Artykuły
Zbliżają się Dni Elbląga. Sprawdź co będzie się działo
W zeszłym roku święto miasta nie odbyło się z uwagi na pandemię, teraz, choć w nieco rozproszonej formie, Dni Elbląga wracają i zapowiadają się bardzo atrakcyjnie. A za Dniami Elbląga już nadchodzi lubiany przez mieszkańców i turystów cykl – Lato w Formie.
– Po okresie długiej izolacji jesteśmy spragnieni kontaktów z ludźmi i rozrywki, dlatego bardzo się cieszę, że uda się zorganizować zarówno Dni Elbląga, jak i cykl imprez letnich w ramach „Lata w Formie”. Niestety część ograniczeń nie... więcej ›
| ponad rok temu 15.06.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Elblążanka ukrywała się 15 lat. Wpadła w Gdańsku
Przez 15 lat ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości i była poszukiwana listem gończym. Mieszkanka Elbląga została zatrzymana w Gdańsku. Była poszukiwana do odbycia kary roku pozbawienia wolności za oszustwo.
68-latka była poszukiwana od 2006 roku do odbycia kary roku pozbawienia wolności za oszustwo. Przez 15 lat ukrywała się, między innymi w Norwegii.
Została zatrzymana w poniedziałek (14 czerwca br.) na ulicy Kołobrzeskiej w Gdańsku. Trafiła do policyjnego aresztu skąd pojedzie do zakładu karnego dla kobiet.
Jakub Sawicki,... więcej ›
| ponad rok temu 15.06.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Pijani kierowcy zatrzymani przez policję
W czasie trwającego weekendu elbląscy policjanci zatrzymali aż 9 nietrzeźwych kierujących. Rekordzista to 46-latek kierujący oplem astrą. Oprócz niego policyjny patrol zatrzymał także kierowcę ciężarówki, który jechał „zygzakiem”. Okazało się, że ma prawie 3 promile alkoholu.
Jedna z interwencji do której przyjechał policyjny patrol była kolizja przy ul. Sienkiewicza w Elblągu. Tam pewien 31-latek postanowił wjechać swoim passatem do przydrożnego rowu. Pomógł mu w tym wypity wcześniej alkohol. Gdy... więcej ›
| ponad rok temu 15.06.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
W pogodne dni jest więcej wypadków?
W miniony weekend policjanci z Elbląga odnotowali dwa wypadki drogowe. Trzy osoby odniosły obrażenia. Na szczęście nikt nie zginął. Policjanci ostrzegają kierowców i zalecają większą uwagę.
Warunki atmosferyczne mają decydujący wpływ na liczbę wypadków drogowych. Najwięcej ich przypada na okres wakacyjny. To właśnie w tym czasie najczęściej podróżujemy i pogoda najbardziej sprzyja zwiększonej prędkości i mniejszej ostrożności.
Pierwsze zdarzenie miało miejsce w piątek (11 czerwca) w miejscowości Godkowo. 45-latek z... więcej ›
| ponad rok temu 15.06.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
W części Elbląga będą problemy w ruchu kołowym
EPWiK Sp. z o.o. oraz Departament Zarząd Dróg UM informują o zmianie organizacji ruchu na czas prowadzenia robót związanych z remontem sieci wodociągowej przy ul. Orlej, Warszawskiej i Szańcowej.
W okresie od 14 czerwca do 30 lipca br. Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. będzie prowadziło roboty związane z remontem wodociągu.
Prace będą realizowane na jednej połowie jezdni ul. Orlej - na odcinku pomiędzy ul. Warszawską a ul. Szańcową (odcinkami o długości około 20 m).
Ruch w tym obszarze będzie... więcej ›
| ponad rok temu 14.06.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Już wkrótce Elbląskie Święto Muzyki
W ubiegłym roku inicjatywa Stowarzyszenia Kulturalnego Co Jest? oraz Centrum Sztuki Galeria EL uzyskała tytuł najlepszej imprezy kulturalnej. Jak wyglądać będzie Elbląskie Święto Muzyki 2021 – przekonamy się już 19 - 20 czerwca.
Ideą tego wydarzenia jest wyjście z muzyką na ulice i dotarcie zarówno do miłośników aktywnie korzystających z kultury na co dzień, jak i przypadkowych przechodniów nie traktujących obcowania z żywą muzyką jako życiowy priorytet lub po prostu nie mających czasu, siły czy środków na... więcej ›
| ponad rok temu 14.06.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Kino letnie "pod chmurką". Co będzie grane?
Cisza, spokój, gwiazdy nad głowami, delikatny szum… Czy można wyobrazić sobie lepsze “okoliczności przyrody” do obejrzenia dobrego filmu?
Letnie kino pod chmurką w Elblągu. W tym sezonie odbędzie się 9 projekcji na dziedzińcu elbląskiego muzeum. Początek pierwszego seansu po zachodzie słońca, ok. godz. 22.00.
więcej ›
| ponad rok temu 14.06.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
OSP w Zwierzenie otrzymali nowy wóz
8 czerwca 2021 roku odbyło się uroczyste przekazanie średniego pojazdu ratowniczo gaśniczego GBA jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Zwierznie.
W uroczystości udział wzięli między innymi: Wojciech Kossakowski poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Artur Chojecki Wojewoda Warmińsko-Mazurski, nadbryg. Tomasz Komoszyński Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP, st. bryg. Adam Jastrzębski Zastępca Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, bryg. Robert Licznerski Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu, druh Ryszard... więcej ›
| ponad rok temu 14.06.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Bezpłatna mammografia w Elblągu
LUX MED jeden z największych realizatorów Programu Profilaktyki Raka Piersi zaprasza na bezpłatną mammografię dla Pań w wieku od 50 do 69 lat. Badania refundowane przez NFZ wykonywane są w mobilnej pracowni mammograficznej.
W mammografii mogą wziąć udział ubezpieczone Panie w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.
Programem nie są objęte... więcej ›
| ponad rok temu 14.06.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Budżet Obywatelski 2022. Zakończyliśmy zbieranie wniosków
Zakończyło się przyjmowanie wniosków do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Dziękujemy mieszkańcom za zaangażowanie i wszystkie złożone propozycje. Elblążanie znów stanęli na wysokości zadania, szczególnie przed końcem przyjmowania wniosków, składając łącznie 105 wniosków. W tej liczbie znajdują się 24 pomysły na zadania ogólnomiejskie i 81 na zadania w poszczególnych okręgach.
W tym roku, tak jak w latach poprzednich, duża część pomysłów dotyczy miejskiej infrastruktury, a więc... więcej ›
| ponad rok temu 12.06.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
W Elblągu zakwitły kwietne łąki
Maki, chabry, bławaty to tylko nieliczne gatunki polnych kwiatów, które zakwitły na elbląskich kwietnych łąkach na pasie rozdzielającym jednie przy ul. Armii Krajowej.
Już drugi rok cieszą oko przechodniów i kierowców. To jednak nie jedyne miejsce w naszym mieście, gdzie znajdują się kwietne łąki. W tym roku powstały one również w pasie drogowym Trasy Unii Europejskiej, w ul. Mazurskiej i Browarnej, Kilińskiego, a także w Parku Modrzewie i przy ul. Robotniczej. Łącznie prawie 3800 m2 kwietnych... więcej ›
| ponad rok temu 12.06.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Dwie kolizje i uderzenie w szlaban. Tak jeździł po Elblągu 62-letni kierowca
62-latek z Elbląga wyruszył wczoraj w pechową dla siebie podróż. Wsiadł do swojego opla i zatrzymał się na szlabanie w okolicach Centrum Rekreacji Wodnej. Jak ustalili policjanci nie była to jego jedyna kolizja tego dnia.
Swoją podróż 62-latek rozpoczął po godzinie 16.00 i „zaliczył” jedną kolizję z zaparkowanym przy ul. Legionów autem. Później była jeszcze jedna drobna kolizja przy ul. Ogólnej a na koniec policjanci zostali wezwani na ul. Moniuszki, gdzie mężczyzna zatrzymał się przy szlabanie, o... więcej ›
| ponad rok temu 11.06.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Rajd motocyklisty po Tolkmicku zakończony przez policję
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli motocyklistę, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym i jechał ponad 80 km/h. Sytuacja miała miejsce w Tolkmicku a kierującym japońskim jednośladem był 40-latek.
Policjanci w nieoznakowanym aucie z wideorejestratorem nagrali kierującego jak ten przekracza dwie ciągłe linie a także jedzie z prędkością 84 km na godzinę w miejscu gdzie jest ograniczenie jedynie do 50 km/h. Za popełnione wykroczenia został ukarany dwoma mandatami w łącznej wysokości 400... więcej ›
| ponad rok temu 11.06.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Rowerki i rowery pojadą w Bażantarni
Program rowerowych imprez, organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, cyklicznie się wzbogaca. W niedzielę, 13 czerwca, w Bażantarni rozpocznie się pierwsza edycja zawodów Cross Country. Pojadą zarówno dzieci, jak i dorośli.
Na początek rowerowej zabawy na starcie staną rowerki biegowe i małe rowery. Trasy od 100 metrów, przygotowane na polanie z wiatami, pozwolą im stawiać niekiedy pierwsze kroki w MTB. Na dodatek w łagodny sposób umożliwią naszym pociechom rozpoczęcie przygody z jazdą po... więcej ›
| ponad rok temu 11.06.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Najlepsze seriale typu komedia romantyczna
Nie wszyscy lubią oglądać filmy. Niektórzy wolą mieć więcej fabuły. I seriale okazują się w tym bezkonkurencyjne. Dlatego, jeśli ktoś lubi komedie romantyczne, ale nie przepada za oglądaniem filmów - to znajdzie coś w podobnej tematyce wśród serialowych produkcji. Wybraliśmy więc kilka wartych uwagi seriali z komediowo-romantycznym tłem. Dajcie koniecznie znać w komentarzach, czy wam się podobają, czy je oglądaliście i podzielcie się swoimi typami.
Seks w wielkim mieście
Jeden z najpopularniejszych seriali w tej tematyce.... więcej ›
| ponad rok temu 11.06.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Niezwykła jednostka wpłynie do Elbląga. Ma napęd słoneczny
Łódź napędzana energią słoneczną. Rozwiązanie, które do tej pory było kojarzone głównie z rynkiem samochodów elektrycznych. W okolicy drugiego tygodnia lipca będzie ją można zobaczyć w Elblągu.
Konstrukcja została wykonana przez profesora Stefana Nowaka z Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w KatowicachKatowicach. Nazywa się ECO AWF i od maja płynie po polskich wodach. Rejs odbywa się pod patronatem Parlamentarnego Zespołu Dróg Wodnych.
Wzrost świadomości społeczeństwa i postęp techniczny... więcej ›
| ponad rok temu 11.06.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
W Stegnie w morzu utonął mężczyzna
W czwartek dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego otrzymał z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego informację o topiącym się mężczyźnie w miejscowości Stegna.
Na miejsce zostały skierowane 2 zastępy JRG wraz z łodzią, zastęp OSP Stegna, OSP Jantar a także Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno Nurkowego z Elbląga.
W działaniach brała również Brzegowa Stacja Ratownicza w Sztutowie. Przybyły na miejsce jako pierwszy zastęp z OSP Stegna utworzył łańcuch ratowniczy wraz z osobami postronnymi.
Odnaleziono... więcej ›
| ponad rok temu 11.06.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Pożar lasu. Nadleśnictwo Elbląg apeluje do mieszkańców
Prosimy nie używać otwartego ognia w lesie. Dziś przez ludzką nieuwagę wybuchł pożar. Na szczęście dzięki przypadkowo przechodzącej osobie, która zgłosiła pożar oraz szybkiej reakcji OSP Mikoszewo i OSP Jantar, pożar został szybko ugaszony - apeluje Nadleśnictwo Elbląg.
W akcji brała udział także jednostka Komenda Powiatowa PSP w Nowym Dworze Gdańskim koordynująca działania strażaków.
Tym razem w lesie spłonęły dwa ary ściółki. Po odebraniu pożarzyska pracownicy leśni w celu zabezpieczenia miejsca po pożarze... więcej ›
| ponad rok temu 11.06.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Czas podsumowań w piłkarskiej lidze MOSiR
Kolejny, dziesiąty już sezon Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów HYDROBUD przeszedł do historii. Poznaliśmy już wszystkich medalistów oraz króla strzelców rozgrywek. Warto zatem prześledzić miniona kampanię i sprawdzić, co ciekawego działo się na miejscowych boiskach.
O tytuł najlepszej amatorskiej ekipy w mieście rywalizowało 11 drużyn. Po rundzie jesiennej wycofał się zespół Orlikowa Ekipa, zatem jego wyniki zostały anulowane. Spotkania rozgrywano na dwóch boiskach typu Orlik. Na przemian na obiekcie przy... więcej ›
| ponad rok temu 11.06.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Turniej szachowy w I liceum w Elblągu
W drugi dzień czerwca szkolna aula I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Elblągu zaroiła się od nastoletnich szachistek i szachistów.
Na I Turniej Szachowy o Puchar Wieszcza zgłosiło się 36 graczy z kilku elbląskich szkół średnich (to właśnie do tej kategorii wiekowej skierowane było zaproszenie do gry). Rozgrywkom sędziowali - Lidia Czarnecka i Michał Butkiewicz.
Rywalizacja odbywała się w jednej grupie - systemem szwajcarskim, 7 rund, tempo 10 minut na zawodnika. Impreza miała limit rankingowy– do II... więcej ›
| ponad rok temu 11.06.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |








