Artykuły
Trafiły do szpitala po tym jak poczęstował je dopalaczami
Wczoraj do elbląskiego szpitala trafiły dwie młode kobiety w wieku 17 i 18 lat, które po zażyciu dopalaczy straciły przytomność. Do tego zdarzenia doszło na terenie jednego z elbląskich liceów. Policjanci ustalają osobę, która poczęstowała nastolatki dopalaczami. Za taki czyn Kodeks Karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.
Wczoraj po godzinie 17. policjanci interweniowali w szpitalu miejskim, gdzie z objawami zatrucia trafiły dwie dziewczyny w wieku 17 i 18 lat pochodzące z niewielkich podelbląskich miejscowości. Jak... więcej ›
| ponad rok temu 03.09.2014 | › bieżące | 2 | komentarzy | ~Informacja prasowa |
Włamywał się do altanek oraz kradł portfele
25-letni Łukasz R. został zatrzymany przez policjantów zwalczających przestępczość przeciwko mieniu. Mężczyzna włamywał się do altanek na terenie ogrodów działkowych, niszczył mienie, a także kradł pozostawione bez opieki torebki i portfele. Teraz odpowie przed sądem. Może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Łukasz R. został zatrzymany przez policjantów pod zarzutem włamania do altanki na terenie ogródków działkowych przy ul. Moniuszki. Mężczyzna przyznał się. Wyszło też na jaw, że ma on jeszcze... więcej ›
| ponad rok temu 03.09.2014 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Odblaski dla najmłodszych uczniów
Spółka Alstom Power w Elblągu jak co roku przekazała policjantom odblaskowe światełka. Jak co roku również, trafią one do wszystkich pierwszoklasistów w naszym regionie. Podczas spotkań w szkołach policjanci będą mówili najmłodszym o bezpieczeństwie podczas drogi „do" i „ze" szkoły.
Głównym celem akcji „Z Alstom bezpieczniej na drodze" jest edukacja komunikacyjna dzieci oraz kształtowanie nawyków właściwego zachowania się na drodze, w tym przede wszystkim używania przez... więcej ›
| ponad rok temu 03.09.2014 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Płukanie sieci wodociągowej. Brak wody w niektórych rejonach Elbląga
EPWiK Sp. z o.o. informuje, że w godzinach nocnych z dn. 08.09. na 09.09.2014r. (z poniedziałku na wtorek ) odbędą się planowane prace na sieci wodociągowej ( płukanie magistral i sieci wodoc. rozdzielczej).
W związku z powyższym na obszarze Elbląga między ulicami: 1/ Al. Piłsudskiego a ul.Robotniczą w kierunku północnym do ul. Ogólnej oraz na osiedlach: / oś. Kępa Półn., oś. Nad Jarem, oś. Metalowców, oś. Zakrzewo /
w godz. 23.00 - 1.00 oraz 2/ od ul. Bema, Sienkiewicza, Nowowiejska do ul.Królewiecką -... więcej ›
| ponad rok temu 03.09.2014 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Olimpia rządzi w III lidze. Przeciwnicy chwalą elblążan
Ten rezultat to był najniższy wymiar kary. Olimpia Elbląg nie zagrała jakiegoś wielkiego spotkania. To były głównie nasze wielbłądy, ale i tak brawa dla tego zespołu – mówił Krzysztof Piwiszkis z MKS Korsze. Czy to znaczy, że elblążanie zostaną prawdziwym hegemonem tego poziomu rozgrywek?
Oczywiście rywal z Korsz to nie jest przykładowo klub z Ostródy. Jednak mimo wszystko tamtejszy teren, w tamtym sezonie, nie był taki łatwy do zdobycia. W tym przypadku Olimpia pokazała, że jak będzie nadal tak solidnie podchodzić do... więcej ›
| ponad rok temu 03.09.2014 | › sport | 3 | komentarzy | ~Michał Libuda |
SPR Olkusz – Start Elbląg LIVE! Czy to będzie przełomowy sezon?
W Olkuszu zespół trenera Antoniego Pareckiego zacznie rywalizację w Superlidze Kobiet w piłce ręcznej. W porównaniu do poprzedniego sezonu, tym razem ciąży na zawodniczkach jeszcze większa presja dobrych rezultatów. Spotkanie o godzinie 18.00.
Sprawdź relację tutaj
Trener gości jest optymistą. Mówił w rozmowie z Elblag.net, że wzmocnienia przed rundą są optymalne, by osiągnąć założenia postawione przez zespołem. A to przede wszystkim walka o podium w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.
Dziennikarze portalu... więcej ›
| ponad rok temu 03.09.2014 | › sport | ~Michał Libuda |
Tropiciele Sztuki oraz Ręce Zdolne do Wszystkiego na start!
Nie musisz być laureatem licznych konkursów plastycznych. Możesz mieć dwie lewe ręce i nie koniecznie pamiętać czy żółty to kolor podstawowy, czy pochodny. Wystarczy Twoja gotowość do podejmowania artystycznych wyzwań. Tropiciel Sztuki i Ręce Zdolne do Wszystkiego, czyli warsztaty plastyczne dla dzieci, ruszają w Światowidzie od października.
Uczestnicy warsztatów inspiracji będą szukać zarówno w tradycyjnych sztukach plastycznych, jak i tym co aktualnie ważne i modne. W eksperymentalnych podróżach m.in.... więcej ›
| ponad rok temu 03.09.2014 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Integracja Ty i Ja w Kinie Światowid
Europejski Festiwal Filmowy Ty i Ja rozpocznie się już 3 września. - Zapraszamy na bezpłatne projekcje osoby, którym bliski jest temat niepełnosprawności – mówi Aleksandra Bielska z Kina Światowid.
Festiwal będzie odbywał się równolegle w trzydziestu miejscowościach. Wyświetlane będą filmy, które prezentują artystów niepełnosprawnych, ich dokonania, sukcesy i talenty.
- Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja zdążył przetrzeć szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze, przestrzeni... więcej ›
| ponad rok temu 03.09.2014 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Puchar Piekarczyka pojechał do Gdańska
Przez dwa dnia w Elblągu rozgrywany był turniej Międzynarodowy Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej Piekarczyk Cup 2014. Ostatecznie główne trofeum wywalczyli młodzi zawodnicy Lechii Gdańsk, którzy wygrali wszystkie mecze.
MMKS Concordia Elbląg wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji byli organizatorami, drugiego w naszym mieście, międzynarodowego turnieju piłki nożnie Piekarczyk Cup 2014. W zawodach, rozgrywanych na kompleksie sportowym przy ul. Skrzydlatej, oprócz trzech zagranicznych drużyn, wystąpiło także pięć... więcej ›
| ponad rok temu 03.09.2014 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Centrum Rekreacji Wodnej w Elblągu. Budowa trwa
Od 4 miesięcy trwają prace przy budowie Centrum Rekreacji Wodnej przy ul. Moniuszki. Już widać fundamenty przyszłego kompleksu. Przypomnijmy, że w elbląskim Centrum Rekreacji Wodnej znajdą się cztery baseny: sportowy 25-metrowy, do nauki pływania, rekreacyjny oraz dla dzieci.
- Przekazanie placu budowy było dla mnie szczególnie miłe, bo dużo ryzykowałem w ubiegłym roku rezygnując z budowy stadionu — wspominał na konferencji prasowej prezydent Elbląga Jerzy Wilk. — Niektórzy uważali, że te pieniądze zostały bezpowrotnie... więcej ›
| ponad rok temu 03.09.2014 | › bieżące | 8 | komentarzy | ~Informacja prasowa |
Wróblewski nowym prezydentem Elbląga? Matematycznie tak
Decyzja o poparciu Witolda Wróblewskiego przez Platformę Obywatelską z pewnością nie była łatwa. Jednak czy słuszna? Jeśli celem PO jest odsunięcie od władzy Jerzego Wilka, to taki ruch może okazać się słuszny. Jednak sama Platforma może na tym dużo stracić.
Platforma Obywatelska to jedyna partia w naszym mieście, która miała zdolność rozpatrywania nawet kilku kandydatów na prezydenta miasta. Każdy z tych kandydatów mógł uzyskać z pewnością dobry wynik wyborczy. Jednak czy na tyle dobry, aby pokonać Jerzego... więcej ›
| ponad rok temu 03.09.2014 | › bieżące | 37 | komentarzy | ~Marcin Pszczółkowski |
Regaty żeglarskie we Fromborku
Już w najbliższy weekend (5-7 września 2014 r.) we Fromborku odbędą się 57 Międzynarodowe Regaty Żeglarskie „Fromborska Jesień”. Impreza od lat przyciąga żeglarzy z całej Polski i zza granicy m.in. z Rosji, Litwy i Niemiec.
Dla zwycięzców wodnych zmagań czekają atrakcyjne nagrody i niespodzianki. Serdecznie zapraszamy! 57 Międzynarodowe Regaty Żeglarskie „Fromborska Jesień” to przedsięwzięcie z prawie 60-letnią historią.
- Poprzez żeglarstwo chcemy promować Frombork jak i cały Zalew Wiślany– zapowiada... więcej ›
| ponad rok temu 03.09.2014 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Europejskie Dni Dziedzictwa 2014
Wojewódzka inauguracja EDD w województwie warmińsko-mazurskim odbędzie się 5 września o godzinie 10.00 w Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku. Imprezę otworzy Minister Piotr Żuchowski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Generalny Konserwator Zabytków. Gości przywita również Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas oraz Dyrektor Muzeum Mikołaja Kopernika Henryk Szkop.
W programie m.in. wykład dr Jowity Jagli na temat „Sacrum wobec żywiołu wody” oraz księdza... więcej ›
| ponad rok temu 03.09.2014 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Niebezpieczne drogi w warmińsko-mazurskim. Zobacz nasz raport
Nie ma tygodnia abyśmy nie pisali o wypadku, stłuczce, kolizji. W okresie wakacyjnym kilkukrotnie wyruszaliśmy na drogę krajową numer 7 w miejscowości Kazimierzowo. To jednak nie jedyne miejsce tak szczególnie niebezpieczne w okolicy Elbląga.
EuroRAP to skrót od European Road Assessment Programme – projektu, który jest największych i najsprawniej działającym systemem mającym na celu poprawę poziomu bezpieczeństwa na drogach. Dzięki niemu możemy zagłębić się w statystykę wypadków na drogach województwa... więcej ›
| ponad rok temu 03.09.2014 | › bieżące | ~Bartłomiej Ryś |
Platforma nie wystawi własnego kandydata. Poprze Witolda Wróblewskiego
Dziś elbląska Platforma Obywatelska zdecydowała, że w nadchodzących wyborach samorządowych nie wystawi własnego kandydata na prezydenta miasta. Poprze natomiast w walce o urząd prezydenta miasta Witolda Wróblewskiego, który startuje z własnego komitetu wyborczego.
Kiedy portal elblag24.pl podawał informację, że Platforma Obywatelska zdecydowała się nie wystawiać własnego kandydata, ale poprzeć właśnie Witolda Wróblewskiego, mało kto w to wierzył. Nawet działacze PO zaprzeczali takim informacjom, wskazując, że kandydatem... więcej ›
| ponad rok temu 02.09.2014 | › bieżące | 20 | komentarzy | ~Marcin Pszczółkowski |
Zatrzymali nietrzeźwych kierowców pod szkołami
Policjanci z drogówki zatrzymali dzisiaj nietrzeźwego kierowcę w okolicach Szkoły Podstawowej w podelbląskiej Węzinie. Podobna sytuacja miała miejsce wczoraj pod szkołą w Nowakowie. Kierowcy odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwym za co grozi do 2 lat więzienia.
W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci wspólnie z żołnierzami żandarmerii wojskowej kontrolują stan techniczny samochodów i zabezpieczenia wymagane do przewożenia dzieci. Takie akcje prowadzone są pod szkołami. Kontroli poddawani są także... więcej ›
| ponad rok temu 02.09.2014 | › bieżące | 1 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Groził matce i jej konkubentowi. Zajęła się nim policja
Dozór policji oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych zastosowano wobec mężczyzny podejrzanego o wdzieranie się do mieszkania matki oraz o nękanie i grożenie jej i jej konkubentowi. Sprawca był już wcześniej karany za różne przestępstwa. Grozi mu teraz do 3 lat więzienia.
Na wniosek elbląskich policjantów prokurator zastosował wczoraj dozór policyjny i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych wobec 60-letniego Arkadiusza W. Mężczyzna jest podejrzany o wielokrotne wyważenie drzwi i wdzieranie się do mieszkania swojej... więcej ›
| ponad rok temu 02.09.2014 | › bieżące | 1 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Bał się powiedzieć rodzicom, że zniszczył telefon i zgłosił rozbój
18-latek z Elbląga zgłosił wczoraj fikcyjny rozbój i kradzież telefonu komórkowego. Bał się powiedzieć rodzicom, że dzień wcześniej aparat wypadł mu z reki i trwale uszkodził. Niewykluczone, że odpowie teraz za składanie fałszywych zeznań i zawiadomienie o niepopełnionych przestępstwie. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Wczoraj po południu do komendy przyszedł młody mężczyzna, który zgłosił rozbój i kradzież telefonu htc one s. Zeznał, że do tego zdarzenia doszło przy ulicy Obrońców Pokoju.... więcej ›
| ponad rok temu 02.09.2014 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Witold Wróblewski kandydatem na fotel Prezydenta Elbląga
Na dzisiejszej konferencji zorganizowanej w Hotelu Arbiter dziennikarze zostali poinformowani, że oficjalnie został zarejestrowany Komitet Wyborczy Wyborców Witolda Wróblewskiego. Tym samym kandydatem tego ugrupowania na stanowisko Prezydenta Miasta został oczywiście Witold Wróblewski. Czy jego kandydaturę poprze PO?
Witold Wróblewski podkreślił, że jego komitet to komitet obywatelski złożony z ludzi, którzy potrafią zdziałać coś dla miasta nie tylko drogą polityczną. Podkreślił, że jest otwarty na wszelką... więcej ›
| ponad rok temu 02.09.2014 | › bieżące | 12 | komentarzy | ~Bartłomiej Ryś |
Otwarte konsultacje dotyczące rozwoju obszarów Zalewu Wiślanego
Prezydent Elbląga Jerzy Wilk wraz z Instytutem Badawczym IPC SP. Z O.O. z Wrocławia zapraszają mieszkańców na otwarte konsultacje "Strategia Przyszłych Wspólnych Działań na Obszarze Zalewu Wiślanego". Spotkania odbywać się będą w ramach projektu pn.: „Wspólne korzyści rozwoju potencjału Zalewu Wiślanego”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej EISP Litwa-Polska-Rosja 2007-2013”.
Głównym celem projektu jest rozpoznanie... więcej ›
| ponad rok temu 02.09.2014 | › bieżące | 1 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |








