› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

246 wniosków do tegorocznego budżetu obywatelskiego

› bieżące ponad rok temu    18.06.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Urząd MiastaUrząd Miasta fot. Artur Borkowski

W piątek o północy minął termin składania pomysłów do Budżetu Obywatelskiego. Wpłynęło 246 wniosków na różne – mniejsze i większe inwestycje. Teraz czas dla urzędników na sprawdzenie wszystkich złożonych propozycji pod kątem formalnym. Wyniki tych prac poznamy po 2 września. Już teraz z treścią złożonych wniosków można zapoznać się na stronie www.budzetobywatelski.elblag.eu.

Już po 2 września przedstawimy pełną listę wniosków, które zostaną poddane pod głosowanie. W tym roku jest ich mniej, ale może się okazać, że podobna liczba w stosunku do 2012 roku będzie poddana pod głosowanie – mówi Marta Doroz, Zastępca Dyrektora Departamentu Organizacji i Nadzoru.- Wynika to z dużo mniejszej liczby dublujących się wniosków na te same inwestycje i znikomej ilości projektów na zadania dotyczące całego miasta – dodaje Marta Doroz.

Najbliższe tygodnie to czas pracy dla urzędników analizujących złożone propozycje pod względem formalno-prawnym, gospodarności i możliwości finansowych oraz technicznych.

- Pozytywnie zaopiniowane propozycje zostaną umieszczone w ankietach, które na przełomie września i października zostaną dostarczone do mieszkańców, z podziałem na poszczególne okręgi wyborcze, a także zamieszczone na stronie miasta – mówi Hanna Laska-Kleinszmidt, dyrektor Departamentu Komunikacji Społecznej. Tak, jak w ubiegłym roku będzie można głosować maksymalnie na pięć inwestycji w swoim okręgu – kończy Hanna Laska-Kleinszmidt.

To mieszkańcy zdecydują w głosowaniu, które ze zgłoszonych propozycji znajdą się w projekcie budżetu Elbląga na 2014 rok.

Źródło: UM Elbląg

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mama karoliny
ponad rok temu ocena: 100%  1
W tamtym rozdaniu było 777 wniosków ale po destrukcji i chaosie zafundowanym przez oszołomów obywatele maja dość........Mam nadzieję, że po 23 czerwca nie bedę wiecej słyszał o grupie referendalnej i palikotach oraz wilku!!!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.