Artykuły
Uczniowie jak na placu boju. Za nami międzyszkolny etap Wojewódzkiej Olimpiady o Obronie Cywilnej
W dwóch salach Urzędu Miejskiego odbył się 18 lutego międzyszkolny etap Wojewódzkiej Olimpiady o Obronie Cywilnej. W sali sesyjnej uczniowie sprawdzali swoje wiadomości, rozwiązując test pisemny, natomiast sala 300 była miejscem, gdzie uczestnicy mogli zaprezentować praktyczne sposoby udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.
Część praktyczna była niezwykle widowiskowa. Uczniowie z namalowanymi ranami, leżąc na kocach udawali poszkodowanych. Pomocy udzielali im ich koledzy biorący udział w Olimpiadzie. Zmaganiom uczniów... więcej ›
| ponad rok temu 20.02.2013 | › rozwój i edukacja | ~Agnieszka Światkowska |
Skaryszewskie źrebiątko uratowane przed śmiercią
Patrol Interwencyjny Ds. Zwierząt Gospodarskich w nocy 18 lutego powrócił z targów śmierci z 7-miesięcznym źrebaczkiem, wykupionym dzięki wsparciu finansowemu elblążan. Na targu prawie dwa dni, bez schronienia przed zimnem, bez jedzenia i bez wody skaryszewskie dziecko stało okryte śniegiem, smarcząc i trzęsąc się z zimna.
Skaryszewski targ- piekło dla koni i piekło dla tych, którzy walczą o ich życie. Agresja handlarzy w stosunku do obrońców praw zwierząt to nie tylko wyzwiska. To przede wszystkim chęć nadużycia siły.... więcej ›
| ponad rok temu 20.02.2013 | › bieżące | 2 | komentarzy | ~Agnieszka Światkowska |
Elbląskie seniorki pokażą, że wiek nie gra roli
Co gra w duszach seniorów, spotykających się aby wspólnie spędzać czas i realizować muzyczne pasje? Będzie się można przekonać już w najbliższą sobotę, 23 lutego podczas Przeglądu zespołów seniorskich, który odbędzie się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.
Organizatorami Przeglądu są Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i Pełnomocnik Prezydenta ds. Seniorów. Do Przeglądu zgłosiło się 12 zespołów, które spotykają się i pracują przy instytucjach... więcej ›
| ponad rok temu 20.02.2013 | › bieżące | ~Agnieszka Światkowska |
Policja i teatr działają wspólnie na rzecz bezpieczeństwa dzieci
We wtorek policjanci z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń wspólnie aktorami elbląskiego Teatru im. Aleksandra Sewruka rozpoczęli kolejne, prewencyjno-edukacyjne spotkania w teatrze. Projekt adresowany jest do najmłodszych widzów. Po każdym spektaklu odbywa się rozmowa z dziećmi, którą prowadzi policjantka podkom. Alina Zając.
Każdy sposób dotarcia do dzieci i przekazania im paru podstawowych rad jak postępować by czuć się bezpiecznie jest dobry. Po każdym spektaklu "Bajki Samograjki" prowadzona jest... więcej ›
| ponad rok temu 20.02.2013 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Marlena Szwemińska: Nie pracuję, tylko bawię się życiem
Rozmawiając z Marleną Szwemińską, w jej naturalnym środowisku, ma się wrażenie, że tu w Oleśnie, gdzie obecnie mieszka, zegar wolniej odmierza godziny, a ona sama, mimo upływającego czasu, wciąż działa z coraz większym zapałem, nie ulegając syndromowi wypalenia. Dlaczego spakowała się i wyniosła na wieś? „W pewnym momencie zorientowałam się, że nie wiem, kto mieszka nade mną i pode mną (…) - mówi w wywiadzie. W Elblągu pracuje w Warmińsko - Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli jako konsultant ds. pedagogiki specjalnej... więcej ›
| ponad rok temu 20.02.2013 | › wywiady | 3 | komentarzy | ~Agnieszka Światkowska |
Policja poszukuje świadków kolizji przy ul. Płk. Dąbka
Elbląscy policjanci poszukują świadków zdarzenia, do którego doszło w dniu 17 lutego 2013 roku ok. godz. 10:45-11:15 w Elblągu przy ul. Płk. Dąbka - parking CH Ogrody.
Tam nieznany sprawca kierujący samochodem koloru srebrnego, uszkodził lewy narożnik prawidłowo zaparkowanego pojazdu marki VW Golf, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Świadków zdarzenia oraz osoby mogące wskazać sprawcę kolizji, prosimy o kontakt z policjantem prowadzącym czynności wyjaśniające pod nr telefonu (55) 230-13-71 lub 997.
mł. asp. Krzysztof... więcej ›
| ponad rok temu 20.02.2013 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Policja poszukuje niepełnosprawnego mężczyzny. Zadzwoń, jeśli go widziałeś
Elbląska policja poszukuje zaginionego 34-letniego mężczyzny. Krzysztof Knut oddalił się w dn. 19.02.2013 około godziny 11.00 spod sklepu Biedronka przy ul. Nowowiejskiej. Mężczyzna jest osobą niepełnosprawną, nie wychodzi z domu bez opieki, nie umie pokierować swoim postępowaniem.
34-letni Krzysztof Knut ma 180 cm wzrostu jest szczupłej budowy ciała, ma obecnie krótko ścięte włosy, ciemno-blond (na jeża). W chwili zaginięcia ubrany był w kurtkę zimową damską ortalionową z kapturem koloru niebieskiego z czarnymi pasami wzdłuż tułowia,... więcej ›
| ponad rok temu 20.02.2013 | › policja | 1 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Co nowego w Multikinie? W piątek dwie premiery: Last Minute i Syberiada Polska
Już 22 lutego w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo przebojową komedię „Last Minute” Patryka Vegi oraz poruszający dramat Janusza Zaorskiego pt. „Syberiada polska”.
„Last Minute” to przebojowa komedia Patryka Vegi, reżysera „Hansa Klossa. Stawki większej niż śmierć”. Rodzina Tomka wygrała wycieczkę all inclusive do Egiptu. Tymczasem zamiast upragnionego wypoczynku przydarzają się same kłopoty. Na lotnisku przepadają bagaże, w hotelu czeka zły pokój, w kuchni nie dają... więcej ›
| ponad rok temu 20.02.2013 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Popołudnia z książką i nie tylko - W rocznicę wybuchu powstania
Filia nr 7 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Hetmańskiej wraz z Elbląskim Forum Odtwórców Historycznych zapraszają w środę 20 lutego o godz. 17.00 na spotkanie z cyklu „Popołudnia z książką i nie tylko”, poświęcone powstaniu styczniowemu. Spotkanie poprowadzi elbląski historyk i nauczyciel – Piotr Imiołczyk. Wstęp wolny.
Rok 2013 został ogłoszony Rokiem Powstania Styczniowego, dlatego będzie to spotkanie poświęcone 150 rocznicy jego wybuchu, genezie, przyczynach i upadku.
Powstanie styczniowe – polskie powstanie... więcej ›
| ponad rok temu 20.02.2013 | › zapowiedzi | ~Redakcja elblag.net |
14 kwietnia referendum. Można już prowadzić kampanię referendalną
Komisarz wyborczy wyznaczył już datę referendum lokalnego w sprawie odwołania prezydenta miasta i radnych Rady Miasta. Zgodnie z przewidywaniami, do urn pójdziemy 14 kwietnia br. Od dziś można też zacząć prowadzić kampanię referendalną. Jednocześnie władzom miasta trudno będzie włączyć się w działania kampanijne, ponieważ ustawa o referendum tego zakazuje.
Adam Okruciński, dyrektor elbląskiej delegatury Państwowej Komisji Wyborczej potwierdza. Do urn pójdziemy 14 kwietnia br. Od dziś też zainteresowane referendum osoby i... więcej ›
| ponad rok temu 20.02.2013 | › bieżące | 7 | komentarzy | ~Marcin Pszczółkowski |
95. odsłona Forum Muzycznego. Koncert w Szkole Muzycznej
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych zaprasza do sali koncertowej przy ulicy Traugutta 91 na kolejny koncert z cyklu Forum Muzyczne.
Koncert ten to propozycja rozmaitości muzycznych w wykonaniu uczniów reprezentujących różne instrumenty. Będzie to już 95 odsłona zapoczątkowanego 15 lat temu cyklu. Koncert odbędzie się 21 lutego, tradycyjnie w czwartek o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników dobrej muzyki.
ZPSM Elbląg
więcej ›
| ponad rok temu 20.02.2013 | › imprezy | ~Redakcja elblag.net |
Amatorski turniej squash w klubie Score. Zobacz wyniki
Dnia 16 lutego w klubie squash Score odbył się amatorski turniej squash dla Kobiet oraz Open. Zgłosiło się osiemnastu graczy, nie zabrakło również wiernych kibiców.
Cieszy fakt, że na zawodach pojawiło się wielu zawodników nie uczestniczących wcześniej w rozgrywkach w klubie. Jednym z nich był zwycięzca turnieju open Krzysztof Krochmal, który w finałowej grupie pokonał Arkadiusza Mateusiaka, Dominika Śnigiera i Radosława Łuczaka.
Turniej żeński również dostarczył dużej dawki emocji. W grupie finałowej... więcej ›
| ponad rok temu 20.02.2013 | › bieżące | 3 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Zawodnicy Mlexera wicemistrzami województwa w tenisie stołowym
W Lidzbarku Warmińskim odbyły się w minioną niedzielę Mistrzostwa Województwa Seniorek i Seniorów w tenisie stołowym. Mistrzami Województwa Warmińsko-Mazurskiego zostali: ZUZANNA CHRULSKA (WARMIA LIDZBARK WARMIŃSKI) I KAROL SZARMACH (OSTRÓDZIANKA OSTRÓDA).
Zawodnicy Mlexera Elbląg zdobyli drużynowo 2 miejsce w województwie, zajmując indywidualnie następujące lokaty:
miejsce 3 Kaproń Łukasz
miejsca 5-6 Grzelak Ryszard
miejsca 9-12 Bojanowski Krzysztof
miejsca 13-16 Wlazło Wojciech, Libura... więcej ›
| ponad rok temu 20.02.2013 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
II Edycja Turnieju Grand Prix w boksie z udziałem elbląskiego klubu UKS Kontra
W miniony czwartek 14 lutego 2013r. rozpoczęły się zmagania w drugim turnieju z cyklu Grand Prix. Tym razem najlepsi polscy amatorzy zawitali do Gdańska i w hali przy ulicy Kołobrzeskiej toczyli boje, zbierając punkty do startu w tegorocznych Mistrzostwach Polski Seniorów w boksie oraz Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.
Do organizatorów zgłosiło się aż 187 zawodników z 60 klubów. Licznie zgromadzeni kibice w dniach 14-17.02.2013 r. mieli przyjemność obejrzenia jedenastu triumfatorów pierwszego GP. Największa rywalizacja... więcej ›
| ponad rok temu 20.02.2013 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Jak udekorować zegar lub lustro? Dowiesz się na zajęciach decoupage w Bibliotece Elbląskiej
Pracownia Artystyczna Biblioteki Elbląskiej zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w zajęciach z decoupage'u. Tematem najbliższych zajęć (25, 26 lutego) będzie decoupage jednoskładnikowy. Tą prostą i niezwykle dekoracyjną metodą będzie można ozdobić zegar i lustro. Serdecznie zapraszamy!!!
Decoupage umożliwia własnoręczne stworzenie pięknej i oryginalnej dekoracji, która wygląda jak ręcznie malowana. Technika ta polega na efektownym zdobieniu przedmiotów (mebli, skrzynek, kasetek, tacek, doniczek, itp.) poprzez... więcej ›
| ponad rok temu 20.02.2013 | › imprezy | ~Redakcja elblag.net |
Rozmawiajmy, ale nie opluwajmy. Debata obywatelska z nikłą frekwencją
Czy Ratusz Staromiejski ma szansę stać się elbląskim Hyde Parkiem? Frekwencja na wczorajszej (19.02.2013 r.) debacie obywatelskiej nie wskazuje na to. Wciąż wolimy krytykować działania władz na forach internetowych niż rozmawiać z urzędnikami twarzą w twarz. Gdzie leży wina?
Zawiedli mieszkańcy, którzy nie chcą się zaangażować w najważniejsze kwestie dotyczące przyszłości miasta? A może nie wierzymy w to, że takie spotkania mogą zmienić cokolwiek na lepsze. Debatę pt. „Rozmowa o rozmowie, czyli słowo czy nóż, albo... więcej ›
| ponad rok temu 20.02.2013 | › bieżące | 14 | komentarzy | ~Joanna Siudak |
Czeskie kino w Bibliotece Elbląskiej
W piątek 22 lutego o godz. godz. 18.15 zapraszamy do Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej na projekcję filmu czeskiego w reż. Jiriego Menzla pt. „Wsi moja sielska, anielska”. Wstęp wolny.
Opis filmu: Komedia o mieszkańcach małego miasteczka w Czechosłowacji. Przez lata apodyktyczny Pávek musiał znosić Otíka, miejscowego głupka, ale i kolegę z pracy, dzielącego się z nim jego posiłkami i miejscem z przodu służbowej ciężarówki. Pávek nieustannie dręczy podwładnego, że kiedyś zmieni go na innego... więcej ›
| ponad rok temu 20.02.2013 | › imprezy | ~Redakcja elblag.net |
Taniec współczesny daje poczucie wolności. Zajęcia dla dorosłych w Promyku
Są już, cieszące się dużym powodzeniem, grupy dla dzieci i dla młodzieży, a od marca Centrum Tańca Promyk zaprasza na pierwsze zajęcia z tańca współczesnego dla dorosłych.
Taniec współczesny opiera się na balecie, ale jest też mieszanką modern dance, tańca nowoczesnego, tańca jazzowego oraz klasycznego. To bardzo luźna forma, która nie ma sztywnych zasad i pozostawia dużo miejsca na improwizację tancerza.
– Taniec współczesny daje poczucie wolności, uczy przestrzeni i tego jak się w niej odnaleźć –... więcej ›
| ponad rok temu 20.02.2013 | › zapowiedzi | ~Redakcja elblag.net |
Prace nad rozbudową Ogrodów idą zgodnie z harmonogramem
1 lutego ruszyły prace budowlane w ramach rozbudowy Centrum Handlowego „Ogrody”. Jej pierwszy etap, który potrwać ma do kwietnia, polega na modernizacji obiektu w obrębie istniejącego budynku. Efekty prac są już widoczne. Część sklepów została zamknięta, część przeniesiona. Większość jednak funkcjonuje nadal. Jak dalej potoczy się rozbudowa Ogrodów i czy znany jest harmonogram prac? Zapytaliśmy o to Artura Giel z Mediadem Cosulting, przedstawiciela głównego inwestora projektu, CBRE Global Investors.
Harmonogram... więcej ›
| ponad rok temu 20.02.2013 | › bieżące | 3 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Uczennice z II LO mają haka na... czerniaka. W piątek ruszy wielki marsz spod Bramy Targowej
Uczennice z II LO postanowiły zasilić grono młodzieży z całej Polski, która walczy z rakiem w ramach Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży „Mam Haka na Raka”. A tematem VI edycji programu jest nowotwór złośliwy skóry –czerniak. Dziewczyny już dziś zachęcają do wzięcia udziału w marszu w Dniu Hakowicza 22 lutego. Start spod Bramy Targowej o godz. 10.00.
- Podjęliśmy temat jako jedyna grupa w Elblągu – mówi Małgorzata Głowacka, opiekun grupy "Hakowiczek", nauczycielka II LO i... więcej ›
| ponad rok temu 20.02.2013 | › bieżące | 4 | komentarzy | ~Agnieszka Światkowska |








