komentowane
oceniane
Artykuły
Dziwna rejonizacja szkoły podstawowej dla dzieci z Dąbrowy
Dwa dni temu skontaktował się z nami Czytelnik, który poprosił o wyjaśnienie pewnej kwestii. Chodziło o rejonizację szkół, która zakłada, że dzieci, mieszkające na osiedlu Dąbrowa, powinny uczęszczać do Szkoły Podstawowej nr 16. Postanowiliśmy zwrócić się ze stosownym zapytaniem do Urzędu Miejskiego.
We wtorek na naszą skrzynkę redakcyjną jeden z Czytelników przysłał wiadomość, w której zwrócił uwagę na osobliwy przypadek. Oto fragment e-maila:
Kilka tygodni temu odwiedziły nas w domu... więcej ›
| ponad rok temu 12.03.2015 | › bieżące | 26 | komentarzy | ~Paweł Makowski |
Markusy: Policja w Klubie Seniora
Komisarz Alina Zając z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń uczestniczyła wczoraj w spotkaniu członków Klubu Seniora funkcjonującego przy Bibliotece Publicznej w Markusach . Inicjatorem spotkania była Dorota Wasik - Wójt Gminy Markusy.
W spotkaniu uczestniczyło 35 osób. Jego tematem przewodnim było szeroko rozumiane „Bezpieczeństwo Seniora” . Policjantka rozmawiała z uczestnikami spotkania o sposobach działania sprawców oszustw działających metoda na tzw. „na wnuczka”, „na urzędnika”... więcej ›
| ponad rok temu 12.03.2015 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Porażka juniorów w Puławach
W ostatniej kolejce Centralnej Ligi Juniorów grupy wschodniej drużyna Olipmii Elbląg zmierzyła się na wyjeździe z zespołem Wisłą Puławy. Było to pierwsze spotkanie po rozpoczęciu się rundy wiosennej.
Dla zawodników z Elbląga był to bardzo ważny mecz, gdyż po rundzie jesiennej młodzieżowcy zajmowali miejcie tuż nad strefą spadkową. W takim wypadku nie trudno było wskazać faworyta w tym meczu. To właśnie Wisła Puławy dzięki przewadze własnego boiska miała odnieść końcowe zwycięstwo. Mimo walecznej postawy Olimpia nie... więcej ›
| ponad rok temu 12.03.2015 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
III Puchar Elbląga młodzików w szachach szybkich
Młodzieżowy Dom Kultury oraz Klub Szachowy "Start" organizują III otwarty turniej szachów szybkich o Puchar Elbląga młodzików. Impreza odbędzie się w MDK przy ul. Warszawskiej 51 w piątek, 20 marca br. w godz. 13.15 – ok.15.30.
Zapraszamy uczniów oraz przedszkolaków urodzonych w roku 2001 i latach późniejszych - prosimy o wcześniejsze zgłoszenia mailowe (do wtorku, 17.03.) na adres sędziego głównego:
bogdansiwon@wp.pl lub telefonicznie: 511-745-807. Potwierdzenia zgłoszeń oraz wpłaty wpisowego... więcej ›
| ponad rok temu 12.03.2015 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
PELA budzi się z zimowego snu
Po czterech miesiącach zimowej przerwy wreszcie do rywalizacji o ligowe punkty powracają drużyny startujące w Piłkarskiej Elbląskiej Lidze Amatorów HYDROBUD. Po raz pierwszy na boisku zespoły zobaczymy już w najbliższy poniedziałek 16 marca.
Piłkarska Elbląska Liga Amatorów HYDROBUD, organizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji rozpoczyna rundę rewanżową. Przez cztery długie zimowe miesiące, zespoły ładowały akumulatory, by wiosną powalczyć o jak najlepsze miejsca w tabeli. O tym, kto na finiszu rozgrywek będzie się... więcej ›
| ponad rok temu 12.03.2015 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Co seniorom w duszy gra
Przegląd zespołów seniorskich już na stałe wpisał się w kalendarz imprez organizowanych w Elblągu, a to za sprawą pełnych energii i pasji uczestników. III edycja imprezy odbędzie się już sobotę, 14 marca, w dużej sali Kina "Światowid".
Organizatorami III Przeglądu zespołów seniorskich „Co nam w duszy gra..." są Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" i Pełnomocnik Prezydenta Elbląga ds. Seniorów.
- Na scenie zaprezentują się zespoły, które mają wieloletnią historię i... więcej ›
| ponad rok temu 12.03.2015 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
25 lat samorządności
9 marca przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie otwarta została wystawa „Samorząd. Demokracja. Wolność. JA, TY, MY = SAMORZĄD”.
Na osiemnastu planszach przedstawione zostały zdjęcia, na których gminy ze wszystkich stron Polski prezentują swoje osiągnięcia z ostatnich 25 lat. Pośród zdjęć znaleźć można również elbląskie Stare Miasto, tak intensywnie odbudowywane w ostatnim ćwierćwieczu.
Wystawa przygotowana została z okazji 25. rocznicy uchwalenia przez Sejm ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie... więcej ›
| ponad rok temu 12.03.2015 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
16-latek ukradł 60 butelek piwa
3 bańki z paliwem, przedłużacz oraz 60 butelek piwa padło łupem nastolatka, który z soboty na niedzielę (8.03) włamał się do jednego z garaży na terenie gminy Braniewo.
Braniewscy policjanci zatrzymali nieletniego sprawcę kradzieży z włamaniem. Funkcjonariusze ustali, iż nastolatek po wyważeniu zamka patentowego drzwi do garażu, dostał się do jego wnętrza skąd wyniósł 3 bańki z paliwem, przedłużacz ogrodowy oraz 60 butelek piwa.
Po spenetrowaniu terenu okazało się, że ukrył fanty w pobliskich krzakach.... więcej ›
| ponad rok temu 12.03.2015 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Kradzieże w szpitalach - uczulamy personel
W 2014 roku elbląska policja odnotowała 21 kradzieży na terenie elbląskich szpitali. W ponad połowie przypadków policjanci ustalili i zatrzymali sprawców tych przestępstw. Odpowiedzieli oni za kradzież, czyli za przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawiania wolności.
Na terenie Elbląga działają cztery szpitale. W jednym z nich w 2014 roku nie było ani jednej kradzieży w kolejnym były dwie a w pozostałych dwóch miało miejsce 19 tego typu czynów. Zdawałoby się, że im większa jest placówka, tym większa... więcej ›
| ponad rok temu 12.03.2015 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Pijany obcokrajowiec trafił do aresztu
4 promile alkoholu we krwi miał 44-letni Brytyjczyk, który kierując pojazdem próbował przekroczyć granicę z FR w Gronowie. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym.
W miniony weekend policjanci ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie, że do odprawy granicznej stawił się nietrzeźwy obywatel Wielkiej Brytanii. Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze przebadali mężczyznę alkomatem. Wynik był zaskakujący - 44-latek miał w organizmie 4 promile alkoholu.
Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że obcokrajowiec nie po raz pierwszy... więcej ›
| ponad rok temu 12.03.2015 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Jest lista działek do wykupu pod budowę drogi ekspresowej S-7
Przed trzema dniami informowaliśmy o problemach, jakie wynikły w związku z planowanym rozpoczęciem budowy drogi ekspresowej S-7. Pisaliśmy również o konieczności wykupienia terenów pod tę inwestycję. Zgodnie z zapowiedzią Wojewody Pomorskiego, opublikowana została lista działek, leżących na terenie, na którym ma przebiegać w przyszłości „siódemka”.
Wojewoda Pomorski na początku marca wydał pozwolenie na realizację inwestycji, zakładającej budowę odcinka drogi S-7 z Nowego Dworu Gdańskiego do Kazimierzowa.... więcej ›
| ponad rok temu 12.03.2015 | › bieżące | 2 | komentarzy | ~Paweł Makowski |
Walił w szybę sklepu głową i pięściami, aż ją wybił
Nowy Dwór Gdański. Policjanci ustalili sprawcę wybicia szyby w jednym ze sklepów w żuławskim mieście. Są zarzuty dla podejrzanego.
W minioną sobotę około godz. 1.00 w nocy policjanci zostali poinformowani, że ktoś wybił szybę w witrynie sklepowej jednego ze sklepów odzieżowych w Nowym Dworze Gdańskim. Funkcjonariusze pracujący na miejscu ustalili, że z wnętrza sklepu nic nie zginęło. Właściciel budynku oszacował powstałe w ten sposób szkody na 1000 złotych.
Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego nowodworskiej... więcej ›
| ponad rok temu 12.03.2015 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Twoje dziecko uwielbia piłkę nożną? Zapisz je do Olimpii Elbląg
Piłka nożna to najbardziej popularna dyscyplina sportowa. Codziennie setki tysięcy młodych sportowców ćwiczy na całym świecie. Tylko nielicznych oglądamy później na występach kadry czy w polskiej ekstraklasie. Jak w każdym sporcie, końcowe umiejętności piłkarza zależą nie tylko od talentu – przede wszystkim od treningów. To właśnie od nich zaczyna się przygodą z piłką. Olimpia Elbląg prowadzi właśnie nabór uzupełniający chłopców i dziewcząt z rocznika 2009/2010.
Każdy rodzic, który fascynuje... więcej ›
| ponad rok temu 12.03.2015 | › bieżące | 9 | komentarzy | ~Artur Borkowski |
ZUS szkolenie
Oddział w Elblągu zaprasza na bezpłatne szkolenie z zakresu obsługi programu Płatnik w ramach wdrożenia Interaktywnego Płatnika Plus.
18 marca 2015 roku (środa) o godzinie 10.00 w sali nr 234, I piętro, przy ul. Mazurskiej 5 w Elblągu, odbędzie się bezpłatne szkolenie z zakresu obsługi programu Płatnik w ramach wdrożenia Interaktywnego Płatnika Plus.
Na szkoleniu przedstawiony zostanie cel i korzyści wdrożenia Interaktywnego Płatnika Plus.
Zapisy na szkolenie przyjmowane są pod numerem : 55 641 36 84. Serdecznie zapraszamy wszystkich... więcej ›
| ponad rok temu 12.03.2015 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Już wkrótce XIV Grand Prix Elbląga w Biegach Przełajowych
Organizator: Międzyszkolny Klub Sportowy „TRUSO” w Elblągu
Termin: 5 biegów:
19.04.2015 (niedziela) 500m ; 2 000m ; 5 000m
17.05.2015 (niedziela) 500m ; 2 000m ; 5 000m
21.06.2015 (niedziela) 500m ; 2 000m ; 5 000m
30.08.2015 (niedziela) 500m ; 2 000m ; 5 000m
20.09.2015 (niedziela) 500m ; 2 000m ; 5 000m
Miejsce: Park Leśny Bażantarnia, okolice wiaty MARGITKA,
Start do pierwszego biegu o godz. 11:00
Uczestnicy: Impreza skierowana do... więcej ›
| ponad rok temu 12.03.2015 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Koncertmistrz EOK otrzymuje Stypendium Artystyczne Miasta Elbląga
Elbląska Orkiestra Kameralna z przyjemnością informuje, że koncertmistrz Orkiestry Karolina Nowotczyńska otrzymała Stypendium Artystyczne Miasta Elbląga. Nagroda przyznawana jest przez Prezydenta Elbląga raz do roku, na realizację działań związanych z rozwojem artystycznym.
Głównym kryterium wyboru laureatów przez Kapitułę, były osiągnięcia młodych instrumentalistów, plastyków, uczniów oraz studentów szkół artystycznych w minionym roku. O wyróżnienie ubiegało się dwadzieścia... więcej ›
| ponad rok temu 12.03.2015 | › bieżące | 2 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Polskie debiuty ze Studia Munka
W środę 18 marca o godz. 18.15 zapraszamy do Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej na drugie spotkanie w ramach przeglądu Polskich Debiutów 2013 ze Studia Munka – będzie można obejrzeć dwa filmy krótkometrażowe, które powstały w ramach programu „30 Minut”: „Leszczu” w reż. Aleksandry Terpińskiej i „Powrót” w reż. Ewy Bukowskiej. Wstęp wolny.
Studio Munka działa od 2008 roku w strukturach Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Jest producentem debiutów filmowych –... więcej ›
| ponad rok temu 12.03.2015 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Olimpia Elbląg wycofuje zespół rezerwowy
W siedzibie Olimpii Elbląg odbyła się konferencja, na której zostały wyjaśnione kwestie związane z bieżącymi sprawami. Klub odniósł się do spekulacji dotyczących budowy stadionu, podsumował okres przygotowawczy oraz przedstawił kadrę na rundę rewanżową.
Najpierw głos zabrał prezes Olimpii. - Klub po spadku pozałatwiał sprawy związane z wcześniejszymi zaległościami, związanymi z połączeniem klubów. Jesteśmy przygotowani na awans. Nasze przygotowanie pod względem sportowym, organizacyjnym jest odpowiednie na promocję.... więcej ›
| ponad rok temu 12.03.2015 | › sport | 5 | komentarzy | ~Michał Libuda |
Sprawdź najnowszy repertuar Kina Światowid
REPERTUAR KINA ŚWIATOWID
13.03.15 /piątek/
Duża sala:
16:00 DISCO POLO, komedia, Polska, 105 min
18:00 WHIPLASH, dramat, muzyczny, USA, 105 min
20:00 SNAJPER, biograficzny, dramat, wojenny, USA, 134 min
Sala kameralna:
14:30 FRU, animacja, przygodowy, Francja, 90 min
16:15 FRU, animacja, przygodowy, Francja, 90 min
18:00 PRZEGLĄD KINA URUGWAJSKIEGO: GIGANT, dramat, komedia, 84 min
19:45 BODY/CIAŁO, dramat, Polska, 92 min
... więcej ›
| ponad rok temu 12.03.2015 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Komu należy się Stypendium Kulturalne Miasta Elbląg? Prezentujemy laureatów
W dniu wczorajszym przedstawiliśmy laureatów do Elbląskich Nagród Kulturalnych w dwóch kategoriach: Wydarzenie Roku i Kreator Kultury. Tym razem prezentujemy osoby, które uzyskają Stypendium Kulturalne Miasta Elbląg. Wybór był trudny, ale ostatecznie z 10 nadesłanych wniosków wytypowano 4. Dotyczyły one: Waldemara Cichonia, Tomasza Glinieckiego, Agnieszki Pietrzyk i Grażyny Wosińskiej.
Program Stypendium Kulturalne Miasta Elbląg ustanowiono przed czterema laty. Celem, jaki przyświeca temu przedsięwzięciu, jest... więcej ›
| ponad rok temu 12.03.2015 | › bieżące | 4 | komentarzy | ~Paweł Makowski |








