rok temu 24.02.2016 | › rozrywka | ~Informacja prasowa |
Repertuar Multikino ( 26.02-03.03.2016)
PORANKI 10:30 - AGI BAGI CZ. II
sb, nd 10:30
PORANKI 12:00 - HOKUS-POKUS. ALBERCIE ALBERTSONIE
sb, nd 12:00
KONCERT JUSTIN BIEBER. BELIEVE 22
wt 19:00
7 RZECZY, KTÓRYCH NIE WIECIE O FACETACH (2D,PL)
pt, sb, nd, pn, wt, śr, czw 18:45 21:30
pt, sb, nd, pn, śr 12:15 14:50 17:25 20:00
wt 12:50 15:25 16:10 21:00
czw 12:15 14:50 16:10 17:25 20:00
ALVIN I WIEWIÓRKI: WIELKA WYPRAWA (2D,Dubbing)
pt, sb, nd, wt, śr, czw 10:00
pn 9:00
BOGOWIE EGIPTU (2D,Dubbing)
pt 10:40 15:00
sb, nd, pn, wt,... więcej ›
| ponad rok temu 24.02.2016 | › rozrywka | ~Redakcja elblag.net |
Elbląg: 22 spotkania przez dwa tygodnie ferii
Policjanci z prewencji kryminalnej oraz z ruchu drogowego podsumowali swoją pracę przez dwa tygodnie zimowych ferii. W tym czasie 22 razy spotkali się z dziećmi na różnego rodzaju organizowanych w mieście połzimowiskach. Mówili o bezpieczeństwie na drodze, rozdawali odblaski, a także namawiali do bezpiecznych zachowań podczas zimowych zabaw.
W spotkania z dziećmi włączyli się policjanci dzielnicowi a także policyjni przewodnicy psów, którzy zorganizowali pokaz tresury dla uczestników półzimowiska. Łącznie... więcej ›
| ponad rok temu 10.02.2016 | › policja | ~Informacja prasowa |
Koncert charytatywny dla Konrada
Mamy wielką przyjemność zaprosić wszystkich na koncert Gracjana Kalandyka. Będzie to koncert charytatywny dla Konrada Basiaka, a odbędzie się 14 lutego w Pubie Sąsiedzi przy ul. 1 Maja w Elblągu o godzinie 19:00.
To szczytne wydarzenie to nie tylko świetna okazja, żeby posłuchać unikatowego głosu elbląskiego wokalisty, ale także aby dołączyć do akcji, podczas której zbierane będą pieniądze dla Konrada Basiaka. Chłopiec ma 11 lat i walczy z nieuleczalną chorobą - mukowiscydozą. Ostry przebieg choroby doprowadził do częściowego... więcej ›
| ponad rok temu 09.02.2016 | › zapowiedzi | ~Redakcja elblag.net |
Flashmob w elbląskich „Ogrodach” - zobacz video
Na pewno nie na tym polega flashmob z prostej przyczyny – brakowało elementu zaskoczenia. Wszystko było z góry wiadome i przygotowane, pojawił się nawet roll-up jednej ze szkół tańca. Z drugiej strony, akcja idealnie wpisała się w misję „Ożywmy Elbląg”. Problem w tym, że mało kto skorzystał z zaproszenia.
Nie można powiedzieć, że frekwencja nie dopisała, ponieważ w holu głównym CH Ogrody pojawiło się przynajmniej kilkadziesiąt osób. Problem w tym, że gdy zasadnicza akcja taneczna wystartowała,... więcej ›
| ponad rok temu 03.02.2016 | › relacje | 17 | komentarzy | ~Bartłomiej Ryś |
„Planeta singli” już w ten weekend w Multikinie
W ostatni weekend stycznia br. w kinach sieci Multikino odbędą się przedpremierowe pokazy komedii „Planeta singli” z Maciejem Stuhrem i Agnieszką Więdłochą w rolach głównych. Film wejdzie na ekrany 5 lutego br.
„Planeta singli” to najnowsza komedia Mitja Okorna, reżysera „Listów do M.” W filmie widzowie zobaczą Anię (Agnieszka Więdłocha), która jest uroczą, romantyczną, ale niezbyt pewną siebie nauczycielką, poszukującą idealnego mężczyzny na internetowych portalach randkowych. Przypadkiem, w... więcej ›
| ponad rok temu 30.01.2016 | › rozrywka | ~Informacja prasowa |
Złodziej w „Światowidzie"
Dom za miastem, późny wieczór, gospodarze z przyjaciółmi wracają z przyjęcia. Na gorącym uczynku zostaje przyłapany złodziej. Nie jest to jednak zwyczajny opryszek. To złodziej sympatyczny, brawurowo zagrany przez Cezarego Żaka. Spektakl „Złodziej" w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w niedzielę, 24 kwietnia.
Eric Chappell to jeden z najpopularniejszych brytyjskich dramaturgów, uchodzący za mistrza czarnej komedii. Na swoim koncie ma około 200 scenariuszy kasowych angielskich seriali komediowych... więcej ›
| ponad rok temu 30.01.2016 | › zapowiedzi | ~Informacja prasowa |
Kurs na wystawę
Są zdjęcia plenerowe, portretowe, studyjne, sesje zdjęciowe, martwa natura. Znalazły się tu cykle fotograficzne, m.in. dyptyki i tryptyki, połączone ze sobą tematycznie. Wystawa VII Edycji Kursu Fotograficznego odbędzie się sobotę, 30 stycznia o godz. 14.00 w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid".
Wystawa VII Edycji Kursu Fotograficznego jest zwieńczeniem trzymiesięcznej nauki i pracy nad planowaniem kadru, wyrabianiem własnego języka fotograficznego oraz pełnym wykorzystaniem możliwości swojego aparatu. Na wystawie będzie można... więcej ›
| ponad rok temu 29.01.2016 | › zapowiedzi | ~Informacja prasowa |
Syn Szawła w Kinie Światowid
Perfekcyjny, porażający i trzymający w napięciu obraz, który przejdzie do historii kina. Kino Światowid zaprasza na nominowany do Oscara film "Syn Szawła" od 29 stycznia do 11 lutego.
Rok 1944, Auschwitz-Birkenau. 48 godzin z życia Szawła Ausländera, członka Sonderkommando – oddziału żydowskich więźniów zmuszonych asystować hitlerowcom w wielkiej machinie Zagłady – na krótko przed wybuchem buntu. W rzeczywistości, której nie sposób pojąć, w sytuacji bez szans na przetrwanie, Szaweł... więcej ›
| ponad rok temu 29.01.2016 | › zapowiedzi | ~Informacja prasowa |
110% - pokazy 25 i 27 lutego tylko w Multikinie
Amerykanie mają Batmana, Spider-Mana, Fantastyczną Czwórkę; my mamy naszych superbohaterów z krwi i kości. Czołówka polskich sportowców, olimpijczyków, multimedalistów wielkich imprez sportowych po raz pierwszy odsłania drugą stronę medalu.
„110%” - to filmowa opowieść o marzeniach, pasji odwadze sięgania do gwiazd i smaku zwycięstw. Kulisy wyczynowego sportu w relacji tych, którzy na naszych oczach stają się legendą. Twórcy filmu przejechali tysiące kilometrów, odwiedzili... więcej ›
| ponad rok temu 29.01.2016 | › zapowiedzi | ~Informacja prasowa |
Odlotowa przygoda w Kinie Światowid
„Odlotowa przygoda" to najbardziej kasowa hiszpańska animacja wszech czasów. Wzruszająca rodzinna historia o pojednaniu, miłości, zaufaniu i wybaczeniu, w Kinie Światowid od 29 stycznia do 11 lutego.
Pierwsza misja na Księżyc przeszła do historii i stała się jednym z najważniejszych symboli XX wieku, możliwości człowieka i triumfu nauki. Teraz multimilioner, Richard Carson, ogłasza w telewizji, że księżycowa misja Neila Armstronga była jedynie... hollywoodzkim trickiem, chce również zmienić bieg historii i stać się... więcej ›
| ponad rok temu 29.01.2016 | › zapowiedzi | ~Informacja prasowa |
Zimowe ferie z wojskiem - przyjdź 4 lutego
W zamieszczonych w lokalnych mediach propozycjach i ofertach widać, iż przygotowano bardzo bogaty program spędzania wolnego czasu w naszym mieście. 16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana a dokładniej 16 Batalion Dowodzenia, pragnie także włączyć się w tę bogatą ofertę.
Dlatego serdecznie zapraszamy w dniu 4 lutego, w godz. 9. 00 – 13. 00, do 16 Batalionu Dowodzenia, gdzie zorganizowany zostanie „Dzień Otwartych Koszar”. W czasie pobytu w jednostce proponujemy zapoznanie się z techniką wojskową, będącą na wyposażeniu batalionu, budową... więcej ›
| ponad rok temu 29.01.2016 | › dzieci i rodzina | ~Informacja prasowa |
Repertuar Kina Światowid (29.01 - 4.02)
REPERTUAR KINA ŚWIATOWID (29 stycznia - 4 lutego)
29.01.16 /piątek/
Duża sala:
11:00 FERIE W KINIE: ALVIN i WIEWIÓRKI: WIELKA WYPRAWA, familijny, komedia, USA, 86 min
14:00 CZAS PRÓBY 3D, thriller, USA, 120 min
16:15 ALVIN i WIEWIÓRKI: WIELKA WYPRAWA, familijny, komedia, USA, 86 min
18:00 CZAS PRÓBY, thriller, USA, 120 min
20:15 PITBULL. NOWE PORZĄDKI, sensacyjny, Polska, 133 min
Sala kameralna:
11:30 FERIE W KINIE: OPERACJA ARKTYKA, przygodowy, Norwegia, 87 min
14:00 ALVIN i WIEWIÓRKI: WIELKA... więcej ›
| ponad rok temu 28.01.2016 | › rozrywka | ~Informacja prasowa |
Nowe instrumenty kameralistów
Elbląska Orkiestra Kameralna po raz drugi zrealizowała projekt dotyczący wymiany instrumentów swoich muzyków. W zeszłym roku zakupiono dwie wiolonczele oraz kontrabas. W tym roku zaś dokonano zakupu dwóch altówek oraz dwojga skrzypiec.
Zarówno altówki jak i skrzypce to wysokiej klasy instrumenty, które pozwalają uzyskać najwyższą jakość dźwięków i maksymalnie dopasować brzmieniowo całą orkiestrę. Zakup instrumentów lutniczych wpłynął bezpośrednio na podniesienie jakości brzmienia... więcej ›
| ponad rok temu 28.01.2016 | › relacje | ~Informacja prasowa |








