Artykuły
Zamki Śląska Dolnego - wernisaż w Elbląskiej Galerii Fotografii
Elbląska Galeria Fotografii, hotel Arbiter,Plac Słowiański 2, zaprasza 29 stycznia (piątek) o godz 18.00 na wernisaż wystawy fotografii i malarstwa Krystyny Kahsin i Wojciecha Junga zatytułowanej Zamki Dolnego Śląska.
Autorzy tak piszą o swojej ekspozycji: Magiczny,tajemniczy Dolny Śląsk wciąż skrywa swoje zagadki i skarby. Niesamowity krajobraz zamków i ruin. To nie tylko intelektualna ale i emocjonalna przygoda. Ta wystawa to nasza odpowiedź na piękno i zaklęty w nim czas.
Serdecznie zapraszam, Ryszard Siwiec
więcej ›
| ponad rok temu 25.01.2016 | › zapowiedzi | ~Informacja prasowa |
Odlotowa przygoda w Multikinie
29 stycznia w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo animację „Odlotowa przygoda”. Dzięki akcji „Rodzina do kina” rodzic przy zakupie biletu ulgowego dla dziecka na ten sam film, za swój zapłaci 3 zł mniej od ceny normalnej.
„Odlotowa przygoda” to historia dzielnego dwunastolatka Mike’a Goldwinga. Dziadek Mike’a był przed laty astronautą, w kosmiczne ślady poszedł także jego syn. Od lat nie rozmawiają ze sobą. Największym marzeniem Mike’a jest próba „zatknięcia... więcej ›
| ponad rok temu 25.01.2016 | › zapowiedzi | ~Informacja prasowa |
Baśniowe Chiny i księżniczka skazująca na śmierć
Chińska księżniczka Turandot, skazująca na śmierć kandydatów do małżeństwa, którzy nie odgadli stawianych przez nią zagadek, sama ostatecznie ulega sile miłości księcia Kalafa. „Turandot" opera Giacomo Pucciniego, z jedną z najsłynniejszych arii świata „Nessun dorma" zagości na ekranie Kina Światowid w ramach cyklu The Metropolitan Opera. Live In HD już w sobotę, 30 stycznia.
„Turandot" to niedokończona opera włoskiego kompozytora Giacomo Pucciniego. Podczas jej komponowania okazało się, że Puccini... więcej ›
| ponad rok temu 25.01.2016 | › zapowiedzi | ~Informacja prasowa |
Bracia na dużym ekranie
Połączony z wystawą prac Alfonsa Kułakowskiego i spotkaniem z twórcami filmowymi, kameralny przedpremierowy pokaz nagradzanego na festiwalach dokumentu Wojciecha Staronia – „Bracia" odbędzie się w Elblągu w Kinie Światowid w piątek, 29 stycznia o 17:30.
Wystawa prac Alfonsa Kułakowskiego
Wieczór rozpocznie się wystawą prac podziwianego na świecie malarza Alfonsa Kułakowskiego. Przestrzeń holu przy Sali Kameralnej Kina Światowid na parę chwil zmieni się w galerię sztuki.
Uciekli z łagru, ale nie mogą uciec od... więcej ›
| ponad rok temu 25.01.2016 | › zapowiedzi | ~Informacja prasowa |
UMOVIEni w Kinie
Randka w kinie? Niedługo Walentynki, z tej okazji Kino Światowid już coś szykuje... A co? O tym już wkrótce, ale bez filmu się nie obędzie. A szykuje się wielki hit kinowy. Tym, którym przypadły do gustu "Listy do M.", z pewnością się spodoba. Mowa oczywiście o "Planecie Singli".
Wreszcie idealny film na Walentynki. „Planeta Singli" nie jest kolejną polską komedią romantyczną. Nie wywoła u nikogo depresji, ani napadu wściekłości. To komedia romantyczna, na jaką zasługują widzowie, skrojona według... więcej ›
| ponad rok temu 22.01.2016 | › zapowiedzi | ~Informacja prasowa |
Kabaret pod Wyrwigroszem w „Światowidzie"
Kabaret pod Wyrwigroszem to jeden z najpopularniejszych kabaretów. Wśród jego najbardziej znanych skeczów jest wersja przeboju "Jožin z bažin" zespołu Banjo Band z Czech, zatytułowana "Donald marzy" oraz parodia przeboju "Ona tańczy dla mnie" zespołu Weekend. Kabaret pod Wydrwigroszem wystąpi w Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w niedzielę, 13 marca.
Krakowski Kabaret pod Wyrwigroszem to jeden z najpopularniejszych kabaretów w Polsce. Występują w czwórkę: Beata Rybarska,... więcej ›
| ponad rok temu 21.01.2016 | › zapowiedzi | ~Informacja prasowa |
Alvin i wiewiórki 4 w Kinie Światowid
Najsłynniejsze wiewiórki świata powracają! Kino Światowid zaprasza na czwartą część serii "Alvin i wiewiórki", której poprzednie odsłony obejrzało w polskich kinach ponad 1,5 miliona widzów. Film "Alvin i wiewiórki: wielka wyprawa" od 22 stycznia do 4 lutego w Kinie Światowid.
Seria zbiegów okoliczności sprawia, że Alvin, Szymon i Teodor zaczynają wierzyć, że ich opiekun Dave ma zamiar oświadczyć się swojej dziewczynie, a ich samych porzucić. Wyruszają więc na szaloną wyprawę, by... więcej ›
| ponad rok temu 21.01.2016 | › zapowiedzi | ~Informacja prasowa |
Pitbull. Nowe porządki w Kinie Światowid
Patryk Vega, reżyser kultowego "Pitbulla" oraz "Służb specjalnych", po raz kolejny, w bezkompromisowy sposób odsłania kulisy pracy w środowisku policyjnym w filmie "Pitbull. Nowe porządki". Premierowe seanse w Kinie Światowid od 22 stycznia do 4 lutego.
"Będzie zabójstwo. I ja w nim będę brał udział. A mówię ci to tylko dlatego, że mi tego nie udowodnisz". Tymi słowami Bogusław Linda, w roli gangstera złamanego przeszłością, powraca na wielki ekran. W filmie Patryka Vegi "Pitbull. Nowe... więcej ›
| ponad rok temu 21.01.2016 | › zapowiedzi | ~Informacja prasowa |
Repertuar Kina Światowid (22.01 - 28.01)
REPERTUAR KINA ŚWIATOWID (22 - 28 stycznia)
22.01.16 /piątek/
Duża sala:
14:15 ALVIN i WIEWIÓRKI: WIELKA WYPRAWA, familijny, komedia, USA, 86 min
16:00 ALVIN i WIEWIÓRKI: WIELKA WYPRAWA, familijny, komedia, USA, 86 min
18:15 MOJE CÓRKI KROWY, dramat, komedia, Polska, 88 min
20:00 PITBULL. NOWE PORZĄDKI, sensacyjny, Polska, 133 min
Sala kameralna:
16:15 FISTASZKI. WERSJA KINOWA, animacja, komedia, przygodowy, USA, 93 min
18:00 EXCENTRYCY, CZYLI PO SŁONECZNEJ STRONIE ULICY, komedia, Polska, 112 min
20:15... więcej ›
| ponad rok temu 20.01.2016 | › rozrywka | ~Informacja prasowa |
Najlepszy brytyjski teatr w elbląskim Kinie
Już w lutym i marcu – na Walentynki i Dzień Kobiet w Kinie Światowid będzie można obejrzeć dwie znakomite retransmisje w ramach cyklu National Theatre Live. „Jane Eyre" i „Niebezpieczne związki" to spektakle, które łączą wyśmienitą literaturę z reżyserią i realizacją na naprawdę wysokim, międzynarodowym poziomie.
National Theatre Live to projekt, który ma na celu pokazanie najlepszych londyńskich spektakli teatralnych w kinach w Wielkiej Brytanii i na całym świecie. Jego realizacja rozpoczęła się w 2009... więcej ›
| ponad rok temu 20.01.2016 | › zapowiedzi | ~Informacja prasowa |
Moje córki krowy - o tydzień dłużej
"Moje córki krowy" w Kinie Światowid gramy o tydzień dłużej, można je oglądać jeszcze do 28 stycznia. To wzruszająca i zabawna historia dwóch sióstr, która otrzymała Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę Dziennikarzy na Festiwali Filmowym w Gdyni. W rolach głównych grają: Agata Kulesza, Gabriela Muskała, Marian Dziędziel i Marcin Dorociński.
Marta odniosła sukces zawodowy, jest znaną aktorką, gwiazdą popularnych seriali. Pomimo sławy i pieniędzy, wciąż nie może ułożyć sobie życia. Samotnie wychowała... więcej ›
| ponad rok temu 20.01.2016 | › zapowiedzi | ~Informacja prasowa |
Taniec towarzyski - przyjemne z pożytecznym
Pragniesz na parkiecie czuć się swobodnie i pewnie? Potrafić zatańczyć eleganckiego walca i skocznego jive'a? Taniec towarzyski jest właśnie dla Ciebie.
W sobotę, 23 stycznia w Centrum Tańca „Promyk" rozpoczyna się nowy kurs tańca dla dorosłych.
- Zabiegani i zaabsorbowani codziennymi obowiązkami zazwyczaj nie mamy czasu dla siebie, mało też w naszym życiu zwykłej aktywności fizycznej – mówi Joanna Karpiuk z CT Promyk. – W okresie noworocznych postanowień, warto zadbać o siebie. Kurs tańca to połączenie... więcej ›
| ponad rok temu 20.01.2016 | › rozrywka | ~Informacja prasowa |
Repertuar Multikino (22.01 - 28.01)
REPERTUAR MULTIKINO (22 - 28 stycznia)
PORANKI 10:30 - TOMEK I PRZYJACIEL LEGENDA O ZAGINIONYM SKARBIE (2D, dubbing)
sb, nd 10:30
PORANKI 12:00
HOKUS-POKUS. ALBERCIE ALBERTSONIE
sb, nd 12:00
AFM KAUWBOY: CHŁOPIEC I KAWKA
czw 10:00
AFM TĘCZA
wt 10:00
ALVIN I WIEWIÓRKI: WIELKA WYPRAWA (2D,Dubbing)
pt 10:30 13:30 15:45 18:00
sb, nd, czw 11:15 13:30 15:45 18:00
pn 09:00 11:15 13:30 15:45 18:00
wt 10:00 11:15 13:30 15:45 18:00
śr 09:40 11:15 13:30 15:45 18:00
BARBIE: TAJNE AGENTKI (2D,Dubbing)
pt, sb, nd,... więcej ›
| ponad rok temu 20.01.2016 | › rozrywka | ~Informacja prasowa |
Słowo o kochaniu
Od niego wszystko się zaczęło. Ma moc sprawczą. Pozwala nam wyrazić myśli i uczucia. Daje nam nieskończenie wiele możliwości. W każdym języku brzmi inaczej. Słowo. Na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Słowa „...czy to jest kochanie?" doceniamy je - a że wyraża ono pozytywne, pełne miłości uczucia - tym bardziej warto...
W tym roku przypada dwudziestolecie Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „...czy to jest kochanie?", dlatego też w programie artystycznym znalazły się recitale dwóch kobiet od lat... więcej ›
| ponad rok temu 19.01.2016 | › zapowiedzi | ~Informacja prasowa |
Granice. Transmisje i transmutacje / Wystawa zbiorowa
Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wernisaż wystawy "Granice. Transmisje i transmutacje", który odbędzie się 21 stycznia 2016 o godz. 18. Na wernisaż wstęp wolny.
Uczestnicy:
Diana Fiedler / Katarzyna Klich / Ewa Kulesza / Agata Madejska / Maryam Muliaee (Iran) / Adam Nowaczyk
"Granica nigdy nie jest absolutna. Terytoria głęboko się przenikają. Tworzą ambiwalentną przestrzeń pomiędzy, gdzie przeciwstawne siły oddziaływują na siebie oraz zaburzają się. Przestrzeń, w której rzeczy się zmieniają.
Wystawa, ukazuje... więcej ›
| ponad rok temu 19.01.2016 | › zapowiedzi | ~Informacja prasowa |
Przełom dla Elbląga - powstanie oddział Instytutu Pamięci Narodowej?
Instytut Pamięci Narodowej, zwany także Komisją Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu jest instytucją o uprawnieniach śledczych. Do życia został powołany w 1999 roku. W całej Polsce znajduje się jedenaście oddziałów IPN, które są siedzibami sądów apelacyjnych. Dodatkowo w siedmiu miastach utworzone zostały delegatury oddziałów. Teraz powstanie oddział również w Elblągu?
Do głównych zadań IPN należy gromadzenie i zarządzanie dokumentami organów bezpieczeństwa państwa, które zostały... więcej ›
| ponad rok temu 19.01.2016 | › rozwój i edukacja | 5 | komentarzy | ~Ines Kuraś |
„Alvin i wiewiórki: Wielka wyprawa" w kinach sieci Multikino
22 stycznia w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo familijną komedię „Alvin i wiewiórki: Wielka wyprawa”. Dzięki akcji „Rodzina do kina” rodzic przy zakupie biletu ulgowego dla dziecka na ten sam film, za swój zapłaci 3 zł mniej od ceny normalnej.
Najsłynniejsze wiewiórki świata powracają! Seria zbiegów okoliczności sprawia, że Alvin, Szymon i Teodor zaczynają wierzyć, że ich opiekun Dave ma zamiar oświadczyć się swojej dziewczynie, a ich samych porzucić. Wyruszają więc na... więcej ›
| ponad rok temu 19.01.2016 | › zapowiedzi | ~Informacja prasowa |
Zima w mieście, w Multikinie
Jeśli zima w mieście, to najlepiej z filmem. A skoro z filmem – to w Multikinie. Począwszy od 25 stycznia, każdego dnia ferii na wszystkich młodych kinomanów czeka specjalna oferta filmowa: Maraton Filmowy z Biurem Detektywistycznym Lasego i Mai, najlepsze filmy festiwalu Kino w Trampkach oraz przygody Alberta Albertsona!
Ferie zbliżają się wielkimi krokami. Dla wszystkich młodych kinomanów Multikino przygotowało nie lada atrakcje – specjalne projekcje najlepszych filmów dziecięcych i młodzieżowych z całego świata.
W... więcej ›
| ponad rok temu 19.01.2016 | › zapowiedzi | ~Informacja prasowa |
W piątek 153. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego
Witold Wróblewski prezydent Elbląga oraz Marek Pruszak przewodniczący Rady Miejskiej zapraszają mieszkańców w najbliższy piątek (22 stycznia) na obchody 153. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.
Uroczystość rozpocznie się o godz. 12.00 w Parku im. Romualda Traugutta przed obeliskiem z tablicą poświęconą Trauguttowi i bohaterom Powstania Styczniowego. W programie obchodów rocznicowych - wystąpienia okolicznościowe, inscenizacja w wykonaniu międzyszkolnego koła historycznego pod kierunkiem Piotra Imiołczyka, składnie... więcej ›
| ponad rok temu 19.01.2016 | › zapowiedzi | 1 | komentarzy | ~Informacja prasowa |
Twórcze i przemyślane fotografowanie
Wystawa VII Edycji Kursu fotograficznego jest zwieńczeniem trzymiesięcznej nauki i pracy nad planowaniem kadru, wyrabianiem własnego języka fotograficznego oraz pełnym wykorzystaniem możliwości swojego aparatu. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" zaprasza na wernisaż w sobotę, 30 stycznia o godz. 14.00.
Na wystawie będzie można zobaczyć 122 prace - na 50 arkuszach. Tematyka prac jest zróżnicowana - są zdjęcia plenerowe, portretowe, studyjne, sesje zdjęciowe, martwa natura. Znalazły się tu cykle fotograficzne, m.in. dyptyki i... więcej ›
| ponad rok temu 19.01.2016 | › zapowiedzi | ~Informacja prasowa |








