Artykuły
Powstaje nowy dojazd do Galerii El
Od kilku dni przy Galerii EL trwa przebudowa odcinka ulicy Kuśnierskiej, stanowiącego drogę dojazdową do tej instytucji. Powstająca droga będzie tylko tymczasowym rozwiązaniem. Miasta póki co, nie stać na gruntowną przebudowę ulic przy dawnym kościele podominikańskim NMP.
W ciągu ostatnich dwóch lat, przy Galerii EL wyrosły nowe kamieniczki. Wobec postępującej zabudowy mieszkalno-usługowej w narożniku ulic Stary Rynek i Studziennej, miasto w 2009 r. rozpoczęło przygotowania do przebudowy ulic Klasztornej i Kuśnierskiej. Obie ulice... więcej ›
| ponad rok temu 19.10.2012 | › inwestycje drogowe | ~Rafał Kadłubowski |
Zakręcone hobby Edyty Drzewieckiej
Filia nr 3 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Piłsudskiego zaprasza w środę 24 października o godz. 16.30 na spotkanie „Klubu Dojrzałego Czytelnika". Podczas spotkania Edyta Drzewiecka opowie o "quillingu" – popularnej technice plastycznej. Techniką tą będzie można również własnoręcznie przygotować kartkę. Wstęp wolny.
Quilling (ang."nawijać na pióro lub rurkę") technika z rodzaju papieroplastyki, (zwana też papierowym filigranem), służąca do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru... więcej ›
| ponad rok temu 19.10.2012 | › bieżące | ~Agnieszka Światkowska |
Jąkasz się? Przyjdź i poradź się specjalistów
W najbliższy poniedziałek (22 października) po raz 11. obchodzony będzie Światowy Dzień Osób Jąkających Się. Z tej okazji dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Elblągu przy ul. Pułaskiego 1f zaprasza na dyżur konsultacyjny wszystkich, którzy na co dzień borykają się z tym problemem.
Na zainteresowanych będą czekali logopedzi i psycholog. Można się wcześniej zapisać na wizytę.
— 22 października można do nas przyjść osobiście lub zadzwonić pod numer 55 625-82-30 w godzinach od 13 do 17 —... więcej ›
| ponad rok temu 19.10.2012 | › moda i styl życia | ~Agnieszka Światkowska |
Czterdzieści lat minęło... na ulicy Hetmańskiej
Okolice ulicy Hetmańskiej odwiedzaliśmy już parokrotnie, dziś w końcu jesteśmy bezpośrednio na niej – jednej z głównych ulic Elbląga, położonej przy drodze wojewódzkiej nr 504, w dzielnicy Śródmieście.
Ulica Hetmańska ma dziś status elbląskiego centrum handlowo-usługowego. Wiodąca wzdłuż czteropasmowej jezdni, poprzecinana szachownicą uliczek, urosła do rangi jednej z ważniejszych arterii miasta. Na jej krajobraz składają się powstałe w różnych okresach czasu budynki, z przewagą zabudowy powojennej i... więcej ›
| ponad rok temu 05.10.2012 | › prezentacje | 1 | komentarzy | ~Ewa Bielińska |
Przebudowa drogi nr 503 nabiera tempa
Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 503 to jedna z najbardziej oczekiwanych i największych w ostatnich kilkunastu latach inwestycji drogowych w Elblągu. Związane z nią utrudnienia kierowcy będą odczuwać jeszcze przez najbliższe półtora roku. Z początkiem kwietnia ruszył pierwszy etap robót. Prace prowadzone są na odcinku od Placu Słowiańskiego do ul. Teatralnej oraz na ul. Armii Krajowej i Nowej 1. Zmotoryzowanym zalecamy omijanie tej części miasta w godzinach szczytu.
Przebudowa miejskiego odcinka drogi nr 503 swoim zakresem obejmuje... więcej ›
| ponad rok temu 19.06.2012 | › inwestycje drogowe | 2 | komentarzy | ~Rafał Kadłubowski |
Od soboty śpimy dłużej. Zmieniamy czas na zimowy
W nocy z 27 na 28 października zmieniamy czas z letniego na zimowy. Tej nocy pośpimy dłużej!
Przy zmianie z czasu letniego na zimowy zegarki przestawia się zawsze z godziny 3 na 2, wydłużając sobie noc o godzinę. Wprowadzenie czasu letniego i zimowego ma na celu efektywniejsze wykorzystanie światła dziennego, a co za tym idzie oszczędność energii. Takie przynajmniej było założenie. A jak jest w praktyce? Tak naprawdę nie wiadomo, bo nikt nigdy tego nie zweryfikował.
"Podwójny czas" - letni i zimowy - stosuje się w około... więcej ›
| ponad rok temu 30.11.-0001 | › | 1 | komentarzy | ~Agnieszka Światkowska |







