Artykuły
Prima Aprilis w elblag.net
1 kwietnia to taki dzień, kiedy bezkarnie możemy robić sobie żarty. My również postanowiliśmy trochę pożartować, przygotowując cztery materiały tekstowe, które nie mają niestety pokrycia w rzeczywistych faktach.
Niestety nie będzie w najbliższym czasie otwarcia restauracji KFC na Stary Mieście, choć bardzo byśmy tego chcieli. Również nic nam nie wiadomo, aby Grupa Żywiec miała wprowadzać piwo o nazwie Piekarczyk na elbląski rynek. Kasia Tusk też raczej w Elblągu mieszkania nie poszukuje, choć głowy sobie nie damy za to... więcej ›
| ponad rok temu 01.04.2013 | › bieżące | 2 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Dzień Głupca. Przed Ratuszem Staromiejskim młodzież tańczyła z ogniami
Choć tegoroczny Dzień Głupca przypadł w Poniedziałek Wielkanocny, a także pomimo niesprzyjającej pogody wielu mieszkańców Elbląga pojawiło się aby obejrzeć pokaz tańców z ogniami.
Dzień Głupca to święto znane i obchodzone w wielu krajach Europy już od średniowiecza. Tego dnia wszyscy mieszkańcy przebierają się tak, by odwrócić swój status społeczny - bogacze udawali biedaków, mężczyźni kobiety, itd. Był to dzień, w którym zaprzeczono całemu porządkowi, a władzę nad miastem przejmowało... więcej ›
| ponad rok temu 01.04.2013 | › bieżące | ~Konrad Kosacz |
Świąteczna awantura z kijem golfowym w tle
Elbląscy policjanci interweniowali podczas awantury domowej do jakiej doszło podczas rodzinnego spotkania w jednej z podelbląskich miejscowości. Jej finał to zatrzymanie w policyjnym areszcie 26-letniego agresora. Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie gróźb wobec członków swojej rodziny.
Zdarzenie miało miejsce wczoraj około godziny 19.00 Do jednej z podelbląskich miejscowości został wezwany patrol policji. Doszło tam do ostrej wymiany zdań pomiędzy 26-latkiem a jego szwagrem. Panowie posprzeczali się o… przewróconą na... więcej ›
| ponad rok temu 01.04.2013 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Potrącił pieszego i uciekł. Policja poszukuje kierowcy
Elbląscy policjanci poszukują sprawcy potrącenia pieszego. 55-letni mężczyzna został potrącony przez nadjeżdżający pojazd. Sprawca wypadku odjechał z miejsca zdarzenia.
Zdarzenie miało miejsce w minioną sobotę około godziny 20.00 przy ul. Moniuszki. Tam przechodzący przez jezdnię 55-letni mężczyzna został potrącony przez nadjeżdżający samochód. Auto jechało ul. Moniuszki w stronę ul. Szymanowskiego. 55-latek doznał złamania miednicy oraz ogólnych potłuczeń. Z takimi obrażeniami został przewieziony karetką do szpitala. Po... więcej ›
| ponad rok temu 01.04.2013 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Remont drogi 503 znacznie się opóźni. Odkryto "niewygodne" znalezisko
Przedstawiciel inwestora odpowiedzialnego za remont drogi 503 poinformował wczoraj w specjalnym komunikacie, że plan uruchomienia linii tramwajowej na trasie przez Plac Słowiański z dniem 1 maja jest już nieaktualny. Po piątkowym znalezisku archeologów, nie wiadomo czy w ogóle w tym roku zostanie przywrócony normalny ruch tramwajów.
Na ocieplenie czekali archeolodzy, którzy w czwartek weszli na wykopaliska przy budowie drogi 503. Niedawno informowaliśmy o odkryciu dachu zabudowania, które prawdopodobnie stanowiło... więcej ›
| ponad rok temu 01.04.2013 | › bieżące | 5 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Piekarczyk zamiast EB. Legendarne piwo powróci do Elbląga?
O jego smaku krążą już mity. Filmy z dawnych kampanii reklamowych są oglądane z nostalgią. Elblążanie na wielu różnych forach apelują do Koncernu Żywiec o przywrócenie w mieście i w Polsce marki EB. I mamy dobrą informację, to piwo powróci. Jednak pod zmienioną marką.
Choć elblążanie na wielu forach, grupach dyskusyjnych czy na portalu facebook cały czas apelują o powrót piwa EB, Grupa Żywiec pozostaje głucha na te odezwy. Elblążanie apelują, ponieważ są dumni z tego trunku. Przypomina im nie tylko doskonały smak... więcej ›
| ponad rok temu 01.04.2013 | › bieżące | 8 | komentarzy | ~Marcin Pszczółkowski |
1 kwietnia spektakl ogniowy z okazji „Dnia Głupca”
W poniedziałek 1 kwietnia o godz. 20.00 przed Ratuszem Staromiejskim rozpocznie się spektakl uliczny z okazji „Dnia Głupca”. Umiejętności kuglarskie w niezwykłym pokazie ogniowym zaprezentują młodzi ludzie z Elbląga, Morąga i Braniewa.
Organizatorami imprezy są młodzi ludzie z Elbląskiego Oddziału Abstrakcyjnego i Stowarzyszenia Elbląg Europa.
- Dzień Głupca to święto znane i obchodzone w wielu krajach Europy już od średniowiecza. Tego dnia wszyscy mieszkańcy przebierają się tak, by odwrócić swój status społeczny -... więcej ›
| ponad rok temu 01.04.2013 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Marzenia się spełniają. Na starówce będzie KFC!
Alleluja krzykną wszyscy wielbiciele KFC. Restauracja światowego koncernu powstanie również w Elblągu. Obecnie prowadzone są zaawansowane rozmowy z siecią restauracji oraz przedsiębiorcą, który jest zainteresowany otwarciem punktu w Elblągu. Rozważane są również dwie lokalizacje.
Pomysł o tym, by w naszym mieście powstał punkt KFC zrodził się już jakiś czas temu. Elblążanie chętnie go podchwycili i w tym roku na początku marca zawiązali fanpage na Facebook'u pn. „KFC w Elblągu”. W ciągu zaledwie trzech... więcej ›
| ponad rok temu 01.04.2013 | › bieżące | 8 | komentarzy | ~Agnieszka Światkowska |
Chcesz zostać wolontariuszem? Zgłoś się na szkolenie
Chcesz zrobić coś dla innych, ale nie wiesz gdzie się zwrócić? Chciałbyś pracować z osobami niepełnosprawnymi i starszymi, ale boisz się, że sobie nie poradzisz? Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art” oraz Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” uruchamiają program „Kompetentny wolontariusz” i zapraszają na pierwsze szkolenia dla wolontariuszy.
W szkoleniach może wziąć udział młodzież zainteresowana pracą wolontarystyczną. Oferta skierowana jest do uczniów szkół gimnazjalnych i... więcej ›
| ponad rok temu 01.04.2013 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Masz to w aucie? Jeśli nie, grożą Ci poważne konsekwencje
W zależności od tego po jakim kraju przemieszczamy się samochodem, będą obejmowały nas różne regulacje dotyczące obowiązkowego wyposażenia auta. Apteczka, gaśnica czy kamizelka odblaskowa w jednych krajach są wymagane, a w innych nie. Jak sytuacja przedstawia się w Polsce? Co każdy kierowca powinien uwzględnić w wyposażeniu auta i jakie kary grożą za niedostosowanie się do przepisów?
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia z dnia... więcej ›
| ponad rok temu 01.04.2013 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Kasia Tusk poszukuje mieszkania na elbląskiej starówce! Czy kupi apartament?
Zakupowy szał Kasi Tusk trwa w najlepsze! Jeszcze niedawno media ogólnopolskie grzmiały o jej nowym mieszkaniu w Warszawie, za które zapłaciła niemal 2 miliony złotych, a najwyraźniej to dopiero początek inwestycji w nieruchomości prowadzonych przez córkę premiera – Donalda Tuska. Nasz czytelnik widział rodzinę Tusków na elbląskiej Starówce.
Okazuje się, że panna Tusk chce zainwestować kolejne pieniądze w nowe mieszkanie. Tym razem szukała czegoś w miejscu przytulnym i spokojnym, aby uciec od wścibskich... więcej ›
| ponad rok temu 01.04.2013 | › bieżące | 10 | komentarzy | ~Bartosz Ponichtera |
Stefan Rembelski: Samorządowa Zielona Budka
Referendum, jak miecz Damoklesa, zawisło nad całym elbląskim samorządowym establishmentem, wywołując trwogę w szeregach rządzącego obozu, opozycję zaś pobudza do bardziej odważnych ataków, tak jakby nie mogła tego czynić dotychczas – pisze Stefan Rembelski.
Bez względu jakim wynikiem zakończy się nasze elbląskie referendum w sprawie odwołania prezydenta Nowaczyka i radnych, spełni ono ogromną rolę edukacyjną, odsłaniając ponad dwudziestoletnie kulisy sprawowania władzy w Elblągu. Mechanizm rządzenia, kręcenia większych lub... więcej ›
| ponad rok temu 31.03.2013 | › bieżące | 11 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Felieton. Perfekcyjna pani domu przygotowuje Święta
Wielkanoc to czas radosnych spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Zwykle panie domu dbają o to by na naszych stołach królowały tradycyjne dania. Różnorodność potraw jak i duża ich ilość – wskazane. W domach wszystko powinno lśnić. Takim sposobem dla wielu kobiet Wielki Tydzień oznacza jedno – Wielkie Sprzątanie i Gotowanie.
Przygotowania do Świąt Wielkanocnych to druga, zaraz po Bożym Narodzeniu okazja do tego by kobiety podjęły decyzję o rozwodzie. W końcu w przysiędze małżeńskiej nie ma słowa o tym, że mąż... więcej ›
| ponad rok temu 31.03.2013 | › bieżące | 8 | komentarzy | ~Joanna Siudak |
Dziś Wielka Niedziela. Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa
Niedziela Wielkanocna z mszą świętą rezurekcyjną, odprawianą o świcie dla uczczenia zmartwychwstania Chrystusa, jest największym świętem w całym roku liturgicznym. Uroczystości świąt Zmartwychwstania Pańskiego, określanych jako święta wielkanocne, odznaczają się wśród wiernych szczególną radością, ponieważ zmartwychwstanie Chrystusa jest symbolem Jego zwycięstwa nad grzechem i śmiercią.
Najświętszy Sakrament w uroczystej procesji - pośród bicia dzwonów i pieśni wielkanocnych - trzykrotnie obnoszony jest... więcej ›
| ponad rok temu 31.03.2013 | › bieżące | 1 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
W nocy zmieniamy czas na letni. Zegarki przesuwamy o godzinę do przodu
W nocy (z 30 na 31 marca 2013) przestawiamy zegarki o godzinę do przodu w związku ze zmianą czasu z zimowego na letni. Czas letni to nic innego, jak przesunięcie do przodu wskazówek zegara 31 marca z godziny 2 na 3 w nocy. Śpimy zatem o godzinę krócej.
Czas letni obowiązywać będzie do ostatniego weekendu października, czyli do nocy z 26 na 27 października, kiedy to przesuniemy wskazówki zegarów o godzinę do tyłu. Zmiany czasu mają umożliwić efektywniejsze wykorzystanie światła dziennego. Czas letni obowiązuje we wszystkich... więcej ›
| ponad rok temu 30.03.2013 | › bieżące | 1 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Elbląski kompozytor DJ ZEL wydał pierwszą płytę
30 marca 2013 r. nakładem DjZelProd.(C) ukazał się pierwszy i jedyny jak do tej pory, w pełni oficjalny, premierowy album elbląskiego producenta i kompozytora hip-hopowego o pseudonimie Dj ZEL. Elbląski kompozytor znany jest ze współpracy z takimi artystami, jak Peja czy Liber.
DJ ZEL na przestrzeni kliku ostatnich lat skomponował między innymi utwory dla takich artystów, jak: PEJA ( "Pozwól mi żyć ", "Gruba impra z Rysiem 2"), LIBER ( "Skarby"), BOSSKI ROMAN,SOKÓŁ I MARYSIA STAROSTA, ABRADAB (... więcej ›
| ponad rok temu 30.03.2013 | › bieżące | 2 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Kąpiele błotne służyły Olimpii: Olimpia Elbląg - Motor Lublin 1:0
Motor Lublin przeciwnikiem Olimpii Elbląg przedostatniego dnia marca. Niestety aura, tak jak wczoraj, wyrządziła nie lada psikusa. Padający śnieg i temperatura w okolicach zera stopni spowodowała, że mecz na pewno nie należał do widowiskowych.
Już w pierwszej minucie gospodarze stworzyli groźną akcję z rzutu wolnego pod bramką Motoru, jednak bramkarz bez problemu obronił strzał. W czwartej minucie świetną okazję miał Raduszko (Olimpia), jednak po szarży na bramkę bezskutecznie uderzył z pola karnego.
Grząskie podłoże powodowało, że... więcej ›
| ponad rok temu 30.03.2013 | › bieżące | ~Bartosz Ponichtera |
Oświadczenie radnego Dawida Patera w sprawie publikacji prasowych
W nawiązaniu do publikacji prasowych oświadczam, że:
1. Byłem jednym z kilkudziesięciu uczestników spotkania o którym mowa
2. Znaczna część zawartych tam informacji mija się z prawdą
3. Nie popełniłem żadnego z przypisanych mi czynów
4. Osobom, które znieważają moje dobre imię, zapowiadam wytoczenie procesu sądowego
5. Jest mi przykro, że z powodu pomówień pod adresem mojej osoby, próbuje się dyskredytować środowisko ze mną związane.
Z poważaniem
Dawid Pater
(Artykuł płatny)
więcej ›
| ponad rok temu 30.03.2013 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Ostra zabawa urodzinowa radnego SLD. Sand Valley złożyło sprawę do sądu
Jak informuje nasz czytelnik, bardzo ostro zabawił się na polu golfowym Sand Valley pod Pasłękiem jeden z młodych radnych Rady Miasta Elbląga. Zdemolowany domek i straty sięgające 20 tys. zł to efekt imprezy urodzinowej. Właściciele pola golfowego złożyli sprawę do sądu.
Ta informacja wpłynęła do naszej redakcji wczoraj wieczorem na nasz adres e-mail.
- Zdemolowany i zdewastowany dom na polu golfowym Sand Valley to efekt imprezy urodzinowej działacza lewicowej partii. Zniszczono drewniane drzwi, łóżka i sprzęty ogrodowe. Zdziczenie... więcej ›
| ponad rok temu 30.03.2013 | › bieżące | 75 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Ministerstwo Sprawiedliwości przekaże środki na budowę nowego obiektu sądu
Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa nowoczesnego 10-piętrowego budynku, będącego siedzibą sądów rejonowego i okręgowego w Elblągu. Inwestycja ma kosztować 77 mln zł. W przyszłym tygodniu ogłoszony zostanie przetarg na wykonawcę inwestycji. Prace budowlane mają się rozpocząć na jesieni tego roku.
Rzecznik prasowa elbląskiego sądu okręgowego, sędzia Dorota Zientara informuje, że Ministerstwo Sprawiedliwości przeznaczyło na budowę nowego obiektu 77 mln zł.
- Otrzymaliśmy właśnie decyzję z Ministerstwa Sprawiedliwości o... więcej ›
| ponad rok temu 29.03.2013 | › bieżące | 5 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |








