Artykuły
Sprawcy rozboju zatrzymani – wniosek o areszt tymczasowy
28-letni Maciej S. oraz 37-letni Sebastian S. zostali zatrzymani przez policjantów. Obaj są podejrzani w sprawie dokonanego kilka dni temu rozboju na mężczyźnie. Wtedy łupem sprawców padły elektronarzędzia telefon komórkowy oraz samochód ford fiesta należący do napadniętego mężczyzny. Policjanci odzyskali cześć skradzionych przedmiotów. Sprawcom może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Rozbój miał miejsce w okolicach Grobli św. Jerzego. Napadniętym był mężczyzna pilnujący terenu budowy. Sprawcy,... więcej ›
| ponad rok temu 16.04.2014 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Misie pod Urzędem Miejskim. Kto je tu przyniósł?
Mieszkańcy Elbląga, którzy dziś postanowili załatwić swoje sprawy w Urzędzie Miejskim, z zaskoczeniem spoglądali na dwa pluszowe misie. Zabawki ktoś pozostawił przy wejściu do Ratusza. Nie są to jednak zwykłe pluszaki. Oba misie zostały starannie opatrzone bandażami.
Urzędnicy miejscy nic o misiach nie wiedzą. Ktoś położył je spontanicznie. Ludzie, wchodzący do Ratusza zatrzymywali się przy dwóch pluszakach, oglądali, czytali kartkę przyczepioną do zabawek.
Jak się okazuje, właśnie dziś – 16 kwietnia br., trwa w całej... więcej ›
| ponad rok temu 16.04.2014 | › bieżące | 5 | komentarzy | ~Marcin Pszczółkowski |
Jak doszło do tragicznego wypadku na Cieplicówce? Analiza Żagli
Policja i prokuratura badają sprawę tragicznego wydarzenia na wodach rzeki Cieplicówki, do której doszło w ubiegłą niedzielę. Na razie nie wiadomo jeszcze jakie były przyczyny śmierci żeglarzy oraz pożaru jachtu. Jednak branżowy miesięcznik Żagle podaje analizę kilku możliwych przypadków tragedii.
Co właściwie teraz wiemy o tym zdarzeniu? Niewiele. Policja i prokuratura bada sprawę przyczyn tragedii. Wiadomo, że na jachcie zginęły cztery osoby, że wpłynęli na wody rzeki Cieplicówka, gdzie znajduje się linia... więcej ›
| ponad rok temu 16.04.2014 | › bieżące | 8 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Konkurs! Wygraj bilet na film dla dzieci: Sarila: Podróż do krainy legend
Kiedy za sprawą złych mocy szczęście odwraca się od plemienia Eskimosów, jedynym sposobem na pokonanie zaklęcia pozostaje wyprawa do magicznej krainy Sarila. Na czele ekspedycji staną dzielny syn wodza Putulik i jego piękna narzeczona Apik, wspierani przez młodego czarodzieja Markussiego, psotnego leminga oraz zaprzęg wesołych psów husky. Czy bohaterom uda się dotrzeć do skrytej pośród lodowców krainy, do której wejście – jak głosi legenda – mogą odnaleźć wyłącznie osoby o dobrym i czystym sercu?... więcej ›
| ponad rok temu 15.04.2014 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Sfilmują Elbląg z lotu ptaka. Pokażą film w TVP
Na zlecenie TVP 1 i Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju filmowcy zobrazują Polskę z lotu ptaka na potrzeby nowego filmu dokumentalnego „Polska oczami Orła”. Jutro ekipa filmowa pojawi się nad Elblągiem.
- Przelatujemy nad Zakopanem, Krakowem, Katowicami, Sandomierzem, Lublinem , Kazimierzem Dolnym, Warszawą, Mikołajkami, Olsztynem, Elblągiem, Ostródą, Malborkiem, Trójmiastem i Helem – pisze ekipa filmowa w swoim komunikacie. - Ponieważ jesteśmy przed albo po sezonie potrzebujemy Waszej pomocy. Wystąpcie w Waszych cudownych... więcej ›
| ponad rok temu 15.04.2014 | › bieżące | 5 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Daj znać: Czy pracownicy sklepów mają obowiązek obsłużyć wszystkich klientów?
Czy obiekty handlowe mają obowiązek obsłużyć klientów, nawet po zamknięciu, jeżeli takowi znajdują się już na terenie sklepu? Podobno „klient nasz pan”, niestety jak się okazuję nie zawsze jest traktowany tak jak powinien. W takiej sytuacji znalazł się nasz czytelnik i zgłosił się z problemem do naszej redakcji.
„Wieczorem poszedłem na zakupy do sklepu Biedronka przy ul. Żeromskiego. Faktem jest, że wszedłem do niego 2 minuty przed planowanym zamknięciem. To jak zostałem potraktowany, zniechęca mnie do dalszych... więcej ›
| ponad rok temu 15.04.2014 | › bieżące | 85 | komentarzy | ~Ines Kuraś |
Solidarna Polska zarejestrowała listę do Europarlamentu
Kolejne ugrupowanie polityczne zarejestrowało swoją listę w wyborach do Parlamentu Europejskiego w naszym okręgu wyborczym. Z listy Solidarnej Polski, o mandat europosła będzie ubiegał się elblążanin Paweł Kowszyński. Startuje z numerem trzecim.
25 maja br. będziemy wybierali naszych przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Kolejne partie polityczne rejestrują swoje listy wyborcze. Taki proces już zamknęli działacze Solidarnej Polski. Na liście tej partii, w naszym okręgu wyborczym, który obejmuje województwa warmińsko-mazurskie i... więcej ›
| ponad rok temu 15.04.2014 | › bieżące | 5 | komentarzy | ~Marcin Pszczółkowski |
Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
W miniony piątek w Zespole Szkół Mechanicznych w Elblągu rozegrano Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju wzięły udział drużyny z elbląskich szkół ponadgimnazjalnych. Na pierwszym miejscu uplasowali się gospodarze czyli Zespół Szkół Mechanicznych przy ul. Komeńskiego.
Turniej składał się z 5 konkurencji, z którymi to musiały zmierzyć się startujące drużyny. Była to część teoretyczna czyli testy dotyczące przepisów ruchu drogowego oraz historii motoryzacji a także część praktyczna... więcej ›
| ponad rok temu 15.04.2014 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Opinie. Co nam dało referendum? Niestety niewiele
Rok temu, nieco ponad 23 tysiące elblążan poszło do urn, aby w głosowaniu referendalnym odwołać zarówno prezydenta, jak i radnych miejskich. Referendum odbywało się w cieniu nagonki medialnej i politycznej na władzę i przy całkowitej bierności przedstawicieli tej władzy.
14 kwietnia 2013 r. to ważna data dla naszego miasta. Ważna z tej prostej przyczyny, że rok temu odbyło się w Elblągu referendum, którego skutkiem było odwołanie prezydenta i radnych miejskich. Kreowany na ruchu obywatelski, a wspierany i inspirowany przez... więcej ›
| ponad rok temu 15.04.2014 | › bieżące | 34 | komentarzy | ~Marcin Pszczółkowski |
Profilaktyczny program FreD zwalczający problem narkomanii działa również w Elblągu. Z powodzeniem
Problem narkomanii istnieje nie tylko w Elblągu, Polsce, lecz na całym świecie. To śmiertelny biznes, za którym idą przeogromne pieniądze. Większość największych mafii świata utrzymuje się z handlu śmiercią. Lecz można inaczej, można wybrać życie „czyste”. Dlatego właśnie powstał program FreD.
Jego początki datowane są na rok 2008. Jest to całkowicie pomysł niemiecki, który zakładał, że zamiast karać młodzież za posiadanie i zażywanie narkotyków, trzeba im pomóc. Po zatrzymaniu przez policję takiej... więcej ›
| ponad rok temu 15.04.2014 | › bieżące | 1 | komentarzy | ~Bartłomiej Ryś |
Bój pomiędzy właścicielami lokali a mieszkańcami Starówki trwa w najlepsze. O co proszą obie strony Prezydenta?
Chcemy tylko współpracować z mieszkańcami, szukamy ugody – w taki sposób właściciele lokali na Starym Mieście rozmawiali z Prezydentem i mieszkańcami na ostatnim spotkaniu w Ratuszu Staromiejskim. W dalszym ciągu konflikt jednak istnieje i tak naprawdę każda strona ma rację. Właściciele lokali wystosowali list otwarty do Prezydenta. O co proszą władze miasta?
List zaczyna się od zwrócenia uwagi na działalność pubu West Side, który ulokowany jest przy ul. Garbary, na jednym z głównych ciągów... więcej ›
| ponad rok temu 15.04.2014 | › bieżące | 27 | komentarzy | ~Bartłomiej Ryś |
Śmiertelny wypadek na drodze do Malborka. Nie żyje jedna osoba
W godzinach wieczornych (około godziny 22:00) doszło do tragicznego wypadku. Na drodze prowadzącej do Malborka, przed Starym Polem (372 km) - 23-letni mężczyzna uderzył samochodem osobowym marki mazda 626 w przydrożne drzewo.
Mężczyzna poruszał się od strony Malborka w kierunku Elbląga. Z niewiadomych przyczyn, na prostym odcinku drogi zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Śmierć poniósł na miejscu. Na miejscu wypadku pracują wszystkie służby ratunkowe.
W tej chwili trwa ustalanie przyczyn wypadku. Ruch na drodze odbywa... więcej ›
| ponad rok temu 14.04.2014 | › bieżące | 15 | komentarzy | ~Redakcja elblag.net |
Jerzy Wcisła: Pozwę Mariusza L. do sądu
Chcę bronić swojego dobrego imienia oraz Urzędu Marszałkowskiego. Mariusz L. dotknął mnie osobiście swoimi oskarżeniami o to, że odpowiadam za śmierć 4 osób na Cieplicówce. Stanie przed sądem bo nie mogę tego tolerować - mówi Jerzy Wcisła z Platformy Obywatelskiej. - Wolność słowa wiąże się z odpowiedzialnością.
Jerzy Wcisła były przewodniczący Rady Miasta, dyrektor Biura Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Elblągu, czuje się dotknięty słowami Mariusza L. - Do tej sprawy podchodzę... więcej ›
| ponad rok temu 14.04.2014 | › polityka | 59 | komentarzy | ~Michał Libuda |
Podsumowanie minionego weekendu przez elbląską policję
Policjanci z Elbląga w czasie weekendu przeprowadzili 211 interwencji. Wylegitymowano w tym czasie 470 osób i zatrzymano 3 osoby poszukiwane. 32 osoby nietrzeźwe funkcjonariusze przewieźli do pogotowia socjalnego natomiast 3 do miejsca zamieszkania. Zatrzymano 6 nietrzeźwych kierujących.
Policjanci dzielnicowi, którzy pracowali na terenie jednego z osiedli przy ul. Robotniczej natknęli się na 16-latka, który jechał rowerem. Chłopak został wylegitymowany. W trakcie kontroli policjanci wyczuli od niego zapach alkoholu, który też... więcej ›
| ponad rok temu 14.04.2014 | › bieżące | ~Informacja prasowa |
Straż Miejska: Akcja „Posesja" I etap zakończony
W minionym tygodniu odbyła się akcja „Posesja", której celem było dokonanie przeglądu czystości i porządku w mieście. Zespoły składające się z przedstawicieli straży miejskiej, policji, spółdzielni mieszkaniowych i zarządców budynków mieszkalnych w większości rejonów miasta zastały ład i porządek.
Natomiast są jeszcze tereny, które wymagają dużego wkładu i zaangażowania właścicieli czy zarządców. Najwięcej problemów związanych jest z odpadami komunalnymi wielkogabarytowymi... więcej ›
| ponad rok temu 14.04.2014 | › | 2 | komentarzy | ~Informacja prasowa |
Konkurs! Wygraj bilet na film: Syn Boży
10 lat po historycznym sukcesie „Pasji” Mela Gibsona, która zgromadziła w polskich kinach 3,5 miliona widzów, nowa ekranizacja najsłynniejszej historii świata ukazuje całe życie Chrystusa. Premierowo, od 4 kwietnia na ekranach Kina Światowid można oglądać film „Syn Boży”.
Życie Chrystusa od narodzin przez Jego nauczanie, ukrzyżowanie aż po zmartwychwstanie.
10 godzinny serial oparty na największym bestsellerze świata – Biblii – został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez rzesze wiernych. Pierwszy... więcej ›
| ponad rok temu 14.04.2014 | › bieżące | ~Redakcja elblag.net |
Co było powodem wpłynięcia jachtu do Kanału Cieplicówka?
Do tej pory nie są jeszcze znane przyczyny, które spowodowały śmierć czterech osób na jachcie „Atlanta” w niedzielę na Kanale Cieplicówka. Jacht miał podobno zawadzić masztem o linię wysokiego napięcia, co doprowadziło do pożaru. Na pokładzie były cztery osoby. Wszyscy zginęli. Dlaczego doświadczony żeglarz wpłynął do Kanału Cieplicówka?
Na razie wiadomo, kim byli żeglarze, którzy zginęli w niedzielę na pokładzie jachtu „Atlanta”. Policja zidentyfikowała ich zwłoki. Jachtem dowodził... więcej ›
| ponad rok temu 14.04.2014 | › bieżące | 6 | komentarzy | ~Marcin Pszczółkowski |
Misterium Męki Pańskiej w parafii Św. Rafała Kalinowskiego. Zobacz fotorelację
Inscenizacja Misterium Męki Pańskiej w parafii Św. Rafała Kalinowskiego to już tradycja. Po raz kolejny, tuż przed rozpoczęciem Wielkiego Tygodnia młodzież zaprezentowała ostatnią drogę Chrystusa. Również po raz kolejny tłumnie zebrani wierni byli pod olbrzymim wrażeniem.
Od kilku lat inscenizacja ostatniej drogi Jezusa Chrystusa w parafii Św. Rafała Kalinowskiego cieszy się dużym powodzeniem. Jest ona od początku do końca tworzona przez młodzież, księża są wyłącznie koordynatorami całego projektu. Najpiękniejsza jest w całym... więcej ›
| ponad rok temu 14.04.2014 | › bieżące | 1 | komentarzy | ~Bartłomiej Ryś |
Człowiek leżał na chodniku. Dyspozytorka pytała czy potrzebuje lekarza
Czy to osoba zgłaszająca potrzebę przyjazdu karetki do osoby potrzebującej pomocy powinna ocenić, czy lekarz jest potrzebny? Według dyspozytorki powiadamiania ratunkowego właśnie tak powinno być. O tym pisze nasz czytelnik.
Niedziela. Kilkanaście minut po godz. 14.00. Z nieba deszcz leje jak z wiadra. Jeden z mieszkańców Elbląga właśnie wyjeżdża spod swojego domu przy ul. Żyrardowskiej. Wyjeżdżając dostrzega leżącego na chodniku, przy bloku mężczyzną. Człowiek leży w kałuży, bezradny, nie może się podnieść. Obok rozrzucone dwie... więcej ›
| ponad rok temu 14.04.2014 | › bieżące | 16 | komentarzy | ~Marcin Pszczółkowski |
Przegląd ofert pracy wśród elbląskich i ogólnopolskich portali. Mówiąc krótko - jest źle
Pracy w Elblągu nie ma – tak mówią elblążanie, nasi Czytelnicy. Postanowiliśmy przejrzeć ogłoszenia o pracę w naszym regionie. W jakich sektorach gospodarki można znaleźć zatrudnienie? Co oferują pracodawcy? Spróbujemy odpowiedź na te pytania.
Przeglądając strony internetowe lokalnych mediów lub portali ogólnopolskich stricte skierowanych na tych, którzy pracy poszukują możemy odnaleźć kilkaset ogłoszeń. Dotyczą one przeróżnych branż i stanowisk, na różne rodzaje umowy, za różne... więcej ›
| ponad rok temu 14.04.2014 | › bieżące | 8 | komentarzy | ~Bartłomiej Ryś |







