komentowane
oceniane
Artykuły
Niebezpieczne „wyścigowe” prędkości w policyjnym obiektywie
„Nie wiedziałem, że jadę tak szybko, w tym samochodzie nie czuje się prędkości…” - tak tłumaczył się zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego kierowca osobowego bmw, który przekroczył dozwolona prędkość o… 80 km/h 25-latek jechał 200 na godzinę tam gdzie można 120. To najczęstsze tłumaczenia tych, którzy jak mówią policjanci nie mają wyobraźni i nie potrafią przewidywać jej skutków.
Codziennie policjanci z ruchu drogowego z Elbląga pełnią służbę w nieoznakowanym radiowozie z... więcej ›
| ponad rok temu 03.03.2015 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
A. Duda poddany sprawdzianowi. Poradził sobie z pytaniami?
Kandydat na Prezydenta RP musi mierzyć się z różnymi komentarzami. Zwłaszcza wtedy, gdy na umówione spotkanie przyjeżdża spóźniony o prawie pół godziny. Andrzej Duda nie tylko z tego musiał się jednak tłumaczyć. Jakie pytania zadali mu elblążanie i jak sobie poradził z odpowiedziami?
Wśród gromkich braw i okrzyków radości, wśród serdecznych spojrzeń i uśmiechów, które towarzyszyły przybyciu Andrzeja Dudy do elbląskiego Hotelu Arbiter, dało się słyszeć również słowa... więcej ›
| ponad rok temu 03.03.2015 | › bieżące | 4 | komentarzy | ~Paweł Makowski |
Policjanci zatrzymali trzech kierujących po alkoholu mężczyzn
Policjanci zatrzymali na drogach powiatu malborskiego trzech kierujących po alkoholu. Wśród zatrzymanych był kierowca samochodu osobowego i dwóch rowerzystów. Wszyscy kierowcy za jazdę po alkoholu odpowiedzą przed sądem. Policjanci przypominają, że nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści stwarzają zagrożenie dla innych użytkowników dróg.
W weekend policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy zdecydowali się na jazdę samochodem i rowerami będąc pod wpływem alkoholu. W sobotę około godz. 13-ej na ulicy Mickiewicza... więcej ›
| ponad rok temu 03.03.2015 | › | ~Redakcja elblag.net |
Koncert fortepianowy na cztery ręce
W czwartek 12 marca o godz. 18.00 zapraszamy do Sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej na koncert duetu fortepianowego: Bogumiły Waretki-Bajdor i Elżbiety Pasierowskiej-Kołodziej. W programie utwory na fortepian na 4 ręce: M. Clementiego, M. Moszkowskiego, S. Rachmaninowa. Wstęp wolny.
Duet tworzą pianistki, które na co dzień pracują w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w Katedrze Kameralistyki. Bogumiła Weretka-Bajdor i Elżbieta Pasierowska-Kołodziej są absolwentkami tej uczelni z klasy fortepianu prof. Katarzyny... więcej ›
| ponad rok temu 03.03.2015 | › | ~Redakcja elblag.net |
60. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
To już 60 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Laureatami tej rywalizacji było w przeszłości wielu znanych dziś polskich aktorów, m.in. Janusz Gajos, Jan Englert, Magdalena Cielecka, Marek Kondrat, Michał Żebrowski.
Konkurs rejonowy odbędzie się 16 kwietnia o godz. 12.00 w Galerii Nobilis w CSE „Światowid". W eliminacjach rejonowych mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i dorośli z: Elbląga, Fromborka, Tolkmicka, Młynar, Milejowa, Gronowa Elbląskiego, Markus, Rychlik, Pasłęka, Godkowa,... więcej ›
| ponad rok temu 03.03.2015 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Nabór dla uczniów z wadą słuchu i mowy
Szkoła Podstawowa nr 14 w Elblągu przy ul. Mielczarskiego 45 ogłasza nabór dzieci 6-, 7- letnich do klas I dla uczniów z wadą słuchu i mowy na rok szkolny 2015/2016.
Zapewniamy edukację w małych liczebnie klasach (do 6- 8 uczniów) pod kierunkiem wykwalifikowanych i doświadczonych pedagogów: surdopedagogów, oligofrenopedagogów, surdologopedy.
Prowadzimy terapię: logopedyczną, rewalidacyjną, gimnastykę korekcyjną. Dodatkowo mamy w ofercie różnorodne koła zainteresowań. Sale lekcyjne wyposażone są w... więcej ›
| ponad rok temu 03.03.2015 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Nowa ustawa ułatwi nadawanie dzieciom obco brzmiących imion
Istnieje przekonanie, że pewnym imionom przypisane są znaczenia, cechy, które determinują to, w jaki sposób kształtować się będzie osobowość człowieka. Czy tak jest w istocie? Czy imię ma znaczenie? Z początkiem marca weszły w życie nowe przepisy, ułatwiające rodzicom nadawanie dzieciom imion obco brzmiących.
Jakie jest nastawienie Polaków do imion nietypowych, czyli innych niż tradycyjnie znane, jak np. Piotr czy Ewa. Ilu z nas wybrałoby te, które trudno zapisać lub wymówić tylko dlatego, że brzmią egzotycznie?... więcej ›
| ponad rok temu 03.03.2015 | › bieżące | 1 | komentarzy | ~Paweł Makowski |
Nakryliśmy elbląskie cheerleaderki. Piękne i pracowite...
Dziewczyny właśnie przygotowują się do Mistrzostw Polski w Cheerleadingu. Elblążanki mają niespełna 2 tygodnie, by dopracować każdy szczegół widowiskowej choreografii. Są wysportowane, pracowite a ci, którzy je widzieli - potwierdzą, że również piękne. Jaki jest tajemniczy składnik ich przepisu na sukces? Tego staraliśmy się dowiedzieć zaglądając na salę ćwiczeń Centrum Tańca Cadmans.
Każdego dnia trenuje tu przynajmniej kilkanaście dziewczyn. W tym roku jest wyjątkowo pracowicie, bo aż trzy grupy powalczą o tytuł najlepszego zespołu... więcej ›
| ponad rok temu 03.03.2015 | › bieżące | 8 | komentarzy | ~Joanna Siudak |
Maria Kosecka: Czy mamy ogień w sercu?
Od dłuższego czasu z niepokojem śledzimy to, co się dzieje za naszą wschodnią granicą. Realiści nie widzą dobrego wyjścia z sytuacji jaka tam panuje.
Mnie osobiście niepokoi również fakt, że nawet tak poważne zagrożenie europejskiego bezpieczeństwa nie jest w stanie zjednoczyć Polaków. W sytuacji obecnej powinniśmy zarzucić wewnętrzne spory w imię spokojnego jutra. Nasza jedność będzie najlepszą bronią przeciw coraz śmielszym i bezczelniejszym posunięciom kremlowskiej władzy. Właśnie usłyszałam o kolejnej zniewadze, jaką... więcej ›
| ponad rok temu 03.03.2015 | › bieżące | 13 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Elbląg: Sprawcy kradzieży miedzi zatrzymani
Dwaj mężczyźni, którzy trudnili się kradzieżą elementów z metali kolorowych trafili do policyjnego aresztu. Sprawcy są w wieku 33 i 30 lat i są… braćmi. Z kradzieży i sprzedaży przewodów miedzianych uczynili sobie stały proceder. Przerwali go dopiero policjanci z wydziału zwalczania przestępczości skierowanej przeciwko mieniu. Sprawcom kradzieży grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Zatrzymani przez policję bracia odpowiedzą nie tylko za kradzież, ale i za naruszenie i niszczenie sieci komunikacyjno przesyłowej. To... więcej ›
| ponad rok temu 03.03.2015 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Andrzej Duda: Prezydent powinien służyć społeczeństwu
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej powinien pełnić funkcję służebną wobec społeczeństwa – taki wniosek można było wyciągnąć z wystąpienia Andrzeja Dudy, kandydata na wspomniany urząd, które miało miejsce wczoraj po godz. 20:00 w Hotelu Arbiter.
Na wstępie swojego wystąpienia Andrzej Duda ucieszył się, że ponownie może gościć w Elblągu i wyznał:
Mam takie założenie w swojej kampanii prezydenckiej, że chcę przyjechać do Państwa wszędzie i na miejscu rozmawiać o tym, jakie są Państwa oczekiwania wobec władz, wobec... więcej ›
| ponad rok temu 03.03.2015 | › bieżące | 9 | komentarzy | ~Paweł Makowski |
Kwiaty na każdą okazję - Importer & Hurtownia Walentynowicz zaprasza
Piękno kwiatów, spokój które dają, harmonię którą tworzą – doceniają wszyscy z nas. Pochodzenie kwiatów, odmiana, wygląd, to podstawowe cechy, które decydują o ich zakupie. Większość z nas przechodzi obok nich obojętnie każdego dnia, nie zwracając na nie większej uwagi. Jednak gdy ich zabraknie - dostrzegamy od razu...
W otoczeniu każdego z nas, znajduje się osoba, która kwiaty po prostu kocha. Jej dom przeplatany jest paletą barw, zapachów, a historię o tym, że z kwiatami trzeba... więcej ›
| ponad rok temu 03.03.2015 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Kobieta sukcesu Warmii i Mazur - głosujmy na elblążankę
Maria Kasprzycka, dyrektor Muzeum Archeologiczno-Historycznego, znalazła się w Złotej Dziesiątce pań nominowanych do tytułu Kobiety Sukcesu Warmii i Mazur. Czy to jej kapituła konkursu przyzna ten prestiżowy tytuł? Tego dowiemy się 7 marca podczas uroczystej gali. Na swoje kandydatki mogą głosować również internauci, do czego serdecznie zachęcamy.
W tym roku już po raz siedemnasty zostaną uhonorowane wyjątkowe kobiety z Warmii i Mazur. Plebiscyt organizuje Międzynarodowe Forum Kobiet, które tradycyjnie funduje statuetkę Kobiecie... więcej ›
| ponad rok temu 02.03.2015 | › bieżące | 8 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Spotkanie dla kobiet pt. „Kolory Życia”
Dnia 07.03.2015 roku w Bibliotece Elbląskiej odbędzie się spotkanie dla kobiet pt. „Kolory życia”. Celem spotkania jest pokazanie codziennego życia współczesnej kobiety i jej zmagań w nowym świetle spełnienia, dobrych wyborów, wartościowych relacji i satysfakcji w odkrywaniu własnej wartości w pełni barw, jakie niesie ze sobą życie.
Konferencję poprowadzi Pani Anna Bialik z Gdańskiego Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich.
Oprócz wartościowych treści nie zabraknie czasu na słodki poczęstunek i... więcej ›
| ponad rok temu 02.03.2015 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Elbląg: Szkolenie dla motocyklistów
Elbląski policjant nadkomisarz Andrzej Śliwiński z Wydziału Ruchu Drogowego poprowadził w minioną niedzielę część szkolenia dotyczącego bezpiecznego poruszania się motocyklem. Podczas spotkania z motocyklistami mówiono o technice jazdy, pierwszej pomocy oraz o zabezpieczeniach dla motocyklistów.
Tym razem w Elblągu odbyło się kolejne z cyklu 10 na terenie całej Polski bezpłatnych szkoleń dla motocyklistów z zakresu bezpieczeństwa i umiejętności udzielania pierwszej pomocy w wypadkach drogowych. MotoPomocni to największa tego... więcej ›
| ponad rok temu 02.03.2015 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Chcesz zadbać o swoje auto? Wybierz Bosch Service
Nieprawdą jest, że regularne serwisowanie auta w znacznym stopniu uszczupli nasz budżet. Systematyczne odwiedzanie serwisu samochodowego może zaoszczędzić nam wydatków i w dodatku przedłużyć "żywotność" auta. Poza tym z czasem poznajemy mechaników, pracujących w danym warsztacie. Nabierając pewności do ich kompetencjii i wiedzy wiemy, że możemy im powierzyć nasze auto bez narażania się na dodatkowe koszty i nerwy.
Koszt utrzymania auta jest ważny, ale równie ważne jest bezpieczeństwo kierowcy i jego... więcej ›
| ponad rok temu 02.03.2015 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Bursztyniarze nadal aktywni
Zespół złożony z funkcjonariuszy policji z posterunku w Stegnie, Placówki Straży Granicznej w Krynicy Morskiej i Straży Leśnej Nadleśnictw Elbląg zorganizował akcję skierowaną przeciwko osobą nielegalnie pozyskującym bursztyn na terenie leśnictwa Kąty Rybackie oraz Przebrno.
Grupę osób nielegalnie wydobywająca bursztyn namierzono około 3 nad ranem. W wyniku pojętych przez funkcjonariuszy działań nie udało zatrzymać się przestępców. Jednakże odnalezione zostało miejsce wydobycia, a przy nim sprzęt służący do... więcej ›
| ponad rok temu 02.03.2015 | › policja | ~Redakcja elblag.net |
„Kultura dostępna” w Elblągu
Przeboje z oper: „Straszny Dwór”, „Halka”, „Krakowiacy i Górale”, Flis”, „Hrabina”, „Tosca”, „Cyrulik Sewilski”, „Wesele Figara”, „Don Pasquale” mogli usłyszeć mieszkańcy naszego miasta podczas koncertu pn. „Spotkanie z muzyką poważną”, który odbył się w miniony piątek w Elblągu. Koncert zorganizowany został w ramach programu „Kultura dostępna”.
- Program realizowany jest w 10 miastach województwa... więcej ›
| ponad rok temu 02.03.2015 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Podsumowanie weekendu
Elbląscy policjanci podczas minionego weekendu interweniowali ponad 200 razy. Były to wezwania na alarmowy numer 997 oraz interwencje podejmowane indywidualnie przez patrole. Funkcjonariusze prewencji wylegitymowali w ciągu weekendu ponad 600 osób i skontrolowali 64 pojazdy. Przewieźli także do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego 22 osoby.
Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali w sobotę około godziny 8.00 w miejscowości Kazimierzowo 54-letniego Jarosława M. Mężczyzna kierował oplem vectrą. W trakcie kontroli policjanci wyczuli od niego zapach... więcej ›
| ponad rok temu 02.03.2015 | › | ~Redakcja elblag.net |
Wszystkie Kolory Świata w SP nr 11
Szkoła Podstawowa nr 11 przy Zespole Szkół nr 1 w Elblągu należy do Klubu Szkół UNICEF, dlatego kolejny raz przystąpiła do III edycji projektu WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA - jednej z najbardziej znanych kampanii na świecie tej organizacji.
W piątkowe popołudnie, 27.02.2015 r., nasi uczniowie, rodzice i goście zostali zaproszeni w podróż przez kontynenty. Próżno było szukać tych, którzy nie ulegli czarowi prezentowanych miejsc. Azja zapraszała do wspólnego wykonania ozdób i układania TANGRAMÓW. Afryka... więcej ›
| ponad rok temu 02.03.2015 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |








