› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

3 powody, dla których warto zamieszkać w Elblągu

› bieżące ponad rok temu    27.08.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A
3 powody, dla których warto zamieszkać w Elblągu

Jesteś zainteresowany kupnem mieszkania w Trójmieście, jednak nie chcesz przepłacać za nieruchomość w Gdańsku, Gdyni i Sopocie? Zależy Ci na stosunkowo bliskim dostępie do morza? Zamieszkaj w Elblągu. W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto wybrać województwo warmińsko-mazurskie.

Rosnąca atrakcyjność Trójmiasta sprawia, że nieustannie drożeją w nim ceny nieruchomości zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Zwłaszcza Sopot i Gdańsk przodują w rankingach polskich miast, w których za zakup nieruchomości trzeba zapłacić najwięcej. Jeśli nie chcesz przepłacać za mieszkanie i jednocześnie zależy Ci na lokalizacji z dobrym dostępem do morza, zamieszkaj w Elblągu. Sprawdź, dlaczego warto przeprowadzić się w rejon Żuław.

Ceny nieruchomości

Podobnie jak w innych polskich miastach, również w województwie warmińsko-mazurskim możemy obserwować prawdziwy boom na rynku nieruchomości. Nowe mieszkania w Elblągu cieszą się dużym zainteresowaniem nabywców, dlatego oferta inwestycyjna stale się powiększa. Deweloperzy starają się sprostać oczekiwaniom klientów, oferując przestronne i funkcjonalne lokale. Jednak koszt zakupu własnego M będzie tu znacznie mniejszy, niż w popularnych kurortach. Mediana cen za mkw wynosi w Elblągu około 4500 zł. Dla porównania, w Gdańsku średnio trzeba zapłacić 8400 zł/mkw, w Sopocie - 12000 zł/mkw. Kwoty uzależnione są oczywiście od położenia względem morza czy standardu wykończenia, jednak różnica w cenie jest nieporównywalna. Wniosek? Wybierając nieruchomość w województwie warmińsko-mazurskim oszczędzamy blisko dwukrotnie. Warto również wspomnieć o możliwości lokaty kapitału. Zakup mieszkania pod inwestycje w Elblągu to dobre rozwiązanie. Na terenie miasta znajdują się trzy szkoły wyższe. Uczelnie cieszą się dużym zainteresowaniem studentów, a większość z nich decyduje się na wynajem.

Położenie

Dobra lokalizacja to kolejny powód, dla którego warto zamieszkać w Elblągu. Miasto posiada bezpośrednie połączenie kolejowe z m.in z Gdańskiem, Malborkiem, Koszalinem, Olsztynem i Białymstokiem. Wybierając transport publiczny, do Trójmiasta dojedziesz w nieco ponad godzinę. Jeśli zdecydujesz się na podróż autem, pokonasz trasę w 40 minut. Przez obwodnicę Elbląga przebiegają bowiem dwie drogi krajowe: S7 łącząca Elbląg z Gdańskiem, Warszawą i Krakowem oraz S22 będąca najkrótszą drogą łączącą zachód i wschód Europy.  Fanów żeglugi z pewnością zainteresuje port morski, znajdujący się na terenie miasta. Jako jeden z dwóch portów na Zalewie Wiślanym ma morskie przejście graniczne, umożliwiające odprawę jachtów płynących się do obwodu kaliningradzkiego.

Miasto, w którym chce się żyć

Elbląg jest miastem pełnym zieleni, z bardzo dobrym dostępem do opieki zdrowotnej, czego potwierdzeniem jest miejsce na podium “Rankingu Zdrowia Polski”, opublikowanym przez ekspertów “Dziennika Gazety Prawnej”. W zestawieniu brano pod uwagę ilość zapleczy medycznych, statystyki długości życia i dostępność badań w danych miastach. Elbląg zajął wysokie, trzecie miejsce, wyprzedzając takie aglomeracje jak Olsztyn czy Warszawa. Jednak bogata infrastruktura to nie jedyny walor miasta. Bogata oferta kulturalna, atrakcyjny rynek pracy i ciekawe zabytki - również decydują o dużym potencjale inwestycyjnym miasta. 

Materiał przygotowany przez eksperta portalu RynekPierwotny.pl

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (5)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Kasia , kocham Cię mój Elblągu.
4 miesiące temu 5
Kocham Cię mój Elblągu. Tęsknię za miastem , odwiedzam moje miasto Elbląg raz w roku, teraz będę w roku 2020. Jestem z ulicy Poprzecznej. Pozdrawiam wszystkich.Kasia
~ otto
ponad rok temu 4
Elbląg to dobre miasto dla mlodzieży do matury , emeryto -rencistów , oraz tych ktorzy mają niezłą pracę . Wiekszość mlodych po maturze stąd wyjezdza na studia lub do pracy i raczej nie wraca .A więc elblążanie wyjeżdzją , a na ich miejsce mieszkańcy okolicznych wsi i miasteczek .Spora grupa , bo kilkanaście tysięcy pracuje na stale za granicą .Generalnie Elbląg po likwidacji / co bylo blędem / wojewodztwa ,to prowincja, ,ale nie wiedząc czemu ulice pelne są drogich aut , a nowo budowane mieszkania świetnie się sprzedają .
~ Smutno tu.
ponad rok temu 3
Gdyby nie upór żony to sprzedał bym mieszkanie i się stąd wyprowadził.
~ TTt
ponad rok temu 2
Trzy powody, a nawet więcej: 1) Buractwo za darmo 2) Trepy 3) Patologia i nieroby 4) Dla normalnego czlowieka z Trójmiasta, mieszkanie w Elblągu będzie jak pobyt w zoo., .?.....dla ktorych nie warto mieszkać w tym bagnie.
~ TTt
ponad rok temu 1
Trzy powody, a nawet więcej: 1) Buractwo za darmo 2) Trepy 3) Patologia i nieroby 4) Dla normalnego czlowieka z Trójmiasta, mieszkanie w Elblągu będzie jak pobyt w zoo., .?.....dla ktorych nie warto mieszkać w tym bagnie.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.