Artykuły
Czy elbląski port zacznie współpracować z Trójmiastem?
Jest na to szansa. Ale jak podkreśla marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, wszystko zależy od porozumienia zarządów portów. – To są decyzje biznesowe, nie polityczne czy administracyjne – dodał samorządowiec.
Jak mówi marszałek Mieczysław Struk, jeśli elbląski port chce współpracować z portami w Trójmieście, musi dojść do porozumienia zarządów tych portów. Samorządy województw nie mogą w żaden sposób wymusić takiej współpracy na zarządach tych... więcej ›
| ponad rok temu 03.10.2013 | › bieżące | 1 | komentarzy | ~Marcin Pszczółkowski |
Prezydent Wilk odwiedził fabryki Wójcika
Prezydent Jerzy Wilk spotkał się we wtorek z Leszkiem Wójcikiem, właścicielem (a zarazem prezesem zarządu Fabryki Mebli Stolpłyt i Wójcik Fabryka Mebli) oraz z Piotrem Wójcikiem, wiceprezesem ds. Sprzedaży i Marketingu.
Olbrzymie wrażenie na prezydencie wywarła nowoczesna fabryka znajdująca się przy ul. Mazurskiej, w której pracuje ponad 350 osób. W sumie w obu fabrykach mebli należących do Leszka Wójcika zatrudnionych jest ponad 700 osób.
FM Wójcik duży nacisk kładzie także na rozwój... więcej ›
| ponad rok temu 02.10.2013 | › bieżące | 9 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Policyjna Izba Dziecka przestała istnieć. Co teraz z młodocianymi przestępcami?
Policyjna Izba Dziecka z dniem 1 październia została zlikwidowana. Młodociani przestępcy będą teraz przewożeni w asyście patrolu elbląskiej policji do Gdańska lub Olsztyna. Stracą na tym wszyscy. – W mojej ocenie to rozwiązanie będzie nas kosztowało drożej, nie ma tu mowy o oszczędnościach ani kierowaniu się dobrem małoletnich. Próbowaliśmy zapobiec tej decyzji – nie udało się - mówi Komendant Miejski Policji w Elblągu insp. mgr Marek Osik.
Zarówno względy ekonomiczne, jak i praktyczne przemawiają za tym, że... więcej ›
| ponad rok temu 02.10.2013 | › bieżące | 3 | komentarzy | ~Joanna Siudak |
Sprawdź gdzie dziś w nocy nie będzie wody
EPWiK Sp. z o.o. informuje, że w związku z planowanymi pracami na sieci wodociągowej (jesienne płukanie magistral i sieci wodoc. rozdzielczej) w godzinach nocnych z dn. 02.10. na 03.10.2013r (z wtorku na środę) pozbawieni dostawy wody będą odbiorcy dzielnicy ZAWODZIE (obszar Elbląga położony na zachód od Kanału Elbląskiego) oraz Kazimierzowo i Bielnik I.
Przewidywany czas pracy od godz. 23.00 dnia 02.10.2013r. do godz. 5.30 rano dnia 03.10.2013r.
W wyniku prowadzonych prac może wystąpić okresowe pogorszenie parametrów wody. W przypadku... więcej ›
| ponad rok temu 02.10.2013 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
To nie zbiorowisko śmieci, lecz fabryka ich segregacji (foto)
Cztery lata temu w Zakładzie Utylizacji Odpadów, który zlokalizowany jest na Mazurskiej, nastąpił początek realizacji wielkiego projekt pod nazwą „Racjonalizacja gospodarki odpadami komunalnymi i rekultywacja składowisk odpadów w Elblągu” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Dziś nastąpiło jego oficjalnie zamknięcie i podsumowanie. Efekt wdrożenia projektu w funkcjonowanie zakładu jest rewelacyjny - już tylko 28% odpadów trafia na hałdę, w pozostała część wykorzystywana jest jako surowiec... więcej ›
| ponad rok temu 02.10.2013 | › bieżące | 4 | komentarzy | ~Marcin Walędzik |
Awantura pod dyskoteką Oxiden. Trzej mężczyźni zatrzymani
26-letni Jakub Z., 34-letni Paweł Z. oraz 32-letni Radosław H. zostali zatrzymani przez kryminalnych. Zatrzymanie było efektem awantury, którą sprawcy wszczęli przed lokalem Oxiden. Podczas niej pracownikom ochrony grozili pozbawieniem życia. Pisaliśmy o tym wydarzeniu wczoraj na łamach elblag.net
Awantura miała początek w piątkową noc, gdy trzech mężczyzn chciało "za darmo" wejść do jednego z lokali przy ul. Grażyny. Doprowadziło to do sprzeczki z ochroną klubu. W konsekwencji mężczyźni nie zostali wpuszczeni do dyskoteki. Po... więcej ›
| ponad rok temu 02.10.2013 | › bieżące | 4 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Wiesława Lech: Wyciągnę konsekwencje wobec prezydenta Nowaczyka
Sąd Rejonowy w Elblągu wyrokiem dnia 20 sierpnia 2013 roku orzekł o przywróceniu mnie do pracy. Sąd uznał, że wszystkie zarzuty wobec mojej osoby, które przedstawił były Prezydent Miasta Elbląga Grzegorz Nowaczyk były całkowicie nieprawdziwe i bezzasadne – pisze Wiesława Lech, dyrektor Szpitala Miejskiego w Elblągu.
Były Prezydent Grzegorz Nowaczyk (z wykształcenia prawnik) zarzucił mi bezprawny udział jako dyrektora Szpitala w Komisji Konkursowej w celu rozstrzygnięcia konkursu ofert. Prezydent jednak „zapomniał”... więcej ›
| ponad rok temu 02.10.2013 | › bieżące | 23 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Marszałkowie współpracują. Robocze spotkanie w Elblągu
W lipcu w Elblągu podpisali porozumienie. Teraz przyszedł czas na pracę. W naszym mieście odbyło się robocze spotkanie marszałków dwóch województw – Jacka Protasa (warmińsko-mazurskie) oraz Mieczysława Struka (pomorskie). Razem z marszałkami przyjechali też dyrektorzy odpowiednich departamentów. Rozmawiano o dalszych, wspólnych działaniach.
Można powiedzieć, że oba sąsiednie województwa połączył Elbląg i Żuławy. To nasze miasto i ten region odgrywają pierwszoplanową rolę we współpracy obu... więcej ›
| ponad rok temu 02.10.2013 | › bieżące | 2 | komentarzy | ~Marcin Pszczółkowski |
Prezydent na Inauguracji Roku Akademickiego PWSZ
W miniony piątek prezydent Elbląga Jerzy Wilk oraz wiceprezydent Marek Pruszak wzięli udział w uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Oprawę muzyczną uświetnił występ Chóru PWSZ w Elblągu pod dyrekcją mgr Bożeny Belcarz.
Poniżej przemówienie prezydenta Jerzego Wilka.
Elbląska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa od 15 lat buduje w naszym mieście mosty pomiędzy wiedzą akademicką a biznesem. Ta szeroka współpraca realizowana jest na wielu płaszczyznach i z różnymi podmiotami... więcej ›
| ponad rok temu 02.10.2013 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Inauguracja roku akademickiego w EUHE
W minioną sobotę, 28 września w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno- Ekonomicznej odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2013/2014. Z tej okazji w murach uczelni rozbrzmiał hymn Gaudeamus igitur zwiastujący początek nowego roku akademickiego zarówno dla studentów, jak i dla kadry naukowej.
W obchodach oprócz władz uczelni, kadry dydaktycznej, studentów oraz absolwentów udział wziął udział wiceprezydent Marek Pruszak. Wykład inauguracyjny nt. Kultura: uprawa wartości czy konsumpcja dóbr? Rzecz o... więcej ›
| ponad rok temu 02.10.2013 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Elbląskie Lionki czytają dzieciom. Pierwsza akcja już za nami
27 września elbląskie lionki rozpoczęły pierwszą w tym roku szkolnym akcję czytania dzieciom bajek w placówkach edukacyjnych. Akcja ta odbywa się w ramach ogólnopolskiego Projektu Bajka zrealizowanego przez Okręg 121 Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions. W maju bieżącego roku w ramach tego projektu ukazała się książka „Tajemnice Krasnego Lasu” autorstwa elblążanki Ewy Karolak.
Członkinie LC Elbląg Truso – wicegubernator Okręgu 121 Polska Anna Jęsiak-Suchecka, Teresa Chądzyńska i Dorota Wcisła... więcej ›
| ponad rok temu 02.10.2013 | › bieżące | 2 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Nagrody Prezydenta Elbląga. Maria Kosecka proponuje zmiany
Uważam sprawy bezpieczeństwa za priorytetowe, proponowane zmiany zmierzają w kierunku zagwarantowania należnej pozycji w corocznym uhonorowaniu zasłużonych osób czy też instytucji również w tej dziedzinie – interpeluje radna Maria Kosecka.
Bezpieczeństwo jest wartością fundamentalną i nadrzędną zajmującą jedno z najwyższych miejsc w hierarchii potrzeb człowieka. Bezpieczeństwa nie cenimy ze względu na nie samo, ale dlatego, że zapewnia i gwarantuje nam inne cenne walory, stanowi środek do osiągnięcia bądź zachowania innych... więcej ›
| ponad rok temu 02.10.2013 | › bieżące | 5 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Daj znać. Elbląg konsultuje…do południa?
Jaki jest sens organizowania spotkań w sprawie konsultacji w takich godzinach, gdy większość ludzi jest w pracy – pyta nasz Czytelnik. To pytanie to reakcja na zapowiedź spotkania, które organizuje Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych 4 października o godz. 11.00.
W lipcu tego roku Jerzy Wilk, Prezydent Elbląga podpisał umowę partnerską z Elbląskim Stowarzyszeniem Wspierania Inicjatyw Pozarządowych na rzecz realizacji projektu „Elbląg konsultuje!” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki... więcej ›
| ponad rok temu 02.10.2013 | › bieżące | 12 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Złodzieje okradli dom Arka Pasożyta. Policja poszukuje sprawców
Po raz kolejny okazało się, że ciekawe inicjatywy w Elblągu zawsze znajdą przeciwników. Tak też było w przypadku Domu Pasożyta, który powstał w ramach projektu Przebudzenie. Osiedlowi chuligani włamali się do domku , który stanął przy ulicy Nowowiejskiej, ukradli wartościowe sprzęty. Policja wciąż poszukuje sprawców.
W projekt Przebudzenie zaangażowani były dzieci, rodzice, osadzeni z Aresztu Śledczego, a przede wszystkim Arek Pasożyt. Twórca pomysłu i główny organizator budowy, zgromadził... więcej ›
| ponad rok temu 02.10.2013 | › bieżące | 8 | komentarzy | ~Joanna Siudak |
Dzień Dawcy Szpiku w Elblągu dedykowany jest Kamili i Tadkowi
W sobotę 12 października 2013 w godzinach od 11.00 do 17.00 w elbląskim Ratuszu Staromiejskim przy ulicy Stary Rynek 25 (I piętro ratusza) będzie można zarejestrować się w bazie dawców szpiku. Rejestracja to zaledwie 10 minut. 10 minut, które może okazać się darem życia dla kogoś walczącego z białaczką.
Tadek ma 14 lat, interesuje się łucznictwem tradycyjnym. Trenował kajakarstwo a obecnie jest piłkarzem ręcznym w drużynie MKS Truso Elbląg. Lubi fotografować przyrodę, myśli o skończeniu studiów medycznych. Niestety, w... więcej ›
| ponad rok temu 02.10.2013 | › bieżące | 3 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Nowa ścieżka rowerowa kosztem torów linii tramwajowej?
Pisaliśmy już o jednej interpelacji zgłoszonej przez Sławomira Kulę podczas ostatniej sesji Rady Miasta, który wskazywał na przyjrzenie się kosztom budowy kontrapasów. Nie była to jednak jego jedyna propozycja jaką przedstawił pozostałym radnym i prezydentowi Wilkowi. Omówił ideę polegającą na likwidacji jednego z torowisk tramwajowych przy Marymonckiej.
Dojazd do Bażantarni był możliwy tramwajem albo samochodem. Na ul. Marymonckiej ruch tramwajów obecnie się nie odbywa. Są tam jednak dwa torowiska. Według radnego... więcej ›
| ponad rok temu 02.10.2013 | › bieżące | 5 | komentarzy | ~Marcin Walędzik |
Elbląg nie korzysta z projektu dla bezrobotnych. 4,5 mln złotych dla Trójmiasta
Bezrobocie w Elblągu sięga 28%, w Trójmieście z kolei 6,6%. Mimo rosnącej liczby osób, które straciły pracę, środki na aktywizację zawodową, omijają nasze miasto szerokim łukiem. 5 tysięcy złotych dodatku relokacyjnego,1000 złotych na zakwaterowanie, refundacja kosztów opieki nad dziećmi – wszystko trafia do Trójmiasta. Dlaczego w Elblągu nie ma takich dotacji?
Według statystyk Głównego Urzędu Statystycznego z końca sierpnia 2013 roku, bezrobocie w podregionie trójmiejskim sięga 6,6%, w... więcej ›
| ponad rok temu 02.10.2013 | › bieżące | 14 | komentarzy | ~Joanna Siudak |
Zadyma pod klubem Oxiden. Trzy osoby zatrzymane
W sobotni wieczór pod klubem Oxiden doszło do starcia pomiędzy grupą gości a ochroną lokalu. Wywiązała się bójka zakończona zniszczeniem samochodu oraz interwencją policji. Trzy osoby zostały zatrzymane do wyjaśnienia.
Z informacji naszego Czytelnika wynikało, że w zdarzeniu brała udział grupa osób z Gdańska. Podobno chcieli wejść na teren dyskoteki Oxiden. Doszło do starcia z pracownikami ochrony klubu. W wyniku bójki został również zniszczony jeden ze stojących samochodów. Według informacji Czytelnika,... więcej ›
| ponad rok temu 01.10.2013 | › bieżące | 47 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Innowacyjność i konkurencyjność - Miasto współpracuje z EUHE
Gmina Miasto Elbląg w partnerstwie z Elbląską Uczelnią Humanistyczno-Elbląską realizuje projekt pn. „Wzrost innowacyjności i konkurencyjności elbląskich MŚP poprzez tymczasowe zatrudnienie wysoko wykwalifikowanej kadry” dofinansowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 8.2.1 Wsparcie dla współpracy sfery nauki i przedsiębiorstw.
Głównym celem projektu jest podniesienie innowacyjności i konkurencyjności 2 przedsiębiorstw z sektora MŚP, z województwa warmińsko-mazurskiego, poprzez tymczasowe... więcej ›
| ponad rok temu 01.10.2013 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Pijany motorowerzysta uciekał policjantom
Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 32-letniego Bartłomieja Z. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, nie reagował również na sygnały świetlne i dźwiękowe radiowozu. Po kilkunastu minutach został zatrzymany. Okazało się, że sprawca uciekał bo był pijany.
Dzisiaj około godziny 9.15 patrol ruchu drogowego zauważył na trasie Unii Europejskiej mężczyznę, który jechał skuterem. Jego styl kierowania odbiegał od normalnego. Jechał zygzakiem i niebezpiecznie się pochylał. Mężczyzna nie reagował na sygnały świetlne i... więcej ›
| ponad rok temu 01.10.2013 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |








