komentowane
oceniane
Artykuły
Marsz Zdrowia Kocham Cię Życie już w sobotę 18 października
Już w tę sobotę, 18 października, odbędzie się kolejna edycja Marszu Zdrowia „Kocham Cię Życie”. Wszystkich, którzy chcą wziąć w nim udział, organizatorzy zapraszają na godz. 12.00 przed Urzędem Miasta przy ul. Łączności 1.
Honorowy Patronat nad tym wydarzeniem objęli prezydent Elbląga, Jerzy Wilk i Starosta Elbląski, Sławomir Jezierski.
Marsz wyruszy z ul. Łączności, skąd skieruje się na ul. gen. Grota- Roweckiego, następnie przejdzie przez ul. 12 Lutego, Hetmańską, Nitschmana, poprzez Rondo 1- 3 Maja, wejdzie ponownie... więcej ›
| ponad rok temu 16.10.2014 | › bieżące | 3 | komentarzy | ~Paweł Makowski |
Badmintoniści rozpoczęli nowy sezon
Po raz pierwszy w nowym sezonie sala sportowa IV LO gościła miłośników badmintona. W inauguracyjnych zawodach sezonu 2014/2015 frekwencja dopisała, a pojedynki tradycyjnie były wyrównane i stały na wysokim poziomie.
Rozpoczęła się rywalizacja w VII edycji Grand Prix Elbląga w Badmintonie, którego organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W pierwszych w nowym sezonie zawodach wystartowało 9 zawodniczek i 18 zawodników, 8 par deblowych mężczyzn, 4 pary deblowe kobiet oraz 11 par mieszanych (mikst).
Rywalizację... więcej ›
| ponad rok temu 16.10.2014 | › sport | 1 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Wojciech Jacek Pelc w Elblągu w ramach kolejnej edycji Elbląskiej Sceny Literackiej
Kolejna odsłona Elbląskiej Sceny Literackiej przed nami. 24 października o godzinie 18.00 Stowarzyszenie "Alternatywni" oraz Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu otworzą Małą Scenę na poezję, muzykę, metaforykę. Bohaterem spotkania będzie Wojciech Jacek Pelc.
Związany z Elblągiem, choć tutaj nie mieszka, rozwija swój talent w Alternatywnym Elbląskiem Klubie Literackim. To laureat wielu konkursów, twórca doceniany na spotkaniach i konfrontacjach literackich. A debiut wydawniczy jeszcze przed nim, ale to mam nadzieję... więcej ›
| ponad rok temu 16.10.2014 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
II Międzyszkolny Turniej "Cashflow" w Zespole Szkół Ekonomicznych
Organizatorami turnieju są Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana Oddział w Elblągu, Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu oraz Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego w Elblągu, Bursa nr 3. Turniej odbędzie się w dniu 17 października 2014r. o godz. 10. 00 w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu, ul. Bema 50.
Nasz Turniej to rozgrywka na grach planszowych CASHFLOW 101. To pełna emocji zabawa, do której zachęcamy młodzież. Dla finalistów przygotowaliśmy... więcej ›
| ponad rok temu 16.10.2014 | › bieżące | 1 | komentarzy | ~Informacja prasowa |
Wesele Figara na żywo z Nowego Jorku
Komedia o wartkiej, pełnej niespodziewanych zwrotów intrydze erotycznej i znakomicie nakreślonymi portretami ludzkimi. Pierwsze dzieło operowe, w którym odbija się krytyka stosunków społecznych. Wesele Figara – bo o niej mowa – na żywo z Nowego Jorku już w najbliższą sobotę (18 października) o godz. 18:45 na ekranie Kina Światowid.
Choć od premiery w wiedeńskim Burgtheater 1 maja 1786 minęły ponad dwa stulecia, Wesele Figara nie traci na atrakcyjności. Jest arcydziełem teatru operowego. Mistrzowski scenariusz Lorenza da... więcej ›
| ponad rok temu 16.10.2014 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
SP 11 odkrywa tajemnice recyklingu
Piękny, choć pochmurny wtorkowy dzień 14 października klasa IV c Szkoły Podstawowej nr 11 przy Zespole Szkół nr 1 postanowiła spędzić z wizytą w Zakładzie Utylizacji Odpadów. Spotkanie rozpoczęło się od powitania nas przez p. Martę, która do końca naszej wizyty była nam gospodarzem i przewodnikiem po zakątkach zakładu.
Następnie każdy z uczestników mógł pochwalić się tym co już wie na temat segregacji odpadów oraz ich przetwarzania. Okazało się, iż nasza wiedza jest całkiem spora, a wszystkich... więcej ›
| ponad rok temu 16.10.2014 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Gracjan Kalandyk stoczy bitwę w „The Voice of Poland”
W sobotni wieczór widzowie Dwójki obejrzą kolejny odcinek „The Voice of Poland” – „Bitwy”. Będzie to z pewnością nastrojowe i romantyczne starcie. Na ringu zmierzą się ze sobą między innymi podopieczni Justyny Steczkowskiej – Lena Osińska oraz Gracjan Kalandyk. Duet wykona balladę „Say Something”, co gwarantuje dużą dawkę emocji.
Oboje urodzili się, by śpiewać. Wystarczy przypomnieć sobie wykonanie „You’ve Got the Love” Leny albo rywalizację Trenerów o Gracjana, aby... więcej ›
| ponad rok temu 16.10.2014 | › bieżące | 2 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Kolejna marka wchodzi do Centrum Handlowego Ogrody
W Centrum Handlowym Ogrody powstanie pierwszy w Elblągu sklep Go Sport. Otwarcie salonu przewidziano na wiosnę 2015 r.
Dwupoziomowy salon Go Sport zajmie powierzchnię ponad 1200 m kw. i zlokalizowany będzie na parterze i pierwszym piętrze w rozbudowywanej aktualnie części galerii.
– Bardzo się cieszymy z podpisania umowy, ponieważ będzie to największy sklep sportowy w Elblągu i okolicy oraz pierwszy salon Go Sport w regionie. Zawarcie kontraktu doskonale wpisuje się w cel rozbudowy Ogrodów, którym jest stworzenie kompletnej i jak... więcej ›
| ponad rok temu 16.10.2014 | › bieżące | 10 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Jerzy Wenderlich w Elblągu na briefingu wyborczym SLD
„Obietnicą Sojuszu Lewicy Demokratycznej zawsze było to, że w wyborach będziemy przede wszystkim wystawiać osoby najlepsze. I tej obietnicy dotrzymujemy”- powiedział dziś na briefingu wyborczym Marszałek Sejmu RP Jerzy Wenderlich, który przyjechał dziś do Elbląga, by wspierać kandydata na prezydenta miasta, Janusza Nowaka.
Spotkanie z wyborcami rozpoczęło się przed godziną 18:00. Przybyły na miejsce Jerzy Wenderlich przeprosił zebranych, iż musieli na niego czekać. Zażartował nawet: - Pan Janusz Nowak powiedział, że... więcej ›
| ponad rok temu 16.10.2014 | › bieżące | 5 | komentarzy | ~Paweł Makowski |
Znamy kolejnego kandydata na prezydenta miasta
Do szóstki znanych już wcześnie kandydatów na prezydenta miasta dołączył właśnie kolejny. Tym razem swojego przedstawiciela na ten urząd przedstawił KWW Elblążanie Razem. Kim jest kolejny kandydat? Jaki program mają Elblążanie Razem?
KWW Elblążanie Razem jak na razie działa poza medialnym szumem. Nie było oficjalnych konferencji prasowych ani informacji dla mediów. Wiadomo, że Komitet zarejestrował swoje listy wyborcze do Rady Miasta Elbląga. Długo jednak zwlekano z prezentacją kandydata na prezydenta miasta. Udało nam się... więcej ›
| ponad rok temu 15.10.2014 | › bieżące | 17 | komentarzy | ~Marcin Pszczółkowski |
Olimpia Elbląg odpadła z Pucharu Wojewódzkiego
Zespół Olimpii II Elbląg przegrał 0-3 z Huraganem Morąg w 1/8 Pucharu WMZPN. Przeciwnik był lepszym zespołem i zasłużenie awansował. Ten triumf oznacza, że Elbląg nie posiada już przedstawiciela w tym turnieju.
Jak zdobywano bramki?
0-1 24 minuta – Śnieżawski posłał piłkę z kilkudziesięciu metrów do bramki gospodarzy
0-2 68 minuta – Dośrodkowanie z rzutu rożnego i znów Swieżawski zdobywa gola
0-3 90 minuta – Podanie w pole karne ze skrzydła i niepilnowany Chiliński ustala rezultat spotkania
Rywal... więcej ›
| ponad rok temu 15.10.2014 | › sport | ~Michał Libuda |
Złoty nocnik dla Adama Hofmana i zgrzyty na spotkaniu
Złoty nocnik otrzymał dziś rzecznik PiS, poseł Adam Hofman. Do tego udało się zdenerwować lokalnych dziennikarzy, a mieszkańcy miasta byli wściekli na blokadę mostu. To efekt wizyty w naszym mieście prezesa PiS – Jarosława Kaczyńskiego.
Nic nie zapowiadało takiego obrotu sprawy. Lider PiS – Jarosław Kaczyński miał spotkać się z mieszkańcami i dziennikarzami na elbląskim moście. Nie wiadomo, kto na miejsce spotkania wybrał taką lokalizację, jednak po godz. 14.00 nie było to zbyt fortunne. Most po prostu pękał w szwach od... więcej ›
| ponad rok temu 15.10.2014 | › bieżące | 62 | komentarzy | ~Marcin Pszczółkowski |
Jarosław Kaczyński z wizytą w Elblągu. Przybył, by wspierać Jerzego Wilka.
„To, co zostało obiecane, jest spełniane, można by nawet rzec- zostało spełnione”- mówił o działaniach Jerzego Wilka prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, który przyjechał dziś do Elbląga, by wesprzeć kandydata na prezydenta miasta ze swojej partii politycznej.
Spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim rozpoczęło się z drobnym opóźnieniem. Nie zraziło to zebranych sympatyków jego partii i przybyłych członków Solidarnej Polski czy Klubu Gazety Polskiej, którzy cierpliwie wyczekiwali... więcej ›
| ponad rok temu 15.10.2014 | › bieżące | 23 | komentarzy | ~Paweł Makowski |
Napad na aptekę – policjanci zatrzymali podejrzanego
W miniony wtorek młody mężczyzna zaatakował pracownicę elbląskiej apteki. Jako narzędziem posłużył się przedmiotem przypominającym broń. Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu już po godzinie od napadu zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który podczas policyjnego przesłuchania przyznał się do rozboju.
Był wcześniej karany za włamania i kradzieże. Spędził w zakładzie karnym 5 lat. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło w miony wtorek przy ulicy Żeromskiego w Elblągu. Kilka... więcej ›
| ponad rok temu 15.10.2014 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Tu może dojść do tragedii. Piesi chodzą po jezdni
Trwa rozbudowa Centrum Handlowego Ogrody. Wraz z postępem prac budowlanych pojawiają się kolejne utrudnienia z dostępem do obiektu. Tym razem zamknięto część chodnika od strony ul. Płk. Dąbka. Mimo zakazu, piesi klienci centrum próbują ulicą dostać się do głównego wejścia. Tu może dojść do tragedii.
Tu właśnie może dojść do tragedii. Dwupasmową ulicą Płk. Dąbka, a właściwie jezdnią, przemieszczają się klienci Centrum Handlowego Ogrody. Budowlańcy, w toku prac, zamknęli możliwość korzystania z chodnika przy przejściu... więcej ›
| ponad rok temu 15.10.2014 | › bieżące | 5 | komentarzy | ~Marcin Pszczółkowski |
Mieszkania Komunalne dla Elblążan – Prezentacja Autorskiego Programu Edmunda Szweda
Szanowni Elblążanie, czy sądzicie, że mieszkanie, praca, prawo do zabawy stały się niedoścignionym dobrem luksusowym, które może jawić się Wam jako i tylko obietnicą wyborczą?
Otóż tak nie jest, gdyż po raz pierwszy od ponad dwudziestu lat mają Elblążanie alternatywę, autentycznie obywatelską, niezależną od nikogo. Jest nią Edmund Szwed niezależny kandydat na Urząd Prezydenta Elbląga.
Dotychczas, od lat ponad dwudziestu rządzący, partyjni prezydenci Elbląga i ich "kolesie", żerując na niewierze i zniechęceniu, a... więcej ›
| ponad rok temu 15.10.2014 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
40-latek zatrzymany za usiłowanie zabójstwa
Sąd przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratora i zastosował wobec 40-letniego mieszkańca Pieniężna tymczasowy areszt. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy po tym jak zaatakował nożem swojego znajomego, raniąc go w szyję. Najbliższe trzy miesiące podejrzany spędzi w więziennej celi. Za usiłowanie zabójstwa 40-latkowi grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
W minioną niedzielę (12.10) oficer dyżurny braniewskiej jednostki został poinformowany o tym, że do szpitala przetransportowano mężczyznę... więcej ›
| ponad rok temu 15.10.2014 | › bieżące | 1 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Dobrze jest się spotkać. Good Artcountries Festiwal po raz siódmy
Występy zespołów dziecięcych, taneczne warsztaty, kiermasz rękodzieła, degustacja potraw rosyjskich i ukraińskich – to tylko niektóre z atrakcji Good Artcountries Festiwal. Siódma edycja odbędzie się 25 października w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid".
Good Artcountries Festiwal zwany jest Festiwalem Dobrego Spotkania. To wydarzenie o charakterze transgranicznym, będące kontynuacją współpracy polsko - rosyjsko – litewskiej przy projekcie „Poezja - sztuka bez granic, towar bez cła",... więcej ›
| ponad rok temu 15.10.2014 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Przebił opony w dwóch samochodach
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w nocy z 9 na 10 października uszkodził opony w dwóch pojazdach zaparkowanych przy ulicy Łęczyckiej w Elblągu. Podejrzanemu grozi do 5 lat więzienia. Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Elblągu na podstawie zgromadzonych materiałów operacyjnych ustalili i zatrzymali sprawcę uszkodzenia mienia.
Do zdarzenia doszło przy ulicy Łęczyckiej w Elblągu. Mężczyzna w nocy z 9 na 10 października będąc pod wpływem alkoholu przebił... więcej ›
| ponad rok temu 15.10.2014 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Nowojorski perkusista z kwartetem smyczkowym
Rewelacja dla poszukujących niezwykłych doznań muzycznych! W ramach europejskiej trasy koncertowej 22 października w elbląskim klubie muzycznym Mjazzga koncertować będzie z kwartetem smyczkowym A Gambler's Hand Sean Noonan, amerykański perkusista awangardowy. Dla wymagających melomanów pozycja obowiązkowa.
Jesienią 2014 rozpoczyna się kolejna europejska trasa koncertowa Seana Noonana. Będzie on promował nowy album, zatytułowany "In The Ring". Na koncertach w U.K. Niemczech, Austrii, Włoszech, Francji, Belgi, Holandii, Węgrzech i... więcej ›
| ponad rok temu 15.10.2014 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |








