Artykuły
Przegląd prasy: media o przegranej Jerzego Wilka
Na Elbląg od momentu kampanii poreferendalnej bacznie patrzą ogólnopolskie media. Przed II turą wyborów cytowaliśmy serwis 300polityka.pl, w którym można było przeczytać o wadze naszego miasta dla Prawa i Sprawiedliwości. Dziś najczęściej pojawiającym się zwrotem w publikacjach jest „zaskakujące zwycięstwo”.
Przegrana kandydata PiS w Radomiu i Elblągu to, według profesora Ryszarda Bugaj, „prestiżowe porażki tego klubu”. W portalu onet.pl możemy zapoznać się z całym wywiadem.
A spójrzmy na... więcej ›
| ponad rok temu 02.12.2014 | › bieżące | 7 | komentarzy | ~Bartłomiej Ryś |
ZUS: Kolejne spotkanie dotyczące elektronicznego przesyłania PIT-ów
Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie tematyką Naczelnik Urzędu Skarbowego w Elblągu zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne dla płatników dotyczące tematyki przesyłania deklaracji drogą elektroniczną w dniu 8 grudnia 2014 r. godz. 13.00 w siedzibie Urzędu Skarbowego w Elblągu przy ul. Mickiewicza 43 ( I piętro - sala konferencyjna).
Program spotkania:
Podstawa prawna dotycząca składania deklaracji elektronicznie.
Bezpieczeństwo dokumentów elektronicznych.
Pełnomocnictwo do podpisywania deklaracji elektronicznych.
Składanie... więcej ›
| ponad rok temu 02.12.2014 | › bieżące | 2 | komentarzy | ~Informacja prasowa |
Elblążanie chcą kolei nadzalewowej. Miażdżąca przewaga projektu
Kilkanaście dni temu informowaliśmy o plebiscycie „Kolej 2022” zorganizowanym przez Centrum Zrównoważonego Transportu. Namawialiśmy naszych Czytelników, aby oddali głos na projekt numer 2 zakładający rewitalizację tej malowniczej trasy. Do naszego apelu dołączyły inne media, co poskutkowało tym, że projekt zdobył aż 2702 głosy na 3874 wszystkich oddanych.
Pomysł plebiscytu zrodził się w momencie, kiedy Unia Europejska przeznaczyła aż 10,2 mld euro na projekty związane z koleją. Jednym ze zgłoszonych tras była kolej... więcej ›
| ponad rok temu 02.12.2014 | › bieżące | ~Bartłomiej Ryś |
Starosta Sławomir Jezierski – radnym sejmiku. Na czele powiatu wicestarosta Romanowski? Radzie Powiatu przewodzi R. Zagalski
Na dzisiejszej sesji Rady Powiatu rozstrzygnięto, kto będzie nowym przewodniczącym oraz wybrano dwóch wiceprzewodniczących. Wiele osób liczyło, że rajcy wybiorą także Zarząd Powiatu. Niestety... O tym wyborze zadecydują w najbliższy piątek, kiedy ukonstytuują się też komisje stałe. Wiele wskazuje, że jednym z kandydatów będzie obecny wicestarosta Maciej Romanowski. Ale czy tak będzie, dowiemy się w piątek.
Komisarz Wyborczy w Elblągu zwołał pierwszą sesję Rady Powiatu w Elblągu nowej kadencji na dzień 1 grudnia 2014 r.... więcej ›
| ponad rok temu 01.12.2014 | › bieżące | 6 | komentarzy | ~Wawrzyniec Mocny |
O domach podcieniowych trzeba rozmawiać
Tak zgodnie twierdzą uczestnicy spotkania „S.O.S. dla żuławskich domów podcieniowych", które w sobotę (29 listopada) odbyło się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid". Zebrane tego dnia postulaty jeszcze w grudniu zostaną przesłane m.in. instytucjom, które mają wpływ na przyszłość zabytków w naszym regionie.
W spotkaniu, obok właścicieli domów podcieniowych, wzięli udział m.in. historycy sztuki, architekci, konserwatorzy zabytków, przedstawiciele samorządu, organizacji... więcej ›
| ponad rok temu 01.12.2014 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
I sesja Rady Miejskiej nowej kadencji. Zabrakło na niej Jerzego Wilka
Pierwsze obrady Rady Miejskiej w nowej kadencji 2014-2018 już za nami. Nowi kandydaci otrzymali zaświadczenia o ich wyborze do RM i... w zasadzie na tym koniec, bowiem zarządzono przerwę w obradach do piątku, do godziny 10:00. Ku zaskoczeniu wszystkich zebranych, Jerzy Wilk nie pojawił się na sesji Rady Miejskiej.
Zakończyła się już pierwsza sesja Rady Miejskiej w nowej kadencji. Trwała krótko, bowiem dziś zaprzysiężono tylko nowych radnych i wręczono im stosowne zaświadczenia. Dopiero w piątek Rada zbierze się, by rozpatrywać wnioski i... więcej ›
| ponad rok temu 01.12.2014 | › bieżące | 19 | komentarzy | ~Paweł Makowski |
Biba z kulturą za nami. Zostań kulturalnym na dłużej!
Podsumowanie projektu wcale nie musi być nudne. A przynajmniej tak nie było na „Bibie z Kulturą", która odbyła się z okazji zakończenia projektu „eKulturalni, czyli kultura w nowych mediach".
Takich tłumów chyba nikt się nie spodziewał.
- W minioną sobotę (29 listopada) gościliśmy eKuluralnych, ale także było liczne grono osób, które chciały kulturalnie spędzić sobotni wieczór. Co oczywiście bardzo nas cieszy – mówi Zuzanna Gajewska, redaktor portalu eKulturalni.pl.
Na Bibę... więcej ›
| ponad rok temu 01.12.2014 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Meblarze przegrywają z Legionowem
Zespół Meble Wójcik Elbląg przegrał na wyjeździe z aspirującym do awansu KPR Borodino Legionowo 28-39. Najwięcej bramek dla elblążan zdobyli Stanisław Gębala, Marcin Szopa i Damian Malandy. W skutek tej porażki Wójcik zajmuje teraz 7 pozycję w lidze.
Gospodarze nadawali ton rywalizacji. Jednak trzeba powiedzieć, że Meblarze mają trochę problemów z kontuzjami, ponieważ w tym spotkaniu nie mogli wystąpić Mateusz Kostrzewa, Jakub Olszewski, Jakub Malczewski. Mimo prowadzenia w 6 minucie 3-2 nie udało się zagrozić... więcej ›
| ponad rok temu 01.12.2014 | › sport | 1 | komentarzy | ~Michał Libuda |
Nowi włodarze w Olsztynie i Braniewie. Wyniki II tury w regionie
Nowym prezydentem Olsztyna będzie Piotr Grzymowicz. Nie wygrał jednak miażdżącą przewagą. Z kolei w Braniewie niewiele większą liczbą głosów wygrała młoda kandydatka Monika Trzcińska. Podajemy także wyniki w pozostałych gminach regionu, w których odbywała się II tura: Rychlikach, Godkowie i Markusach.
PKW podaje, że frekwencja w Olsztynie wyniosła 35 proc. (wyliczenia z 17.30 - 30.11). Na całej Warmii i Mazurach zagłosowało 34,37 proc. A zatem w porównaniu zresztą kraju, nie jest to zły wynik. Czesław Małkowski przegrał... więcej ›
| ponad rok temu 01.12.2014 | › bieżące | 5 | komentarzy | ~Wawrzyniec Mocny |
Bezpłatna zbiórka elektrośmieci w Zespole Szkół Akademickich w Elblągu
Zespół Szkół Akademickich, mieszczący się w budynku EUH-E. przy ul. Lotniczej 2, informuje, że w szkole odbywa się bezpłatna zbiórka elektrośmieci (zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego). Pomóżcie nam w zmniejszeniu zatrucia środowiska zużytym sprzętem elektronicznym i elektrycznym - apelują uczniowie i nauczyciele ZSA.
Zbiórka będzie prowadzona w dniach 18 listopada – 12 grudnia 2014r. Do sekretariatu (pokój 203) można przynosić wszystko, co jest zepsute i niepotrzebne w Waszych domach, a... więcej ›
| ponad rok temu 01.12.2014 | › bieżące | 1 | komentarzy | ~Informacja prasowa |
Kawalerzyści zostali docenieni. MON przyznał Odznakę Honorową
Dziś w Klubie 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej przy ul. Królewieckiej 167 odbyła się uroczystość, podczas której uhonorowano Stowarzyszenie „Szwadron Kawalerii im. 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich” ze Starogardu Gdańskiego. Odznaczenia przyznano w imieniu Ministra Obrony Narodowej.
Stowarzyszenie „Szwadron Kawalerii im. 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich” ze Starogardu Gdańskiego działa od 2006 roku. Organizacja ta kontynuuje tradycje i barwy 2. Pułku Szwoleżerów, który... więcej ›
| ponad rok temu 01.12.2014 | › bieżące | ~Paweł Makowski |
Truso rzuciło prawie 100 punktów! Zobacz zdjęcia
Mimo, że po niedawnej porażce z Pelpinem jakby mniej osób przyszło dopingować koszykarzy Truso Elbląg, to ich wsparcie było donośne. Podopieczni trenera Arkadiusza Majewskiego nie tylko zaprezentowali się lepiej jak w poprzednim meczu, ale przede wszystkim dali popis efektownych akcji pod koszem. Wygrali z Korsarzem Gdańsk 97-79.
Truso zaczęło niemrawo. Goście z Gdańska trafiali do kosza w przeciwieństwie do naszego zespołu. Wypracowali sobie kilku punktową przewagę. W 6 minucie trafienie za trzy punkty i zrobiło się 6-10. Wzięliśmy się do... więcej ›
| ponad rok temu 01.12.2014 | › sport | 5 | komentarzy | ~Michał Libuda |
Elblążanie nie zawiedli. Zebrano prawie 7 ton żywności
Elbląski Bank Żywności dziękuje za zaangażowanie wolontariuszom i elblążanom, którzy już po raz kolejny wsparli akcję świątecznej zbiórki żywności. To dzięki nim oraz ich hojności udało się zebrać 6,8 ton żywności. To 1,3 tony więcej niż w ubiegłym roku.
- Zbiórka udała się znakomicie: zebraliśmy 6,8 tony żywności (rok temu 5,5 t). W tym: mąka - 1600 kg; cukier - 1626 kg; góra makaronu -1234 kg; 2150 czekolad. – informowała Teresa Bocheńska, prezes Elbląskiego Banku Żywności. Jaki zasięg miała... więcej ›
| ponad rok temu 01.12.2014 | › bieżące | 1 | komentarzy | ~Paweł Makowski |
"Alkohol i narkotyki" – działania elbląskiej drogówki
W minioną sobotę policjanci z elbląskiej drogówki prowadzili działania ukierunkowane w szczególności na eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących pojazdami. Funkcjonariusze zatrzymali tylko dwóch kierujących po użyciu alkoholu, a skontrolowali aż 805 kierowców.
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu prowadzili działania "Alkohol i narkotyki". Łącznie skontrolowali oni 805 kierowców. Żaden kierowca nie prowadził w stanie nietrzeźwym, jedynie dwóch z kontrolowanych było w... więcej ›
| ponad rok temu 01.12.2014 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
EPWiK: Brak wody w dzielnicy Śródmieście
EPWiK Sp. z o.o. informuje, że w związku z pracami prowadzonymi przez firmę "PMP" na sieci wodociągowej w dn. 04.12.2014r / czwartek / pozbawieni dostawy wody będą odbiorcy przy ulicy:
ul.Słoneczna nr 16, 16a,
ul. Kosynierów Gdyńskich od nr 33 do nr 39,
ul. Traugutta nr 76c, 78e.
Przewidywany czas pracy w godz. 08.00 - 15.00 (może ulec skróceniu lub wydłużeniu -w drugim przypadku EPWiK dostarczy wodę beczkowozem).
W wyniku prowadzonych prac może wystąpić okresowe pogorszenie parametrów wody. W przypadku... więcej ›
| ponad rok temu 01.12.2014 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Elbląg: Policyjne podsumowanie weekendu
Policjanci w miniony weekend interweniowali 188 razy. Wylegitymowali łącznie 532 osoby. Funkcjonariusze prewencji sprawdzili 22 telefony komórkowe. 14 osób nietrzeźwych odwieziono do pogotowia socjalnego. W ciągu weekendu funkcjonariusze zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę. Nałożyli 62 mandaty karne i skierowali do sądu 6 wniosków o ukaranie. W 51 przypadkach interwencje zakończyły się pouczeniami. Odnotowano także dwa wypadki drogowe, w których 6 osób odniosło obrażenia.
Pierwsze zdarzenie miało miejsce w miniony... więcej ›
| ponad rok temu 01.12.2014 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Dziś pierwsza sesja Rady Miejskiej. Relacja LIVE startuje o 16.00
Dziś, 1 grudnia, odbędzie się pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej w Elblągu. Podczas niej radni wybiorą przewodniczącego oraz wiceprzewodniczących. Większość w Radzie ma Prawo i Sprawiedliwość, więc czy Jerzy Wilk zostanie przewodniczącym Rady?
Warto wrócić pamięcią do kadencji Rady Miejskiej w latach 2006-2010. Wtedy Henryk Słonina wygrał wybory prezydenckie z Elżbietą Gelert. Platforma Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość miały większość w RM. Wszyscy byli pewni, że to właśnie Gelert zostanie przewodniczącą RM.
Tak się... więcej ›
| ponad rok temu 01.12.2014 | › bieżące | 13 | komentarzy | ~Bartłomiej Ryś |
Diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiety - śpiewała niegdyś Marylin Monroe
Diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiety - śpiewała niegdyś Marylin Monroe i trudno się z tym nie zgodzić, nie od dziś bowiem wiadomo, że piękna biżuteria nie tylko dodaje uroku, lecz również świetnie poprawia humor (i to na dłużej niż czekolada). Prawdę tę zna dobrze Jubiler Agat, który od lat oferuje bogatą kolekcję złotej i srebrnej biżuterii dla Pań… i Panów!
Salon Jubilerski Agat mieści się w Centrum Handlowym E.Leclerc, przy ulicy Żeromskiego 2. Funkcjonuje tu od sześciu lat, lecz doświadczenie... więcej ›
| ponad rok temu 01.12.2014 | › bieżące | 1 | komentarzy | ~Informacja prasowa |
Powyborcze komentarze: Wróblewski o Jerzym Wilku i Henryku Słoninie
Witold Wróblewski wraz z liderami innych klubów świętował zwycięstwo w Hotelu Arbiter. Za każdym razem, gdy spływały głosy z poszczególnych komisji na Sali słychać było gromkie brawa. Odśpiewano również „sto lat”, były kwiaty i szampan. Co mówił nowy Prezydent Elbląga?
- Kochani, dziękuję za Waszą owację, za Wasze wsparcie. Dwa tygodnie temu Jerzy Wilk miał ponad 12 tysięcy głosów. Ja miałem wtedy ponad 10 tysięcy. Prosiłem Was bardzo o mobilizację, o to, żebyśmy mocno popracowali przez... więcej ›
| ponad rok temu 01.12.2014 | › bieżące | 6 | komentarzy | ~Bartłomiej Ryś |
Komentarz. Nastroje w sztabie Wróblewskiego
W zasadzie do samego końca trwał pojedynek na głosy Witolda Wróblewskiego i Jerzego Wilka. Czy ktoś mógł przewidzieć finał zmagań o fotel prezydenta miasta? W sztabie wyborczym Jerzego Wilka wszyscy sądzili, że wygrana jest tylko kwestią czasu. W siedzibie sztabu Wróblewskiego panowały podobne nastroje.
Dalszą część tekstu można przeczytać na prywatnym blogu dziennikarza pod adresem: http://pawelem.elblag.name/wpisy/komentarz-nastroje-w-sztabie-wroblewskie,525
więcej ›
| ponad rok temu 01.12.2014 | › bieżące | 3 | komentarzy | ~Paweł Makowski |








