› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

100 miejsc w Elblągu wymaga doprowadzenia do porządku

› bieżące 12 dni temu    2.04.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
100 miejsc w Elblągu wymaga doprowadzenia do porządku fot. Straż Miejska Elbląg

15 marca br. rozpoczęła się Akcja Posesja, choć przerwana została z uwagi na warunki atmosferyczne - nocne opady śniegu, to ostatecznie elbląskim strażnikom udało się przeprowadzić czynności. Już te wstępne oględziny nie napawają optymizmem.

Miasto podzielono na 13 rejonów. Zespoły składające się z przedstawicieli strażników, spółdzielni mieszkaniowych, pracowników Urzędu Miejskiego w Elblągu oraz pracowników Zarządu Budynków Komunalnych dokonały przeglądu czystości i porządku w mieście. Policjanci w tym roku z uwagi na działania związane z walką z COVID-19 nie uczestniczyli w Akcji Posesja, jednak swoje spostrzeżenia wysłali dla strażników poszczególni dzielnicowi.

Przeprowadzono penetrację terenów i z zanieczyszczonych miejsc sporządzono dokumentację, ustalono właścicieli i zostali oni zobowiązani do przeprowadzenia porządków. W wyniku dokonanych działań ujawniono około 100 miejsc wymagających natychmiastowego uprzątnięcia. We wszystkich tych przypadkach właściciele bądź zarządcy zostali zobowiązani przez strażników do usunięcia nieczystości.

- Wiosna to zdecydowanie ten czas, aby zabrać się za porządki w naszych domach, ale i na naszych podwórkach, w naszych ogrodach. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiliśmy, to nie zwlekajmy z tym dłużej, bo wizyta strażników może nas słono kosztować – informuje elbląska Straż Miejska.

Rekontrola pokaże, kto zastosował się do zaleceń strażników, a w przypadku niezastosowania się do nakazu zostaną wyciągnięte sankcje karno-administracyjne.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.