› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

100 dni posłanki Moniki Falej

› polityka ponad rok temu    24.02.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Monika FalejMonika Falej fot. nadesłana / Marcin Mongiałło (archiwum Elblag.net)

20 lutego 2020 r. minęło 100 dni od zaprzysiężenia posłanek i posłów Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej IX kadencji. W ciągu tych stu dni posłanka Monika Falej (Lewica) złożyła 64 interpelacje, 5 zapytań oraz 4 oświadczenia w sprawach istotnych dla mieszkańców Warmii, Mazur i Powiśla, jak i całej Polski.

W tym czasie również została członkinią Komisji Etyki Poselskiej, Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, Komisji Nadzwyczajnej do spraw zmian w kodyfikacji. Należy do 13 Zespołów Parlamentarnych. Została przewodniczącą Parlamentarnego Zespołu ds. Samorządności, wiceprzwodniczacą Pralamentarnego Zespołu na rzecz Ochrony Zwierząt Hodowlanych oraz wiceprzwodniczacą Parlamentarnego Zespołu ds. Organizacji Pozarządowych i Społeczeństwa Obywatelskiego. 

Posłanka Interweniowała m.in. w sprawie przejazdów kolejowych w Iławie, sytuacji finansowej szpitali powiatowych, w tym Szpitala w Nowym Mieście Lubawskim, zwiększenia finansowania na przebudowę portu w Elblągu, zwalczania ASF w województwie warmińsko-mazurskim, zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia w województwie, drogi ekspresowej S5 na odcinku Ornowo-Wirwajdy, zmian rozkładu jazdy pociągów na linii Olsztyn-Działdowo a także finansowego wsparcia obszaru Kanału Elbląskiego.

Wszystkie interpelacje, zapytania i oświadczenia złożone przez Posłankę są dostępne na oficjalnej stronie Kancelarii Sejmu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ azq
ponad rok temu ocena: 60%  2
Jak można wyznawać lewicową ideologię, która przyczyniła się do śmierci 100 mln ludzi?
~ STOP USTAWIE 447
ponad rok temu ocena: 50%  1
Nigdy nie oddam głosu na komucha i lewaka.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.