Artykuły
EKO przedstawi dziś kandydata na prezydenta miasta
Elbląska Koalicja Obywatelska na konferencji prasowej przedstawi dziś kandydata na prezydenta miasta. W poprzednich wyborach Elbląski Komitet Obywatelski wspierał w walce o ten urząd Cezarego Balbuzę. Kto będzie kandydatem w tym roku?
W poprzednich, przyspieszonych wyborach samorządowych, Elbląski Komitet Obywatelski startował samodzielnie. Kandydatem na prezydenta EKO był Cezary Balbuza, który zdobył 1098 głosów (3 procent). Sam Elbląski Komitet Obywatelski przekroczył próg wyborczy 5 procent, jednak ze względu na metodę... więcej ›
| ponad rok temu 16.09.2014 | › bieżące | 3 | komentarzy | ~Marcin Pszczółkowski |
Rafał Traks: Elbląg stabilnego rozwoju
Półtora roku po przegranych przez Platformę Obywatelską referendum oraz odwołaniu przez elblążan z funkcji Prezydenta Miasta Grzegorza Nowaczyka , Elbląg obrał nowy kurs, który chciałbym nazwać procesem stabilnego rozwoju. Prezydentem Elbląga został Jerzy Wilk, dla którego liczy się tylko Elbląg - pisze Rafał Traks (PiS).
Należy przypomnieć, że Jerzy Wilk po swoich poprzednikach Henryku Słoninie i Grzegorzu Nowaczyku przejął miasto zadłużone na kwotę ponad 300 mln złotych. Mimo tak ciężkiego okresu udało mu się... więcej ›
| ponad rok temu 16.09.2014 | › bieżące | 22 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Kongres Nowej Prawicy najlepszy. Podsumowanie naszej sondy
Zakończyliśmy już głosowanie w naszej sondzie prezydenckiej. Najlepszy wynik uzyskał Kongres Nowej Prawicy, choć jeszcze nie znamy nazwiska kandydata tej partii na urząd prezydenta miasta. Zaskakująco niski wynik uzyskał urzędujący prezydent – Jerzy Wilk.
Choć to tylko zabawa, to jednak w tej sondzie oddano 1548 głosów. Najlepszy wynik uzyskał Kongres Nowej Prawicy (39 procent), choć kandydata tej partii jeszcze nie znamy. Tuż za KNP uplasował się Witold Wróblewski (KWW Wróblewskiego, PSL i Platforma Obywatelska).... więcej ›
| ponad rok temu 13.09.2014 | › bieżące | 18 | komentarzy | ~Marcin Pszczółkowski |
Elbląska Koalicja Obywatelska nie rozpadła się po wyjściu SP
Mimo wyjścia Solidarnej Polski z Elbląskiej Koalicji Obywatelskiej, ta formacja nadal trwa i ma już zarejestrowany komitet wyborczy. EKO będzie z pewnością poważną alternatywą dla ugrupowań politycznych startujących w wyborach samorządowych.
EKO, mimo iż z reguły odnotowywało dobre wyniki wyborcze, poprzez metodę przeliczania głosów na mandaty nie ma swoich przedstawicieli w Radzie Miejskiej. Czy w listopadzie może się to zmienić? Jest na to szansa. Tym razem Elbląski Komitet Obywatelski idzie do wyborów w sojuszu kilku ugrupowań,... więcej ›
| ponad rok temu 10.09.2014 | › bieżące | 11 | komentarzy | ~Marcin Pszczółkowski |
Jak to jest być młodym politykiem w Elblągu?
Zbliżają się kolejne wybory samorządowe. Za chwilę pojawią się plakaty, billboardy, ulotki oraz... młodzi ludzie zachęcający do głosowania na konkretnego kandydata. Jak ta "młoda" polityka wygląda od kuchni? Coś o tym wiem, ponieważ byłem kiedyś członkiem Młodych Demokratów.
Kilka lat temu był sobie „Rysiek”, który chciał zmienić Elbląg. Miał dość słuchania o tym, że te miasto umiera, że tu nic się nie dzieje. Miał dość obserwowania, jak poszczególni jego rówieśnicy wyjeżdżają z... więcej ›
| ponad rok temu 10.09.2014 | › bieżące | 14 | komentarzy | ~Bartłomiej Ryś |
Czy Elbląg czeka
dzika prywatyzacja miejskich spółek?
Kandydat PO – PSL na prezydenta Elbląga wypowiedział na konferencji prasowej magiczne słowo – eureka! – Mianowicie Witold Wróblewski odkrył, że miasto ma problemy z płynnością finansową i brakuje w Elblągu inwestorów, których ściągnięcie uczynił priorytetowym punktem swojego programu - pisze Stefan Rembelski.
O ile się nie mylę, to jeszcze załogowy lot na Marsa się nie odbył, a kandydat sprawia wrażenie jakby właśnie stamtąd wrócił. Nie dalej jak cztery lata temu, kiedy pan Wróblewski był... więcej ›
| ponad rok temu 09.09.2014 | › bieżące | 8 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
267 komitetów wyborczych i 8 stowarzyszeń już zarejestrowanych
Taka ilość komitetów wyborczych wyborców została zarejestrowana do tej pory przez biuro komisarza wyborczego w Elblągu. Oczywiście nie oznacza to jednak, że tak duża ilość organizacji będzie walczyła o mandaty w elbląskim samorządzie.
Taka ilość komitetów wyborczych wyborców została zarejestrowana z terenu podlegającego pod elbląskie biuro komisarza wyborczego. Do tego zarejestrowano również 8 stowarzyszeń, które również wystartują w wyborach samorządowych.
- Partie polityczne rejestrują swoje... więcej ›
| ponad rok temu 09.09.2014 | › bieżące | ~Marcin Pszczółkowski |
PO prowadzi w sondażu. Będą szybsze wybory?
34 procent badanych głosowałoby we wrześniu na Platformę Obywatelską. Od czerwcowego badania PO zyskała 10 punktów procentowych. Przeciwnik partii Donalda Tuska – PiS – odnotował, wspólnie z Solidarną Polską i Polską Razem 28–procentowe poparcie. To 3–punktowy spadek od czerwca, gdy partia Jarosława Kaczyńskiego występowała w sondażu samodzielnie.
Jednocześnie 51 procent ankietowanych opowiada się za przyspieszonymi wyborami parlamentarnymi. Ośrodek TNS Polska przeprowadził badanie dla „Wiadomości”... więcej ›
| ponad rok temu 08.09.2014 | › bieżące | 15 | komentarzy | ~Marcin Pszczółkowski |
PSL popiera Wróblewskiego i mówi o zadłużeniu miasta
Kampania wyborcza ruszyła pełną parą. Znów dziennikarze elbląskich mediów są wykorzystywani do darmowej reklamy poszczególnych kandydatów. Dziś, po raz pierwszy w tej kampanii wyborczej, można było się spotkać z taką konferencją u Witolda Wróblewskiego.
Konferencja zorganizowana przez Polskie Stronnictwo Ludowe rozpoczęła się punktualnie. Pierwsze 20-30 minut mogliśmy posłuchać o wspaniałym kandydacie na prezydenta – Witoldzie Wróblewskim. Kilkukrotnie podkreślano jego liczne zasługi jako... więcej ›
| ponad rok temu 05.09.2014 | › bieżące | 11 | komentarzy | ~Bartłomiej Ryś |
Kto na prezydenta Elbląga? Zapraszamy do sondy
Znamy już niektóre nazwiska kandydatów, którzy będą w listopadzie walczyli o prezydenturę miasta. Niektórych się domyślamy. Wiadomo, że niektóre komitety wyborcze jeszcze swoich przedstawicieli nie zaprezentowały. Spróbujmy jednak sprawdzić, kto cieszy się Państwa poparciem.
Na początek to, co już wiemy. O prezydenturę miasta będzie walczył urzędujący prezydent Jerzy Wilk (PiS). Zmierzy się na pewno z Januszem Nowakiem (SLD – Lewica Razem). Do wyborów szykuje się również Edmund Szwed z... więcej ›
| ponad rok temu 05.09.2014 | › bieżące | 75 | komentarzy | ~Marcin Pszczółkowski |
Tchórzliwe posunięcie PO dowodem na brak wizji rozwoju Elbląga
We wtorek Jerzy Wcisła, przewodniczący elbląskich struktur PO oświadczył, że partia ta nie wystawi swojego kandydata na urząd prezydenta Elbląga, poprze za to Witolda Wróblewskiego - polityka, który był jednym z najbliższych współpracowników byłego prezydenta Henryka Słoniny (za jego kadencji pełnił funkcję wiceprezydenta) tak krytykowanego przez Platformę Obywatelską w kampanii wyborczej w 2010 roku.
Obecnie Witold Wróblewski jest członkiem Zarządu Województwa Warmińsko Mazurskiego, a w ostatnich wyborach... więcej ›
| ponad rok temu 04.09.2014 | › bieżące | 43 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Wróblewski nowym prezydentem Elbląga? Matematycznie tak
Decyzja o poparciu Witolda Wróblewskiego przez Platformę Obywatelską z pewnością nie była łatwa. Jednak czy słuszna? Jeśli celem PO jest odsunięcie od władzy Jerzego Wilka, to taki ruch może okazać się słuszny. Jednak sama Platforma może na tym dużo stracić.
Platforma Obywatelska to jedyna partia w naszym mieście, która miała zdolność rozpatrywania nawet kilku kandydatów na prezydenta miasta. Każdy z tych kandydatów mógł uzyskać z pewnością dobry wynik wyborczy. Jednak czy na tyle dobry, aby pokonać Jerzego... więcej ›
| ponad rok temu 03.09.2014 | › bieżące | 37 | komentarzy | ~Marcin Pszczółkowski |
Platforma nie wystawi własnego kandydata. Poprze Witolda Wróblewskiego
Dziś elbląska Platforma Obywatelska zdecydowała, że w nadchodzących wyborach samorządowych nie wystawi własnego kandydata na prezydenta miasta. Poprze natomiast w walce o urząd prezydenta miasta Witolda Wróblewskiego, który startuje z własnego komitetu wyborczego.
Kiedy portal elblag24.pl podawał informację, że Platforma Obywatelska zdecydowała się nie wystawiać własnego kandydata, ale poprzeć właśnie Witolda Wróblewskiego, mało kto w to wierzył. Nawet działacze PO zaprzeczali takim informacjom, wskazując, że kandydatem... więcej ›
| ponad rok temu 02.09.2014 | › bieżące | 20 | komentarzy | ~Marcin Pszczółkowski |
Witold Wróblewski kandydatem na fotel Prezydenta Elbląga
Na dzisiejszej konferencji zorganizowanej w Hotelu Arbiter dziennikarze zostali poinformowani, że oficjalnie został zarejestrowany Komitet Wyborczy Wyborców Witolda Wróblewskiego. Tym samym kandydatem tego ugrupowania na stanowisko Prezydenta Miasta został oczywiście Witold Wróblewski. Czy jego kandydaturę poprze PO?
Witold Wróblewski podkreślił, że jego komitet to komitet obywatelski złożony z ludzi, którzy potrafią zdziałać coś dla miasta nie tylko drogą polityczną. Podkreślił, że jest otwarty na wszelką... więcej ›
| ponad rok temu 02.09.2014 | › bieżące | 12 | komentarzy | ~Bartłomiej Ryś |
Dziś poznamy kandydata PO na prezydenta miasta
Dziś wieczorem ma być znany kandydat na prezydenta miasta z listy Platformy Obywatelskiej. Partia, która w ubiegłym roku utraciła w wyniku referendum, władzę w mieście nie ukrywa, że chce ją odzyskać. Kto jednak będzie walczył o prezydenturę?
Platforma Obywatelska do tej pory starała się unikać deklaracji, kto będzie reprezentował partię w walce o prezydenturę. W mediach przewijały się różne nazwiska. Wiadomo, że naturalnym kandydatem PO do tego urzędu jest poseł Elżbieta Gelert, która w ubiegłym roku walczyła o... więcej ›
| ponad rok temu 02.09.2014 | › bieżące | 17 | komentarzy | ~Marcin Pszczółkowski |
Kampania ruszyła. Pierwszy kandydat już wisi
Na jednym z wieżowców w centrum miasta wisi wielki plakat Edmunda Szweda, prawdopodobnie kandydata na prezydenta miasta w nadchodzących wyborach samorządowych. Kampania wyborcza już jest widoczna w Elblągu.
Olbrzymi plakat rozpościera się na ścianie wieżowca przy ul. 12 Lutego. Prawdopodobny kandydat na prezydenta – Edmund Szwed promuję swoją osobę hasłem „Naprawię Elbląg”. Wczoraj pod podobnym tytułem – „Naprawimy Elbląg” – trwała na Pl. Jagiellończyka impreza muzyki disco polo.
Edmund Szwed nie... więcej ›
| ponad rok temu 31.08.2014 | › bieżące | 67 | komentarzy | ~Marcin Pszczółkowski |
Solidarna Polska opuszcza Elbląską Koalicję Obywatelską
Mimo zapowiedzi o trwaniu Elbląskiej Koalicji Obywatelskiej, lider Solidarnej Polski – Paweł Kowszyński poinformował, że jego ugrupowanie opuści EKO. Nie wiadomo jeszcze czy Solidarna Polska wystartuje w wyborach samorządowych samodzielnie czy razem z PiS.
Kiedy ogólnopolskie media obiegła informacja o zbliżeniu PiS i Solidarnej Polski w aspekcie wspólnego startu w wyborach samorządowych, Elbląska Koalicja Obywatelska (w jej skład wchodziła elbląska struktura Solidarnej Polski) zapewniała o dalszym trwaniu w nie zmienionym składzie.... więcej ›
| ponad rok temu 27.08.2014 | › bieżące | 20 | komentarzy | ~Marcin Pszczółkowski |
Kandydat Platformy będzie wywodził się z PO
Od kilku dni trwa medialna wyliczanka kolejnych ewentualnych kandydatów na prezydenta miasta z ramienia Platformy Obywatelskiej. Ostatnia, sensacyjna informacja wskazuje, że PO mogłaby zrezygnować z własnego kandydata na rzecz poparcia dla Witolda Wróblewskiego – członka zarządu województwa warmińsko-mazurskiego, związanego z PSL.
Platforma Obywatelska, po skutecznym ubiegłorocznym referendum w naszym mieście, gdzie odwołano prezydenta i radnych miejskich, ma problem z wyjściem z cienia tego wydarzenia.
Choć partia Donalda... więcej ›
| ponad rok temu 27.08.2014 | › bieżące | 18 | komentarzy | ~Marcin Pszczółkowski |
Czy Paweł Fedorczyk zdałby maturę z matematyki?
Każde wystąpienie przewodniczącego klubu radnych czytam z uwagą. Ostatnio przewodniczący klubu radnych Pis, w artykule „ Dla Elbląga ważny jest port z dostępem do morza”, był łaskaw oświecić nas, na temat potencjalnych zysków dla portu w Elblągu, wynikających z inwestycji przekopu mierzei i pogłębienia toru wodnego.
Zyski te radny Paweł Fedorczyk określił na, cytuję: - „Po inwestycji związanej z przekopem, te oczekiwania zaczynałyby się od 2 mln ton przeładunku rocznie. To nie tylko przychód dla spółki... więcej ›
| ponad rok temu 26.08.2014 | › bieżące | 13 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Premier zdecydował. Do urn pójdziemy 16 listopada
Wielkiej niespodzianki nie było. Premier Donald Tusk podpisał rozporządzenia, które wyznacza datę wyborów samorządowych na dzień 16 listopada. Ewentualna druga tura wyborcza rozegra się 30 listopada.
Zgodnie z przewidywaniami, wybory samorządowe w naszym kraju odbędą się 16 listopada. Rozporządzenie w tej sprawie podpisał dziś premier Donald Tusk. Kampanię wyborczą politycy prawdopodobnie rozpoczną w drugiej połowie września br. Wtedy możemy spodziewać się licznych konferencji prasowych, spotkań, debat czy reklam wyborczych.
Jak... więcej ›
| ponad rok temu 21.08.2014 | › bieżące | 3 | komentarzy | ~Marcin Pszczółkowski |








