Artykuły
Dieta a urlop – jak odpocząć i nie zwariować?
Dłuższy urlop jest często przywilejem jednorazowym w roku. Jeśli jesteśmy na diecie, to na pewno zastanawiamy się jak nie ulec pokusie zjedzenia większych porcji niż zwykle i trzymania się zasad diety. Jak temu podołać, aby nie zepsuć sobie urlopu? Wypoczynek może być udany nawet na diecie. Jeśli odpowiednio wybierzesz hotel i menu na pewno dasz radę z utrzymaniem diety mimo wielu pokus.
Umiar najlepszym doradcą?
Śmiało możesz spróbować nowych rzeczy, ale przy komponowaniu posiłków kieruj się zasadami zdrowej diety. Unikaj potraw... więcej ›
| ponad rok temu 06.09.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Niewidomy pies porzucony przez właścicieli. Cudem przeżył
Miał nie zostać odnaleziony, miał umrzeć na odludziu. Stało się jednak inaczej – ciężko chory, niewidomy pies miał szczęście. Dobrzy ludzie natknęli się na niego i rozpoczęła się walka o jego zdrowie i życie.
Jak informuje OTOZ Animals, pies został odnaleziony przez przypadkowych spacerowiczów, którzy od razu ich powiadomili o tym fakcie.
– Otrzymaliśmy zgłoszenie o niewidomym, zaniedbanym cocker spanielu. Na miejscu, w krzakach, ukazała się nam kupka nieszczęścia… Pies niedowidzi lub stracił wzrok... więcej ›
| ponad rok temu 03.09.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Poznajesz te kobiety? To One okradły starszą elblążankę
Uwaga na fałszywych pracowników socjalnych! Ofiarą przestępców padła seniorka. Policjanci poszukują dwóch kobiet, które zostały nagrane przez kamery osiedlowego monitoringu.
Policjanci z Elbląga poszukują dwóch kobiet, które okradły z oszczędności staruszkę. Oszustki podawały się za pracowników socjalnych. Kobieta straciła 5 tysięcy złotych.
Do tego zdarzenia doszło we wtorek 24 sierpnia 2021 r. przy ul. Starowiejskiej w Elblągu. Kilka minut przed godziną 13. do drzwi mieszkania starszej pani... więcej ›
| ponad rok temu 03.09.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Butelki filtrujące dla pierwszaków w Elblągu
1047 uczniów rozpoczęło edukację w pierwszych klasach elbląskich szkół podstawowych. W najbliższych dniach każdy pierwszoklasista otrzyma filtrującą butelkę wielokrotnego użytku. To kontynuacja rozpoczętej w ubiegłym roku kampanii pn. "Elblag bez plastiku", której celem jest ograniczenie ilości odpadów oraz promowanie picia wody prosto z kranu.
- Elbląg od wielu lat stawia na edukację ekologiczną. Podejmujemy wiele inicjatyw, które propagują zdrowy tryb życia oraz ochronę środowiska naturalnego. Jedną z... więcej ›
| ponad rok temu 03.09.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Turniej o Puchar Syrenki także w Elblągu
Elbląg będzie jednym z miast-gospodarzy Turnieju o Puchar Syrenki 2021. To turniej europejskich reprezentacji piłkarskich do lat 17. W naszym mieście rozegrane zostaną trzy mecze, a dziś w budynku klubowym Olimpii Elbląg odbyła się konferencja dotycząca turnieju.
- Cieszę się, że jako Elbląg będziemy uczestniczyć w tym wydarzeniu organizowanym od 1986 roku. Jako samorząd, w tym MOSiR angażujemy się w jego to wydarzenie. Dziękuję również Olimpii i Panu prezesowi Guminiakowi za pomoc. U nas zagrają swój mecz drużyny z Portugalii i... więcej ›
| ponad rok temu 02.09.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Z Mozartem na płycie i na koncercie. Wrzesień w wykonaniu EOK
Dopiero co EOK pożegnała wakacje muzyką filmową, a już szykuje się do kolejnych koncertów. I to intensywnie, bo we wrześniu EOK czeka kilka występów poza Elblągiem. Na początek kameraliści odwiedzą Łomżę, później usłyszy ich warszawska publiczność.
W obu miastach wystąpią w towarzystwie Jana Miłosza Zaryckiego (dyrygent), Artur Pachlewskiego (klarnet) oraz Piotra Palecznego (fortepian). Kameralistów ujrzą też tczewscy melomani – Orkiestra, wraz z Karoliną Nowotczyńską i Marcinem Zdunikiem, uświetni... więcej ›
| ponad rok temu 02.09.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Darmowy tydzień aktywności w Elblągu
Wakacje zakończyły się, ale kolejne propozycje od Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu czekają na każdego, kto ceni sobie wszelki ruch. W kolejnym tygodniu, od 6 września, na płycie lodowiska „Helena”, przy ul. Karowej, odbędzie się cykl bezpłatnych zajęć w ramach „Aktywuj się z MOSiR-em”.
Jest to propozycja dla stałych uczestników, ale i przede wszystkim dla nowych osób, które chciałyby poprawić swoja kondycję, motorykę, nabrać dużo siły do pracy lub zrelaksować się po stresującym dniu... więcej ›
| ponad rok temu 02.09.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Policjanci pilnują przejść dla pieszych przy elbląskich szkołach
Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022 uczniowie wracają do szkół. Po długiej przerwie, w pobliżu placówek oświatowo-wychowawczych, należy spodziewać się zwiększonego natężenia ruchu kołowego i pieszego.
Policjanci prewencji oraz ruchu drogowego już od kilku tygodni przygotowywali się do powrotu dzieci i młodzieży do szkół. W ostatnich tygodniach wakacji funkcjonariusze sprawdzali stan oznakowania dróg i urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających.
W pierwszych dniach nauki policyjne patrole, pełniące... więcej ›
| ponad rok temu 02.09.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Wycieczka rowerowa do Kwietnika
Wakacje już za nami, ale lato jeszcze trwa i miejmy nadzieję, że nie skończy się do 5 września, bowiem wtedy wybierzemy się znowu na trasę po Wysoczyźnie Elbląskiej. Naszym celem będzie Kwietnik i Wielki Kamień.
Ruszamy z ronda Kaliningrad o godz. 10:00.
Wycieczka wystartuje z dobrze znanego ronda na wyjeździe z Elbląga i – na rozgrzewkę – wjedziemy na Wysoczyznę Elbląską przez Przezmark. Dalsza droga będzie prowadziła w kierunku Kamiennika Wielkiego, a za nim do Kwietnika, gdzie za wsią zjedziemy do znajdującego się przy bocznej... więcej ›
| ponad rok temu 02.09.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Nauka ekologii z Teatrem Katarynka
Biblioteka Młodego Czytelnika Bulaj zaprasza dzieci z rodzicami/opiekunami, w sobotę, 4 września, od godz. 12:00, na moc atrakcji z Teatrem Katarynka z Gdańska. Będziemy uczyć się ekologii, śpiewając i bawiąc się. Wstęp wolny.
W programie:
Rozśpiewane zabawy w towarzystwie żywej maskotki;
Musical „Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing”;
Strefa animacji eko;
Koncert Najpiękniejsze Piosenki Disney’a połączony z pokazem wielkich baniek mydlanych;
Elementy warsztatów aktorskich oraz zabawy taneczne w towarzystwie... więcej ›
| ponad rok temu 02.09.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Nigdy więcej wojny - 82. rocznica wybuchu II wojny światowej
Na cmentarzu Agrykola odbyły się miejskie uroczystości upamiętniające 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Elblążanie oddali hołd bohaterstwu i poświęceniu wszystkich Polaków, którzy brali udział w tym największym konflikcie zbrojnym XX wieku. W uroczystości wziął udział Witold Wróblewski prezydent Elbląga oraz przewodniczący Rady Miejskiej Antoni Czyżyk.
Pod Krzyżem Katyńskim zebrali się również parlamentarzyści, samorządowcy, radni Rady Miejskiej w Elblągu. Na uroczystość przybyli również elbląscy... więcej ›
| ponad rok temu 02.09.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Nastroje dzieci i rodziców przy powrocie do szkoły
Powrót do szkolnych ławek po długim okresie nauki zdalnej rodzi szereg obaw, lęków i niepewności zarówno ze strony dzieci, jak i rodziców. Jak wynika z badania SW Research na zlecenie Empiku*, choć rodzice pozytywnie oceniają przejście z nauki zdalnej na stacjonarną, to wciąż mocno niepokoi ich możliwość ponownego lockdownu i zamknięcia szkół. Swoje obawy zgłaszają też dzieci.
Do najczęściej wymienianych zalicza się niepewność co do ponownego nawiązania relacji koleżeńskich oraz lęk przed bardziej wnikliwym... więcej ›
| ponad rok temu 01.09.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
W pierwszych dniach września będzie więcej patroli policji na ulicach Elbląga
Po wakacyjnej przerwie uczniowie wracają do szkół. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, w pobliżu placówek oświatowo-wychowawczych, należy spodziewać się większego ruchu samochodów, jak i pieszych.
Powrót do szkoły, szczególnie po długiej przerwie, to wyzwanie nie tylko dla uczniów, ale też dla dorosłych.
W pierwszych dniach września, policyjne patrole będą pełnić służbę w rejonach szkół oraz zwracać uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu... więcej ›
| ponad rok temu 01.09.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Dwukierunkowy ruch na ul. Bema przywrócony
W dniu wczorajszym zakończono prace remontowe sieci kanalizacyjnej na ul. Bema i ruch dwukierunkowy na pomiędzy ul. Żeromskiego a Komeńskiego został przywrócony i włączona została sygnalizacja świetlna.
Ze względów technologicznych nie odtworzono linii poziomych przy skrzyżowaniu ul. Bema i Żeromskiego – będzie to możliwe za kilkanaście dni, dlatego prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności na dojeździe do tego skrzyżowania i odpowiednie ustawianie pojazdów na dwóch pasach ruchu.
Na ul. 13 Elbląskiego... więcej ›
| ponad rok temu 01.09.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
II wojnę światową zaczęli piloci spod Elbląga
1 września 1939 r., o godzinie 4:26 z lotniska koło Elbląga, leżącego na terenie Prus Wschodnich, wystartowało 6 myśliwców oraz 6 bombowców. Skierowały się na Tczew z zamiarem zrzucenia kilku bomb. Wcześniej wybrano miejsca, które miały stać się głównym celem ataków. Był to dworzec PKP, koszary 2 Batalionu Strzelców oraz przyczółek mostów. Nalot miał miejsce dokładnie o 4:34, czyli aż 11 minut wcześniej niż atak na Westerplatte.
II wojna światowa wybuchła 1 września 1939 roku. Zaczęła się... więcej ›
| ponad rok temu 01.09.2021 | › bieżące | 9 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Trwa realizacja projektu Elbląska Szkoła Eksperymentu
Trwa realizacja projektu pn. „Elbląska Szkoła Eksperymentu”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.
W marcu br. rozpoczęły się szkolenia dla nauczycieli oraz pozalekcyjne zajęcia dla uczniów czterech elbląskich liceów ogólnokształcących. Ze względu na sytuację epidemiologiczną zajęcia dla uczniów prowadzone były dotychczas w formie zdalnej.... więcej ›
| ponad rok temu 31.08.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Oddział neurologiczny wznawia działalność, ale bez pododdziału udarowego
Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu informuje, że od dnia 01.09.2021 roku Oddział Neurologiczny wznawia swoją działalność. Jednocześnie jednak - z uwagi na brak możliwości zabezpieczenia udzielania ciągłości świadczeń z zakresu diagnostyki i leczenia udarów - zawieszenie działalności Pododdziału Udarowego zostało przedłużone do dnia 31.10.2021 roku.
Najbliższe podmioty lecznicze udzielające świadczeń neurologicznych:
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie (w tym leczenie udarów)
Uniwersytecki Szpital... więcej ›
| ponad rok temu 31.08.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Kontrola legalizacji wag na Targowisku Miejskim
W okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień) strażnicy miejscy kontrolowali sezonowych sprzedawców świeżych owoców, warzyw m.in na elbląskim Targowisku Miejskim pod kątem przestrzegania przepisów Ustawy - Prawo o miarach.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami każda waga powinna posiadać tabliczkę znamionową oraz legalizację. Waga oraz odważniki, które nie są poddawane kontroli mogą błędnie wskazywać wyniki ważenia.
Wobec nieuczciwych sprzedawców zostały wyciągnięte sankcje karne.
Skontrolowanych zostało w sumie 75... więcej ›
| ponad rok temu 31.08.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Jechali za szybko. Stracili prawo jazdy i otrzymali mandaty
W czasie weekendu policjanci z elbląskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy 3 kierującym których prędkość z jaką jechali była znacznie powyżej tej dopuszczalnej.
Pierwsza z kierujących zatrzymana została w piątek w Nowym Dworze Elbląskim. 44-latka kierowała audi i miała na liczniku 106 km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 50 km/h.
Drugi z kierujących w podobnym czasie i miejscu został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego, gdy rozpędził swoje renault, aż do 112 km/h. Był on cały czas w terenie zabudowanym.
W niedzielę... więcej ›
| ponad rok temu 31.08.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Uwaga! 6 dni prac remontowych na ul. Fromborskiej
Firma PBD S.A - wykonawca inwestycji pn. „Przebudowa ul. Fromborskiej w Elblągu na odcinku od skrzyżowania z ul. Ogólną do skrzyżowania z ul. Królewiecką” - informuje, że dnia 01.09.2021 (środa), przy sprzyjających warunkach pogodowych rozpocznie wykonywanie robót związanych z układaniem nawierzchni ścieralnej na modernizowanej jezdni. W związku z tym nastąpi wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu. Prace planowane są na 6 dni roboczych.
Etap I, dzień 1 ul. Królewiecka wzdłuż działek osiedla... więcej ›
| ponad rok temu 31.08.2021 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |







