Artykuły
Meble Wójcik Elbląg – Vive Tauron Kielce LIVE! Sprawdź naszą relację
W trzecim w tym sezonie starciu z mistrzem Polski, tym razem zespół prowadzony przez trenera Dariusza Molskiego, będzie rywalizował o awans w Pucharze Polski piłkarzy ręcznych. Przeciwnik w tym sezonie wygrywa ze wszystkimi rywalami. Spotkanie w poniedziałek o godzinie 18.00.
Sprawdź relację tutaj
Faworyta wskaże nawet laik, z racji tego, że Vive to marka promująca piłkę ręczna w naszym kraju. Wielokrotny mistrz kraju, uczestnik EHF Ligi Mistrzów, w której wywalczył niedawno awans z grupy, na dodatek z pierwszego miejsca. Na... więcej ›
| ponad rok temu 08.12.2014 | › sport | ~Michał Libuda |
Głośno o Elblągu w polskich mediach. Chodzi o WOŚP
Po tym, jak zwróciliśmy uwagę na to, że w naszym mieście nie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, wyrokowano, że Elbląg stanie się sławny. Sława ta, zgodnie z podejrzeniami, może nie wyjść nam na dobre. Polskie media podchwyciły temat braku WOŚP-u u nas i wkrótce cała Polska będzie o tym wiedziała.
Kiedy docierały do nas nieoficjalne informacje o tym, że WOŚP-u w Elblągu nie będzie (przynajmniej organizowanej z takim rozmachem, jak dotychczas), sami nie dawaliśmy im wiary. Jednak w miarę, jak kolejne doniesienia... więcej ›
| ponad rok temu 08.12.2014 | › bieżące | 15 | komentarzy | ~Paweł Makowski |
Marketing i finanse - jeśli w tym czujesz się dobrze
Każdy z nas ma swoje talenty. Są branże, w których dobrze się czuje i takie, w których nie odnajduje się zupełnie. Czy to źle? Niekoniecznie. Gdyby wszyscy ludzie byli tacy sami, świat stałby się strasznie nudny. A i mając specjalistów od wszystkiego, nie mielibyśmy tak naprawdę żadnego. Każdy z nas w życiu zawodowym koncentruje się na wykonywaniu konkretnego zawodu. Jego znajomość, poznanie specyfiki i warunków pracy są konieczne, aby powierzone obowiązki wypełniać jak najlepiej. Pytanie tylko, gdzie taką pracę możemy... więcej ›
| ponad rok temu 08.12.2014 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Elbląg: Policyjne podsumowanie weekendu
881 osób wylegitymowanych, 191 przeprowadzonych interwencji, skontrolowanych 295 pojazdów i sprawdzone 42 telefony komórkowe, to bilans minionego weekendu. Policjanci przewieźli do pogotowia socjalnego 21 osób nietrzeźwych, a 1 osobę nietrzeźwą przewieziono do miejsca zamieszkania. Funkcjonariusze przebadali 505 osób na zawartość alkoholu i zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców.
Wśród nietrzeźwych kierowców rekordzistą okazał się 35-letni Tomasz S. który w sobotę po godz. 19.30 przy ul.... więcej ›
| ponad rok temu 08.12.2014 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Ingress – co to jest i dlaczego Starówka jest pełna portali?
Na ulicach Elbląga toczy się wojna pomiędzy dwoma frakcjami. Katedra, formy przestrzenne, miejsca użyteczności publicznej to portale. Twoje zadanie: przejąć każdy z nich na swoją stronę. Aby to zrobić, potrzebujesz wyłącznie telefonu komórkowego z internetem oraz GPS. Przed Wami – Ingress.
Ingress to... gra. Gra inna, niż wszystkie, które do tej pory znaliśmy. Na rynku istnieje od dwóch lat i bije rekordy popularności na całym świecie. Zrywa całkowicie wizerunek gracza jako osoby, która siedzi przed komputerem. Gracz... więcej ›
| ponad rok temu 08.12.2014 | › bieżące | 13 | komentarzy | ~Bartłomiej Ryś |
Świąteczna przygoda Plastusia w Klubie Przyjaciół Misia Uszatka
Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej zaprasza w czwartek 11 grudnia o godz. 16.30 dzieci w wieku 4-5 lat wraz z opiekunami na spotkanie w Klubie Przyjaciół Misia Uszatka, którego bohaterem będzie Plastuś – uroczy ludzik z plasteliny z książek Marii Kownackiej. Zapraszamy!
Uczestnicy spotkania dowiedzą się, jaka przygoda przydarzyła się Plastusiowi podczas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Odbędą się gry i zabawy inspirowane świętami, a także zajęcia plastyczne, podczas których powstaną składane... więcej ›
| ponad rok temu 08.12.2014 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Turniej dla młodych szachistów
ESM „Sielanka” oraz Szkoła Podstawowa Nr 19 i Szkoła Podstawowa Nr 1 wspólnie organizują II edycję Mikołajkowego Turnieju Szachowego dla uczniów szkół podstawowych.
Impreza odbędzie się w piątek, 12 grudnia 2014 r. w świetlicy ESM „Sielanka” przy ul. Płk. Dąbka 64 w Elblągu. Rozpoczęcie turnieju o godzinie 14:00, przewidywane zakończenie około godziny 16.00.
Zgłoszenia uczestników drogą elektroniczną na adres mima0@wp.pl przyjmowane będą do środy 10 grudnia 2014 r. Szczegółowe... więcej ›
| ponad rok temu 08.12.2014 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Nocna jazda i mikołajkowa zbiórka dla Domu Dziecka – zobacz zdjęcia
6 grudnia odbył się mini-spot grupy Nocna jazda samochodem bez celu. Była to przedostatnia możliwość, aby przekazać wszelkie potrzebne dary dla dzieci z Domu Dziecka. Członkowie grupy zawitają na ulicy Chrobrego już w najbliższy wtorek.
Od kilku dni organizatorzy Nocnej jazdy wspólnie z portalem elblag.net nawołują do włączenia się w akcję mikołajkową dla elbląskiego Domu Dziecka. 6 grudnia zorganizowali mini-spot, na którym pojawiło się przeszło 40 aut. Wiele osób dostarczyło paczki ze słodyczami, przyborami szkolnymi czy... więcej ›
| ponad rok temu 08.12.2014 | › bieżące | 2 | komentarzy | ~Bartłomiej Ryś |
Prezent na Mikołajki dla Truso – wygrana z Politechniką Gdańsk
Niezwykły prezent na Mikołajki sprawili sobie gracze Truso Elbląg wygrywając na wyjeździe z Gold Wings Politechnika Gdańsk 55:48. Tym samym koszykarze z Elbląga dotychczas na swoim koncie mają wyłącznie jedną porażkę z UKS Jedynka SKS Pelplin.
To był trudny mecz dla koszykarzy z Elbląga. Grali na wyjeździe, bez doświadczonych zawodników jak Paweł Budziński, Piotr Matkiewicz czy też Marcin Zalewski. Podopieczni trenera Arkadiusza Majewskiego zmienili jednak taktykę. Zamiast mocnej obrony i szybkich kontrataków postawili na spokój... więcej ›
| ponad rok temu 08.12.2014 | › bieżące | 1 | komentarzy | ~Bartłomiej Ryś |
Składki od umów cywilno-prawnych. Czy to możliwe?
Zdaniem wielu Polaków, umowy cywilno-prawne (czyli umowy zlecenia i o dzieło) powinny zostać objęte obowiązkowym odprowadzaniem składek na zasadach identycznych jak umowy o pracę. Tak wynika z danych Centrum Badania Opinii Społecznej. Czy takie rozwiązanie okaże się korzystne?
Statystyki pokazują, że ok. 9% z nas jest zatrudnionych na umowę zlecenie lub o dzieło. Nie ma jednak przepisu, który narzucałby obowiązek odprowadzania składek od wspomnianych umów. Nie dziwi więc fakt, że gdy CBOS przeprowadzał badania odnośnie... więcej ›
| ponad rok temu 08.12.2014 | › bieżące | 3 | komentarzy | ~Paweł Makowski |
Gracjan Kalandyk na III miejscu w finale The Voice of Poland
W wielkim finale programu rozrywkowego emitowanego na TVP elblążanin, Gracjan Kalandyk, zajął trzecie miejsce. - To utalentowany facet – mówiła Justyna Steczkowska, trenerka młodego muzyka. Jak potoczy się jego kariera po programie?
Droga Gracjana do finału programu The Voice of Poland nie była usłana różami. To dzięki decyzjom Justyny Steczkowskiej, trenerki Gracjana, pozostawał on w programie. Od początku była pewna jego talentu i jego głosu. Nie spotykało się to jednak z przychylnością internautów, którzy na... więcej ›
| ponad rok temu 08.12.2014 | › bieżące | 3 | komentarzy | ~Bartłomiej Ryś |
Uczniowie udokumentowali historię przesiedleńców z Kresów
Mieszkańcy regionu elbląskiego mają wiele wspólnego z Żuławami. Nie jest tak tylko dlatego, że część Żuław – Żuławy Elbląskie należą do powiatu elbląskiego. Wspólna jest także tradycja i kultura tego regionu. Właśnie temu poświęcono spotkanie w Nowym Stawie w Galerii Żuławskiej („Ołówku) w sobotę 6 grudnia. O tym wszystkim można było usłyszeć m.in. w wykładzie etnolog Aleksandry Paprot.
Podczas spotkania rozstrzygnięto też konkurs na najciekawszą historię dotyczącą problematyki Żuław - „Żuławy - mozaika wielu kultur”.... więcej ›
| ponad rok temu 07.12.2014 | › bieżące | 25 | komentarzy | ~Wawrzyniec Mocny |
Opinia. Znudził się, więc oddali go do schroniska
Do Wigilii pozostały jeszcze niespełna trzy tygodnie, ale część z nas już teraz gorączkowo poszukuje wymarzonych prezentów albo ma już tę kwestię za sobą. Warto jednak pamiętać, by zachować zdrowy rozsądek i nie dać się ponieść gorączce zakupów, bo może się okazać, że dotychczas radosne święta przestaną takie być, przynajmniej dla niektórych z nas.
Dalszą część tekstu można przeczytać na prywatnym blogu dziennikarza pod... więcej ›
| ponad rok temu 07.12.2014 | › bieżące | 4 | komentarzy | ~Paweł Makowski |
W tym szaleństwie jest metoda? O elbląskich absurdach
Czasem rezultaty błędnych decyzji mogą być naprawdę zaskakujące. Nierzadko wywołują ogólne zdziwienie, wzbudzają rozbawienie a nawet wywołują śmiech. Z uwagi na ich absurd często używa się wobec nich określenia "bareizmy" od nazwiska znanego polskiego reżysera, który był mistrzem w ukazywaniu polskich niedorzeczności. Również w Elblągu ich nie brakuje.
Trudno jest czasem podjąć decyzję, która ma poprawić sytuację w naszym mieście, czy to pod względem komunikacyjnym, architektonicznym, infrastrukturalnym.... więcej ›
| ponad rok temu 07.12.2014 | › bieżące | 21 | komentarzy | ~Paweł Makowski |
Dyskusja na niedzielę: co zrobić z dziećmi podczas przerwy świątecznej?
Dzieci się cieszą, dorośli troszkę mniej. Mowa o wyjątkowo długiej przerwie świątecznej, która potrwa od 22 grudnia aż do 6 stycznia. Minister edukacji mówi: „Macie prawo, by nauczyciele zaopiekowali się Waszym dzieckiem podczas przerwy świątecznej”.
Joanna Kluzik-Rostowska w swoim liście podała również numer telefonu Ministerstwa Edukacji, pod którym można zgłaszać „wszelkie uwagi i wątpliwości dotyczące opieki nad ich dziećmi w okresie przerwy świątecznej”. Wyraźnie zaznaczyła, że przerwa... więcej ›
| ponad rok temu 07.12.2014 | › bieżące | 89 | komentarzy | ~Bartłomiej Ryś |
Mikołajki dla sportowców. Zobacz kto zasłużył na prezent
Zbliża się koniec roku, więc jest to szczególny czas, w którym podsumowujemy mijające 12 miesięcy. Również pod względem wydarzeń sportowych. Co tu dużo mówić, z okazji Mikołajek dajemy nagrody za osiągane sukcesy dla tych, którzy utożsamiani są z miejscowym środowiskiem sportowców.
Tomaszowi Woźnemu (IKS Atak Elbląg)
Za zorganizowanie Mistrzostw Świata w Siatkówce na Siedząco Kobiet i Mężczyzn. To wisienka na torcie wieloletnich marzeń prezesa klubu IKS Atak. Ciężko harował, starał się... więcej ›
| ponad rok temu 07.12.2014 | › sport | 3 | komentarzy | ~Michał Libuda |
Muzyka jest dobra na wszystko. Akcja charytatywna w klubie "Mjazzga"
Mówi się o muzyce, że łagodzi obyczaje. Od wczoraj można również mówić, że pomaga. Na Zlocie Fanów Depeche Mode, mającym miejscem wczoraj (06.12) w klubie muzycznym „Mjazzga”, pomagano chorej Jagódce, która cierpi na białaczkę szpikową. Impreza odbywała się pod hasłem "Zagłuszmy raka Jagody".
Zlot fanów zespołu Depeche Mode organizowany jest od początku istnienia klubu „Mjazzga” na Starym Mieście. Po raz pierwszy miłośnicy muzyki Davida Gahana i jego kolegów... więcej ›
| ponad rok temu 07.12.2014 | › bieżące | 6 | komentarzy | ~Paweł Makowski |
Elblążanie chcą pomagać. Nowa szansa to grupy inicjatywne
Wnioskiem z Dnia Wolontariusza obchodzonego w ostatni piątek w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu w ramach spotkań - 777 Barw Wolontariatu jest stwierdzenie, że mieszkańcy chcą sobie pomagać. Niestety nie zawsze wiedzą, jak to zrobić. Nadal przydałoby się więcej koordynatorów i lokalnych liderów, a przede wszystkim... pieniędzy na lokalne pomysły.
Co prawda jak zauważali uczestnicy spotkań – mnóstwo prac można wykonać samodzielnie, czy jednak o to chodzi, by sami mieszkańcy wykonywali wszystko własnym sumptem?
Rozkręcanie... więcej ›
| ponad rok temu 06.12.2014 | › bieżące | 8 | komentarzy | ~Wawrzyniec Mocny |
Tańce, hulanki, swawole w Centrum Tańca „Promyk”
Dziś (06.12) po raz ostatni w tym roku odbyły się zajęcia z cyklu „Mamo, tato zatańcz ze mną”. Tym razem dzieci wraz z rodzicami kołysali się w rytm piosenek świątecznych. Czy maluchy dobrze się bawiły? Ich uśmiechnięte buzie mówiły same za siebie.
Dzięki ruchowi dzieci mogą się prawidłowo rozwijać, nie tylko fizycznie, ale również psychicznie. Aktywność ruchowa to także doskonały sposób na spożytkowanie przez dzieci skumulowanej energii. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest zapisanie dziecka, które... więcej ›
| ponad rok temu 06.12.2014 | › bieżące | 3 | komentarzy | ~Paweł Makowski |
Prezydent rozświetlił choinkę na Starym Mieście
Dziś, 6 grudnia, w tej magiczny, mikołajkowy czas prezydent Elbląga Witold Wróblewski rozświetlił choinkę na Starym Mieście. Z małej sceny ustawionej pod nią można było usłyszeć kolędy, a dzieci były wniebowzięte, gdy zobaczyły Mikołaja.
Już szósty raz z rzędu Prezydent Elbląga oficjalnie rozświetla choinkę na Starówce. Ta, ustawiona pod katedrą Św. Mikołaja, mierzy aż 10 metrów wysokości. Pokryta jest ponad 27 tys. tipsów z igliwiem w kolorze zielonym. Udekorowana jest 200 bombkami o średnicy 10 i 12 cm.... więcej ›
| ponad rok temu 06.12.2014 | › bieżące | 7 | komentarzy | ~Bartłomiej Ryś |








