Artykuły
Zmiana lidera w Awangarda Volley Lidze
Rundę rewanżową rozpoczęły drużyny uczestniczące w rozgrywkach Awangarda Volley Ligi, prowadzonej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W pierwszej kolejce pauzował LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam, co wykorzystała ekipa ZNP i dzięki wygranej awansowała na pozycję lidera.
Krótką przerwę pomiędzy pierwszą, a drugą rundą miały zespoły rywalizujące o punkty w Awangarda Volley Lidze, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W minionym tygodniu rozpoczęła się runda rewanżowa, a po jej zakończeniu ekipy przystąpią do... więcej ›
| ponad rok temu 20.01.2015 | › sport | ~Redakcja elblag.net |
Bajka o Dziurze i jej koleżankach (historia z życia wzięta)
Za siedmioma ulicami, za siedmioma blokami, na skrzyżowaniu Broniewskiego i Ogólnej, żyła sobie Dziura. Jej osoba potrafiła poruszyć nerwy nawet najbardziej spokojnych kierowców. Spotkanie z nią najczęściej kończyło się używaniem, jakże niezwykłych, kwiecistych epitetów z małą domieszką słów powszechnie uważanych za wulgarne.
Dziura na skrzyżowanie Broniewskiego z Ogólną przeprowadziła się tak naprawdę nie wiadomo kiedy. Jej stary znajomy, zwą go Asfalt, przeniósł się na nowe ulice dróg 503 i 504, zostawiając dla niej całkowicie nową... więcej ›
| ponad rok temu 20.01.2015 | › bieżące | 12 | komentarzy | ~Bartłomiej Ryś |
Lider znów wysoko wygrywa w ELH
W 6. kolejce grupy A Elbląskiej Ligi Halowej, po raz kolejny z bardzo dobrej strony pokazała się prowadząca w tabeli Victoria. Lider, tym razem ograł Stokrotki 7:2 i pewnie zmierza do zwycięstwa w rundzie zasadniczej.
SuperLiga grupa A
Sześć spotkań i sześć zwycięstw - to bilans prowadzącej w tabeli Victorii. Lider grupy A tym razem zmierzył się ze Stokrotkami i choć momentami miał nieco problemów, to ostatecznie zapisał na swoje konto kolejne punkty. Spotkanie rozpoczęło się od ataków z obu stron, a niżej notowane Stokrotki, nie... więcej ›
| ponad rok temu 20.01.2015 | › sport | ~Michał Libuda |
Już ponad 150 osób złożyło wnioski o zezwolenie na pobyt stały
Osoby polskiego pochodzenia ewakuowane z Donbasu są już w Polsce od prawie tygodnia. Zaraz po przylocie przedstawiciele Urzędu do Spraw Cudzoziemców i wojewody warmińsko-mazurskiego rozpoczęli realizację procedur prawnych, związanych z zalegalizowaniem pobytu tych osób. Zezwolenie na pobyt stały pozwoli nie tylko na zamieszkanie w Polsce na stałe, ale także umożliwi legalną pracę i korzystanie ze świadczeń. Minister Teresa Piotrowska i wojewoda Marian Podziewski podkreślili, że kwestie prawne zostaną załatwione jak najsprawniej i jak... więcej ›
| ponad rok temu 20.01.2015 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
„Jeździmy dla Was!” – druga odsłona kampanii skierowanej do pasażerów elbląskiej komunikacji miejskiej
Przypomnijmy, że kampania ta rozpoczęta została pod koniec ubiegłego roku. W jej pierwszej odsłonie, ZKM w Elblągu starał się zwrócić uwagę na sytuacje w których, zdaniem pasażerów, prowadzący pojazd komunikacji miejskiej zbyt szybko odjeżdża z przystanku, nie czekając na dobiegające osoby.
Plakaty umieszczone w elbląskich autobusach i tramwajach, zawierały krótkie historyjki obrazkowe wyjaśniające, że tego typu sytuacje nie wynikają ze złej woli kierowców i motorniczych, którzy mają ze swojego miejsca pracy dość ograniczoną... więcej ›
| ponad rok temu 20.01.2015 | › bieżące | 3 | komentarzy | ~Informacja prasowa |
Start Elbląg - Olimpia Beskid Nowy Sącz w Pucharze Polski LIVE!
W 1/8 Pucharu Polski w piłce ręcznej Start Elbląg zmierzy się w Centrum Sportowo Biznesowym z Olimpią Beskid Nowy Sącz. Nasz zespół w tej fazie turnieju został rozstawiony, z racji tego , że występował w ubiegłorocznym Final Four, gdzie zajął czwarte miejsce. Spotkanie we środę o godzinie 18.00.
Sprawdź relację tutaj
Start rozpoczął drugą rundę poważnie osłabiony, a mimo to skrupulatnie gromadzi punkty w PGNIG Superlidze. Na ostatni mecz ligowy do Piotrkowa Trybunalskiego nie pojechały Monika Aleksandrowicz, Katarzyna Cekała,... więcej ›
| ponad rok temu 20.01.2015 | › sport | ~Redakcja elblag.net |
Maraton w rytmie zumby
Pogoda nie zachęca do spacerów z dzieckiem? A może jeszcze nie wiesz, jak spędzić sobotnie popołudnie z koleżanką? Przyjdź na taneczny maraton do „Promyka”!
– W jednej sali będą tańczyły dzieci, a w drugiej osoby dorosłe – mówi Joanna Karpiuk z Centrum Tańca „Promyk”. – Taneczny maraton to propozycja także dla tych mam, które nie mają z kim zostawić syna lub córkę. Proponuję zabrać pociechę ze sobą i spędzić sobotnie popołudnie w rytmie zumby.
To właśnie zumba będzie... więcej ›
| ponad rok temu 20.01.2015 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Elbląg pięknieje dzięki rewitalizacji
Prawie 80 mln złotych – tyle wynosi wartość projektów związanych z rewitalizacją Elbląga, na które pozyskane zostały fundusze unijne w ramach RPO Warmia – Mazury na lata 2007 - 2013. Kwota otrzymanego wsparcia to ponad 50 mln zł.
Dzięki tym środkom udało się między innymi odbudować Ratusz Staromiejski, zrewitalizować plac katedralny oraz wieżę Katedry Św. Mikołaja w Elblągu, dawny Kościół i Klasztoru Dominikanów, w którym obecnie mieści się Centrum Sztuki GALERIA EL, wyremontować dachy... więcej ›
| ponad rok temu 20.01.2015 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Było i się zmyło - co z tymi glonami?
Elbląska starówka ma swoje charakterystyczne elementy min. Katedrę św. Mikołaja czy Bramę Targową. Pozycjami nie do przeoczenia są też dwa nowe mosty. Przez kilka dni krajobraz na Moście Wysokim, niekoniecznie na korzyść tego pięknego miejsca, wzbogacały tajemnicze narośla.
Glony pojawiły się kilka dni temu w miejscu dość strategicznym dla ruchomego mostu, uniemożliwiając komunikację wodną. Można by sprawę zbagatelizować, gdyż o tej porze roku most podnoszony jest rzadko , a komunikacja wodna funkcjonuje sporadycznie, lecz utrudnienie... więcej ›
| ponad rok temu 20.01.2015 | › bieżące | 22 | komentarzy | ~Dawid Chorąży |
Środki z RPO szansą dla Warmii i Mazur. W puli prawie 2 mld euro
Wiele wskazuje na to, że do 2020 roku Warmia i Mazury dostaną 1,7 mld euro z Regionalnego Programu Operacyjnego. Spotkania w sprawie przydziału środków mają rozpocząć się lada dzień, natomiast konkursy ofert na projekty, starające się o dofinansowanie, ruszą w połowie bieżącego roku. Jakie inwestycje zyskają aprobatę?
Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, Gustaw Brzezin przyznał:
Środków do podziału będzie dużo, ale trudniej będzie je uzyskać. (...) Przede wszystkim chcemy promować gospodarkę i rozój... więcej ›
| ponad rok temu 20.01.2015 | › bieżące | 2 | komentarzy | ~Paweł Makowski |
Wróblewski chce konsultować z Olimpią budowę trybun
W okresie świątecznym Urząd Miasta, z zasiadającym na fotelu prezydenta nowo wybranym kandydatem, opublikował informację dotyczącą unieważnienia przetargu na przebudowę Stadionu Miejskiego. Zastanawialiśmy się czy miastu zależy na remoncie obiektu. Zależy, ponieważ przygotowywane są w tej sprawie konsultacje z wieloma ludźmi.
Przypomnijmy, że odkąd poprzednia władza w Elblągu zakwestionowała sens budowy nowego stadionu, zdecydowano się tylko na remont. Prezydent Jerzy Wilk spotkał się z kibicami, z którymi ustalił warunki... więcej ›
| ponad rok temu 20.01.2015 | › sport | 12 | komentarzy | ~Michał Libuda |
Przegląd jasełek w MDK. Kto zwyciężył?
W sobotę, 17 stycznia br. w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Bema 37 w Elblągu odbył się XX Miejski Przegląd Przedstawień Kolędniczych, w którym wzięły udział dzieci i młodzież z elbląskich szkół i ośrodków kulturalnych oraz jeden zespół z Kartuz.
Komisja w składzie:
Teresa Suchodolska
Lesław Ostaszkiewicz
ks. Ryszard Półtorak
przyznała następujące nagrody:
I miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Kartuzach,
III miejsce Szkoła Podstawowa nr 4 w Elblągu oraz Gimnazjum nr 4 w... więcej ›
| ponad rok temu 20.01.2015 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Podejrzani o napad na pociąg relacji Elbląg-Gdynia uniknęli aresztu
Przesłuchano 9 osób, podejrzanych o udział w zdarzeniu, do którego doszło w sobotę 17 stycznia po godzinie 18:00. Policja nie znalazła dowodów, jednoznacznie świadczących o winie podejrzanych, w związku z czym zostali oni wypuszczeni do domów. Funkcjonariusze zapowiadają jednak, że na tym ich praca się nie skończy.
Przypomnijmy: pod koniec ubiegłego tygodnia, w sobotę, pociąg relacji Elbląg-Gdynia zaatakowany został przez kilkadziesiąt osób. Według ustaleń policji byli to pseudokibice, którzy za cel obrali... więcej ›
| ponad rok temu 20.01.2015 | › bieżące | 3 | komentarzy | ~Paweł Makowski |
Nuda? To się nie uda! Zimowe ferie w bibliotece
Planując wypoczynek podczas ferii zimowych, zachęcamy do zapoznania się z ofertą zajęć przygotowanych dla najmłodszych we wszystkich oddziałach dziecięcych Biblioteki Elbląskiej im. C. Norwida. Zamiast siedzieć w domu, przyjdź do biblioteki!
Dział Literatury Młodzieżowej, ul. św. Ducha 3-7
„Cztery kąty do zabawy”
Podczas zajęć przybliżymy dzieciom tradycje i zwyczaje związane z życiem w wielopokoleniowej rodzinie, posłuchamy opowieści domowych o czajniku, kluczach i innych bardzo użytecznych... więcej ›
| ponad rok temu 20.01.2015 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Centrum Handlowe Ogrody zaczyna wyglądać
Długo już trwająca rozbudowa największej elbląskiej galerii zaczyna przybierać planowany kształt. Rzuciliśmy okiem na największą budowę w naszym mieście - zobaczcie zdjęcia.
Od kilku dni spacerującym w okolicy modernizowanego obiektu mieszkańcom rzucają się w oczy drzwi frontowe. Jak wiadomo pierwsze wrażenie jest istotne. Również w tym przypadku ogromne szklane wejście ma sugerować, że właśnie wchodzi się do pięknego i eksksluzywnego miejsca. Mimo iż do całkowitego ukończenia budowy trzeba poczekać jeszcze do wiosny tego roku, coraz... więcej ›
| ponad rok temu 19.01.2015 | › bieżące | 35 | komentarzy | ~Dawid Chorąży |
Nożownik skazany na 2 lata i 2 miesiące pozbawienia wolności
W czerwcu ubiegłego roku informowaliśmy o wystosowaniu aresztu tymczasowego dla 59-letniego mężczyzny, który był podejrzany o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 66-latka. Jak informuje nas Dorota Zientara z elbląskiego Sądu sprawca 7 stycznia został skazany na karę 2 lat i 2 miesięcy pozbawienia wolności.
Przypomnijmy: do zdarzenia doszło w czerwcu ubiegłego roku, w jednym z mieszkań przy ulicy Rypińskiej. O godzinie 17.40 policjanci zostali wezwani do awantury domowej, w której miał zostać ugodzony nożem mężczyzna. Na... więcej ›
| ponad rok temu 19.01.2015 | › bieżące | 3 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Porozmawiajmy po ukraińsku, niemiecku lub białorusku
Według danych statystycznych w naszym województwie mieszka ponad 20 tys. osób, deklarujących pochodzenie inne niż polskie. Stanowią oni odpowiednio 1,4 % ogółu mieszkańców Warmii i Mazur. Pod koniec ubiegłego roku Rada Europy rozpoczęła kampanię, promującą używanie przez przedstawicieli mniejszości narodowych i etnicznych ich rodzimych języków.
Przebywający na terenie naszego kraju przedstawiciele mniejszości narodowych czy etnicznych siłą rzeczy musieli nauczyć się posługiwać językiem polskim, przyjęli... więcej ›
| ponad rok temu 19.01.2015 | › bieżące | 2 | komentarzy | ~Paweł Makowski |
Policjanci w szkołach rozmawiają na temat uzależnień
Funkcjonariusz policji z Elbląga wraz z terapeutą uzależnień ze Stowarzyszenia "Szansa na rozwój" w Elblągu - Alicją Sepetowską rozmawiali z młodzieżą z Gimnazjum nr 9 na temat problemów od różnego typu uzależnień.
Spotkania w szkołach prowadzone są dla uczniów w różnym wieku. W ostatni piątek policjant wraz z terapeutą spotkali się z uczniami klasy I, II i III Gimnazjum nr 9 w Elblągu, z którymi rozmawiano na temat problemów uzależnień od alkoholu, narkotyków, hazardu oraz... więcej ›
| ponad rok temu 19.01.2015 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Nie chodź do banku. Kredyt sam przyjdzie do Ciebie
Czy to możliwe, aby nie odwiedzając placówki bankowej uzyskać dogodny, szybki i tani kredyt udzielony do tego na Twoich warunkach? Znając realia można powiedzieć, że to raczej nierealne. Trzeba pochodzić po bankach, odstać swoje, odbyć wiele rozmów, aby poznać różne oferty kredytowe. Czy jednak na pewno nie można inaczej uzyskać kredytu?
Z czym można wyobrazić sobie wizytę w banku, w celu wzięcia kredytu? Pewnie większość odpowie: dużo poświęconego czasu, masa dokumentów, skomplikowane analizy finansowe, konieczność... więcej ›
| ponad rok temu 19.01.2015 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Pożar w klubie „Dołek” w Nowym Dworze. Lokal spłonął doszczętnie
Pożar w Klubie Muzycznym „Dołek” (poprzednia nazwa: „Nova”) wybuchł w niedzielę nad ranem – informuje nowydworgdanski.naszemiasto.pl. Szybka akcja strażaków pozwoliła zachować Żuławski Ośrodek Kultury, w którego podziemiach znajduje się „Dołek”. Sam lokal spłonął doszczętnie.
- By dostać się do środka musieliśmy sforsować dość masywne drzwi wiodące do środka klubu - mówi st. kpt. Tomasz Komoszyński ze Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim. - Wewnątrz prowadziliśmy akcję... więcej ›
| ponad rok temu 19.01.2015 | › bieżące | 3 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |








