Artykuły
Potrącenie rowerzysty na przejściu dla pieszych
88-letni rowerzysta został potrącony na przejściu dla pieszych przez kierującego samochodem marki ford. Rowerzysta i kierowca byli trzeźwi. Na miejsce zdarzenia została wezwana karetka pogotowia. Poszkodowany, z urazem głowy, został przewieziony do szpitala na obserwację.
Do zdarzenia doszło dziś po godz. 9.00 na przejściu dla pieszych przy ul. Kościuszki, na wysokości Hotelu Młyn. Mężczyzna w wieku 88-lat przejeżdżał rowerem przez przejście dla pieszych. W tym momencie potrącił go kierowca forda, który nie zachował należytej... więcej ›
| ponad rok temu 25.04.2014 | › bieżące | 9 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Rowerzysta chciał przejechać na czerwonym. Doszło do potrącenia
Poruszanie się ze zbyt dużą prędkością i nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego doprowadziły do potrącenia na przejściu dla pieszych. W tym przypadku jednak, winny jest rowerzysta.
Jadący od strony Grobli św. Jerzego 20 letni rowerzysta chciał zdążyć przejechać przez przejście na „późnym zielonym świetle”. Stojąca przed przejściem 39-letnia kierująca Volkswagena przepuszczała w tym czasie pieszych. Gdy zapaliło się czerwone światło na przejściu – ruszyła. W tym momencie z impetem wjechał w nią... więcej ›
| ponad rok temu 25.04.2014 | › bieżące | 3 | komentarzy | ~Konrad Kacprzak |
Gdzie są moje pieniądze?! - czyli jak skutecznie odzyskać należności od dłużników
Elbląska Izba Gospodarcza Oddział Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza zaprasza na Elbląskie Śniadanie Biznesowe, które odbędzie się 9 maja (piątek) w godzinach 8.30 – 12.30 w Hotelu Elbląg**** ul. Stary Rynek 54-59. Tematem spotkania będzie windykacja należności.
Konferencja skierowana jest do wszystkich chcących podnieść jakość swojej aktywności biznesowej i zwiększyć jej efektywność bez strat. Gwarantujemy również przerwy pozwalające na integrację środowisk biznesowych.
Harmonogram spotkania pt. „Gdzie są... więcej ›
| ponad rok temu 25.04.2014 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Rewitalizacja Kanału Elbląskiego wchodzi w decydującą fazę
Ostatnie prace na Kanale Elbląskim mają zakończyć się pod koniec roku, aby w maju przyszłego roku wodniacy mogli korzystać z całego szlaku. Sukcesywnie oddawane są jednak kolejne obiekty inżynieryjne. W czwartek wykonawca oficjalnie zakończył prace na śluzach Ostróda i Mała Ruś.
Na sierpień przewidziane jest oddanie kolejnych śluz – Miłomłyn i Zielona. Najdłużej potrwają prace na najbardziej skomplikowanym i niosącym ze sobą najwięcej niespodzianek odcinku między pochylniami. Postęp prac w Buczyńcu i na pochylni Kąty sprawdzał... więcej ›
| ponad rok temu 25.04.2014 | › bieżące | 3 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Trwa rozbudowa Ogrodów. Będą utrudnienia w ruchu na Dąbka
Firma Budowlano-Drogowa MTM S.A. informuje, że w dniu 28.04.2014 roku zamierza rozpocząć roboty budowlane i w związku z tym nastąpi zmiana organizacji ruchu w obrębie rozbudowywanego CH Ogrody ul. Płk Stanisława Dąbka na odcinku od ul. Wiślickiej do ul. Odrodzenia.
W związku z powyższym zostanie zamknięte połączenie z ul. Wiślicką (od ul. Płk Stanisława Dąbka). W ul. Płk Stanisława Dąbka od strony CH Ogrody zostanie zamknięty (zewnętrzny) prawy pas ruchu oraz od strony sklepu Biedronka zostanie zamknięty (zewnętrzny) prawy pas ruchu. Ruch w... więcej ›
| ponad rok temu 25.04.2014 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Nie ma decyzji radnych co do podziału działki przy ul. Lotniczej
Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej radni zdecydowali o przeniesieniu głosowania nad projektem uchwały dotyczącej wyrażenia zgody na zbycie zabudowanej nieruchomości, położonej w Elblągu przy ul. Lotniczej.
Zgodnie z projektem uchwały miano ponadto dokonać podziału geodezyjnego terenu, celem wytyczenia samodzielnych nieruchomości, które miały być zbywane w drodze przetargu. Za przeniesieniem głosowania nad przedmiotową uchwałą opowiadali się radni z klubów PO, SLD i Klubu Witolda Wróblewskiego.
W uzasadnieniu uchwały... więcej ›
| ponad rok temu 25.04.2014 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Chodnik przy ul. Bałuckiego się osuwa. Czy ktoś to naprawi?
W Elblągu chodniki, a także jezdnie nie są w najlepszym stanie. Na wszystkie utrudnienia uskarżają się mieszkańcy. Tym razem spotkaliśmy się z naprawdę dość poważnym problemem. Chodzi o chodnik przy bloku na ul. Bałuckiego 4-5.
Jak informują nas mieszkańcy tej okolicy: Chodnik położony jest na nasypie. Z każdym rokiem wygląda coraz gorzej. Nasyp się osuwa, co powoduje także osuwanie się kostki brukowej. Jest to dość niebezpieczne.
Budynek przy ul. Bałuckiego nie jest stary, został postawiony 15 lat temu. Niestety, ustawiony został na... więcej ›
| ponad rok temu 25.04.2014 | › bieżące | 2 | komentarzy | ~Ines Kuraś |
Maria Kosecka: Taśmy Wilka nie są manipulacją
Radna Maria Kosecka, która toczy z prezydentem Jerzym Wilkiem walkę w sądzie, kwestionuje opinię, jaką biegły wydał w sprawie tzw. „taśm Wilka”. Radna nie zgadza się z twierdzeniem biegłego, że taśmy były manipulacją.
Przed sądem toczy się sprawa przeciwko prezydentowi Jerzemu Wilkowi, którą wytoczyła radna Maria Kosecka. Radna ma pretensje do prezydenta o obraźliwe stwierdzenia, które Wilk wypowiada pod jej adresem. Te słowa zaś można usłyszeć na tzw. taśma Wilka.
Nagraniami zajęli się, na zlecenie sądu,... więcej ›
| ponad rok temu 25.04.2014 | › bieżące | 33 | komentarzy | ~Marcin Pszczółkowski |
Zagrodzone schody w Parku Dolinka. Czy to miejsce zostanie wyremontowane?
Zarząd Zieleni Miejskiej, który zajmuje się administrowaniem parku Dolinka przyspawał przy schodach obok wodospadu metalowe barierki. Dlaczego tak się stało? Faktem jest, że schody te wymagają remontu, ale czy od razu trzeba odgradzać je metalowymi barierkami?
Mieszkańcy Elbląga wybierając się na wiosenny spacer po parku Dolinka niestety nie mogą przejść po schodach tuż przy wodospadzie. Kilka dni temu w tym miejscu zostały przyspawane metalowe barierki uniemożliwiające spacer tą drogą.
Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Zarządem... więcej ›
| ponad rok temu 25.04.2014 | › bieżące | 1 | komentarzy | ~Ines Kuraś |
Chodzili wokół fontanny i czytali książki
Książkowym flash mobem seniorzy z warsztatów prowadzonych w Centrum Spotkań Europejskich Światowid promowali czytelnictwo wśród elblążan. W ten sposób uczcili Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, który przypada 23 kwietnia.
Uczestnicy zajęć „Nowi eksperci w nowych mediach” poznają prawa, jakimi rządzą się nowe media na własnej skórze. Za nimi pierwszy flash mob i próba jego wirusowego rozprzestrzenienia w sieci. W święto książki zebrali się na elbląskim „Pigalaku” i... więcej ›
| ponad rok temu 24.04.2014 | › bieżące | 2 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Miasto oddaje środki marszałkowi. Możemy stracić nawet milion złotych
Mimo zapowiedzi, radni miejscy nie zablokowali decyzji prezydenta Jerzego Wilka o zwrocie do kasy Urzędu Marszałkowskiego kwoty 300 tys. zł, którą pozyskano wcześniej na budowę drogi Wschodniej Bis. Plany się zmieniły, i obecnie nie ma sensu budowy tego odcinka obwodnicy miejskiej.
Obwodnica wschodnia miasta nadal znajduje się jedynie na urzędowych planach. Poprzedni prezydent Elbląga – Grzegorz Nowaczyk chciał drogę budować. Została wpisana do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego. Na sporządzenie dokumentacji technicznej tej inwestycji nasze... więcej ›
| ponad rok temu 24.04.2014 | › bieżące | 4 | komentarzy | ~Marcin Pszczółkowski |
Prace dodatkowe na drodze 503. Dlaczego nie zostały wykonane wcześniej?
Budowa drogi wojewódzkiej nr 503 to niekończące się pasmo przesunięć terminów, wzrostu kosztów i coraz większego zniechęcenia mieszkańców Elbląga. Nowe zamówienie publiczne dotyczące wykonania robót dodatkowych na tym odcinku nie nastraja pozytywnie.
10 kwietnia br. pojawiło się ogłoszenie o zamiarze zawarcia umowy. Dotyczy ono wykonania robót dodatkowych na drodze 503 od Placu Słowiańskiego do Obrońców Pokoju. Patrząc na zakres zamówienia trudno nie odnieść wrażenia, że wszystko do... więcej ›
| ponad rok temu 24.04.2014 | › bieżące | 6 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
15 edycja Elbląskich Targów Pracy. Zainteresowanie było spore
Już po raz piętnasty Powiatowy Urząd Pracy oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP zorganizowali targi pracy w Centrum Sportowo-Biznesowym. To jedyna w roku okazja, kiedy w jednym miejscu można spotkać się z wieloma elbląskimi potencjalnymi pracodawcami. Jak targi oceniają sami odwiedzający?
Kilkadziesiąt potencjalnych pracodawców było dziś do dyspozycji dla każdego chętnego, który odwiedził w godzinach 12.00-15.00 CSB przy al. Grunwaldzkiej. Oferowali oni przeróżne formy zatrudnienia, w różnych branżach i na... więcej ›
| ponad rok temu 24.04.2014 | › bieżące | 10 | komentarzy | ~Bartłomiej Ryś |
Kościół w Próchniku zyska nowy dach
Elbląscy radni zdecydowali dziś o przyznaniu dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków następującym wnioskodawcom: Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Łęczu, Wspólnocie Mieszkaniowej Nieruchomości przy ul. Trybunalskiej 17 w Elblągu, Wspólnocie Mieszkaniowej Nieruchomości ul. Juliana Fałata 29-31/33 w Elblągu.
Zgodnie z projektem uchwały dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru... więcej ›
| ponad rok temu 24.04.2014 | › bieżące | 4 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Bezpłatne przejazdy podczas Mistrzostw Świata dla dzieci i młodzieży
Radni podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej zdecydowali o ustanowieniu okazjonalnych uprawnień do bezpłatnych przejazdów osób środkami komunikacji miejskiej w Elblągu w związku z organizacją Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej na Siedząco Kobiet i Mężczyzn Elbląg 2014.
Zgodnie z przyjętą uchwałą po autopoprawce prezydenta w dniach od 14 do 21 czerwca 2014 r. uprawnienie do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej w Elblągu w strefie I – miejskiej, dotyczy: uczestników, wolontariuszy oraz... więcej ›
| ponad rok temu 24.04.2014 | › bieżące | 2 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Drzwi otwarte w ZSEiO
Teraz przed gimnazjalistami czas na podjęcie ostatecznych decyzji związanych z wyborem dalszego profilu kształcenia. Wiele osób nadal zastanawia się czy swoją edukację związać z liceum czy z technikum.
W tej sytuacji warto odwiedzić ZSEiO z ul. Bema 50, jedyną placówkę w Elblągu, która oferuje naukę w obu typach szkół, technikum oraz V LO. Serdecznie zapraszamy na Drzwi Otwarte, które odbędą się we wtorek 29 kwietnia w godz. 11.00-13.00.
W PROGRAMIE m. in.:
- muzyczno-taneczne show prezentujące profile w... więcej ›
| ponad rok temu 24.04.2014 | › bieżące | 1 | komentarzy | ~Informacja prasowa |
Historia Derbów Elbląga (część III) Debiut nowego szkoleniowca
W nietypowych warunkach odbyły się derby Elbląga w rundzie jesiennej tego sezonu. Rywalizacja Olimpii i Concordii była na boisku pełnym wody. Przed spotkaniem przeszła nad stadionem burza co spowodowało, że drenaż nie zdołał odprowadzić zbyt dużej liczby opadów. Zawodnicy obydwu zespołów ślizgali się na mokrej murawie, mieli brudne koszulki od błota, a poziom spotkania mimo tych warunków mógł być zadowalający.
Trudno było przypuszczać, że sędziowie pozwolą zagrać. Jednak ich zdaniem, po kilku próbach z... więcej ›
| ponad rok temu 24.04.2014 | › sport | 1 | komentarzy | ~Michał Libuda |
Opozycja wygrywa głosowanie. Darmowych przejazdów nie będzie?
Burzliwie rozpoczęła się dzisiejsza sesja Rady Miasta. Już podczas ustalania porządku obrad, radni opozycyjni zawnioskowali o zdjęcie z sesji uchwały dotyczącej darmowych przejazdów komunikacją miejską podczas Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej na siedząco oraz obchodów 777-lecia powstania miasta.
Projektu uchwały próbował bronić wiceprezydent Marek Pruszak, zwracając uwagę, że zakładane straty Zarządu Komunikacji Miejskiej z tego tytułu są tylko hipotetyczne, a w te dni autobusy i tramwaje i tak będą jeździć.
- To... więcej ›
| ponad rok temu 24.04.2014 | › bieżące | 3 | komentarzy | ~Marcin Pszczółkowski |
Olimpia przed spotkaniem z Concordią. Sprawdź opinie
W Olimpii Elbląg mimo ważnego spotkania derbowego jednak nie widać specjalnej mobilizacji. Wszyscy zgodnie mówią, że jest to zwyczajne starcie. Wśród zawodników jest duży spokój. Jednak trudno nie zauważyć, że zespół jest zmobilizowany by osiągnąć sukces w tej rywalizacji.
- Na to spotkanie nie ma specjalnych przygotowań. W tej rundzie każde spotkanie jest ważne ponieważ potrzebujemy punktów. Nie potrzeba specjalnie jeszcze podgrzewać atmosfery - mówi Tomasz Sedlewski. - Concordia z nowymi zawodnikami... więcej ›
| ponad rok temu 24.04.2014 | › sport | ~Michał Libuda |
Środa z czeskim kinem
W środę 30 kwietnia o godz. 18.15 zapraszamy do Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej na projekcję filmu „Koniec starych czasów” – ciepłej i bardzo zabawnej historii wyreżyserowanej przez Jiriego Menzla. Wstęp wolny.
To już kolejne spotkanie z kinem mistrza czeskiej kinematografii – Jiriego Menzla. Wcześniej pokazywaliśmy filmy „Święto przebiśniegu”, „Wsi moja sielska, anielska”, „Operę żebraczą”, „Perełki na dnie”, „Na skraju lasu”. Tym razem zapraszamy na... więcej ›
| ponad rok temu 24.04.2014 | › bieżące | ~Informacja prasowa |








