komentowane
oceniane
Artykuły
Dni Ubezpieczonego w Oddziale ZUS w Elblągu
Oddział w Elblągu uprzejmie informuje, że w dniach 6-10 października przy ul. Teatralnej 4 będzie prowadzona akcja pod nazwą "Dni ubezpieczonego".
„Dni Ubezpieczonego” to akcja informacyjno-edukacyjna która daje ubezpieczonym niepowtarzalną okazję do uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania oraz zapoznania się z prawami i obowiązkami jakie mu przysługują.
Codziennie na Sali Obsługi Klienta wspólnie z pracownikami naszego Oddziału dyżurować będą specjaliści z elbląskich instytucji. Ponadto od godz. 10.00 do... więcej ›
| ponad rok temu 03.10.2014 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Rzeczpospolita ubezpieczonych - wystawa na 80-lecie ZUS
Zakład Ubezpieczeń Społecznych obchodzi osiemdziesiątą rocznicę powstania. Z tej okazji przygotowana została wystawa Rzeczpospolita ubezpieczonych 80 lat ZUS (1934-2014). Oddział jest jej gospodarzem w dniach od 1 do 14 października 2014 r. Mieszkańcy miasta mogą oglądać wystawę w Centrum Spotkań Europejskich Światowid.
24 października 1934 r. na mocy rozporządzenia, Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Ignacy Mościcki powołał do życia Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który już od wielu lat jest najważniejszą instytucją polskiego systemu... więcej ›
| ponad rok temu 03.10.2014 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Polacy. Uchwyceni / Zatrzymani. Weekend za pół ceny
Najbliższy weekend, 4 i 5 października, to ostatnia chwila, by obejrzeć wystawę „Polacy. Uchwyceni / Zatrzymani”. Z tej okazji obniżamy ceny biletów wstępu o połowę. Serdecznie zapraszamy.
Wystawa jest dwugłosem kuratorskim. Komisarze wystawy - Tomasz Ferenc i Jarosław Denisiuk zaproponowali spojrzenie na Polskę i Polaków ostatnich dwóch dekad z dwóch perspektyw: badawczych, dokumentujących oraz krytycznych, wyboru mediów czy tematu.
Wśród artystów i prac zaproszonych do udziału w wystawie... więcej ›
| ponad rok temu 03.10.2014 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
ENEMEF: NOC FINCHERA - wygraj 5 biletów
ENEMEF: Noc Finchera to kolejny, trzymający w napięciu maraton. To spotkanie z jednym z najciekawszych reżyserów, twórcą kultowych "Siedem" i "Podziemnego kręgu". Jego filmy to oryginalne, pełne emocji produkcje z rewelacyjnymi kreacjami aktorskimi, doskonałymi zdjęciami i perfekcyjnym montażem. W repertuarze znalazły się:
- The Social Network
- Zaginiona dziewczyna (PREMIEROWO)
- Dziewczyna z tatuażem
- Ciekawy przypadek Benjamina Buttona
Dołącz do wydarzenia na Facebooku: http://on.fb.me/1DUlP89
Bilety w cenie... więcej ›
| ponad rok temu 03.10.2014 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Streetdance, gimnastyka artystyczna... Nowości w Promyku
Street dance i gimnastyka artystyczna to nowe propozycje Centrum Tańca Promyk dla dzieci i młodzieży. Zajęcia ruszają już 3 i 4 października.
Street dance to cały szereg różnych form tańca ulicznego takich jak: popping, locking, tutting, waving, robot dance, hip-hop&party dance. Takie style wykorzystywane są najczęściej w teledyskach gwiazd muzyki pop i hip-hop.
- Zajęcia skierowane są do osób, które mają ogromne pokłady energii i chcą ją w ciekawy sposób spożytkować – mówi Joanna Karpiuk z CT... więcej ›
| ponad rok temu 02.10.2014 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Puchar Europy w short-tracku zawita do Elbląga
To będzie jedno z ważniejszych wydarzeń sportowych w naszym mieście. Od piątku do niedzieli na lodowisku Helena rozegrane zostaną Danubia Series i Puchar Europy w short-tracku. Swój udział w imprezie zapowiedzieli najlepsi zawodnicy z 11 państw specjalizujący się w jeździe na krótkim torze.
Coraz większymi krokami zbliża się sezon sportów zimowych, czego najlepszym przykładem jest impreza organizowana w najbliższy weekend na elbląskim lodowisku Helena. Obiekt Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji jest już praktycznie przygotowany... więcej ›
| ponad rok temu 02.10.2014 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Zwykle zakupy, niezwykła pomoc! Podziel się posiłkiem
Zwykle zakupy, niezwykła pomoc! Bank Żywności w Elblągu zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności Podziel się Posiłkiem 3 i 4 października!
Płatki śniadaniowe, kasza, ryż, olej, dania dla dzieci – to produkty rekomendowane podczas zbiórki żywności Podziel się Posiłkiem. Artykuły spożywcze zebrane podczas zbiórki zostaną przekazane niedożywionym dzieciom z Elbląga i okolic. Już w najbliższy piątek i sobotę około 30 sklepach w Elblągu odbędzie się zbiórka, żywności Podziel się... więcej ›
| ponad rok temu 02.10.2014 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Aktualny repertuar kina Światowid
Aby ułatwić elblążanom dostęp do aktualnego repertuaru kina, zapraszamy do czytania cotygodniowej rozpiski filmów wyświetlanych w kinie. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.
3.10.14 /piątek/
Duża sala:
14:15 PSZCZÓŁKA MAJA, animacja, przygodowy, Australia, Niemcy, 88 min
16:00 SŁUŻBY SPECJALNE, dramat, 115 min
18:15 MIASTO 44, dramat, wojenny, 128 min
20:30 SŁUŻBY SPECJALNE, dramat, 115 min
Sala kameralna:
16:15 PSZCZÓŁKA MAJA, animacja, przygodowy, Australia, Niemcy, 88 min
18:00 WITAMY W NOWYM JORKU, dramat,... więcej ›
| ponad rok temu 02.10.2014 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
O powitaniu studentów i przyszłości klubu słów kilka
Tym razem w naszej zapowiedzi opowiemy Wam nie tylko o tym, co przygotowaliśmy na najbliższą sobotę, ale i również o tym jak „dobrze” będą mieli u nas studenci. Ustosunkujemy się również do doniesień jakoby klub w najbliższym czasie... miał przestań istnieć.
Zacznijmy od rzeczy pozytywnych. Już w najbliższą sobotę rozpoczynamy cykl imprez poświęconych elbląskim studentom. Pragniemy zerwać z myśleniem, że w tym mieście „nic się nie dzieje” i że „życia studenckiego nie ma”. W sobotę Hello... więcej ›
| ponad rok temu 02.10.2014 | › bieżące | 1 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Międzynarodowy Dzień Muzyki - repertuar Elbląskiej Orkiestry Kameralnej
1 października to Międzynarodowy Dzień Muzyki. Z tej okazji Elbląska Orkiestra Kameralna składa melomanom najserdeczniejsze życzenia niezapomnianych muzycznych wrażeń, wspaniałych koncertów oraz miłych chwil spędzonych w towarzystwie muzyków EOK. Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.
Jesień z Elbląską Orkiestrą Kameralną:
9 października - Janowi Pawłowi II Stanisław Soyka
W ramach XIV Dni Papieskich Elbląska Orkiestra Kameralna pod batutą Marka Mosia wystąpi ze Stanisławem Soyką. W... więcej ›
| ponad rok temu 01.10.2014 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Życie Gdańska - wystawa fotograficzna w Galerii Atrium
Galeria Atrium hotelu Arbiter oraz Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne zapraszają na wystawę fotograficzną "Życie Gdańska", której wernisaż odbędzie się w niedzielę 5 października br. o godz. 16:00.
Wydarzeniem tym Galeria Atrium wznawia swą działalność. Serdecznie zapraszamy!
Adres: Galeria Atrium w hotelu Arbiter, Plac Słowiański 2
Data: 5.10.2014, godz. 16:00
więcej ›
| ponad rok temu 01.10.2014 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Jesteśmy młodzi inaczej... czyli o kolejnym Spotkaniu z pasjami
Bohaterami kolejnego „Spotkania z pasjami”, które odbędzie się w czwartek 2 października będą członkowie grupy muzycznej „Cała Praga Śpiewa”. Zapraszamy o godz. 11.00 do Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej przy ul. św. Ducha 3-7 i Filii nr 6 przy ul. Słonecznej 29. Wstęp wolny.
„Cała Praga Śpiewa” to grupa muzyczna, która powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Barwy Kultury oraz Domy Dziennego Pobytu przy ul. Brzeskiej w Warszawie. W skład zespołu wchodzą seniorzy – głównie z... więcej ›
| ponad rok temu 01.10.2014 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Przydrożne kapliczki na wystawie w Filii nr 4
Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej zaprasza w piątek 3 października o godz. 18.00 do mini galerii „Rudy Kot” na wernisaż wystawy Lucyny Niepokorowicz pt. „Przydrożne kapliczki”. Wstęp wolny.
Lucyna Niepokorowicz w swojej twórczości posługuję się techniką akwarelową. Sięga również po pastele i ołówki. Inspiracje znajduje podczas rowerowych wycieczek po okolicach Elbląga. Maluje głównie pejzaże, zwierzęta, kwiaty, ale także portrety. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych.... więcej ›
| ponad rok temu 30.09.2014 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Jazz jam session. Nowa zmiana
Wspólnie realizowany projekt Klubu Środowisk Twórczych Krypta i Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego w ubiegły wtorek hucznie się zakończył, ale nie oznacza to końca wtorkowych jam session.
Młodzi jazzmani z Elbląga zachęceni atmosferą jazzowych wieczorów, planują kilka spotkań jamowych w klubie Krypta. Wiadomość ta bardzo ucieszyła bywalców klubu. Tym samym Klub Środowisk Twórczych Krypta serdecznie zaprasza na godzinę 20.00 we wtorek 30 września.
Wstęp na jam session 5,oo zł., które będą wykorzystane... więcej ›
| ponad rok temu 30.09.2014 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Powraca Elbląska Liga Tańca
Koniec powakacyjnego leniuchowania. Czas na zajęcia w ramach Elbląskiej Ligi Tańca! Dzieci będą doskonaliły swoje taneczne umiejętności do końca grudnia po to, by jak najlepiej wypaść na tanecznym turnieju.
Elbląska Liga Tańca to projekt, w ramach którego dzieci z wybranej klasy trzech elbląskich szkół podstawowych – SP 12, SP 14 i SP 19 - biorą udział w zajęciach tanecznych. Odbywają się one w szkołach i prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów Elbląskiego Klubu Tańca "Jantar". Dzieci uczą się... więcej ›
| ponad rok temu 29.09.2014 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Akwarele Artura Bełczykowskiego w Filii nr 6
W Filii nr 6 (ul. Słoneczna) Biblioteki Elbląskiej odbędzie się wernisaż wystawy prac Artura Bełczykowskiego . Zapraszamy w środę 1 października o godz. 17:00. Wstęp wolny.
Artur Bełczykowski ur. w 1959 r. w Gdańsku.Studia artystyczne PWSSP w Gdańsku. Uprawia malarstwo, rysunek, grafikę. Od 1988 profesjonalnie. Specjalizuje się w technikach tradycyjnych, jak olej i akwarela. Główne tematy to pejzaż, architektura, marynistyka. Współpracuje z licznymi galeriami w kraju i na świecie. Swoją twórczość prezentuje na licznych... więcej ›
| ponad rok temu 29.09.2014 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Mobilny wpłatomat wkrótce w Elblągu. Czy to się przyjmie?
Spora część społeczeństwa korzysta z wpłat bądź wypłat środków pieniężnych poprzez oddziały banków. W celu polepszenia komfortu wpłacania pieniędzy dla swoich klientów, jeden z banków wychodzi z dość ciekawym pomysłem. Czy się przyjmie?
Właściciele małych sklepików osiedlowych, kwiaciarni, lodziarni czy fryzjerzy zazwyczaj płatność przyjmują gotówką. Następnie z utargiem trzeba coś zrobić, bo w lokalu się go nie zostawi. Wówczas zanoszą pieniądze do banków, by wpłacić na konto.... więcej ›
| ponad rok temu 29.09.2014 | › bieżące | 3 | komentarzy | ~Ines Kuraś |
Amatorskie Zawody Wspinaczkowe - spróbuj swoich sił
Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poczuć trochę adrenaliny, współzawodnictwa, sprawdzić swoje możliwości we wspinaczce. Po raz czwarty na ściance wspinaczkowej WSPINALNIA w Elblągu (ul. Sienkiewicza 4, hala sportowa IV Liceum Ogólnokształcącego) organizujemy otwarte Amatorskie Zawody Wspinaczkowe.
Zawody przeznaczone są dla osób nie tylko posiadających doświadczenie wspinaczkowe, ale także chcących spróbować swoich sił we wspinaczce ściankowej. Impreza ma charakter otwarty, towarzyski i rekreacyjny, mogą w niej... więcej ›
| ponad rok temu 26.09.2014 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Wielkie show czyli Gala Taneczna Destination
Kolorowe światła, energetyczna muzyka, pomysłowe choreografie - to wszystko będziemy mogli zobaczyć już 4 października, podczas pierwszej Gali Tanecznej Destination. Podczas kilkugodzinnego pokazu na parkiecie zaprezentują się młodsi i starsi zawodnicy reprezentujący różne style taneczne.
Dla miłośników tańca będzie to dzień pełen atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Już 4 października w dużej sali kina Światowid odbędzie się pierwsza Gala Taneczna Destination. Podczas tanecznego show na scenie zaprezentują się tancerze zrzeszeni... więcej ›
| ponad rok temu 26.09.2014 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Finisaż wystawy Ten fantastyczny cień Jana Chwałczyka
Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na finisaż wystawy Jana Chwałczyka "Ten fantastyczny cień", który odbędzie się w niedzielę, 28 września, o godz. 18
Jan Chwałczyk, urodzony w Krośnie n. Wisłokiem, studiował na PWSSP we Wrocławiu w latach 1946-51. W 1959 był współzałożycielem grupy Funkcja Formy i Koloru we Wrocławiu. W tym czasie został konsultantem Ministerstwa Kultury i Sztuki do spraw sztuki amatorskiej i dziecięcej. W 1962 roku był członkiem- założycielem grupy Szkoła Wrocławska. Brał udział niemal we wszystkich... więcej ›
| ponad rok temu 26.09.2014 | › bieżące | ~Informacja prasowa |








