Artykuły
Tak zrobisz kartę rowerową w Elblągu
Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu zapraszają na bezpłatny kurs i egzamin. Wakacje to idealny czas na podniesienie swojej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i zdobycie nowych uprawnień.
Wakacyjne szkolenie: 28-29 lipca 2021 r. w godz. 10:00 – 14:00.
Obowiązujące od niedawna, nowe przepisy dotyczące hulajnóg elektrycznych oraz urządzeń transportu osobistego jeszcze bardziej zobowiązują do posiadania karty rowerowej. Bez niej osoba w wieku do 18... więcej ›
| ponad rok temu 22.07.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Rowerami po drugiej stronie rzeki Elbląg
Pierwsza z serii czterech popołudniowych wycieczek rowerowych zorganizowanych w ramach akcji ,,Wakacje z MOSiR-em 2021” zgromadziła na starcie 40 osób. Celem jazdy tak licznej grupy była mniej znana strona Kanału Jagiellońskiego oraz rzeki Elbląg na odcinku do Nowakowa.
Peleton ruszył spod liter ELBLĄG na elbląskim bulwarze i przez Bielnik I i Bielnik II dotarł do Kępy Rybackiej, gdzie zaczęła się rzadko uczęszczana rowerowo droga do Nowakowa. Jej specyfiką była jazda po betonowych płytach drogowych, które nie są zbyt komfortowe... więcej ›
| ponad rok temu 22.07.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Jaki piekarnik do zabudowy - nowoczesny czy retro?
Przy zakupie nowego piekarnika warto przemyśleć cztery istotne rzeczy. Zaczynając od tego, czy będzie to piekarnik elektryczny, czy piekarnik gazowy, przez producenta oraz typ, a na designie kończąc. Jeżeli nie wiesz, jaki rodzaj piekarnika będzie odpowiedni do twojej kuchni, poniżej znajdziesz kilka przydatnych porad, dzięki którym łatwo znajdziesz najlepszy model.
Polecany piekarnik do zabudowy
Co wybrać: piekarnik elektryczny czy gazowy?
Wygodne czyszczenie piekarnika
Chociaż początkowo może się to wydawać nieistotne, przed... więcej ›
| ponad rok temu 22.07.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Zatorze w końcu w kolorze - powstał tam mural
Zakończyły się prace, związane z powstaniem muralu na jednym z budynków ZBK, przy ul. Skrzydlatej. Mural powstał z inicjatywy młodzieży, skupionej w Europejskim Korpusie Solidarności, w ramach projektu „Zatorze w kolorze”.
W uroczystej prezentacji muralu, połączonej z festynem dla mieszkańców budynku, uczestniczył wiceprezydent Michał Missan.
- Bardzo dziękuję młodzieży oraz ich opiekunom za inicjatywę pokolorowania przestrzeni, zaangażowanie i aktywizację lokalnej społeczności. Street art, którego jednym... więcej ›
| ponad rok temu 21.07.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
DKF w Elblągu zaprasza na film
Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Andrzeja Munka w Kinie Światowid już 22 lipca. Na miłośników dobrego kina czeka szeroko komentowany debiut fabularny Christosa Nikou „Niepamięć”. Początek projekcji o godz. 19.00.
Współczesna i jednocześnie umieszczona poza czasem opowieść, która przenosi nas do Aten, gdzie panuje epidemia amnezji. Główny bohater, Aris, ma numer 14842 w szpitalnym oddziale dla osób z zaburzeniami pamięci.
Pewnego dnia wyszedł z domu, wsiadł do autobusu i na pętli nie... więcej ›
| ponad rok temu 21.07.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Jam Session po raz piąty w Elblągu
Tym razem organizatorzy przygotowali niespodziankę. Na gitarze basowej zagra Tomek Przyborowicz z Czerwonych Gitar. Wraz z nim artyści, dobrze znani elbląskiej publiczności: Bartek Krzywda na pianinie, Szymon Zuehlke na saksofonie tenorowym i Grzegorz Sycz na perkusji.
Na jam session niezobowiązująco zapowiedział się skład formacji trąba Delux. Zapowiada się energetyczny wieczór.
Jam session odbywają się w namiocie estradowym na terenie Galerii EL, gdzie można zasiąść przy stoliku, na leżaku lub na trawie, na przyniesionym ze sobą... więcej ›
| ponad rok temu 21.07.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Dzień św. Anny we Fromborku
"Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku zaprasza na "Dzień św. Anny", który odbędzie się w tą niedzielę (25 lipca) w Szpitalu św. Ducha (ul. Stara 6).
Św. Anna była opiekunką chorych i cierpiących, patronowała małżeństwom, matkom, więziom rodzinnym. Była też patronką „dobrej śmierci”. Odrębną funkcję stanowił jej patronat nad kobietami ciężarnymi i położnicami – co było szczególnie ważne w czasach słabej opieki medycznej nad rodzącymi kobietami oraz wysokiej śmiertelności położnic i... więcej ›
| ponad rok temu 21.07.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Pędzili 200 km/h. Wyprzedzili...radiowóz
Patrol policyjnej Grupy SPEED w wakacje ma na uwadze wykroczenia związane ze znacznym przekroczeniem dozwolonej prędkości nawet na drodze szybkiego ruchu tym bardziej, że często natężenie tego ruchu szczególnie w weekendy znacznie wzrasta.
Z taką sytuacją policjanci spotkali się w okolicach Miłomłyna gdzie zmierzyli prędkość dwóch motocyklistów którzy wyprzedzili policyjne nieoznakowane bmw z wideorejestratorem.
Policjanci pojechali za nimi i zmierzyli prędkość z jaką się poruszali. Był to wynik 191 km/h w miejscu... więcej ›
| ponad rok temu 20.07.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Elblążanka chciała zainwestować, trafiła w internecie na "doradcę"
Kobieta z Elbląg postanowiła zainwestować pieniądze i pomnożyć je. Jako, że nie znała się na inwestowaniu w kryptowaluty… kliknęła w przypadkowy link, który jej się wyświetlił podczas przeglądania internetu, podała tam swój numer telefonu, pod który miał zadzwonić finansowy doradca. I zadzwonił…
Cała sytuacja rozpoczęła się w czerwcu tego roku. Z kobietą skontaktował się doradca finansowy, który miał pomóc jej „ogarnąć” temat inwestycji w kryptowaluty. Mężczyzna mówił z... więcej ›
| ponad rok temu 20.07.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Jak reagować na propozycję pracy od headhuntera?
Telefon z propozycją pracy od headhuntera najczęściej bywa zaskoczeniem, nawet jeśli pracownik jest specjalistą wyższego szczebla i nie narzeka na brak ofert pracy. Niezależnie od tego, czy poszukujemy nowego zajęcia, czy nie, warto być przygotowanym na rozmowę i przynajmniej rozważyć wszystkie opcje. Nigdy bowiem nie mamy takich szans na wynegocjowanie atrakcyjnych warunków współpracy, jak wtedy, gdy jesteśmy zadowoleni z aktualnego stanowiska, a rekruter sam do nas dzwoni.
Telefon i co dalej?
Im wyższe stanowisko, tym bardziej poufny... więcej ›
| ponad rok temu 20.07.2021 | › biznes | ~Redakcja elblag.net |
Najpopularniejsze style wnętrzarskie w Polsce - jakie obrazy do nich wybrać?
Dekorowanie i planowanie wystroju wnętrza wymaga pomysłu, poszukiwania inspiracji i kreatywności, dzięki której znajdziemy zarówno estetyczne, jak funkcjonalne rozwiązanie. Aby ułatwić sobie to zadanie, wielu z nas szuka pomocy w gotowych, charakterystycznych i znanych stylach, bazując tym samych na ich założeniach i głównych filarach.
Jaki styl jest szczególnie popularny w Polsce? Które z nich możesz wykorzystać w swoim wnętrzu i jakie obrazy najlepiej wpiszą się w założenia danego nurtu?
Styl skandynawski -... więcej ›
| ponad rok temu 20.07.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Dwie młode elblążanki wyróżnione w prestiżowym programie
W niedzielę 18 lipca zainaugurowany został obóz 7. edycji programu naukowo-edukacyjnego ADAMED SmartUP dla młodzieży utalentowanej w obszarze nauk ścisłych i przyrodniczych. Wśród zakwalifikowanych do niego 50 nastolatków znalazły się Magdalena Puzio i Agnieszka Puzio z Elbląga.
W obozie weźmie udział 50 uczniów, wyłonionych w wieloetapowej rekrutacji, która rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku od edukacyjnej gry online. Przepustką do kolejnego etapu kwalifikacji było uzyskanie odpowiednio wysokiej liczby... więcej ›
| ponad rok temu 20.07.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Jak elblążanie odbierają usługi EPEC? Przeprowadzono badnia
88% mieszkańców Elbląga jest zadowolonych z usług Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, a 77% ankietowanych poleciłoby współpracę z EPEC innym osobom - tak wynika z badań marketingowych przeprowadzonych przez firmę badawczą Inny Format. Badania odbyły się w czerwcu na zlecenie EPEC.
Badanie przeprowadzone w drugiej połowie czerwca 2021 objęło dwie grupy respondentów: klientów instytucjonalnych spółki, czyli zarządców nieruchomości, spółdzielnie mieszkaniowe oraz deweloperów, a także... więcej ›
| ponad rok temu 20.07.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
W Tolkmicku i okolicach woda w kranach jest skażona
Przynajmniej od kilku dni mieszkańcy Tolkmicka i Kadyn podejrzewali, że woda w ich kranach nie nadaje się do picia. Wiele osób uskarżało się na problemy żołądkowe i biegunki. Podejrzenia okazały się słuszne. Urząd Miasta i Gminy Tolkmicko dziś oficjalnie poinformował o skażeniu.
„Informujemy, iż w związku z wynikami badania próbki wody stwierdzono, że na chwilę obecną woda nie spełnia wymagań w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z uwagi na obecność bakterii grupy coli dla miejscowości: Tolkmicko,... więcej ›
| ponad rok temu 19.07.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Kulturalna kwesta dla schroniska dla zwierząt w Bażantarni
Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu zapraszają na kolejne popołudnie w Bażantarni. W najbliższą niedzielę (25 lipca 2021 r.), w konwencji „Sceny przy stoliku”, zobaczymy spektakl „Edukacja Rity” William’a Rusella’a.
Autor, to angielski dramaturg, autor tekstów i kompozytor. Do jego najbardziej znanych dzieł należą właśnie "Edukacja Rity" i "Shirley Valentine”. Oprócz sztuk teatralnych jest scenarzystą filmów telewizyjnych. „Edukację... więcej ›
| ponad rok temu 19.07.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Zawody Garmin Iron Triathlon w Elblągu
Tłumy kibiców dopingowały triathlonistów startujących podczas siódmego etapu 10. edycji cyklu Garmin Iron Triathlon, która odbyła się w minioną niedzielę w Elblągu. Triathloniści po raz piąty w historii mogli się ścigać na niezwykle szybkiej i jedynej atestowanej trasie. Dzięki temu wielu zawodników poprawiło swoje życiowe rekordy. Elbląg kolejny raz udowodnił, że zasługuje na stałe miejsce w kalendarzu imprez najstarszego i największego cyklu triathlonowego w Polsce.
W minioną niedzielę pierwsi do rywalizacji... więcej ›
| ponad rok temu 19.07.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Wakacje z MOSiR-em. Co będzie się działo w Elblągu?
Wakacje z MOSiR-em to cykl imprez sportowo-rekreacyjnych, z których bezpłatnie mogą korzystać mieszkańcy Elbląga. W tym tygodniu czekają nas m.in. biegi na orientację, zajęcia z survivalu, wycieczki rowerowe oraz Dzień Bezpiecznego kierowcy, czyli festyn na Torze Kalbar.
Połowa lipca za nami. Na szczęście jeszcze sporo wakacji przed nami, a będzie to czas, w którym każdy znajdzie dla siebie ciekawe atrakcje. MOSiR przygotował bogatą ofertę zajęć, atrakcji, wydarzeń, z których można korzystać każdego dnia w ramach Wakacji z... więcej ›
| ponad rok temu 19.07.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Elblążanin mistrzem Europy. To był wspaniały wynik
Krzysztof Różnicki mistrzem, a Kacper Lewalski wicemistrzem Europy U20 w biegu na 800 metrów podczas 26. Mistrzostw Europy U20 w Tallinie (Estonia).
Link do wyników: https://tallinn21-u20results.european-athletics.com/en/results/athletics/result-men-s-800m-fnl-000100-.htm
Kacper, zawodnik MKS Truso Elbląg i podopieczny trenera Czesława Nagy po raz kolejny pokazał się z jak najlepszej strony na lekkoatletycznej imprezie mistrzowskiej (tym razem rangi mistrzostw Europy U20).
Przed zawodnikiem jeszcze jedne ważne zawody: 18. Mistrzostwa... więcej ›
| ponad rok temu 19.07.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Policja w Elblągu poszukuje tej kobiety /aktualizacja/
Policjanci poszukują 52-letniej Barbary Demkowicz-Dobrzańskiej, która w piątek (16.07) około godziny 11.30 opuściła szpital przy ul. Królewieckiej w Elblągu. Kobieta może przemieszczać się w kierunku Braniewa.
Aktualizacja: Policja poinformowała, że kobieta już się odnalazła. Komunikat jest więc nie aktualny.
Kobieta ubrana była w bordową koszulkę na krótki rękaw, krótkie spodenki oraz adidasy. Zaginiona ma ok 155 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała ma włosy średniej długości spięte w tzw.... więcej ›
| ponad rok temu 16.07.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Brał towar, ale za niego nie płacił. Policja poszukuje tego "klienta"
Policjanci z Elbląga poszukują mężczyzny pokazanego na zdjęciu ze sklepowego monitoringu. Sprawca kilkakrotnie odwiedzał jeden z hipermarketów budowlanych zabierając za każdym razem inne elektronarzędzie. Podczas jednej z wizyt, gdy biegł przez parking spłoszony przez ochronę, „zgubił” wkrętarkę akumulatorową, za którą nie zapłacił.
Policjanci z Wydziału Zwalczania Przestępczości Przeciwko Mieniu elbląskiej komendy poszukują pokazanego na zdjęciu mężczyznę. Chwilę wcześniej zabrał on ze sklepowej półki... więcej ›
| ponad rok temu 16.07.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |








